Як скласти бізнес-план: покрокова інструкція + розрахунки

 1. Як правильно скласти бізнес-план самому
 2. Що таке бізнес-план?
 3. Навіщо потрібно робити план для малого бізнесу
 4. Як скласти бізнес-план: покрокова інструкція + структура
 5. Грубі помилки при складанні бізнес-плану
 6. Бізнес-план салону краси на 2017-2018 рік - готовий приклад з розрахунками
 7. Бізнес-план: Кафе
 8. Бізнес-план: Пекарня
 9. Бізнес-план: Автомийка
 10. Бізнес-план: Інтернет-магазин товарів
 11. Бізнес-план: Перукарня економ-класу

Привіт, шановні читачі бізнес-журналу BabloLab.ru. У сьогоднішній статті ми будемо говорити про те, як спланувати майбутній бізнес. Ми привели, готові приклади упорядкування структури та провели аналіз різних бізнес-ідей .

З даної статті ви дізнаєтеся:

 • Як скласти бізнес-план молодому підприємцю самостійно;
 • Отримайте покрокову інструкцію з описом кожного розділу плану;
 • Отримайте можливість завантажити архів готових прикладів різного бізнесу.

Якщо Ви вирішили запустити свій бізнес, то ми готові Вам допомогти порадами і дати необхідні шпаргалки до дії. Беремо папір, ручку і приступаємо !!!

Беремо папір, ручку і приступаємо

Детальна інструкція по самостійного складання бізнес-плану + готові приклади проектів для скачування.

Як правильно скласти бізнес-план самому

В основі кожного бізнес-проекту, будь то виробництво корму для черепах або відкриття намети з фруктами, лежить ідея. Грамотно, поступально і концептуально розвинена ідея може вивести вас, як підприємця, на високий рівень чистого доходу. Нижче буде представлена ​​покрокова інструкція як скласти бізнес-план самостійно і зробити це професійно.

Сама ідея перетворюється в проект за допомогою бізнес-плану, який повинен розкласти «по поличках» ваші цілі, шанси, витрати, прогнози і очікування. Ми розповімо вам, як скласти план для малого бізнесу самому і перетворити його на засіб залучення прибутку. Але не забуваємо що перед тим як починати ведення нового бізнесу необхідно відкрити ТОВ або оформити ІП.

Важливо розуміти, що немає готового зразка свідомо перспективного бізнес-плану. Його не купити ні за які гроші, і навіть знайомі успішні підприємці навряд чи нададуть вам зразок бізнес-плану і відкриють всі свої секрети ведення справ.

Але тим не менш, правильно скласти бізнес-план самому хвилі можливо. Для це вам знадобляться:

 • певна база знань в області ведення бізнесу (вкрай важливо мати саме розгорнуте уявлення саме про ту сферу підприємництва, яка здається вам найбільш привабливою);
 • відвідування курсів, лекцій, семінарів, вебінарів і ін. по даній темі і по вузькій тематиці. Якщо питання в першу чергу варто за складанням бізнес-плану, перенесіть семінари типу «Як швидко заробити мільйон» на інший місяць;
 • партнерство. Якщо ви збираєтеся вести бізнес не поодинці, то має сенс залучити до роботи над планом своїх партнерів.

Що таке бізнес-план?

Бізнес-план - це особливий вид документа, метою якого є всебічне обгрунтування проекту в сфері, в якій він буде реалізуватися. Грамотна підприємницька програма повинна включати в себе всі відомості про плановані бізнес-операціях і перспективних діях фірми, а також інформацію про ваш продукт, його властивості і якості, особливості виробництва, ринки збуту, маркетингової стороні роботи, ваших бажаних результатах, ризики і т.д .

Підприємці люблять називати свої бізнес-плани основними партнерами. У цьому є частка дійсності, оскільки кожна програма ведення бізнесу унікальна і нерідко містить в собі комерційні секрети, недоступні масовості.

Зверніть увагу, що бізнес-планування - це безперервний процес розробки особливостей організації вашої роботи. Більш того, будь-яке «біла пляма» в вашій схемі рано чи пізно може стати катастрофою для всього комерційного підприємства.

