Олександр Коваленко ділиться зі студентами «формулою успіху» - Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ)

Гарна ідея завжди знайде підтримку. Олександр Коваленко, асистент кафедри теоретичної біохімії з курсом клінічної біохімії, пішовши Наприклад Павла Несміянова , Теж вирішив влаштувати на просторах соціальної мережі Вконтакте конкурси для студентів.

«Є три стадії дорослішання хлопчика: спочатку він вірить в Діда Мороза, потім не вірить, потім він сам Дід Мороз. Так і зі мною. Раніше сам вирішував завдання, головоломки, олімпіадні задачі. Потім, коли ніякого заохочення за це не було - перестав вірити, що інтелектом можна багато чого досягти. Минув час, і зараз я вже сам в ролі Діда Мороза роздаю подарунки тим, хто добре вчив протягом року теми і не тільки «знає», але ще і вміє застосовувати отримані знання на практиці при вирішенні конкурсних завдань », - поділився Олександр Коваленко.

Питання і завдання Олександр Володимирович публікує в групі Russian Biophysics і на сторінці свого профілю. Кожен бажаючий може дати відповідь і поборотися за приз. Олександр Коваленко називає свою затію «формулою успіху».

- Взяти участь може будь-хто, хто не проти «розім'яти» свої інтелектуальні здібності. В першу чергу ідея конкурсу орієнтована на студентів, але в майбутньому можна охопити і школярів, і викладачів. Умови участі не визначені, це ж особиста ідея, тому ще сам в пошуку потрібних умов і форматів. Мені вже почали скаржитися студенти, що викладаю питання в розпал заліків, коли не до цього, просять перенести на канікули.

На даний момент було розіграно три завдання, які головним чином були розраховані на студентів 3-4 курсу МБФ і охоплювали знання студентів з біофізики і хімії.

- Приз залежить від самого питання. Після того, як провів невелике опитування у себе в групі, з'ясував, що студентів більше цікавить рейтинг, ніж інші матеріальні призи. Тому, поки ще семестр не закінчився, вирішив викласти кілька питань по пройдених тем. Через деякий час питання будуть заохочуватися моїми сувенірами - це був другий за поширеністю відповідь в інтернет-опитуванні.

Надалі Олександр Коваленко планує залучати інших викладачів і спільно придумувати більш складні завдання з великими призами.

- У мене все-таки питання не найскладніші, і при відповіді головну роль грає швидкість, тому спочатку попереджаю за день або за кілька годин Вконтакте, що постане питання і для кого він, а вже потім за часом його викладаю. Вибрав час 20:00 суботи або неділі, але іноді приходить натхнення і в будні дні.

Євгенія Файт

Матеріал опублікований студентським прес-центром.