Поліна Дашкова - Пакт

Поліна Дашкова

пакт

«Після перемоги над Росією треба доручити управління країною Сталіну, звичайно, при німецькій гегемонії. Він краще, ніж будь-хто інший, здатний впоратися з російськими ».

Адольф Гітлер (з застільних розмов)

На Пресні пролунав останній трамвай, потім десь за огорожею парку хрипкий шалений тенор заспівав «Марусечка».

- Моя Марусечка, моя ти лялечка, моя Марусечка, моя ти серденько, - спів переривалося п'яним реготом, вереском, затихало, звучало знову.

- Моя Марусечка, а жити так хочеться, я весь горю, тра-ля-ля, будь моєю дружиною, - підхопив Крилов комічним басом.

Маша стягнула зубами рукавицю, поправила вибилося з-під шапочки пасмо, розкинула руки і, м'яко відштовхнувшись, закрутилася на правій нозі, спочатку повільно, потім швидше. Лід приємно шарудів під коником, миготіли ліхтарі, дерева, рване мереживо гілок. Великі сніжинки лоскотно танули на обличчі. Вона вперше зважилася крутити фуете на ковзанах, і виходило непогано, навіть, мабуть, добре, настільки добре, що вона майже забула про Крилова. Їй стало здаватися, що вона одна на порожньому ковзанці Краснопресненського парку під темним московським небом середини січня 1937 року.

Крилов, продовжуючи співати, розігнався на своїх новеньких норвезьких гагах, описав коло, підлетів до Маші так різко, що ледь не збив її на лід, але втримав, обхопив руками, підняв носом край шапочки над вухом і прошепотів:

- Ну, Марусечка, ти будеш моєю дружиною?

Вона здригнулася і подумала: «Тільки не бреши собі, що не очікувала і не хотіла цього більше всього на світі».

- Двадцять вісім, - пробурмотіла вона і злизала з губ сніжинки.

- Що?

У примарному ліхтарному світлі його вузькі карі очі здавалися абсолютно чорними, матовими, без блиску.

- Двадцять вісім фуете, - спокійно пояснила Маша. - Якби не ви, вийшло б більше. Лепешинська крутить без зупинки шістдесят чотири.

- Стахановські рекорди в балеті, - він посміхнувся.

«Пожартував, звичайно, пожартував, - вирішила Маша, - всього лише повторив слова дурною пісеньки».

- Я не жартую, - він стиснув її, став цілувати мокре від снігу особа, швидко, жадібно, як голодна птах клює зерно.

Голоси за огорожею затихли. Між чорнильними хмарами майнув перловий місячний диск. Зовсім близько проїхав автомобіль, глухо зацокали копита кінної міліції.

- Нічого більше говорити не буду, ти сама відчуваєш, як я тебе ... Ні, дурниці, не потрібно, слова тільки все псують.

Крилов був такий гарячий, що Маші стало жарко. А потім знову зазноби. З ним, правда, не було потрібно ніяких слів, він бачив її наскрізь, читав її думки.

- Мені пора додому, - прошепотіла вона. - У мене завтра о дев'ятій репетиція. Пустіть.

- Поцілуємося на брудершафт, перейдемо на «ти».

- Добре я спробую. Ти ... Ні, Ілля Петрович, я поки не можу.

- Чому?

- Не знаю. Не можу, і все.

- А заміж за мене вийдеш?

Маша не встигла відповісти, він знову затулив їй рота довгим поцілунком.

- Грохнемся зараз на лід, - пробурмотіла вона, відірвавшись від його губ. - Ви так цілуєтеся, як ніби ...

- Що?

- Наче спеціально навчалися.

- Навчався, так, багато тренувався, щоб не схибити, коли зустріну тебе.

- Ви бабій?

- Ще який! Хіба не видно?

Вона вже ні про що не думала, не боялася впасти. В голові у неї вперто звучали слова Карла Ріхардовіч: «Це непоганий варіант, Машенька, у всякому разі, надійний».

Карл Рихардович Штерн, сусід, старий мудрий доктор, відмінно розбирався в людях, Крилова знав давно і ще місяць тому натякнув Маші, що таємничий Крилов поклав на неї око.

Він приходив до Карла Ріхардовіч досить часто, іноді вони разом вирушали кудись, іноді сиділи довго в кімнаті старого. З Машею Крилов привітно вітався, зустрічаючись в коридорі. Одного разу зіткнулися рано вранці на кухні. Крилов по-хазяйськи заварював чай ​​і нарізав сир у столика Карла Ріхардовіч.

- Маша, поснідаєте з нами? - запитав він і тут же поставив на тацю третій стакан в важкому підстаканнику.

Нікого, крім них трьох, в квартирі не було. Батько Маші поїхав в чергове відрядження до Сибіру, ​​на будівництво авіаційного заводу. Мама чергувала добу в лікарні. Молодший брат Вася пішов в школу, не забувши зжерти все, що залишалося в буфеті.

- Дякую, я зазвичай снідаю в театрі, - сказала Маша.

- Так, я знаю, вас там непогано годують, - кивнув Крилов. - Але сьогодні можна зробити виняток.

Він майже не дивився на неї, коли розмовляв, але тут раптом глянув прямо в очі. Під його поглядом Маші чомусь захотілося плакати. Саме тоді, за статечним сніданком в кімнаті Карла Ріхардовіч, вона зрозуміла: таємничий Крилов відчуває до неї цілком нормальні чоловічі почуття. Це приголомшило і налякало її.

