Програма професійної освіти "Електроніка"

Програма навчання: "Електроніка"

Опис програми:

Спеціалізація професійної програми "Електроніка" - промислова електроніка. Автоматизовані системи сучасних промислових і транспортних виробництв працюють на основі процесорних пристроїв і промислових роботів з використанням сенсорів, виконавчих пристроїв і промислових мереж. Основні елементи автоматизації виробництва - програмовані логічні контролери (ПЛК) та промислові роботи.

ПЛК використовуються для управління різними за складністю технологічними процесами: від виготовлення автомобілів і управління рухом залізничного транспорту до розливу питної води і штампування печива на підприємствах харчової галузі. Розробкою ПЛК займаються десятки компаній, а обсяг продажів ПЛК досяг 10 млрд. Доларів в 2015 році і зростає на 20% щороку. Промислові роботи, виконуючи маніпуляції і робочі операції з об'єктами від мікро до макро розмірів, замінюють людини на важких, неприємних та небезпечних роботах. За даними Міжнародної федерації робототехніки в 2016 році планується продаж 250 тисяч промислових роботів, а щорічне зростання продажів більше 10%. Одночасно спостерігається розширення видів операцій промислових роботів, забезпечується можливість оперативної перенастроювання і автономного програмування роботів в умовах виробництва.

Розширення і підвищення ступеня автоматизації виробництва ведуть до зменшення персоналу, але збільшують попит на інженерів, які вміють встановлювати, програмувати і підтримувати в працездатному стані ПЛК, промислові роботи і електронне обладнання автоматизованих систем промислових і транспортних виробництв.

Професійна програма "Електроніка" спрямована на надання професійних знань і розвиток практичних навичок, необхідних випускнику для успішної діяльності в області промислової автоматизації та робототехніки. На початковому етапі навчання студенти вивчають базові інженерні курси, в яких розглядаються основи електротехніки і автоматичного управління, аналогова і цифрова електроніка, програмування мікроконтролерів і мікропроцесорні системи управління, датчики і виконавчі пристрої систем автоматизації. Спеціальні знання студенти отримують, вивчаючи ПЛК та їх особливості їх програмування, промислові роботи і їх програмування, роботизовані комплекси і вбудовані системи промислових об'єктів, методи проектування автоматизованих систем і програмне забезпечення роботизованого виробництва.

В процесі навчання використовуються лабораторні стенди, оснащені ПЛК, програмним забезпеченням і допоміжним обладнанням фірми Siemens AG Corporation, і промислові роботи «Kawasaki» і «Kuka». Сучасне обладнання допомагає студентам успішно розвивати практичні навички та формувати творчу самостійність. Перед виконанням дипломного проекту студенти проходять обов'язкову виробничу практику в провідних профільних компаніях Латвії та країн ЄС.

Професійна програма "Електроніка" відкриває шлях до творчої перспективної інженерної діяльності на багато років. Співпраця TSI з компанією ATLANT-TEC Automation, яка займається підготовкою осередків для промислових роботів Kuka на конвеєрах концерну «Volkswagen», забезпечує можливість випускникам програми проходити виробничу практику і продовжувати працювати в компанії ATLANT-TEC Automation після завершення навчання. Випускники програми працюють і затребувані в таких компаніях як "Hansamatrix", "Olainfarm", "Latvijas dzelzceļš" та інших.

Високий рівень теоретичної підготовки та досвід практичної діяльності дозволяють випускникам програми створювати власні невеликі фірми, які виконують проекти, пов'язані з автоматизацією промислових об'єктів.

Присуджується кваліфікація: Інженер в галузі електротехніки та електроніки

Акредитація: згідно з прийнятими поправками до закону "Про вищі навчальні заклади" програма "Інженер в галузі електротехніки та електроніки", що реалізується за напрямом "Інформаційні технології, комп'ютерна техніка, електроніка, телекомунікації, комп'ютерне управління і комп'ютерні науки", акредитована до 31 грудня 2022 року ( Акредитація Nr. 113. Акредитація: згідно з прийнятими поправками до закону Про вищі навчальні заклади програма Інженер в галузі електротехніки та електроніки, що реалізується за напрямом Інформаційні технології, комп'ютерна техніка, електроніка, телекомунікації, комп'ютерне управління і комп'ютерні науки, акредитована до 31 грудня 2022 року (   Акредитація Nr )

Мови навчання: латиська, англійська

Форма і тривалість навчання:

Форма навчання

тривалість

семестри

Очна (денна / вечірня)

5 років

10 семестрів

заочна

5,5 років

11 семестрів

Базова освіта: середня (загальне або спеціальне)

Обсяг програми: 200 кредитних пунктів

Факультет: Факультет комп'ютерних наук і телекомунікацій

Вартість навчання

Директор програми в.о .: Dr.sc.ing., Доцент Олександр Крайнюков, Krainukovs.a@tsi.lv

Структура навчальної програми: Програма професійної освіти "Електроніка"

Код програми по класифікації напрямків освіти Латвійської Республіки: 42523