Понад 50 тисяч осіб подали заявки на отримання далекосхідного гектара в Примор'ї

Близько двох з половиною років в Примор'ї реалізується закон про безкоштовне надання громадянам земельних ділянок. За цей період в регіон звернулося понад 50 тисяч осіб, які бажають отримати в краї далекосхідний гектар.

Як повідомили в департаменті земельних і майнових відносин, Примор'я - найпопулярніший у учасників програми регіон серед всіх далекосхідних територій. На сьогоднішній день тут зосереджена приблизно третина всіх заяв на надання гектара. В даний момент ділянки видані 13,4 тисячам громадян.

«Ці учасники проекту вже отримали землю і приступили до її освоєння. Найближчим часом володарями гектара стануть ще 245 осіб - відповідні договори вже знаходяться на підписі. Крім того, фахівці підготували і направили заявникам ще майже 2,1 тисячі документів на надання ділянок », - розповіли у відомстві.

Важливо відзначити, що серед одержувачів гектарів - жителі не тільки самого Примор'я, а й 79 інших регіонів Росії.

Нагадаємо, федеральний закон про далекосхідному гектарі вступив в чинності 1 червня 2016 року. Він втілювався в життя поетапно, і з 1 лютого минулого року почав діяти для жителів всієї країни. Закон, ініційований Президентом Росії Володимиром Путіним, покликаний зробити територію ДФО більш привабливою для жителів різних регіонів Росії. Кожен росіянин може взяти собі безкоштовну ділянку на Далекому Сході. При цьому учасникам програми в краї пропонується близько 20 заходів підтримки, які стосуються підприємницької діяльності, розвитку сільського господарства, індивідуального житлового будівництва.

Додамо, що в даний момент департамент земельних і майнових відносин краю направив в Мінвостокразвітія Росії пропозицію про те, щоб самостійно «нарізати» ділянки. Справа в тому, що зараз громадяни самі визначають межі земельних наділів за допомогою спеціальної карти з космо-знімком, проте дана карта «плоска» - на ній не видно сопки, яри і в цілому неясний рельєф обраного гектара. Нововведення дозволить враховувати всі перераховані деталі і в майбутньому допоможе «полегшити життя» власникам гектарів.

Довідково: знайти необхідну інформацію, вирішити виникаючі питання все, хто вже обживається на своєму гектарі або тільки готується перебратися в Примор'ї, можуть в Центрі одержувачів далекосхідного гектара, який розташований за адресою: Владивосток, вулиця Бородинська, 14 (хол 1 поверху). Також звернутися за консультацією можна по телефону: 8 (423) 200-95-85.

Дар'я Іванова, ivanova_ds@primorsky.ru

Фото - Ігор Новіков (Адміністрація Приморського краю)