APEX

 1. Веб-камера реального часу
 2. Тур по плато Чахнантор
 3. Наукові дослідження з телескопом APEX
 4. наукові завдання
 5. Ще про наукові дослідження з телескопом APEX
 6. Трейлер APEX
 7. APEX

В одному з найвищих спостережних пунктів Землі (5100 метрів над рівнем моря), на плато Чахнантор в пустелі Атакама (Чилі) ESO експлуатує телескоп APEX (Atacama Pathfinder Experiment).

APEX - телескоп з апертурою 12 м, що працює на міліметрових і субміліметрових хвилях, між ІК та радіо-діапазонами. Субміліметрова астрономія відкриває вікно в холодні, запилені і віддалені області Всесвіту, але слабкі сигнали з космосу поглинаються водяною парою в атмосфері Землі. Чахнантор є ідеальним місцем установки такого телескопа, так як цей район - один з найбільш сухих на нашій планеті. Його висота більше, ніж на 750 м перевершує висоту обсерваторії Мауна Кі, і на 2400 м - висоту установки Дуже Великого Телескопа VLT на Серро Паранал.

Веб-камера реального часу

В одному з найвищих спостережних пунктів Землі (5100 метрів над рівнем моря), на плато Чахнантор в пустелі Атакама (Чилі) ESO експлуатує телескоп APEX (Atacama Pathfinder Experiment)

Webcam | 09 Dec 2017 13:41 CET

Last image before nightfall

Жива веб-трансляція з телескопа APEX (09 Dec 2017 13:41 CET)

Жива веб-трансляція з телескопа APEX (09 Dec 2017 13:41 CET)

Webcam | 09 Dec 2017 13:41 CET

Last image before nightfall

жива трансляція: APEXcam (Webcam | 09 Dec 2017 13:41 CET)

Тур по плато Чахнантор

APEX - найбільший субміліметровий телескоп в південній півкулі. Він обладнаний набором різних приймачів випромінювання, інструментів, які астрономи використовують при спостереженнях. Головний з них - LABOCA , Велика Болометрична Камера (Large Bolometer Camera). Основний елемент LABOCA - мережа надчутливих термометрів, званих болометр, для реєстрації субміліметрового випромінювання. Поле приймача близько 300 пікселів, що робить його найбільшим камерою такого типу в світі. Щоб реєструвати найдрібніші зміни температури, відповідні слабким субміліметровим потокам, кожен з термометрів охолоджується до температури не більше 0.3 градуса вище абсолютного нуля, що становить -272.85 за шкалою Цельсія. Висока чутливість приймача LABOCA в поєднанні з широким полем зору (третину діаметра повного Місяця) робить його безцінним інструментом для отримання зображень субміліметрової Всесвіту.

APEX проклав дорогу іншому дивовижному приладу, ALMA (Atacama Large Millimeter / Submillimeter Array), телескопу революційної новизни, на якому ESO в кооперації зі своїми міжнародними партнерами зараз веде спостереження на плато Чахнантор. Антена APEX послужила прототипом антен ALMA. Багато з об'єктів, які спостерігаються з APEX, ALMA може досліджувати більш детально.

APEX є результатом співпраці між Інститутом радіоастрономії Макса Планка (MPIfR, 55%), Космічної Обсерваторією Онсала (OSO, 13%) і ESO (32%). Телескоп експлуатується ESO.

Наукові дослідження з телескопом APEX

Субміліметрова астрономія - порівняно мало розроблений передній край науки Субміліметрова астрономія - порівняно мало розроблений передній край науки. На цих хвилях нам відкривається Всесвіт, невидима в звичних оптичних або ІК-променях. Субміліметровий діапазон ідеальний для вивчення "холодної Всесвіту": випромінювання з цими довжинами хвиль виходить від величезних холодних хмар пилу і газу в міжзоряному просторі, при температурах усього на кілька десятків градусів вище абсолютного нуля. Астрономи використовують це випромінювання для дослідження хімічних і фізичних умов в таких молекулярних хмарах - щільних областях газу і космічного пилу, в яких народжуються нові зірки. У видимих ​​променях ці області Всесвіту часто виглядають темними через велику кількість пилу, але вони яскраво світяться в міліметровому і субміліметрової частинах спектра. Цей діапазон довжин хвиль також ідеальний для дослідження деяких найбільш рано виникли і найвіддаленіших галактик, світло від яких в результаті червоного зсуву перемістився в область більш довгих хвиль.

наукові завдання

Астрохімія, холодна Всесвіт.

Ще про наукові дослідження з телескопом APEX

Ще про телескоп APEX

 • Ще більш цікаві факти можна знайти на сторінці FAQ
 • інші фото і відео можна знайти в мультимедійному архіві ESO
 • Читайте про цю обсерваторії на APEX Handout в PDF-форматі
 • Для вчених: більш детальну інформацію можна знайти на веб-сайті телескопа APEX

Трейлер APEX

Завантажте цей трейлер в інших форматах з відеоархіву .

APEX

Назва:

Atacama Pathfinder Experiment Місце установки: Чахнантор Висота: 5050 м Павільйон: Відкрита платформа Тип: субміліметровий антена Оптична схема: Кассегрен Діаметр головного дзеркала M1: 12.0 м Матеріал головного дзеркала M1: CFRP і алюміній Діаметр вторинного дзеркала M2: 0.75 м гіперболічне Матеріал вторинного дзеркала M2: Алюміній Монтування: альтазімутальная Дата перших спостережень: 14 июля 2005 р Зображення, отримані з APEX: Посилання Фото APEX: Посилання Відео APEX: Посилання Прес-релізи, пов'язані з APEX: Посилання

А ви знали що ...
Зірки утворюються в щільних хмарах міжзоряного речовини, але навіть в самих щільних з цих хмар тиск приблизно таке ж, як в самому глибокому вакуумі, отриманому в земних лабораторіях. Температури в таких хмарах нижче -200 градусів Цельсія.

Did you know?
The skies over the ESO sites in Chile are so dark that on a clear moonless night it is possible to see your shadow cast by the light of the Milky Way alone.

Did you know?
There is an Earth-mass of alcohol near the centre of our Milky Way. However, most of it is methanol, and it is diluted 1: 1000 with water. Telescopes observing at millimetre and submillimetre wavelengths, like APEX and soon ALMA, are used to detect many other molecules in space.

Did you know?
Did you know?