«Банки Казахстану не можуть взяти на себе частину відповідальності з просування інновацій»

29 березня 2013 року Міжнародної Академії Бізнесу відбувся науково-практичний семінар «Фінансові інструменти для інновацій і їх комерціалізації як чинники соціально-економічної модернізації Казахстану»

29 березня 2013 року Міжнародної Академії Бізнесу відбувся науково-практичний семінар «Фінансові інструменти для інновацій і їх комерціалізації як чинники соціально-економічної модернізації Казахстану». Організатором заходу виступили Асоціація банків Республіки Казахстан і Міжнародної Академії Бізнесу (кафедра «Фінанси», лабораторія «Фінансові ринки та корпоративний розвиток», Центр досліджень і розвитку).

Мета семінару - створення діалогової площадки для налагодження відносин між банками та іншими фінансовими інститутами з учасниками інноваційного процесу.

Семінар зібрав широке представництво відповідних структур: участь взяли ряд банків другого рівня, ФРП «Даму», Асоціація сприяння розвитку СЕЗ Парк інформаційних технологій Alatau IT City, Союз проектних менеджерів РК, Асоціація власників інтелектуальної власності, Громадський інноваційний фонд «Ефект», Національний центр науково -технічної інформації (НЦНТІ), Інститут інтелектуальної власності, представники вузівської науки, оцінювачі.

Відкриваючи семінар, голова виконкому Асоціації банків РК Байток М.У. зазначив, що наша банківська система переживає не найкращі часи, як в країнах СНД і в усьому світі. «Вимоги регулятора, Базель 2 і Базель 3 пред'являють посилені вимоги до фінансування операцій позичальників. На жаль, сьогодні БВУ Казахстану не можуть взяти на себе частину відповідальності з просування інновацій », - зазначив пан Байток.

Учасники семінару обмінялися думками щодо стану інноваційної діяльності та її фінансування в РК (Джандосова З.К., Асоціація банків РК; Пєтухов Є.В., ТОВ «Інновація», Конісбаєв А.Т., Асоціація сприяння розвитку СЕЗ ПІТ), про розвиток інноваційних фінансових інструментів (Косолапов Г.В., МАБ), про формування системи ризик-менеджменту інноваційної діяльності (Цехової А.Ф., Союз проектних менеджерів РК; Лисак Б.І., Казе ім. Риськулова), про комерціалізацію інтелектуальної власності ( Курмангалі Б.С., Асоціація власників Інтелект ктуальной власності; Пеньков П., Республіканська палата оцінювачів), про досвід інновацій на середніх підприємствах Німеччини (Б.Лохманн, КНУ), про використання нетрадиційних фінансових інструментів (Огай Д.В., МАБ).

В ході семінару були запропоновані конкретні заходи по об'єднанню зусиль учасників інноваційного процесу. За результатами семінару було прийнято резолюцію, в якій, зокрема зазначено:

1. Для активізації інноваційної діяльності в РК визнати за необхідне розробку державою, з урахуванням інтересів банків другого рівня нових фінансових інструментів (банківських продуктів), повніше враховують особливості фінансування інноваційної діяльності на різних стадіях, включаючи інтереси і ризики БВУ, інноваторів та бізнесу в інноваційній сфері та передбачити механізми попередження ризиків неповернення виділених банками коштів на реалізацію інноваційних проектів. Рекомендувати БВУ розглянути можливість використання сек'юритизації нематеріальних активів (ІНСО) для фінансування інноваційної діяльності.

2. Розвивати центри комерціалізації технологій, міждержавне інноваційне співробітництво, насамперед, з російськими інноваторами.

3. Асоціації банків РК, Асоціації ПІТ і МАБ спільно з БВУ розглянути можливість створення банками фонду фінансування інновацій на прикладі фінансування учасників інноваційного кластеру ПІТ «Алатау».

Наступну зустріч було вирішено провести в жовтні-листопаді 2013 року в Міжнародній Академії Бізнесу в вигляді круглого столу на тему «Формування та розвиток складу професійних учасників ринку інновацій».

Прес служба МАБ:

Нурія Хасанова, керівник: +7 777 256 9024, Nuriya@almau.edu.kz

Миру Кулманова, координатор: +7 777 022 5705 mira.kulmanova@almau.edu.kz
Казахстан, 050060, м.Алмати, вул. Розибакіева, 227 www.iab.kz