Підсумки третього дня ІННОПРОМ-2017

Єкатеринбург. 12 Липня / Прес-центр ІННОПРОМ / ТАСС /.

В рамках ділової програми ІННОПРОМ-2017 пройшли:

 • Форум виробників компонентів: верстатобудування і інвестиційне машинобудування
 • Круглий стіл "Інформаційне моделювання в будівництві - перспективи розвитку в Російській Федерації"
 • Круглий стіл "Інструменти венчурного інвестування в російських корпораціях"
 • Практична сесія "Угода на 500 мільйонів: отримати не можна провалити"
 • Пленарна сесія "Зміни структури виробництва ОПК: державні пріоритети і перспективні ринки"
 • Засідання Ради з питань промислової політики держав - учасниць СНД
 • Круглий стіл "Інтернет речей в ЖКГ як портал в розумний місто"
 • Координаційна рада Російського союзу промисловців і підприємців по Уральському Федеральному округу "Перспективи та завдання переходу на принципи найкращих доступних технологій"
 • Дискусія "Транс-Євроазіатське логістичне партнерство: транспортні коридори"
 • Експертна сесія Global Industrial Design "Транспортні рішення для великої країни"
 • Практична сесія "Банки # Підприємства. Пріоритети банківського кредитування виробництв: невигадані історії"
 • Круглий стіл "Сервісні роботи на виробництві - кейси в світі і Росії"
 • Круглий стіл "Ефективність і затребуваність спецінвестконтрактов як інструменту промислової політики"
 • Круглий стіл "Технології Smart City: як формується попит і змінюється ландшафт міст"
 • Панельна дискусія "Індустріальна переробка відходів виробництва і споживання як стратегічний вектор промислової політики і найважливіша складова екологічної безпеки РФ"
 • Прогноз-сесія "Дизайн екосистем - пошук нових сценаріїв і можливостей для розвитку міського середовища та її елементів"
 • Дискусія "Перспективи розвитку електронної комерції"
 • Дискусія "Можливості залучення фінансових коштів для промислових підприємств з ринку капіталу"
 • Круглий стіл "Найкращі доступні технології. Видача комплексних екологічних дозволів для металургійної та гірничодобувної галузі"
 • Круглий стіл "Нова індуст-РЕАЛЬНІСТЬ: сталий розвиток і природоподобное технології"
 • Конференція Національної ради при Президентові Російської Федерації з професійним кваліфікаціями "Інновації в розвитку кваліфікацій"
 • Круглий стіл "Стратегія просторового розвитку макрорегіону (на прикладі Уральського федерального округу)"
 • Круглий стіл "Адитивні технології: кращі практики"
 • Панельна дискусія "Цифрова трансформація бізнесу. Як не втратити свій шанс в період змін"
 • Зустріч Клубу професіоналів Фінансово-промислового форуму: "IT-рішення фінансових організацій під завдання корпоративних клієнтів"
 • Щорічні збори Національної Асоціації учасників ринку робототехніки

головне:

На пленарній сесії "Зміни структури виробництва ОПК: державні пріоритети і перспективні ринки" директор з особливих доручень РОСТЕХ Василь Бровко повідомив про інтерес Таїланду до середньомагістральним російським літакам МС-21. У цьому році відзначається 120-річчя дипломатичних відносин Росії і Таїланду. "Ця дружба сягає корінням в історію. Природно, ми плануємо реалізувати ряд спільних великих проектів і програм", - зазначив Василь Бровко. Також в рамках сесії обговорили питання, що стосуються можливості покупки літаків Sukhoi Superjet і МС-21, для яких Ростех розробляє і виробляє комплектуючі: "Це не сенсація. Справа в тому, що виробників літаків не так багато, логічно, що вони аналізують пропозиції на ринку і йдуть до нас. Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому, у вересні, до 120-річчя дипломатичних відносин якраз з'являться якісь більш конкретні рішення з цих питань ", - пояснив Василь Бровко. Також, Бровко зазначив, що питання входження Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) в держкорпорацію "Ростех" в даний час не обговорюється.

У третій день ІННОПРОМ-2017 на панельній дискусії "Транс-Євроазіатське логістичне партнерство: Транспортні коридори" т.в.о. директора Інституту економіки Уральського відділення Російської Академії наук Юлія Лаврикова поділилася думкою про те, що створення в Свердловській області великого транспортно-логістичного кластера допоможе утворенню в регіоні центру по переробці і розподілу іноземних вантажів. "Кластер створюється для скорочення логістичної складової в собівартості продукції регіону і для її виходу на великий ринок. Минуло перше обговорення кластера з його потенційними учасниками, укладені перші документи щодо взаємодії", - підкреслила Лаврикова. Стратегія розвитку Свердловської області до 2030 року передбачає реалізацію проекту "Міжнародний транспортно-логістичний хаб". За оцінкою Юлії Лаврикова, в регіоні змінилася структура експорту та імпорту, збільшилася частка вивезеної високотехнологічної продукції. "На першому місці серед стратегічних партнерів Свердловської області по імпорту варто Китай, і його можна розглядати як основного партнера для транспортно-логістичного взаємодії", - вважає т.в.о. директора Інституту економіки Уральського відділення Російської Академії наук.

