Бізнес план тепличного господарства: як почати бізнес.

  1. Ще цікаві статті:

10.01.2011

Організація бізнесу з вирощування овочів в зимовий період набуває все більшої популярності. Тепличний бізнес - прибутковий вид підприємницької діяльності в сільському господарстві.

Попит на продукти харчування був, є і буде завжди. Тим більше якщо на дворі зима: торговельні мережі, так і маленькі магазинчики не проти придбати якісні овочі та зелень, попит на які активізується в не сезон. Стабільний тепличний бізнес в Україні дає можливість отримувати хороший дохід практично цілий рік. Висока рентабельність, швидка окупність, досить таки непогана прибутковість роблять цей вид підприємництва досить привабливим.

Як почати тепличний бізнес в наш час? Що потрібно для створення своєї присадибної «зеленого господарства»? Перш за все, необхідно придбати або орендувати земельну ділянку з під'їзними шляхами і підведенням води. Наступний етап - покупка теплиці і її монтаж. При невеликих вкладеннях може навіть не знадобитися спеціальний бізнес план тепличного господарства, можна обійтися рекомендаціями знайомих, які вже мають хоч якийсь досвід роботи з теплицями.

Надалі потрібно визначитися з асортиментом вирощуваної продукції, збут якої не складе труднощів. Для цього необхідно оцінити ємність ринку, а також можливі шляхи реалізації овочів і зелені. Підбір персоналу залежить від обсягу робіт, а також прогнозованих масштабів діяльності.

Дотримуючись технології вирощування, можна закуповувати насіння і готувати ґрунт під посів сільськогосподарських культур. В подальшому і сам процес догляду за рослинами, а також збір врожаю.

Перш ніж починати бізнес на продаж овочів варто визначитися зі збутом готової продукції. Обмежень в реалізації - практично немає. Пропонувати зелень можна в супермаркети, дитячі садки, школи, ресторани, кафе, лікарні та ін. Пам'ятайте золоте правило тепличного бізнесу - не варто економити на насінні. Їх висока якість забезпечить очікуваний результат. Чистий прибуток від реалізації тепличних овочів - це різниця між виручкою від їх реалізації і витратами на вирощування продукції.

Якщо говорити мовою цифр, то для початку бізнесу необхідно вкласти близько 10 000 дол. США. Окупляться інвестиції протягом 1 року. Прибуток виходить вже на другий рік експлуатації теплиці. Надалі можна буде продати бізнес або продовжувати вкладати гроші в його розширення. Важливо правильно вибрати культури, розрахувати збут готової продукції і, вклавши достатньо сил, енергії та ентузіазму, зібрати урожай, який в подальшому вигідно реалізувати.

Читайте свіжу статтю Тепличний бізнес в Україні 2018: цілорічне органічне вирощування овочівЩе цікаві статті:

Як перевірити заявлену прибутковість бізнесу?

Чому купити бізнес вигідніше, ніж відкривати його з нуля?

Інфографіка: ТОП причин покупки бізнесу.

Що потрібно для створення своєї присадибної «зеленого господарства»?
Чому купити бізнес вигідніше, ніж відкривати його з нуля?