Вибираємо телескоп для вашої дитини

  1. Чи потрібен телескоп вашій дитині?
  2. В якому віці починати спостереження?
  3. Що можна побачити в невеликий телескоп?
  4. Серії телескопів для дітей
  5. Зручність використання
  6. Базові аксесуари для телескопів
  7. Чи можна зробити фотографії через телескоп?
  8. Популярні моделі телескопів для дітей:

Діти завжди дуже цікаві і хочуть все знати, а їх прагнення до пізнання навколишнього світу часом просто захоплює. Рано чи пізно вони помічають, як сходить і заходить Сонце, змінюють один одного фази Місяця, чують щось про «знаки зодіаку» або бачать фільм про Зоряних війнах. Так чи інакше, всі діти починають цікавитися астрономією, і часто тільки від батьків залежить, чи зможе їхня дитина усвідомити, що світ навколо не обмежується планетою Земля, Сонячною системою або навіть нашою Галактикою, що Всесвіт насправді дуже велика!

Вибрати і купити найкращі дитячі телескопи ви можете на нашому сайті!


Серія телескопів Levenhuk Strike NG -
телескопи для дітей і початківців спостерігачів

Чи потрібен телескоп вашій дитині?

Згадайте себе в дитинстві: напевно ви читали науково-популярні книги з астрономії чи фантастику про космічні подорожі, хоча б знамениту Єфремівському «Туманність Андромеди». А ось поглянути на небо озброєним оком пощастило небагатьом. З іншого боку зараз оптичні прилади стали набагато доступніше, купити дитячий телескоп може майже кожен батько. Тут, звичайно, може виникнути питання, а наскільки потрібна така річ? Це кожен вирішує сам, але якщо дитина цікавиться астрономією, він буде щасливий, отримавши в подарунок справжній телескоп. Адже набагато краще один раз побачити своїми очима, ніж сто разів почути, прочитати або розглядати картинки і фотографії. Крім того такий подарунок може проявити інтерес до природничих наук, особливо фізики та математики, що не може не позначитися на успішності.

В якому віці починати спостереження?

Яким же повинен бути дитячий телескоп ? Багато що залежить від віку дитини. Найменші все одно не зможуть спостерігати самостійно - їм швидко стане нудно без батьків, та й мало хто зважиться відпускати дітей на вулицю вночі в наш непростий час. А ось у віці 8-10 років дитина вже цілком може впоратися з невеликим телескопом і проводити спостереження, наприклад, на балконі або у дворі приватного будинку. Від подібної ситуації і будемо відштовхуватися.


Серія телескопів Levenhuk LabZZ -
телескопи для самих юних астрономів

Що можна побачити в невеликий телескоп?

Новачків в астрономії, незалежно від віку, зазвичай привертають близькі і яскраві об'єкти: Місяць, планети, Сонце (тільки з використанням спеціального світлофільтру!), Подвійні зірки. Їх добре видно в будь-який оптичний прилад, і навіть невеликий телескоп дозволить спостерігати дуже багато. Звичайно, американський прапор на Місяці не розгледіти з Землі ні в один телескоп, але доторкнутися до величі космосу, розглянути деталі поверхні нашого супутника, місячні моря і гори - цілком реально. Не обов'язково купувати дорогий телескоп для дітей: навіть простий прилад призведе дитини в захват, варто йому побачити кратери на Місяці, кільця Сатурна, супутники Юпітера або далеку туманність Андромеди.


Серії телескопів для дітей

Як правило, всі провідні виробники астрономічного обладнання випускають спеціальну серію телескопів для дітей, наприклад серії Bresser Junior і Levenhuk LabZZ . Зазвичай це невеликі (діаметром до 80-90 мм) Рефрактори-ахромати на азимутальному монтуванні. Телескопи линзовой системи відрізняються довговічністю і надійністю, вони невибагливі в експлуатації і не вимагають юстирування, з їх допомогою легко отримати «земне» (неперевернутое) зображення. А об'єктива такого діаметру вже цілком достатньо для знайомства із зоряним небом. Важливо й те, що дитина з першого погляду зрозуміє, що це саме телескоп: оптична схема рефрактора - це класика, якийсь «еталон» або «символ телескопа». Якщо попросити навіть зовсім далекого від астрономії людини намалювати телескоп - він намалює саме рефрактор. А ще він відмінно впишеться в інтер'єр будь-якої квартири.

Крім рефракторов, дітям відмінно підійдуть невеликі рефлектори Ньютона на настільних монтування Добсона, наприклад Levenhuk LabZZ D1 або Sky-Watcher Dob 76/300 Heritage . Яскравий дизайн моделей неодмінно сподобається дітям, а компактність - батькам.


