Сенченко і Веліжанського вимагають вигнати з Балаклави (ФОТО)

Севастополь, Лютий 19 (Навігатор, Олена Острякова) - Судновласники і капітани суден з Балаклави хочуть, щоб власників яхтової гавані «Золотий символ» депутатів від «Батьківщини» Андрія Сенченка і Сергія Веліжанського позбавили права власності. Їх обурює, що гроші, які вони платили за оренду причалів, йшли на фінансування «євромайдан».

«Ми клопочемося до Аксьонова, щоб розглянули права власності цих фашистських елементів. Чи то націоналізували, то чи передали Балаклавської адміністрації. Є приватні власники, які приносять шкоду народу. Сенченко і Веліжанський якраз такі », - говорить один з капітанів Віктор Бичков.

Підпишіться на новини «Навігатор - Крим» в Facebook або Вконтакте

Судновласники і капітани провели збори, на якому вирішили створювати громадську організацію, щоб здійснювати громадський контроль за управлінням «Золотого символу».

«Учасники зборів стурбовані реальною можливістю того, що зазначені політичні авантюристи в умовах власного фінансового краху можуть перезаставити, перепродати, знищити майно яхтової гавані« Золотий символ », - йдеться в протоколі зборів.

Примітно, що до діяльності адміністрації «Золотого символу» капітани претензій не мають, хоча і вважають орендну плату за причали занадто високою. Адміністрація, навпаки, не в захваті від того, що її буде контролювати громадська організація.

«Золотий символ» - це підприємство морського напрямку. На флоті повинен бути порядок. Не може бути, щоб кораблем управляла ініціативна група. Політична платформа власників, це їх особиста справа », - сказав виконавчий директор« Золотого символу »Сергій Чорний.

Не дивлячись на його заперечення, ініціативну групу, яка розроблятиме статут громадської організації, капітани все-таки вибрали.

Не дивлячись на його заперечення, ініціативну групу, яка розроблятиме статут громадської організації, капітани все-таки вибрали

Відзначимо, що за день до зборів балаклавских капітанів з питань приватної власності висловився голова координаційної ради Севастополя Олексій Чалий. Він заявив, що в місті не буде проходити реприватизації за винятком кримінальних випадків, за якими рішення буде приймати прокуратура.

У випадку з «Золотим символом» такий розвиток подій можливий, оскільки право власності цього підприємства і на причали, і на майновий комплекс неодноразово ставали предметом розгляду в судах.

Так, в грудні 2013 року Господарський суд Києва задовольнив позов заступника прокурора Севастополя і зобов'язав севастопольська міськрада передати причали №260 і 261, орендовані «Золотим символом», міністерству оборони України.

Як встановив суд, ці причали були передані морської інженерної служби Чорноморського флоту РФ міськраді Севастополя в липні 1995 року. На той момент спірне майно не було держвласністю України, а залишалося загальносоюзної власністю відповідно до російсько-української угоди про принципи формування ВМС України і Чорноморського флоту ВМФ Росії від 1992 року і знаходилося в спільному користуванні флотів двох держав. Таким чином російська сторона не мала права передавати причали місту. За російсько-українською угодою про параметри поділу Чорноморського флоту СРСР (1997 рік) причали №260 і 261 відійшли ВМС України.

Відразу після приходу до влади Віктора Януковича суди зобов'язали «Золотий символ» повернути державі будівлю поряд з причалами площею 350 квадратних метрів. Угоди купівлі-продажу, укладені в 2006 році з філією «Укроборонбуд» без відома міністерства оборони, були визнані недійсними. Через 3 роки «Золотому символу» вдалося відсудити будинок назад.

«Золотому символу» належить практично вся набережна Балаклави. Основний прибуток клуб має не від маломірних суден, катають в сезон туристів, а від власників дорогих яхт. Хто ці люди, по Балаклаві ходять тільки чутки, в яких фігурують імена українських і російських політиків і бізнесменів. Однак, як кажуть капітани, революційна ситуація в країні ніяк не вплинула на рух багатих судів. Зараз дорогих яхт дещо менше, ніж влітку, але це звичайна ситуація для міжсезоння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.