Бізнес план пекарні

 1. Приміщення для роботи пекарні, організаційний момент
 2. Необхідне обладнання
 3. Устаткування для ництва хліба
 4. Торгове обладнання
 5. Обслуговуючий персонал хлібопекарні
 6. Фінансова частина проекту

Почати виробництво малого масштабу у вигляді пекарні - відмінна бізнес-ідея. Перше, що доведеться зробити - це підшукати готовий бізнес план міні-пекарні або скласти свій бізнес план-відкриття пекарні з нуля. Для того, щоб відкрити цю справу, не буде потрібно дуже вже великих витрат на початковому етапі. Звичайно, асортимент товарів, вироблених такий пекарнею, невеликий. Часом краще б відкрити кондитерську, де асортимент буде в десятки разів ширше, але для цього потрібні вже чималі гроші.

Основні показники проекту:

Вартість проекту - 3 600 000 рублей.

Середня виручка в місяць -1 200 000 рублів.

Прибуток - 720 000 рублей.

Окупність - 5 місяців.

Перше, що потрібно зробити на шляху до пекарні бізнесу - пройти реєстрацію індивідуального підприємництва (ІП) Перше, що потрібно зробити на шляху до пекарні бізнесу - пройти реєстрацію індивідуального підприємництва (ІП). Однак якщо дивитися вперед, то при такій високій рентабельності, яку зазвичай мають пекарні, не уникнути в майбутньому розширення підприємництва. А щоб відкрити повноцінний цех по випічці хліба, потрібно вже інша форма підприємництва - товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Документи, необхідні для відкриття ТОВ та зразки бізнес-планів пекарні з розрахунками представлені на багатьох інтернет-сайтах.

Перерахуємо найголовніші з документів для відкриття бізнесу:

 • акт обстеження приміщення пекарні пожежною інспекцією;
 • акт-висновок служби екологічного нагляду;
 • сертифікаційне дозвіл на відповідність встановленого обладнання вимогам і нормам технічного регулювання від метрологічного агентства.

Перш ніж почати роботу з випічки хлібобулочних виробів, потрібно добре вивчити норми СЕС для цього бізнесу. Тим більше що ніяк не обійтися без сертифіката від СЕС для відправки своїх виробів в роздрібну мережу торгівлі. Тільки після того, як буде проведена експертиза приміщення хлібопекарського підприємства Росспоживнаглядом, коли будуть отримані обидва сертифікати, можна приступати до справи. За російським законодавством ці документи державні служби повинні видавати безкоштовно.

Приміщення для роботи пекарні, організаційний момент

В організаційному плані відкриття пекарні головним пунктом повинен бути вибір приміщення для встановлення обладнання. Найпростіший варіант - це оренда приміщення, що має площу не менше 50 кв. метрів. Саме така площа потрібна для того, щоб розмістити комплект обладнання міні-пекарні. Велика площа зумовлюватиме значну орендну плату, а на меншій площі можна буде розмістити навіть мінімальний комплект обладнання.

Асортимент продукції, що випускається буде прямо залежати від того обладнання, яке буде встановлено на підприємстві. Масштаби міні-пекарні зазвичай припускають виготовлення виробів хлібобулочного виду до 50 кілограмів на годину. За робочу зміну - 400 кг, а ось місячна вироблення при такій продуктивності складе до 8 тонн хлібопродуктів. Якщо ж організувати роботу у дві зміни, то цей обсяг подвоїться.

Важко уявити хлібобулочний підприємство без своєї торгової точки, де через роздрібну торгівлю збувається значна частина товару Важко уявити хлібобулочний підприємство без своєї торгової точки, де через роздрібну торгівлю збувається значна частина товару. І торгову точку потрібно розташувати в такому місці, де буде спостерігатися інтенсивний потік людей, де буде близько розташована розв'язка руху міського громадського транспорту. У бізнес-плані пекарні по виробництву хліба можна спробувати розташувати саме приміщення пекарні і торгову точку поруч. Це позбавить підприємництво від деякої частини транспортних витрат. Але знадобиться вже велика площа, близько 150 кв. метрів.

Основні вимоги, які пред'являються СЕС до приміщення пекарні:

 • в приміщенні повинен бути водопровід проточного типу з гарячою і холодною водою;
 • воно не повинно розташовуватися в підвалі або напівпідвалі будинку;
 • обов'язкова наявність каналізації, туалетів для користування обслуговуючим персоналом, вентиляції активного типу;
 • необхідні окремі склади для готового товару і для сировини;
 • потрібна окрема кімната для упаковки виробів;
 • підлога приміщення повинен бути водонепроникним, стелі - побілені, а стіни викладені плитковим матеріалом.

При розробці бізнес-плану пекарні потрібно ще врахувати офісне приміщення і приміщення для прийому сировини і відвантаження готових виробів. Якщо випаде можливість орендувати готовий цех на хлібозаводі, то відповідальність за протипожежну безпеку приміщення покладатиметься вже на орендодавця. Потрібно тільки порівняти розміри вкладень, як в готовий цех, так і в оренду приміщення з покупкою устаткування, визначити, в якому випадку собівартість продукції буде меншою, де можна буде обійтися меншим початковим капіталом.

