Бізнес план свиноферми по розведенню свиней

 1. Зміст статті:
 2. З чого починати?
 3. Приміщення на території свиноферми
 4. Устаткування для годування
 5. У скільки обійдеться закупівля обладнання і кормів
 6. Організація збуту м'яса і сала
 7. Відео - облаштування свиноферми
На сьогоднішній день найпопулярнішим видом фермерської діяльності є свинарство. Це провідна галузь у вітчизняному тваринництві. Розведення свиней - успішний, а також окупається бізнес. Наданий бізнес-план свиноферми підкаже з чого краще почати, яке потрібно устаткування і інвестиції для старту проекту.

Зміст статті:

Бізнес на вирощуванні свиней можна відкривати тільки за межами міста. Тому зона для майбутньої ферми повинна ставитися до групи земель особистого підсобного господарства. Як відкрити свиноферму?

Бізнес-план свинарства починається з оформлення:

 • ВП у податкову службу;
 • дозволу на будівництво будівлі свинарника;
 • проекту будівництва;
 • особових рахунків на комунікацію;
 • перевірки обладнання перед експлуатацією;
 • регулярне обстеження свиней у ветеринара (краще самому найняти даного фахівця).

З чого починати?

1. Наймання персоналу.

До відкриття свиноферми і розведення свиней подбайте про працівників. Найманий персонал повинен складатися не тільки з звичайних робітників, а й висококваліфікованих співробітників. Вони повинні досконально розбиратися в догляді за свинями. При необхідності навіть надавати першу допомогу.

Наймайте таких фахівців:

 • ветеринарний лікар;
 • зоотехнік;
 • керуючий;
 • бухгалтер;
 • різноробочі.

2. Закупівля свиней.

Для міні-ферми по вирощування свиней в домашніх умовах досить 200 - 350 голів. Дуже важливо правильно підібрати співвідношення свиноматок до хрякам. Кращий варіант - на 150 свиноматок 10 кнурів. Решта вирощуються для откормкі і продажів.

Купувати свиноматок і кнурів варто в різних продавців, щоб уникнути родинних зв'язків. В іншому випадку почнеться нездужання потомства.

3. Закупівля кормів.

 • зерно (35 тонн / рік на 350 голів свиней);
 • кормові добавки (300 кг / рік на 350 голів свиней);
 • премікси, вітаміни;
 • спеціальні кормові суміші для вагітних свиноматок, молодих поросят.

Якщо територія ферми дозволяє, ви можете зайнятися також іншими видами тваринництва :

Приміщення на території свиноферми

Щоб побудувати свиноферму, одним будинком не обійтися. Під забудову краще брати власну землю. Міні свиноферми буде займати мінімум 50 соток території. Розташовуватися вона повинна подалі від житлових будинків, щоб не порушувати спокій місцевих жителів неприємними запахами. Також це допоможе уникнути скарг від мешканців щодо вашого бізнесу. Для повноцінної роботи ферми знадобиться спорудити ряд будівель.

свинарник

Якщо ви його орендуєте, почніть з ретельної дезінфекції будівлі. Збудники інфекцій можуть значно скоротити поголів'я вашого бізнесу. Продумайте опалення. Найекономічніший метод - опалення за допомогою котлів з прямим спалюванням палива.

Продумайте систему припливно-витяжної вентиляції, навозоудаление. З останнім краще не покладатися на персонал, а зробити його автоматичним.

сховище зерна

При будівництві враховуйте місткість комори. Для 100 свиней сховище повинне вміщати близько 60 тонн зерна. Якщо плануєте збільшувати поголів'я ферми, відразу будуйте великий амбар. Стандартні розміри: 15х15 м = 225 кв. м., висота споруди 6 метрів, широкі ворота, зручний під'їзд.

Сіновал

Забезпечує зберігання сіна, соломи. Вони використовуються як вітамінні підгодівлі, а також підстилки для тварин.

Невелика майстерня для зберігання потрібних господарських інструментів.

Устаткування для годування

устаткування ферми закуповується з розрахунку способу годування. Сухий - поширений (його використовує близько 80% ферм). Це більш дешевий варіант. Подача кормів надходить по спіралі зі спеціальних бункерів. Плюс такого годування - менше вимог від санепідемстанції.

Для свиноматок і поросят організуйте прості годівниці - корм надходить регулярно через встановлений час. Також знадобляться спеціальні зігріваючі лампи для маленьких поросят.

Групове годування передбачає облаштування системи порцій для кожної свині. Продумайте надходження води, використовуйте спеціальні поїлки. Вирощування свиней в домашніх умовах як бізнес не складно, головне вся правильно організувати.

У скільки обійдеться закупівля обладнання і кормів

Витрачена сума для відкриття свиноферми в домашніх умовах залежить від ступеня автоматизації і кількості поголів'я. Стартовий капітал - не менше 4 млн. Рублів.

Вартість кормів:

Корм Вартість (руб.) Кг Для молодих поросят 130 15 Для беконної відгодівлі 230 35 Для м'ясної відгодівлі 205 30 Висівки від 60 20

Харчування свиней має бути збалансоване, складатися з якісного корму. Вони потребують вітамінів, а також різних добавках. На поголів'я свиней (300 - 350) необхідно 250 т. Зерна + 4 т. Кормових добавок в рік.

Необхідне обладнання для свиноферми і його вартість:

Найменування Вартість (руб.) Зернодробилка 5 000 - 20 000 Поїлки, кормушки 15 000 Вантажівка (ЗІЛ-130 або ГАЗ-53) 150 000 - 250 000 Трактор 150 000 - 250 000 Разом: 535 000

Зернодробилка необхідна при годуванні худоби особисто приготовленої Дробленка. Якщо ви плануєте годувати свиней готовими комбікормами, вона вам не знадобиться.

Вантажівка в нагоді не тільки під час ведення господарства, але також для будівництва ферми. Наймати при кожній необхідності транспорт вкрай не вигідно.

Трактор використовується для видалення гною. Якщо ферма облаштована щілинними статями, трактор повинен бути з бочкою. Якщо бізнес план по розведенню свиней передбачає ручне видалення гною, потрібен трактор з возом і куном.

Загальні витрати:

* На свиноферму в 300 - 350 голів при обліку власної землі.

Найменування витрат Вартість (руб.) Будівництво будівель 1 100 000 Персонал (7 осіб) 140 000 Закупівля свиней 1 225 000 Корм ​​на 2 місяці 1 000 000 Обладнання 535 000 Разом: 4 000 000

Вартість одного поросяти - 2 500 - 4 000 рублів.

Організація збуту м'яса і сала

Свинина в нашій країні завжди користувалася великим попитом. У майбутньому ситуація не зміниться. М'ясо краще збувати невеликим господарствам або просто на ринку. Ринкова вартість свинячого м'яса і сала завжди висока.

Також у виробництві є побічна продукція: кістки, шкури, жир, кишки, кров.

Ціни на продукцію:

Найменування Ціна (руб.) З одного туші (руб.) Сало 250 212 Печінка, легке 100 300 Голова 100 1 000 Ноги 100 200 Внутрішні кишки 50 250 М'ясо 200 12 000

Прибуток з однієї свині становить близько 18 000 руб.

Прибутковість бізнесу - 500 000 руб. в рік чистого прибутку.

Рентабельність бізнесу - 25%.

Окупність - 3 - 4 роки.

Відео - облаштування свиноферми

Подивіться на свиноферму CAVENCO в роботі

Як відкрити свиноферму?
З чого починати?