Прийнято виділяти 3 основні види бізнес-планів:

 • короткострокове - терміном не більше 1 року;
 • середньострокове - терміном 2-5 років;
 • довгострокове (стратегічне, перспективне) - терміном понад 5 років.

Досвідчені підприємці також складають і кількісно-якісні бізнес-плани.

 1. Метою кількісних планів є створення програми по зниженню собівартості продукту, створення більшого обсягу продажів і їх реалізації, збільшення прибутку і т.д.
 2. Метою якісних планів є робота над престижем і статусом компанії, над охороною навколишнього середовища від відходів виробництва, підвищенням кваліфікації всіх працівників компанії і т.д.

Залежно від вашої зручності всі ці види бізнес-планів можуть бути різними програмами, а можуть бути одним великим проектом, який складений з урахуванням всіх особливостей кожного виду.

Розробка бізнес-плану має 2 основні цілі:

 1. Оцінка перспектив майбутнього проекту. Нерідко буває так, що ідея здається прибутковою до того моменту, поки не була створена програма по її реалізації. І вже на етапі планування ризиків і перспектив до підприємця приходить усвідомлення, що він займається свідомо збитково діяльністю.
 2. Джерело інформації по бізнес-проектам як для керівних осіб компанії, так і для виконавчих кадрів.

Основні завдання бізнес-плану:

 • визначення напрямку бізнесу;
 • визначення ринків збуту, їх особливостей і характеристик;
 • твердження короткострокових, середньострокових і довгострокових цілей, а також стратегії їх досягнення;
 • твердження кадрів, відповідальних за ту чи іншу діяльність, визначення умов їх праці;
 • визначення якості товару і масштабів його виробництва;
 • оцінка витрат, які будуть витрачені на виробництво;
 • визначення маркетингових заходів і стратегії їх реалізації;
 • визначення можливих ризиків комерційної діяльності та «підводних каменів»;
 • визначення майбутнього фінансового становища фірми та ін.

За допомогою вже готового бізнес-плану підприємець зможе відповісти собі на наступні важливі питання, які допоможуть йому не помилитися у виборі бізнес-стежки:

 1. Наскільки обраний ним об'єкт бізнесу є унікальним і на який ринок збуту він орієнтується (вітчизняний, закордонний і т.д.)?
 2. Який буде попит на його унікальний продукт і чи можуть будь-які зовнішні чинники вплинути на показники затребуваності товару або послуги?
 3. Що йому потрібно для початку виробництва товару або послуги, в яких кількостях і ін.?
 4. Як дорого йому обійдеться старт підприємницької діяльності та чи є у нього надійні постачальники?
 5. Яка буде приблизна ціна його товару, як вона співвідноситься з цінами конкурентів і як вони можуть впливати на величину вартості продукту?
 6. Який приблизний розмір очікуваних доходів, який відсоток від них повинні отримати працівники, інвестори, партнери і т.д.?
 7. Які будуть показники ефективності виробленого товару і як можна буде підвищувати її рівень в процесі роботи?

Навіщо потрібно робити план для малого бізнесу

Фахівці високо визначають успішність малого бізнесу, заснованого на грамотному бізнес-плані. Статистичні дані свідчать, що успіх підприємства на 62% залежить від чітко розробленої стратегії. А вже інші 38% відводяться якості використовуваної сировини для продукції, професіоналізму кадрів, споконвічного капіталу і т.д.

Ви все ще сумніваєтеся в необхідності бізнес-програми? Значить ви думаєте, що вона може стати в нагоді тільки вам і виконувати роль своєрідного щоденника. Але правильний план - це шлях довжиною в роки, який в разі успіху зробить вашу компанію фінансово успішною.

Отже, бізнес-план буде потрібно:

 1. Вам, як керівництво до дії.
 2. Інвесторам, які за допомогою даної програми зможуть оцінити потенційну успіх компанії і відповідно вкласти в неї гроші, які допоможуть фірмі швидше розвинутися.
 3. Банку, який знову ж таки на основі вашого бізнес-плану зможе оцінити ймовірність його успіху і видасть вам певну суму під відсотки.

Зверніть увагу, що готовий бізнес-план може і повинен підлягати періодичному редакції з урахуванням змін ринку збуту, поведінки конкурентів та інших зовнішніх факторів. Але при цьому, це не повинна бути нова програма, це повинен бути все той же план, просто з невеликими змінами.