Цікаві статті:

складаємо бізнес план міні-кав'ярні .

як скласти бізнес план кондитерської ?

як скласти бізнес план ресторану ?

Необхідне обладнання

Перш, ніж приступати до закупівлі виробничого і торгового устаткування, слід точно визначитися з напрямком діяльності. Якщо не передбачається обладнати свою торгову точку хлібобулочними виробами, то знадобиться лише обладнання виробничого циклу. На ньому буде проводитися випічка продукції, асортимент, якість і обсяг якої багато в чому також буде залежати від купленого устаткування. Від обладнання буде залежати і загальна ефективність проекту бізнесу.

А ось обладнання для торгівлі виробами при відкритті міні-пекарні має дозволяти вести торгівлю прямо на місці їх приготування. Адже є чимало людей, які вважають за краще купувати хліб ще гаряченьким, прямо після випічки.

Вибираючи обладнання, потрібно чітко слідувати бізнес-плану організації і розвитку пекарні, який визначає стратегічний напрям всього проекту. Цей напрямок - рубежі досягнень, намічених заздалегідь. І серед них повинна бути на першому місці конкурентоспроможність відкривається підприємства. Вона може полягати в найвищій якості виробів або в великому асортименті продукції, що випускається. Велику роль в цьому відіграє і швидкість переходу на виготовлення інших видів хлібобулочних виробів як чуйну відповідь на нагальні потреби ринку. Ось в точному проходженні обраним напрямом і потрібно вести добірку необхідного обладнання, його робочих характеристик.

Важливо правильно вибрати країну, яка виробляє обладнання для хлібопекарень Важливо правильно вибрати країну, яка виробляє обладнання для хлібопекарень. Звичайно, імпортне обладнання буде коштувати набагато дорожче, ніж вітчизняне. Це неминуче вплине і на ціноутворення на початковому етапі підприємництва, навіть значний прибуток підприємства не зможе визначити короткий термін окупності великих стартових витрат. Але імпортне обладнання набагато рідше вимагає ремонту, воно має набагато кращими робочими характеристиками. На ринку обладнання для випічки хлібобулочних виробів добре відомі такі брендові зарубіжні виробники, як Winkler, Metos, Gier і інші.

Якщо купувати обладнання для пекарні в комплекті, то в нього увійдуть і машини для розкочування тіста, тестосмесітеля з борошнопросіювач. Знадобляться ще ваги з машинами для упаковки, форми для хлібопечення та хліборізки.

Щоб повністю обладнати хлібопекарню, що виробляє до 500 кг хлібопродуктів в зміну, знадобляться кошти в розмірі близько 3 млн. 600 тис. Рублів. Причому це буде мінімальний комплект технічного оснащення виробництва. Якщо орієнтуватися на більш продуктивне і якісне обладнання, то доведеться вишукувати кошти втричі більші.

Набагато дешевше обійдуться наші, російські аналоги технічного забезпечення виробництва. В кінцевому підсумку підприємець робить вибір з урахуванням тих коштів, за наявними документами в даний момент часу. Чи не маловажно враховувати і виробничий план, який обов'язково повинен входити в його бізнес-план кафе-пекарні або просто пекарні.

Устаткування для ництва хліба

Вибравши правову форму підприємництва і налогооложенія, а фахівці для хлібобулочного виробництва настійно рекомендують ССО, можна купувати і обладнання. В інтернеті пропонується величезний вибір будь-якого обладнання для бізнесу. У тому числі і для хлібопекарського підприємництва. Потрібно тільки звертати увагу і на відгуки, які залишають покупці в тій чи іншій компанії. Але тут знадобиться вміти відрізняти відгуки, написані на замовлення постачальника, які є за своєю суттю рекламними, помилковими. Вони відразу кидаються в очі своє крикливістю, безпредметними виставляння напоказ загальних позитивних якостей обладнання. У цих відгуках виконавці не можуть знати конкретики якостей продукції і її порівняльної вартості.

Перерахуємо основне обладнання міні-пекарні:

 • головний елемент пекарні - хлібопекарська піч, яку при наявності коштів бажано купити в імпортному варіанті, але для початку підійде і вітчизняна;
 • машина для замішування тіста;
 • шафа розстійні для вистоювання тіста при заданої вологості і температури;
 • пристрій для просіювання борошна перед замісом тесту;
 • раскативатель тесту і візок для приміщення виробів в піч і виїмки назад.

Фахівці вважають, що в цьому випадку б / в обладнання не підходить, особливо це стосується печі і машини для замішування тіста. Решту обладнання та оснащення можна купити і вживане, ці елементи, їх стан великої важливості не мають. У той же час можна значно заощадити кошти на першому етапі, а замінити таке обладнання можна буде в міру успішного розвитку бізнесу. Тим більше це важливо в умовах сьогодення низького курсу рубля до долара, коли підприємець-початківець просто не в змозі здійснити закупівлю за все нового комплекту необхідного обладнання. На деяких сайтах фахівці з обладнання дають відвідувачам безкоштовні консультації, ніж варто скористатися, вирішуючи проблеми з обладнанням.

