Козак пояснив, чому в Росії виросли ціни на бензин

ДМИТРО КОЗАК. ФОТО: ПГ / ІГОР САМОХВАЛОВ

Зростання цін на бензин пов'язане з більш високими світовими цінами на нафту на зовнішніх ринках, що зробило його виробництво в Росії щодо невигідним. Про це заявив віце-прем'єр Дмитро Козак в інтерв'ю телепрограмі «Вести в суботу».

«Це залежить від світової кон'юнктури цін, вигідність, невигідність (виробництва бензину в Росії. - Прим. ПГ) - вона завжди відносна. І якщо ціни на нафту на зовнішніх ринках вище, то це може виявитися відносно, завжди щодо, невигідно. Тому для того, щоб забезпечити баланс цін, нафтовики підняли ціни на нафту, нафтопереробні заводи - ціни на бензин. Відповідно, ми отримали ту ситуацію, яку маємо на оптовому ринку », - сказав заступник голови Уряду.

При цьому Козак запевнив, що зростання вартості палива не пов'язаний з його дефіцитом.

Крім того, віце-прем'єр додав, що ціни на бензин в Росії не найвищі в світі. У приклад він привів Норвегію і США, де вартість в рублевому вираженні вище.

раніше Уряд домовилося з нафтовими компаніями про фіксацію цін на бензин і дизельне паливо на рівні 30 травня. Також було вирішено знизити акцизи - на бензин на три тисячі рублів за тонну, а на дизельне паливо - на дві тисячі рублів.

У квітні бензин знову піднялася на 13 відсотків у порівнянні з березневими цінами, підрахував Росстат. На цьому розцінки не зупинилися і додавали по одному-два відсотка чи не щотижня. Так, за тиждень з 21 по 27 травня ціни на бензин і дизель в середньому зросли на 1,9 відсотка. На 28 травня середня ціна бензину марки АІ-92 становила 41,09 рубля за літр, АІ-95 - 44,06 рубля за літр, АІ-98 - 49,06 рубля за літр, дизельного палива - 43,91 рубля за літр.