Організація складського обліку на оптових складах компанії «Топ»

 1. Про замовника

Компанія «Топ» виробляє і реалізує оптом канцелярські товари. Як наш замовник, вона поставила таку задачу: автоматизувати складський облік на оптових складах. Тому компанія «Схід» встановила контрагенту комп'ютерне обладнання та програмне забезпечення: 1С: Торгівля і Склад, Windows Server 2003, Windows Professional. Крім цього, фахівці компанії «Восток» обладнали робочі місця:

 • товарознавців,
 • менеджерів,
 • бухгалтерів,
 • комірників,
 • пакувальників і контролерів.

товарознавців,  менеджерів,  бухгалтерів,  комірників,  пакувальників і контролерів

Штрихове кодування товарів, упаковок, місць зберігання

Метод штрихового кодування товарів, упаковок, місць зберігання і використання сучасних пристроїв для зчитування штрих-кодів дає можливість практично уникнути використання паперових документів при здійсненні складських операцій.

Метод штрихового кодування товарів, упаковок, місць зберігання і використання сучасних пристроїв для зчитування штрих-кодів дає можливість практично уникнути використання паперових документів при здійсненні складських операцій

За допомогою принтерів етикеток TTP-248M виробляється маркування товарів або їх упаковок.

За допомогою принтерів етикеток TTP-248M виробляється маркування товарів або їх упаковок

Після того, як замовлений товар підібраний і упакований, ящики і палети маркуються підсумкової контрольної етикеткою, яка друкується на принтері етикеток TТP-245. Після цього товар, упакований, згідно із замовленням, відправляється в зону відвантаження: його перевіряє оператор за допомогою сканера штрих-коду.

Після цього товар, упакований, згідно із замовленням, відправляється в зону відвантаження: його перевіряє оператор за допомогою сканера штрих-коду

Принтери етикеток

Для маркування великої кількості одиниць товару і упаковки використовується принтер етикеток TTP-248M. Весь секрет у тому, що при порівняно невеликій вартості ця модель принтера оснащена внутрішнім намотчик, який дає можливість швидко надрукувати необхідний тираж і нанести етикетки за допомогою аплікатора TOWA 65-30 на продукцію і її упаковку.

На тих робочих місцях, де відсутня необхідність у великих обсягах маркування (склади, ділянки підбору замовленого товару, його упаковка), використовується принтер етикеток TТP-245. Потенціал цієї моделі - до 5000 етикеток в зміну, що цілком задовольняє потреби виробничих і складських підрозділів. Для різних видів товарів і упаковок необхідні різні розміри і види етикеток. Конструкція принтера етикеток TТP-245 дозволяє легко і швидко змінювати рулони з етикет-стрічкою різних розмірів і ріббони, при цьому, не потрібно додаткового навчання персоналу.

Сканери штрих-кодів

На різних виробничих і робочих ділянках компанія «Схід» використовувала різні моделі сканерів штрих-коду. Ми навмисно не стали наполягати на сканері одного виробника і надали замовнику можливість вибору і порівняння. Були випробувані три моделі: Metrologic MS9520, Symbol LS 2208 і OPR-3001-USB. В результаті попереднього тестування кожна з них знайшла свою нішу: Metrologic MS9520 були встановлені в пункті прийому і сортування товару, OPR-3001-RS232 - на ділянці підбору і перевірки замовлень, а Symbol LS 2208 - в місці вихідного контролю і відвантаження. Особливо слід відзначити модель LS 2208: цей сканер штрих-коду з легкістю зчитував «нечитабельним» штрих-коди (дрібні і пошкоджені).

Термінали збору даних

Для проведення інвентаризації, а також для підбору замовленого товару компанія «Схід» поставила термінали збору даних Casio DT-930 і Cipher CPT-8001 . Співробітники, що підбирають товар, відповідно до замовлення, отримують на руки переліки замовлень. На кожному з бланків, крім номера самого замовлення, є штрих-код необхідного споживачеві товару. Скануючи штрих-код на бланку замовлення, вони відкривають в терміналі відповідний документ - і вже автоматично формується звіт про замовлення. Фактично, тільки підбираючи і укладаючи товар на візок, співробітник за допомогою терміналу сканує штрих-коди на упаковках або виробах.

Висновок напрошується сам собою: це дуже зручно і значно полегшує працю персоналу. Після того, як замовлений товар підібраний, співробітник передає сформований замовлення на стіл контролю та упаковки, при цьому, вносяться дані з терміналу. На комп'ютері звіряється перелік замовленого товару і звіту на терміналі збору даних. Якщо виникають розбіжності, то автоматично виводиться їх перелік. Якщо розбіжностей немає, співробітники, упаковують замовлений товар, перевіряють фактичну наявність продукції і пакують її. При інвентаризації товару термінали збору даних працюють в іншому режимі: співробітники, які здійснюють інвентаризацію складу, зчитують штрих-коди зон зберігання (див. Фото), а потім сканують упаковки / товари, що знаходяться на стелажах і полицях. Отримані дані заносяться в комп'ютер і звіряються розрахункові дані з фактичними. У разі розбіжностей співробітник відразу бачить, де зберігається товар, і безпосередньо - який. Тоді здійснюється повторна перевірка.