Але при цьому, це не повинна бути нова програма, це повинен бути все той же план, просто з невеликими змінами

Бізнес-планування: етапи, структура і розділи проекту.

Як скласти бізнес-план: покрокова інструкція + структура

Як ми вже говорили, бізнес-план - це не константа. Залежно від сфери бізнесу, для якого буде складатися програма, зразкових термінів комерційної діяльності, масштабів виробництва і т.д. Ми представимо вам зразок бізнес-плану, складений з пунктів, які обов'язково повинні міститися в вашій програмі, а ви можете розширити його як вважаєте за потрібне.

 1. Титульний аркуш

Титульний лист бізнес-плану, так само як і титульний лист будь-якого доповіді - це його основа і особа. Важливо розуміти, що це перове що побачать люди, взявши в руки проект. Іншими словами, в ньому має відображатися ключова інформація вашого бізнес-проекту:

 • назва проекту, наприклад: «Виготовлення настінних полиць» або «Виробництво вишневої жуйки»;
 • організаційно-правова форма бізнесу (необхідно навести повний перелік юридичних осіб);
 • контактні дані, координати штабу організації;
 • ім'я генерального директора і всіх партнерів бізнесу;
 • передбачувана вартість проекту;
 • невелика анотація (з якою метою бажає домогтися проект);
 • місце і рік створення бізнес-плану (м.Москва 2017).

Вартість проекту виноситься на титульний аркуш для того, щоб залучити інвесторів, які з першого погляду на бізнес-план вже можуть оцінити його передбачувані масштаби. Не буде зайвим вказати передбачуваний період, за який бізнес окупиться і розмір доходу від успішної реалізації товару і послуги.

Порада: перед складанням бізнес-плану відразу вирішите для себе, кому буде доступна програма і виходячи з цього заповніть ваш документ.

 1. Резюме (коротка анотація)

Статистика свідчить, що вже після знайомства з титульним листом і резюме, інвестори і потенційні партнери фірми вже визначають для себе, чи будуть він співпрацювати з даною компанією.

По суті резюме являє собою стислу інформацію всього того матеріалу, який буде представлений нижче в бізнес-плані. І завдання кожного роблячи скласти по можливості смачний і багатообіцяючий план, зрозуміло, якщо ви впевнені, що він є таким. Не слід прикрашати дані, але не варто і применшувати той потенціал, який є у вашої ідеї. Подавайте інформацію стисло, чітко, конкретно і яскраво.

Рекомендуємо вам висвітлити в резюме наступні моменти:

 1. Цілі бізнесу, його завдання та перспективи;
 2. Початковий капітал;
 3. Бізнес-заходи, які повинні забезпечити реалізацію задуманого;
 4. Опис новизни вашого продукту, цільова аудиторія споживачів;
 5. Імовірність успіху комерційного підприємства;
 6. План окупності проекту і повернення фінансів кредиторам, інвесторам, партнерам і т.д .;
 7. Інформація про способи підвищення якості та ефективності пропонованого товару або послуги.

Невеликий рада: додайте в резюме максимуму конкретики, більше цифр, планів і т.д. Постарайтеся викласти резюме вашого проекту на двох сторінках. Також важливо зайнятися опис даного розділу після того, як буде готовий ваш бізнес-план.

Структура і порядок складання бізнес-плану може бути змінений, але резюме в ньому має бути присутнім обов'язково.

 1. Аналіз ринку збуту

В даному розділі слід повністю відобразити дані про ринок збуту, в якому буде розвиватися ваш бізнес. Ви повинні зібрати максимум інформації про його цільової аудиторії, рівні конкуренції і тенденції розвитку галузі, і відобразити все це в вашому плані. Вкрай важливо знати про ринок збуту все і навіть більше і викласти інформація в бізнес-плані.

По-перше, ваші потенційні партнери оцінять вашу обізнаність в даній сфері, а по-друге зможуть самі оцінити перспективи компанії.

Якщо ви вважаєте, що не цілком компоненти в області маркетингового дослідження, то рекомендуємо вам звернутися в агентство для проведення аутсорингу.

