Кремль переадресував Міноборони питання про збої в роботі GPS на навчаннях НАТО

Про проблеми з супутниковою навігаційною системою раніше повідомляли військові в Фінляндії і Норвегії Про проблеми з супутниковою навігаційною системою раніше повідомляли військові в Фінляндії і Норвегії   Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков   Фото: ТАСС, Михайло Метцель   Москва

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков

Фото: ТАСС, Михайло Метцель

Москва. 12 листопада. INTERFAX.RU - У Кремлі нічого невідомо про нібито втручання РФ у роботу супутникових навігаційних систем GPS під час навчань НАТО Trident Juncture, що завершилися на цьому тижні.

"Нам нічого невідомо, що РФ може мати якесь відношення до роботи систем GPS", - сказав журналістам у понеділок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. "Про це треба питати експертів або Міністерство оборони", - додав він.

При цьому він зазначив: "Існує тенденція звинувачувати РФ в усіх смертних і інших гріхах. Як правило, ці звинувачення не мають під собою підстав".

Раніше прем'єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля заявив, що буде проведено розслідування про можливе втручання Росії в роботу GPS.

"Ми повинні виходити з тих же позицій, як і в випадку з порушенням повітряного простору. Коли подібне фіксується, то на ситуацію реагують відповідно до протоколу. Це не жарти. Під загрозою опинилася повітряна безпека звичайних людей", - сказав прем'єр.

За словами Сіпіл, "метою втручання була демонстрація здатності до подібних дій".

9 листопада портал Yle повідомляв , Що в Лапландії порушена робота GPS. Фінські військові попередили Центр авіанавігації про втручання в роботу GPS. На території Фінляндії попередження стосувалося території від північних районів Рівному (Rovaniemi) до норвезького кордону і на схід від Киттиля (Kittila) до російського кордону.

Крім того, Норвезький новинний портал Barents Observer на початку листопада повідомляв , Що авіаційна влада Норвегії попереджали про втрату сигналу GPS в районах навчань НАТО Trident Juncture і біля кордонів Росії в кінці жовтня, коли ці навчання почалися.

Згідно з інформацією норвезької влади, втручання проводилося з боку Росії.

У 2016 році москвичі стали масово скаржитися на збої в роботі GPS-навігаторів в районі Кремля - ​​геолокація користувачів визначалася у "Внуково", "Домодєдово" і "Жуковському". Прес-секретар президента Дмитро Пєсков тоді підтвердив , Що особисто стикався з цією проблемою, однак сказав, що питати про неї потрібно Федеральну службу охорони. Втім, в ФСТ роботу GPS в районі Кремля коментувати не стали .

Пізніше в "Яндексі" повідомили , Що їх навігатор навчився боротися з несподіваною телепортацией; в компанії також розповіли, що в Кремлі встановлено спеціальний програмно-апаратний комплекс, який імітує роботу супутника навігаційних систем; повідомлялося, що це типова система радіоелектронної боротьби, розроблена за сприяння Міноборони і призначена для захисту важливих об'єктів.