На круглому столі "Сервісні роботи на виробництві - кейси в світі і Росії" генеральний директор рязанська компанія Avrora Robotics Віталій Савельєв повідомив, що компанія планує завершити випробування автономних систем управління наземну техніку в 2018-2019 роки. Безпілотні пристрої призначені для використання в сільському господарстві і на виробництві. "На даний момент все працює в тестовому режимі, ми жоден проект поки не відпустили від себе, тому що нашим фахівцям доводиться вдосконалювати програмні рішення. На декількох майданчиках йдуть тестові впровадження, і ми припускаємо, що в 2018-2019 роки це буде вже закінчений продукт, причому це будуть як коробкові рішення по автоматизації, так і інтеграція спільно з виробниками, спрямована на випуск інноваційної продукції ", - сказав Савельєв.

На пленарній сесії форуму "Зміни структури виробництва ОПК: державні пріоритети і перспективні ринки" перший заступник генерального директора Об'єднана ракетно-космічна корпорація (ОРКК) Павло Попов розповів, що ОРКК планує в найближчі три-п'ять років збільшити обсяг виробництва цивільної продукції з 22 до 60 млрд рублів. "У нас на даний момент з 400 млрд рублів за все оборот по цивільної продукції становить 22 млрд, це така трудова виручка, ми поставляємо продукцію компаніям і населенню. Мета стоїть - 60 млрд, наростити протягом трьох-п'яти років", - сказав Попов. За його словами, за 2016 рік вдалося наростити 1,5 млрд рублів з виробництва цивільної продукції.

Mitsubishi Electric Corporation представила в рамках третього дня ІННОПРОМ-2017 програмну платформу e-Factory, призначену для обробки великих обсягів даних на виробництві. На російських підприємствах платформа дозволить наблизити виробництво до японської стратегії соціально-економічного розвитку "Товариство 5.0", повідомив керівник підрозділу урядових і зовнішніх зв'язків компанії Mitsubishi Electric Corporation Норіцугу Уемура. "Суспільство 5.0" є національною стратегією забезпечення довгострокової конкурентоспроможності Японії, але може бути застосована і в будь-якому іншому розвиненому суспільстві ", - сказав Норіцугу Уемура. Про стратегію він розповів президенту Росії Володимиру Путіну під час його візиту на ІННОПРОМ-2017." Суспільство 5.0 "- це перспективна концепція розвитку світу в усіх його соціально-економічних проявах, яке дозволить забезпечити подальший розвиток науки і технологій з урахуванням інтересів людей. "Японський уряд зараз активно реалізує стратегію" Суспільство 5.0 ". Її завдання - соціально-економічний розвиток суспільства за допомогою високих технологій і рішення таких проблем, як зниження чисельності працездатного населення і зниження конкурентоспроможності японської промисловості. З такими ж проблемами стикаються економіки та інших країн, тому для виробничого сектора Mitsubishi Electric представила на "ІННОПРОМ-2017 своє програмне рішення - платформу e-Factory, яка дозволить російським підприємствам наблизитися до стратегії" Товариство 5.0 ", - сказав він.


В ході панельної дискусії "Транс-Євроазіатське логістичне партнерство: Транспортні коридори" віце-президент Союзу промисловців і підприємців Свердловської області Сергій Мазуркевич заявив, що представники малого і середнього бізнесу в Росії не можуть створити власні транспортно-логістичні центри, але потребують їх для пошуку нових ринків збуту продукції. Допомогти у створенні таких центрів, на його думку, могло б держава. "Державі потрібно взяти на себе функцію формування транспортно-логістичних центрів у восьми федеральних округах, місію ведення і створення логістики по країні. Треба створювати хаби, сухі порти, де концентрується вантажопотік і формується напрямок вантажів", - вважає експерт. На його думку, правильно вибудувана логістика - запорука успіху промисловості, великого, середнього і малого бізнесу. "Сьогодні вантажопотоки великого бізнесу і бізнесу з державною участю займають 80%, решта 20% у середнього і малого бізнесу, з яких 10% припадає на продукцію на місцях. При цьому логістика вибудувана так, що вантажопотік йде з Москви по всій країні", - додав він.