Короткий плану даної глави:

 • Відомості про галузь, яку ви хочете розвивати.
 • Відомості про всі великі конкурентів, які є на даному ринку. Тут ж обов'язково слід вказати ваші конкурентні переваги.
 • Відомості про цільову аудиторію вашого ринку збуту (більше даних про потенційну клієнтуру: стать, вік, середній дохід, ступінь потреби в ваш товар). Обрисуйте так званого «типового клієнта», який прийде до вас за вашим товаром.
 • Відомості про шляхи вашого розвитку в даній галузі.
 • Відомості про всі труднощі і ризики розвитку бізнесу в даній галузі, а також про шляхи їх обходу або рішення.
 • Зразкові прогнози динаміки ринку (чи зміниться він якось за кілька років, можна навести інформацію про те яким ринок було 5-7 років тому).
 1. Характеристика товару або послуги, яку ви будете пропонувати споживачам

Даний пункт відображає «живучість» вашої ідей в рамках тієї галузі, в якій ви маєте намір реалізуватися, ваші сили і можливості. Ви повинні якомога точніше описати те, що ви хочете продавати.

Якщо у вашій продукції є будь-які слабкі сторони, то їх обов'язково варто відзначити. Ви повинні вести чесну гру з собою і з вашими партнерами. Обов'язково опишіть шляхи усунення недоліків продукції та способи вдосконалення товару або послуги.

Зверніть увагу, що якщо ви винайшли унікальний продукт і навіть змогли його запатентувати, то це буде вважатися конкурентною перевагою і цей момент слід описати в бізнес-плані з позначкою «важливо».

Опишіть в цьому розділі наступні характеристики вашого товару або послуги:

 • унікальні особливості вашої ідеї, її переваги;
 • якісні та кількісні характеристики продукції;
 • бізнес-заходи, спрямовані на продаж товару або послуги;
 • опис терміну придатності / служби товару;
 • вплив на навколишнє середовище і людину;
 • відомості про постачальників продукції;
 • наявність гарантійного і сервісного обслуговування товару;
 • способи утилізації товару в разі його непридатності;
 • наявність ліцензії на випуск та виробництво товару;
 • ймовірний відсоток вторинних і наступних покупок;
 • можливість створення супутніх товарів, розширених лінійок товару, його асортименту, сегментування і т.д.
 1. Маркетинговий і стратегічний плани просування бізнесу

Даний розділ бізнес-плану присвячується рекламі - двигуну торгівлі. Тут ви повинні описати всі способи інформування ваших потенційних покупців про ваш унікальний продукт. Крім того, опишіть тут такі моменти:

 1. Способи створення ціни на ваш товар або послугу (з урахуванням собівартості товару, витрат на її виробництво, економічного становища в тому чи іншому регіоні і т.д.). Постарайтеся відобразити в вашому плані можлива зміна ціни з урахуванням конкретних обставин.
 2. Схема введення вашої послуги або товару на ринок.
 3. Стратегія «захоплення» вашої продукції тієї галузі, яку ви вибрали. Покажіть ваші ідеї схематично так, як ніби ваш продукт - це завойовник, який захоплює все більше і більше земель.
 4. Способи, канали, систему продажів вашого товару. (Вкажіть тут, чи будете ви продавати свій товар тільки натурально або через інтернет-магазин, можливо ви представите продукцію в каталозі та ін.).
 5. Маркетингові ходи (вкажіть рекламні агентства, з якими збираєтеся співпрацювати, способи унікального уявлення товару і т.д.).
 6. Опис виробничого процесу

Виробничий процес - це шлях, по якому проходить в кінцевому підсумок вже готовий продукт, починаючи з стану сировини. Тут важливо описати:

 • сировину, його характеристики, постачальники і т.д .;
 • оренда приміщення для виробництва і т.д.
 • передвиробничий прийом і обробка сировинного матеріалу;
 • докладний план технологічного процесу;
 • отримання готового продукту;
 • способи упаковки і тестування готового продукту.
 1. Визначення штабу співробітників майбутньої компанією

Даний розділ повинен включати опис структури підприємства, тобто по суті даний розділ повинен бути адміністративно-організаційним планом.