Його військова виправка кидалася в очі так само, як її балетна постава і хода. Але в формі вона його ніколи не бачила. Пальто або плащ, піджак, зрідка джемпер. Ніяких галіфе, гімнастьорок, чобіт і портупей.

Одного разу вона зважилася запитати Карла Ріхардовіч, де служить Крилов. Старий виразно підняв очі до стелі, потім негативно похитав головою і злегка посміхнувся.

Ані пари з вуст, доктор Штерн примудрився дещо пояснити: таємничий Крилов займає високу, надсекретну посаду, але не в органах. Ні, не в органах.

Вона полегшено зітхнула. Якби він там служив, вона ні за що не пішла б з ним вночі на каток.

- Річ у тім, у мене дуже мало вільного часу, його практично зовсім немає. Грати в так звані шлюбні ігри мені колись, до того ж я не лось і не павич. Єдина можливість познайомитися зі мною ближче - вийти заміж за мене.

Вони під'їхали до лавки біля огорожі, Маша села, витягла ноги, дивилася на Крилова від низу до верху і думала: «По суті, абсолютно чужа людина, але мене до нього тягне дуже сильно. Ніколи ні до кого так не тягнуло. Від двадцяти восьми фуете голова не закрутилася, а тепер все пливе. Раптом у нього це хвилинний порив, вранці одумається, захоче взяти свої слова назад? »

Крилов опустився навпочіпки, заглянув під лавку і тихо присвиснув:

- Ось чудово! Сперли!

- Що?

- взування нашу сперли.

- Ой, мамочки, нові черевики, теплі, зручні, а інших-то немає, - заметушилася Маша. - Як же тепер бути? Ніч, трамваї вже не ходять.

- Доведеться шкутильгати на ковзанах.

- До Міщанській далеко жахливо, я можу впасти, ногу підвернути.

- Буду тримати тебе міцно, зі мною не впадеш, не бійся. Доберемося.

Його бадьорий голос і посмішка відразу заспокоїли Машу. «Що я плачу? Звичайно, доберемося! »

Вона загадала: якщо в найближчі півгодини ще раз поцілує, значить, все серйозно і це її доля.

Ворота парку були замкнені. Ковзани довелося зняти, кинути назовні через прути огорожі. Крилов переліз першим, стоячи на снігу в шкарпетках, зловив Машу на руки, перш ніж опустити на землю, поцілував в губи таким довгим, хитромудрим поцілунком, що Маша майже знепритомніла, провалилася на кілька миттєвостей в жаркий пульсуючий морок, а коли відкрила очі, світ навколо став іншим, абсолютно незнайомим.

По тротуару, покритому кіркою льоду, пересуватися на ковзанах було зовсім не складно. Маша здавалася собі дивно легкої, невагомою, майже прозорою. Хотілося зберегти, не розгубити це нове відчуття, принести завтра в репетиційний зал і танцювати так, як ніколи ще не танцювала.

Вулиці були порожні, спокійні. Маша з веселим подивом помітила, що майже забула про нові черевиках, а адже раніше через таку дурницю могла б ридати добу. Папі вдалося дістати через розподільник відмінні імпортні черевички, м'які, на каучуковій танкетці, на цігейковой підкладці. Тепер ось немає черевичок, і в чому ходити залишок зими, невідомо.

На площі біля вітрини великого універмагу стояла мовчазна юрба, клубочився пар, люди були в кожухах, у валянках, деякі в ватних ковдрах. Вони приїжджали з провінції, займали черги з вечора, писали чорнильним олівцем номери на долонях.

Маші стало шкода їх. Що у них в головах? Відрізи ситцю, пальтовий драп, будильники, калоші, кальсони, фуфайки. Не розуміють, як прекрасна і загадкова життя, тонуть в своїх повсякденних сірих турботах. Бідні, незграбні, непривабливі люди. І тут же промайнула зла думка: «Може, саме ці, з черги, і сперли нашу взування?»

У магазину зазвичай чергувала мала частина. Решта ховалися по дворах, грілися в під'їздах. Як тільки відкривався магазин, натовп валила, лізла по головах. Люди билися, давили один одного, калічили, іноді затоптували насмерть. Маша знала, в цих чергах тужать не лише чесні трудівники. Бариг і шахраїв повно. Папа говорив, що у людини, який чесно працює, немає ні сил, ні часу стояти в чергах ночами. Правда, адже неможливо уявити в такій черзі тата, маму, Карла Ріхардовіч або ось Крилова.

Маша глянула на нього, відчула крізь рукавицю тепло і надійність його руки. Їй стало соромно. Про що вона думає? Якісь зовсім незначні, бабські мислішкі лізуть в голову, псують цю казкову ніч, може, найщасливішу в її житті.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Поліна Дашкова   пакт   «Після перемоги над Росією треба доручити управління країною Сталіну, звичайно, при німецькій гегемонії
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Що?
Чому?
А заміж за мене вийдеш?
Що?
Ви бабій?
Хіба не видно?
Маша, поснідаєте з нами?
Раптом у нього це хвилинний порив, вранці одумається, захоче взяти свої слова назад?
Що?
Як же тепер бути?