NEWSru.com :: "Комерсант": "кухар Путіна" організовує передвиборний моніторинг в Африці

Бізнесмен Євген Пригожин, відомий в пресі як особистий кухар президента РФ Володимира Путіна, фінансує діяльність російських політтехнологів, які проводять моніторинг соціально-політичної ситуації і соціологічні дослідження в Африці
Дослідження, зокрема, проводяться на Мадагаскарі, в ПАР і Кенії, з'ясував "Комерсант"

Бізнесмен Євген Пригожин, відомий в пресі як особистий кухар президента РФ Володимира Путіна, фінансує діяльність російських політтехнологів, які проводять моніторинг соціально-політичної ситуації і соціологічні дослідження в Африці. Як стало відомо газеті "Комерсант" , Робота вже ведеться в декількох африканських країнах, де найближчим часом повинні відбутися президентські чи парламентські вибори.

Експерти вважають, що політтехнологи можуть заробити на експорті російських політтехнологій, але навряд чи націлені на надання впливу на результати виборів в інтересах Росії.

За даними видання, в дослідженнях в Африці беруть участь в основному фахівці з Санкт-Петербурга. За словами джерел, фінансує роботу Пригожин, пов'язаний, за відомостями преси, з "фабрикою тролів" в Ольгине і з так званої ПВК Вагнера, найманці якої беруть участь в бойових діях в Сирії. Координує діяльність російських фахівців політтехнолог Ярослав Ігнатовський, стверджують співрозмовники газети.

Дослідження, зокрема, проводяться на Мадагаскарі, в ПАР і Кенії, з'ясував "Комерсант". На Мадагаскарі вибори президента і парламенту пройдуть цього року. У наступному році голосування намічено в ПАР і ще в п'яти країнах континенту, в тому числі в Нігерії. У Кенії вибори проходили в минулому році, однак, як пояснило джерело, проект розрахований на два роки, не виключено, що в якийсь із країн Африки вибори пройдуть достроково.

На роботу в Африку беруть тільки чоловіків, технологи можуть працювати не повний термін, при цьому вони в обов'язковому порядку повинні знати іноземні мови. Учасники проекту не повинні давати коментарі ЗМІ і намагаються не афішувати свою роботу.

Раніше Пригожин організовував моніторинг соціально-політичної ситуації в Північно-Західному федеральному окрузі разом з помічником президента з питань місцевого самоврядування Миколою Цуканова, який займав тоді пост повпреда президента. Джерела "Комерсанта" стверджували, що курирував роботу той же Ярослав Ігнатовський. "Приблизно в тому ж дусі проводяться дослідження в Африці", - повідомив виданню один з політтехнологів.

На думку старшого наукового співробітника Центру африканських досліджень РАН Миколи Щербакова, у Росії немає можливості "всерйоз займатися африканськими справами". У багатьох країнах Африки у Росії немає посольств, в більшості немає торгпредств, а, наприклад, "сучасні технічні рішення для видобування корисних копалин" РФ не може забезпечити собі сама. За версією експерта, Пригожин розраховує заробити на експорті політтехнологій і технологів з Росії, так як в Європі не потребують російських фахівців у цій сфері.