 • організаційно-правова форма підприємства (ЗАТ, ІП і т.д.);
 • визначення кількості працівників, їх обов'язків, способів взаємодії;
 • визначення штатного розкладу, тривалості робочого дня, заробітної плати всіх співробітників, особливостей підбору кадрів;
 • участь в різних заходах, конференціях і т.д.
 1. організаційний план

Даний розділ повинен включати в себе всі витяги із законодавчих та нормативних актів, на основі яких буде будуватися діяльності компанії.

 1. Фінансовий план

Даний розділ вимагає максимально точного і інформативності, оскільки будь-яка помилка в цифрах може обернутися фінансовою катастрофою. Він повинен включати в себе:

 • відомості про первинному капіталі;
 • приблизний план витрат і доходів від реалізації товару;
 • період окупність проекту;
 • визначення приблизного балансу компанії;
 • оцінка перспектив передбачуваної збитковості.
 1. Аналіз можливі ризиків

Якщо ви оцінюєте ризики вашого підприємства, значить ви адекватно підходите до свого бізнесу. Визначте ймовірність ваших збиток, шляхи їх усунення, способи подолання і т.д.

 1. додатки

Якщо вам є, що доповнити до того, що ви вже вказали, то обов'язково приведіть всі дані в пункті «Додатки». Крім того, сюди докладете всіх графіки, таблиці, схема і т.д.

Грубі помилки при складанні бізнес-плану

Проаналізуйте бізнес-план на предмет наступних помилок, щоб по максиму довести його до стану «ідеального»:

 1. Розплівчасті цілі и завдання Вашої майбутньої ДІЯЛЬНОСТІ.
 2. Наявність білих плям в Вашому бізнес-проект. Якщо у вас немає відповіді хоч на одне питання по проекту, займіться ім.
 3. Неточні (занижені) зведення про первісних витратах на бізнес. Перерахуйте всі кілька разів.
 4. Завищення передбачуваної ціни вашого товару. Оцініть, наскільки ваша продукція відповідає заявленій ціні.
 5. Прикрашений період окупності. Чи впевнені ви, що повернете гроші кредиторам вже через 3 місяці?
 6. Розмитий план просування бізнесу.
 7. Слабкий упор на маркетингову складову.
 8. Відсутність схеми з повернення коштів кредиторам, виплат заробітної плати співробітникам і т.д.
 9. Надмірно амбітні завдання, цілі та прогнози.

Зверніть увагу, що невикористання вашого бізнес-плану після того, як ваш проект почав працювати - теж велика помилка.

Тепер ви знаєте як написати бізнес-план самостійно, і саме час братися за роботу.

Бізнес план для малого бізнесу: готовий приклад для салону краси.

Бізнес-план салону краси на 2017-2018 рік - готовий приклад з розрахунками

Салон краси - потенційно вигідний проект хоча б тому, що прекрасна половина людства завжди буде хотіти залишатися такою. Крім того, жінок в світі більше, ніж чоловіків. Вам буде достатньо початкового капіталу, цікавої ідеї, вдалого місця розташування і незвичайних послуг на додачу до стандартного набору. Ми пропонуємо вам вже готовий приклад стартапу .

 • Початковий капіталу (інвестицій) - 1 000 000 (без придбання площі) рублів.
 • Точка беззбитковості досягається на другий - третій місяць діяльності.
 • Термін окупності 8-10 місяців.
 • Середній щомісячний дохід 1-ого року реалізації проекту 129 635 руб.

Перелік пропонованих послуг:

 1. Перукарські послуги: фарбування, стрижки, укладання, нарощування волосся і т.д.
 2. Нігтьової сервіс: манікюр, педикюр і т.д.
 3. Депіляція тіла воском, цукром (шугарінг).
 4. Різні види масажу.
 5. Татуаж особи, корекція і фарбування брів і вій.
 6. Косметологічні послуги.
 7. Солярій.
 8. Ваша унікальна послуга і т.д.

Орієнтовна площа орендованого приміщення 120-130 м², де

 • адміністраторська зона - 10 м²;
 • перукарські зали - 25-30 м² (загальна площа, якщо залів кілька);
 • зали нігтьового сервісу - 11-13 м²;
 • кабінет масажу - 15 м²;
 • солярій - 10 м²;
 • кабінет косметологічних послуг - 10 м²;
 • кімната персоналу - 12-15 м²;
 • підсобне приміщення - 8-10 м² і т.д.

