У «Шереметьєво-3» відкрили держкордон

Термінал D аеропорту «Шереметьєво» почав обслуговувати міжнародні рейси. У понеділок відправлений перший міжнародний рейс за маршрутом Москва-Сімферополь-Москва, потім обсяг перевезень планується збільшити Термінал D аеропорту «Шереметьєво» почав обслуговувати міжнародні рейси

Усунені всі недоліки в облаштуванні пункту пропуску терміналу D. Фото: Митя Алешковский / BFM.ru

Міжнародні рейси найбільшого російського перевізника з сьогоднішнього дня почнуть переводити в новий термінал Шереметьєво - термінал D ( «Шереметьєво-3»). Про це йдеться в повідомленні Федерального агентства з облаштування державного кордону РФ (Роскордону).

Як повідомили BFM.ru в довідковій службі аеропорту, перший міжнародний рейс «Аерофлоту» з терміналу D сьогодні о 13:02 за київським часом відправлений до Сімферополя. На цьому тижні також почнуться польоти до Ізраїлю і Туреччини, а на наступній - в Німеччину. Завершити переклад своїх рейсів в термінал D «Аерофлот» розраховує до кінця серпня. Крім маршрутів російського перевізника, в «Шереметьєво-3» будуть переміщатися і рейси партнерів «Аерофлоту» з міжнародного авіаальянсу SkyTeam.

Нагадаємо, в ході перевірки аеропорту в грудні минулого року були виявлені невідповідності вимогам ФСБ Росії до будівництва, реконструкції, обладнання та технічного оснащення будівель, необхідних для організації прикордонного контролю. За повідомленням відомства, недоліки в облаштуванні пункту пропуску терміналу D, висловлені контрольними органами в грудні 2009 року, усунені. Відповідний акт був підписаний 12 лютого під час робочої зустрічі в аеропорту «Шереметьєво». Зараз Роскордону готує наказ про відкриття пункту пропуску терміналу D.

Терміналом D управляється спеціально створеним ВАТ «Термінал», акціонерами якого є компанія «Аерофлот» (їй належить контрольний пакет) і банки ВТБ і ВЕБ. Згідно з планами розвитку аеропортового комплексу «Шереметьєво», передбачалося, що «Термінал D» буде відповідати поняттю «хаб» (стикувальний вузол). За планами, пропускна здатність нового терміналу «Шереметьєво» складе 12 мільйонів чоловік в рік. Всього аеропорт «Шереметьєво» виконує близько 50% від загального обсягу перевезень аеропортів Московського авіаційного вузла і близько 60% міжнародних перевезень. У 2008 році аеропорт обслужив 15,2 млн пасажирів. Очікується, що до 2015 року він буде обслуговувати 35 млн пасажирів на рік.

Генеральний директор «Терміналу D» Альберт Щербаков в інтерв'ю BFM.ru пояснив, що в термінал D переводяться рейси, які вже виконувались з інших терміналів аеропорту «Шереметьєво».

До 24 серпня цього року в термінал D планується перевести 76 рейсів: 60 міжнародних рейсів «Аерофлоту» і 16 рейсів авіакомпаній-партнерів по альянсу SkyTeam.

«Аерофлот» планує перевести міжнародні рейси, які виконуються з терміналів С і F, і тим самим вивільнити площі в старих терміналах аеропорту. Звичайно, аеропорт зацікавлений в залученні нових клієнтів. Вважаю, на площі, що звільнилися бажаючих буде більш ніж достатньо », - каже він.

Щербаков також розповів, що відповідно до складеного графіка перший пробний міжнародний рейс буде відправлено сьогодні о 12:40 за маршрутом «Москва-Сімферополь-Москва». «Сьогодні ми обслуговуємо тільки один міжнародний рейс, але кожен день в новому терміналі буде додаватися по рейсу, - повідомив Альберт Щербаков. Він також зазначив, що для 86 пасажирів рейсу «Москва-Сімферополь» вже відкрита реєстрація. «Зараз чудова погода, так що збоїв в роботі аеропорту не було», - запевнив він.

Як раніше повідомляв BFM.ru, внутрішні рейси Аерофлоту вже переведені на новий майданчик. Перший рейс з терміналу D був здійснений 15 листопада минулого року за маршрутом «Москва-Сочі». Слідом в новий термінал перевели рейси «Москва-Владивосток-Москва», «Москва-Петропавловськ-Камчатський-Москва» і т.д. В даний час з нового терміналу вже виконуються 60 внутрішніх рейсів. «Поки графік внутрішніх рейсів залишиться без змін. Якщо «Аерофлот» буде розширювати свою мережу, тоді термінал D буде приймати і їх - для цього ще залишилися невеликі ємності », - зазначив Щербаков.

На думку аналітика компанії «ВТБ Капітал» Олени Сахнова, запуск міжнародних рейсів в новому терміналі можна оцінити позитивно: «З огляду на, які кошти були вкладені в будівництво терміналу D, він, нарешті, має запрацювати в нормальному режимі. Це має на увазі зручні стикування, а також можливість здійснювати, поряд з внутрішніми, міжнародні рейси », - говорить вона.

Олена Сахнова оцінила терміни виходу терміналу на самоокупність в 5-7 років. «Вважаю, що в новий термінал підуть партнери« Аерофлоту »по альянсу Sky Team: це дуже зручно, так як всі термінали розташовані разом. Однак навіть якщо хтось із партнерів не захоче переводити рейси в термінал D, «Аерофлот», що перевозить 11 млн пасажирів на рік, може сам забезпечити завантаження свого терміналу », - пояснює аналітик.

Керівник аналітичної служби порталу Авіапорт Олег Пантелєєв також вважає, що поки рано говорити про терміни виходу терміналу на беззбитковий рівень: «В поточному році не доводиться розраховувати на вихід терміналу на самоокупність. Багато чого буде залежати від того, як терміналу вдасться впоратися з дедалі більшим обсягом навантажень, а також від того, чи вийде в результаті збільшити кількість виконуваних з терміналу D рейсів, в тому числі міжнародних ».

Експерт нагадав, що остаточний перелік авіакомпаній, рейси яких будуть обслуговуватися в терміналі D, поки не визначений. «Крім власних рейсів« Аерофлоту »і авіакомпаній-партнерів, бажання перевести рейси в новий термінал висловлювали ряд російських і зарубіжних авіакомпаній, які не входять ні в групу« Аерофлоту », ні в команду Sky Team. Чи вийде стороннім компаніям закріпитися в терміналі D, буде залежати від того, чи знайдуться у «Шереметьєва-3» додаткові вільні ємності », - констатує експерт.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?