Зручність використання

Альт-азимутальне монтування легка, добре підходить як для астрономічних спостережень, так і для вивчення наземних об'єктів і не вимагає установки полярної осі - ця нескладна для дорослого операція може стати занадто важким для дитини. Звичайно, для астрономічних спостережень бажано розуміти систему небесних координат, але зручність екваторіального монтування не компенсує складнощів, які майже напевно виникнуть у недосвідченого спостерігача. Варто віддати перевагу монтування, мають механізм тонких рухів, з ними спостерігати набагато зручніше - є можливість плавно і без ривків компенсувати добове обертання небесної сфери, підкручуючи мікрометричні гвинти, що особливо цінно при використанні великих збільшень. Телескоп такого типу легко розбирається, він не буде важким і громіздким: найбільші інструменти важать всього близько 7 кілограм, в розібраному вигляді їх можна легко перевозити навіть в громадському транспорті.

Базові аксесуари для телескопів

Якщо ви вирішили купити дитячий телескоп, варто звернути увагу на базову комплектацію: мало кому сподобається розпакувати прилад і виявити, що він не придатний для використання відразу ж, «з коробки» - враження від подарунка буде безнадійно зіпсовано. У комплект має входити все необхідне для спостережень, а краще, якщо в базовому наборі будуть додаткові довідкові матеріали: карта зоряного неба , комплект постерів , навчальна література , Програма-планетарій і додаткові аксесуари. Зрозуміло, дитячий телескоп повинен бути упакований в красиву подарункову коробку, адже від першого враження залежить дуже багато, тому важливо створити гарне і яскраве враження про знайомство з цим приладом. Лідерами по комплектації серед телескопів, без сумніву, є телескопи Levenhuk Strike NG . Ці телескопи поставляються в воістину просунутої комплектації: купуючи такий телескоп, ви отримуєте до нього оптичні аксесуари для ведення наземних і астрономічних спостережень, а також безліч посібників для першого знайомства з астрономією і докладного її вивчення.


Посібники для знайомства з астрономією і додаткові аксесуари

Всі телескопи-рефрактори при використанні діагонального дзеркала дають неперевернутое, але дзеркальне зображення, крім того в комплект багатьох телескопів, входить обертається окуляр або діагональна призма для отримання звичайного прямого (не дзеркальна) зображення, що дуже корисно при спостереженнях за наземними об'єктами. Адже розглядати земні ландшафти, тварин і птахів - саме по собі дуже цікаве заняття, по захопливості не поступається вивченню небесних світил, особливо якщо небо занадто довго затягнуте хмарами. А якщо астрономія не стане серйозним хобі - телескоп завжди можна буде використовувати в якості підзорної труби.

Чи можна зробити фотографії через телескоп?

Часто перед тим, як купити телескоп для дітей, люди цікавляться, чи можна буде через нього що-небудь сфотографувати Часто перед тим, як купити телескоп для дітей, люди цікавляться, чи можна буде через нього що-небудь сфотографувати. Старші моделі дитячих серій, наприклад Levenhuk Strike 80 NG , Мають повноцінний фокусер діаметром 1,25 ", що дозволяє із застосуванням спеціального адаптера використовувати телескоп як довгофокусний об'єктив і навіть робити астрофотографії початкового рівня. Звичайно, використовувати дитячий телескоп на азимутальному монтуванні для серйозного астрофото неможливо, так він для цього і не призначений. Але зробити з його допомогою кілька знімків Місяця в прямому фокусі, щоб показати друзям, цілком реально.

Звичайно, дитині спочатку буде важкувато розібратися в такій кількості нової інформації, йому буде потрібно ваша допомога. І напевно вам це буде не менш цікаво, а може навіть астрономія стане новим незвичайним і захоплюючим хобі. Хто знає, можливо, ви давно хотіли поглянути на небо в телескоп, але боялися спробувати?

Популярні моделі телескопів для дітей:

Сергій Чернишов
23 листопада 2011 року
Стаття оновлена ​​в жовтні 2017 року.

Передрук без активного посилання на сайт www.4glaza.ru заборонена.

Чи потрібен телескоп вашій дитині?
В якому віці починати спостереження?
Що можна побачити в невеликий телескоп?
Тут, звичайно, може виникнути питання, а наскільки потрібна така річ?
В якому віці починати спостереження?
Чи можна зробити фотографії через телескоп?
Хто знає, можливо, ви давно хотіли поглянути на небо в телескоп, але боялися спробувати?