«Атомстройекспорт» починає готувати майданчик для АЕС в Бангладеш

Станція з двох енергоблоків по 1 000 мВт повинна відкритися до 2020 року Станція з двох енергоблоків по 1 000 мВт повинна відкритися до 2020 року   Фото: Антон Білицький / BFM

Фото: Антон Білицький / BFM.ru

У Бангладеш з сьогоднішнього дня починаються підготовчі роботи на майданчику, відведений під будівництво атомної електростанції, яке буде здійснювати російський «Атомстройекспорт» . Як раніше розповідав журналістам глава Росатому Сергій Кирієнко, підготовчі роботи займуть рік або трохи більше, а з 2015 року планується приступити безпосередньо до будівництва, яке, за планом, займе 5 років, і до 2020 року нова АЕС повинна запрацювати.

У Бангладеш будується АЕС з двох реакторів потужністю по 1 000 мВт кожен. За словами Кирієнка, в країні будуть зводитися енергоблоки так званого «постфукусімского» типу, здатні витримати одночасно і потужний землетрус, і удар цунамі.

АЕС буде називатися «Руппур». Перший камінь у фундамент нового проекту було закладено на початку жовтня 2013 року на церемонії за участю Кирієнко і прем'єр-міністра Бангладеш пані Шейх Хасіни . Станція буде знаходитися в 160 км від столиці країни Дакки.

Виступаючи на церемонії закладення каменя, Шейх Хасина зазначила: «Будівництво АЕС« Руппур »планувалося ще в 1960-і роки, до незалежності Республіки Бангладеш. Це давня мрія народу Бангладеш. Наш уряд визнає, що енергія є ключовим фактором для соціально-економічного розвитку країни. Надійне електропостачання-важлива передумова для залучення як внутрішніх, так і іноземних інвестицій. Ми ставимо за мету забезпечити електроенергією всіх громадян і всі сектори економіки. Ми прийняли стратегічний план, за яким до 2021 року генеруючі потужності повинні досягти показника в 20 000 мВт, при цьому частка атомної енергії в республіці буде складати 10%. Ми розглядаємо Росію як стратегічного партнера для досягнення цієї мети. Російський президент запевнив мене в наданні новітніх і безпечних ядерних технологій для АЕС «Руппур», яка буде ефективно і надійно працювати в будь-яких кліматичних умовах. До 2021 році - золотому ювілею незалежності Бангладеш - ми хочемо перетворити Бангладеш в країну із середнім рівнем доходу. І я впевнена, що наші мрії здійсняться. Цими словами я б хотіла відкрити перший етап будівництва АЕС «Руппур».

Примітно, що оплачувати будівництво влади Бангладеш будуть за допомогою взятого у Росії ж кредиту на 500 млн доларів. Відпрацьоване ядерне паливо буде повертатися на переробку в РФ.

Контракт на розробку проекту АЕС «Руппур» був підписаний в жовтні 2013 року. Розробка проекту повинна зайняти не більше 2 років.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?