Робочі місця на віддалених складах - робота з 1С через web-інтерфейс.

Робоче місце контролера відправки вантажів

Робоче місце контролера відправки вантажів - програмне забезпечення. Ліцензійне програмне забезпечення - шлях до успіху! Для компанії «ТОП» це не порожні слова, а реальність. Сервери працюють під управлінням операційної системи Windows Server 2003, на робочих місцях персоналу встановлені ПК з операційною системою Windows XP Professional. Програмний комплекс 1С: Торгівля і Склад 7.7 - серце системи. При цьому компанія «Схід» істотно змінила і доповнила типову конфігурацію 1С: Торгівля і Склад 7.7.

Адресне зберігання товару на складі

Складське приміщення і стелажі умовно поділені на зони (осередки). Кожна зона, для максимально тривалого часу використання та стійкості до механічних впливів, промаркована поліпропіленовою етикеткою з певним номером, а також штрих-кодом, в якому зафіксовано номер комірки.

Кожна зона, для максимально тривалого часу використання та стійкості до механічних впливів, промаркована поліпропіленовою етикеткою з певним номером, а також штрих-кодом, в якому зафіксовано номер комірки

При надходженні товару на склад інформація про його сортуванні по зонам за допомогою терміналу збору даних Casio DT930 заноситься в 1С. Далі при друку складського документа (видаткової накладної), переміщенні і т.п. комірник вже знає, в якій зоні знаходиться необхідний товар. Крім того, порядок товарів формується в такій послідовності, при якій переміщення комірника по складу буде оптимальним, що дозволяє скоротити час підбору або переміщення товарів.

інвентаризація товару

Швидку інвентаризацію товару на складі забезпечують термінали збору даних Casio DT930.

Контроль прийому та відвантаження

Звертаємо вашу увагу, що у компанії «ТОП» з'явилася також можливість «вивантажити» з документа на ТСД перелік штрих-кодів товарів / упаковок для контролю відповідності факту документу, тобто для вивірки поставляються по документам і реально поставлених / замовлених товарів і фактично підібраним на складі. Друк підсумкової етикетки палети виконується за допомогою офісного лазерного принтера на листової самоклеющейся етикетці А4-формату.

Друк підсумкової етикетки палети виконується за допомогою офісного лазерного принтера на листової самоклеющейся етикетці А4-формату

оптимізація розміщення

Тут компанія «Схід» оптимізувала перевірку елементів зберігання на відповідність вільному обсягом, розміром і умов зберігання товару.

товарна історія

товарна історія

Тепер у замовника є можливість отримувати повний звіт про рух товару і завантаженні осередків. Докладний перегляд історії зберігання кожної партії товару і її переміщення, в тому числі і всередині складу. Вкладеність упаковок. Мало того, з'явилася можливість формувати вкладені упаковки, причому, кожна одиниця упаковки може містити різну кількість товару.

Про замовника

Компанія «Топ» була заснована в 1998 році в Дніпропетровську. В даний час «Топ» - одне з провідних підприємств з виробництва канцелярських товарів і оптової торгівлі ними в Україні.

До складу компанії входять такі підрозділи.

 • Заводи з випуску зошитів в Дніпропетровську і місті Шкло.
 • Асортимент продукції, що випускається досить широкий: зошити на скобі, зошити на спіралі, зошити з клейової складанням, альбоми та блокноти.
 • Фабрика з виробництва новорічних прикрас - штучні ялини, сосни та мішура.
 • Лінія з випуску брендованого скотча.
 • Торговий дім компанія «Топ».

Компанія реалізує продукцію свого виробництва і імпортовану під власними ТМ:

 • ТМ «1 Вересня» - канцтовари і зошити для школярів;
 • ТМ «Зошит України» - зошити;
 • ТМ Yes! - зошити сегмента "преміум";
 • ТМ Datum - офісні канцтовари бюджетного класу;
 • ТМ Leo - офісні канцтовари категорії «преміум»;
 • ТМ «Новогодько» - новорічні товари та прикраси, штучні ялини і сосни, мішура;
 • ТМ Felicita - декор для прикраси інтер'єру;
 • ТМ Ecopack - упаковка і скотч.

Крім того, компанія «Топ» є офіційним дистриб'ютором в Україні продукції відомих російських заводів «Луч» і «Гамма», які виробляють продукцію для дитячої творчості.

Контакти

49051, Україна, Дніпро, вул. Каштанова, 11
Телефон: (056) 7900708, (056) 7900709

Задати питання