Придбання приміщення у власність - 5-7 млн ​​рублів, в залежності від регіону. Оренда приміщення - 50-80 тис. Рублів на місяць.

 • Переобладнання приміщення під салон краси - 300000 рублів.
 • Витрати на обладнання для салону краси - 300000-350000 рублів.
 • Оплата роботи співробітників на місяць - 143000 рублів.

Додаткові види витрат:

 • комунальні послуги - 10000 рублів;
 • придбання витратних матеріалів - 20000 рублів;
 • реклама - 18000-23000 рублів.

Середні щомісячні витрати - 225 тис. Рублів + оренда приміщення.

Підсумок: при первинному капіталі в розмірі 1000000 + додаткові витрати і середнього завантаження салону в місяць 30-35%, салон зможе окупитися вже за 8 місяців. Відсоток рентабельності - 64%.

Середній щомісячний дохід - від 350 тис. Рублів.

Бізнес-план: Кафе

Грамотний готовий бізнес-план зможе в лічені місяці зробити звичайний кафетерій - високорентабельний підприємством, що приносить стабільний прибуток.

 • Капітальні вкладення 4 850 000 рублів;
 • Середньомісячна виручка 1 720 000 рублів;
 • Чистий прибуток: 312 000 грн;
 • Окупність: 19-24 місяців.

Загальний план проекту:

 • Загальна площа кафе: 360 кв. м
 • Площа виробничих приміщень: 168 кв. м.
 • Площа приміщень для відвідувачів: 190-210 кв. м
 • Персонал: 10-15 чоловік у зміну
 • Кількість місць: 50-65

Приблизний асортимент:

 • Салати, закуски;
 • перше;
 • Друге, гаряче;
 • Десерти;
 • Напої і т.д.

Видаткова частина проекту:

 • оподаткування - 68300 руб. / міс .;
 • зарплата співробітників - 248650 руб. / міс .;
 • обслуговування приміщення - 5000 руб. / міс .;
 • обслуговування санвузла - 15350 руб. / міс .;
 • оренда ділянки - 4000 кв.м .;
 • Обладнання для бізнесу - 283000 руб.

Прибуток від реалізації проекту протягом 24 місяців склала 15 млн. Руб. Відсоток рентабельності - 72%.

Бізнес-план: Пекарня

Невелика пекарня, орієнтована на свого «покупця» - це не тільки стабільне, але і смачне підприємство. Запропонуйте покупцям незвичайну випічку, і слух про пекарні швидко пошириться по всьому району.

 • Капітальні вкладення 2 345 500 рублів;
 • Середньомісячна виручка 327 050 рублів;
 • Чистий прибуток: 112300 рублів;
 • Окупність: 16-22 місяців.

Загальний план проекту:

 • Загальна площа автомийки: 85-125 кв. м
 • Площа виробничих приміщень: 68 кв. м.
 • Площа приміщень для відвідувачів: 30 кв. м
 • Персонал: 2-4 людини в зміну
 • Кількість місць: 15

Приблизний асортимент:

 • хліб;
 • булочки;
 • пироги;
 • торти;
 • напої і т.д.

Видаткова частина проекту:

 • оподаткування - 32700 руб. / міс .;
 • зарплата співробітників - 900000 руб. / міс .;
 • обслуговування приміщення - 4000 руб. / міс .;
 • Обладнання для бізнесу - 227000 руб.

Прибуток від реалізації проекту протягом 24 місяців склала 6,2 млн. Руб. Відсоток рентабельності - 63%.

Бізнес-план: Автомийка

Автомийка - це ще один варіант вічно працюючого бізнесу. Конкуренція сильна, тому ваше завдання - надавати по-справжньому якісну послугу.

 • Капітальні вкладення 1 128 500 рублів;
 • Середньомісячна виручка: 18 750 рублів;
 • Чистий прибуток: 52300 рублів;
 • Окупність: 16-22 місяців.