Торгове обладнання

При ССО система оподаткування передбачає наявність і використання касового апарату. Він повинен мати фіскальну пам'ять і бути поставлений на облік в податковій інстанції. Доведеться і укласти договір на ремонт і профілактику цього апарату в регіональній компанії «Метровес», незважаючи на те, що це буде пов'язано з додатковими витратами, але нехтувати цими законними вимогами не можна.

Касові апарати підприємці купують і з рук, важливо тільки, щоб він не був знятий з державного реєстру.

Буде потрібно для торгівлі хлібобулочними виробами купити і вітрини, де можна буде зручно розміщувати свій товар Буде потрібно для торгівлі хлібобулочними виробами купити і вітрини, де можна буде зручно розміщувати свій товар. Вони можуть бути самої різної конструкції, важливо тільки щоб це обладнання добре вписалося в загальний інтер'єр магазину і пекарні. Немає необхідності купувати вітрини з охолодженням, так як хлібні вироби довго в магазині не затримуються. Крім перерахованого ще знадобляться два стелажа зі скла поруч з робочим місцем продавця.

Для того щоб забезпечити заділ готового товару, знадобиться ще шафа для зберігання хлібобулочних виробів. У цій шафі повинна бути можливість зручно розмістити достатній запас хліба для безперервної торгівлі.

І, звичайно, потрібен в торгівлі сейф. Він не обов'язковий, але, погодьтеся, в вогнестійкому сейфі надійніше зберігати будь-яку документація як виробничого, так і торгового характеру. Виручку від торгівлі зручно також зберігати в сейфі. Але це стосується лише невеликих сумах грошей. Виручку в великій кількості потрібно відразу ж поміщати на розрахунковий рахунок підприємства. Так набагато безпечніше і грошова маса легше піддається обліку.

У даному переліку вказаний мінімальний обсяг торгового обладнання, в реальності ж доведеться купувати ще багато дрібніших і дешевих виробів. Якщо підприємець ще не має достатнього досвіду, щоб розібратися, як скласти свій бізнес-план пекарні-кондитерської, йому краще, витративши час за комп'ютером, підшукати в інтернеті відповідний за загальних умов його підприємництва готовий приклад бізнес-плану пекарні.

Обслуговуючий персонал хлібопекарні

Пекарня не може обійтися без працівників. Число їх буде залежати від ступеня автоматизації процесу випічки і від наміченої його продуктивності. Міні-пекарня з випічкою до 350 кілограмів у зміну може обслуговуватися чотирма працівниками. Це пекар, він же технолог, його помічник і технічний працівник з прибиральницею. А ось при продуктивності в дві тонни і більше будуть потрібні вже щонайменше 7 людей.

Навчання персоналу зазвичай бере на себе постачальник обладнання. Але це буде навчання обслуговуванню устаткування, а ось випікати смачний і корисний хліб зможе лише досвідчений в цій справі людина. Він на початку бізнесу створить першу і дуже стійку репутацію товару на ринку хлібопродуктів.

Ще почитати:

Як відкрити пивоварню з нуля?

вибираємо обладнання для приготування суші та ролів .

як відкрити млинцеву з нуля ?

Фінансова частина проекту

Скласти фінансовий план підприємства можна лише точно визначившись з об'ємом продукції і її асортиментом. При найскромнішої концепції закладу, коли буде проводитися лише випічка хліба за різними рецептами, вона повинна передбачати і хорошу атмосферу в залі продажів, де клієнти зможуть відразу ж поласувати. Як цільова аудиторія краще вибрати тих людей, які можуть оцінити екологічну чистоту продукту на благо свого здоров'я. Вони, звичайно, віддадуть перевагу хліб без яких би то не було штучних добавок.

У маркетинговому плані повинно бути спочатку закладено таке розташування закладу, де продажами можна охопити не менше двох житлових кварталів. Це вже 30 000 чоловік. Рекламою може бути одна лише вивіска магазинчика, але найважливіше рекламувати бізнес буде саме якість продукції.

При середньому чеку на одного відвідувача в 100 рублів пропускна здатність закладу може скласти до 500 осіб в день і більше. При таких умовах вихід пекарні на плановану потужність повинен відбутися вже в перші 3 місяці роботи.

Денна виручка від продажів хліба повинна скласти не менше 50 000 руб.

Прибуток за робочу зміну - близько 30 000 руб.

Прибуток за місяць роботи - 720 000 руб.

При початкових витратах в 3 млн. 600 0000 руб. термін окупності витрат складе близько 5 місяців роботи. Це показник хорошої рентабельності підприємства, при якій навіть високі рівні ризиків в будь-якому бізнесі можна подолати. Головне - бути впертим в досягненні своїх цілей, намагатися дотримуватися всі намічені етапи розвитку підприємства, не пасувати перед труднощами.