На панельній дискусії "Транс-Євроазіатське логістичне партнерство: Транспортні коридори" повідомив генеральний директор компанії "Инфа проект", експерт з транспорту Олексій Безбородов повідомив, що транзитні перевезення вантажів залізничним транспортом перевищать в Росії в 2017 році 300 тис. TEU (двадцятифутовий еквівалент - умовна одиниця виміру місткості вантажних транспортних засобів), а протягом трьох років виростуть в три рази, до 1 млн TEU. За його словами, на світовому ринку вантажоперевезень закінчилися об'єднання корпорацій, океанські контейнерні компанії найближчим часом почнуть підвищувати ціни. "Це для Росії черговий шанс продати клієнтам на Заході і Сході ще більше своїх залізничних контейнерних послуг", - зазначив експерт. Безбородов вважає, що китайські компанії і Російські залізниці зі своїми операторами здатні закрити значну частину потреб на світовому ринку контейнерних перевезень.

В ході круглого столу "Інтернет речей в ЖКГ як портал в розумний місто" керівник спеціальних проектів Фонду розвитку інтернет-ініціатив Інна Скритнікова заявила, що впровадження інформаційних технологій в ЖКГ гальмує законодавство, яке не дозволяє експлуатувати нове обладнання і програмне забезпечення в цій сфері. "У нас вже є прогресивні технології, у нас є прогресивне суспільство, яке готове використовувати відкриті дані. А що для цього має зробити держава? Держава повинна зробити" відкриває "законодавство, зокрема, в умовах жорсткого регулювання", - зазначила Скритнікова. На думку експерта, технології інтернету речей вже дозволяють реально заощадити витрати на експлуатацію систем ЖКГ.

На круглому столі "Інтернет речей в ЖКГ як портал в розумний місто" керівник напрямку стратегічних проектів і ініціатив CityNext компанії Microsoft Олександр Данілін заявив, що вартість створення основ так званого "розумного" міста в 100 великих містах Росії оцінюється в 3-4,5 млрд доларів. "Проект створення великого" розумного "міста, такого як Москва, оцінюється [в суму] від 500 до 750 млн доларів. Вартість основ для 100 великих міст Росії складе від 3 до 4,5 млрд доларів", - сказав Данілін. Він підкреслив, що такий масштабний проект торкнувся б життя близько 60% населення всієї країни. Експерти, які взяли участь в круглому столі, зійшлися на думці, що до створення "розумних" міст необхідно приступати вже найближчим часом.

В рамках панельної дискусії "Транс-євроазіатське логістичне партнертво: транспортні коридори" і. о. начальника Уральського митного управління Максим чморят від імені управління запропонував створити на Уралі Центр електронної комерції для відсіювання проблемних посилок. "Треба позбавити нас від додаткової роботи, а саме огляду, контролю, оформлення повернень. Ми пропонуємо створити Центр електронної комерції, який буде виступати в якості посередника між іноземними інтернет-майданчиками і вітчизняними споживачами. Він допоможе фільтрувати замовлення, які точно не пропустить митна служба , і у нас не буде холостого переміщення таких товарів до Росії і назад в інтернет-магазин ", - сказав він.

В рамках третього дня ІННОПРОМ-2017 президент CMS Марко Ачеті і генеральний директор особливої економічної зони "Титанова долина" Артемій Кизласов підписали угоду взаєморозуміння між CMS і "титанової долиною". Італійська компанія CMS займається виробництвом верстатів і обробних центрів із числовим програмним управлінням і має намір стати резидентом перспективної другої черги "титанової долини". Компанія має 5 зарубіжних представництв і поставляє продукцію в 124 країни. Про перспективи взаємодії російської та італійської сторони повідомив резидент CMS Марко Ачеті: "Ми займаємо свою нішу тут, оскільки Росія входить в п'ятірку споживачів верстатів. У зв'язку з введенням санкцій стався спад імпорту продукції - на 25% щороку. Ми сподіваємося вибудувати спільну роботу по поліпшенню цієї ситуації ".

***
Фотографії можна отримати за посиланням -
com/sh/tvf7gmuiy3s0s2b/AAD2P8C39NbZiuFEmAMyDc5Va?dl=0> https://www.dropbox.com/sh/tvf7gmuiy3s0s2b/AAD2P8C39NbZiuFEmAMyDc5Va?dl=0
При використанні матеріалів дайджесту і фотографій з заходів посилання на Прес-центр ІННОПРОМ обов'язкове.


А що для цього має зробити держава?
Com/sh/tvf7gmuiy3s0s2b/AAD2P8C39NbZiuFEmAMyDc5Va?