Які ціни на бензин чекають росіян після Нового року?

Роздрібна вартість автомобільного палива не повинна в наступному році перевищити рівень інфляції.

У числі факторів, які можуть вплинути на цінники на АЗС: зростання ПДВ (податку на додану вартість) на 2%, збільшення приблизно на третину акцизів на бензин і «дизель», а також падіння цін на нафту. Незважаючи на це, в галузі вважають, що подорожчання пального не повинно перевищити інфляцію.

Незважаючи на це, в галузі вважають, що подорожчання пального не повинно перевищити інфляцію

Імовірно, на цінники на АЗС не повинно відчутно вплинути навіть різке збільшення світових цін на нафту (як це було навесні 2018 року). На цей випадок у уряду РФ тепер є стримуючі заходи.

Акцизи на бензин з 1 січня 2019 року збільшаться з 8 213 до 12 374 рублів за тонну; на дизпаливо - з 5 665 до 8 541 рубля за тонну. Про те, що компенсує нафтовикам збільшення акцизів, повідомляє ТАСС з посиланням на аналітика «Фінам» Олексія Калачова. Справа в тому, що експортна вартість істотно нижче оптової в Росії, крім цього зараз ціни зафіксовані угодами уряду і нафтовиків на вельми високому рівні.

На початку року ціни на бензин і дизпаливо виростуть через збільшення ПДВ з 18 до 20%. Про це раніше попереджав в тому числі президент РФ Володимир Путін. За його словами, цінники на АЗС піднімуться на 1,0 - 1,5%. Так як ціни зараз зафіксовані, вже можна розрахувати орієнтовну середню вартість пального після Нового року.

За даними Росстату, на 24 грудня літр бензину марки Аі-92 в середньому по країні коштував 41,48 руб., Аі-95 - 44,77 руб., «Дизеля» - 46,66 руб. Якщо взяти максимальну надбавку, то середні цінники після Нового року складуть 42,08 руб., 45,47 руб. і 47,36 руб. відповідно.

відповідно

Інфляція в наступному році очікується на рівні 4,0 - 4,6%, про це розповіла аналітик Vygon Consulting Анна Львова. Якщо знову взяти максимальну планку, ціни (від нинішніх) імовірно виростуть до 43,38 руб. за літр бензину Аи-92, до 46,77 за літр Аі-95 і до 48,76 руб. за літр дизельного палива.

Анна Львова зазначає, що якщо уряд не буде використовувати свої стримуючі і компенсуючі заходи, то роздрібна ціна кожного літра бензину може вирости на 4,5 руб., А «дизеля» - на 3,5 руб. А значить, цінник літра 92-го бензину впритул підібрався б до 46 руб., 95-го - переступив би через відмітку в 49 руб., А дизпалива - через позначку в 50 руб.

Раніше віце-прем'єр РФ Дмитро Козак висловився про те, що підстав для «галопуючого зростання цін» на паливо немає . Також він вважає необґрунтованими заяви про те, що слідом за цінами на паливо вгору піде і вартість іншої продукції, в тому числі, повсякденних товарів.