Загальний план проекту:

 • Загальна площа кафе: 80-100 кв. м
 • Площа виробничих приміщень: 35 кв. м.
 • Площа приміщень для відвідувачів: 68 кв. м
 • Персонал: 6-8 людини в зміну
 • Кількість місць: 10

Приблизний асортимент:

 • мийка автомобіля;
 • мийка салону;
 • чистка аксесуарів.

Видаткова частина проекту:

 • оподаткування - 48700 руб. / міс .;
 • зарплата співробітників -160000 руб. / міс .;
 • обслуговування приміщення - 18000 руб. / міс .;
 • використовуване обладнання - 128000 руб.

Прибуток від реалізації проекту протягом 24 місяців склала 10,3 млн. Руб. Відсоток рентабельності - 81%.

Бізнес-план: Інтернет-магазин товарів

Інтернет-магазин або бізнес для «ледачих», як люблять висловлюватися підприємці, найбільш доступний і зручний вид заробітку, якщо ви вмієте працювати з сайтом. Навіть якщо немає, за вас це може робити спеціально найнятий чоловік. Ваше завдання, рекламувати інтернет-магазину і своєчасно відправляти товари їх одержувачам.

 • Капітальні вкладення 432 500 рублів;
 • Середньомісячна виручка 221 140 рублів;
 • Чистий прибуток 78 200 рублів;
 • Окупність: 4-8 місяців.

Загальний план проекту:

 • Персонал: 1-2 людини
 • Кількість місць: необмежена
 • Інтернет бізнес

Приблизний асортимент:

 • Продаж товарів і послуг;
 • Організація доставки;
 • Додаткові послуги

Видаткова частина проекту:

 • оподаткування - 29300 руб. / міс .;
 • зарплата співробітників -30000 руб. / міс .;
 • придбання домену - 50-70 тис. рублів;
 • обслуговування сайту - 18000 руб. / міс .;
 • витрати на доставку - 18000 руб.

Прибуток від реалізації проекту протягом 24 місяців склала 3,3 млн. Руб. Відсоток рентабельності - 67%.

Бізнес-план: Перукарня економ-класу

Перукарські послуги будуть користуватися попитом завжди. А оскільки відвідувати заклад та чоловікам, і жінкам доводиться досить часто, багато людей просто не хочуть платити дорого в салонах краси. Тому перукарня економ-класу - потенційно перспективна компанія.

 • Капітальні вкладення: 382 500 рублів;
 • Середньомісячна виручка 119 820 рублів;
 • Чистий прибуток: 19200 рублів;
 • Окупність: 15-21 місяців.

Загальний план проекту:

 • Загальна площа автомийки: 90-115 кв. м
 • Площа виробничих приміщень: 25 кв. м.
 • Площа приміщень для відвідувачів: 90 кв. м
 • Персонал: 2-4 людини в зміну
 • Кількість місць: 8-10

Приблизний асортимент:

 • різні види перукарських послуг;
 • нігтьової сервіс;
 • косметологічні послуги;
 • додаткові послуги.

Видаткова частина проекту:

 • оподаткування - 22500 руб. / міс .;
 • зарплата співробітників - 65000 руб. / міс .;
 • обслуговування приміщення - 6000 руб. / міс .;
 • Обладнання для бізнесу - 113000 руб.

Прибуток від реалізації проекту протягом 24 місяців склала 2,8 млн. Руб. Відсоток рентабельності - 83%.

Розробка власного комерційного підприємства - це здійсненна за допомогою підприємницької програми мета. Сподіваємося, що наша покрокова інструкція про те, як скласти бізнес-план самостійно допомогла вам втілити вашу задумку в життя.

Що таке бізнес-план?
Який буде попит на його унікальний продукт і чи можуть будь-які зовнішні чинники вплинути на показники затребуваності товару або послуги?
Як дорого йому обійдеться старт підприємницької діяльності та чи є у нього надійні постачальники?
Яка буде приблизна ціна його товару, як вона співвідноситься з цінами конкурентів і як вони можуть впливати на величину вартості продукту?
Які будуть показники ефективності виробленого товару і як можна буде підвищувати її рівень в процесі роботи?
Ви все ще сумніваєтеся в необхідності бізнес-програми?
Чи впевнені ви, що повернете гроші кредиторам вже через 3 місяці?