Легка промисловість | Застосування ІТ-технологій в різних галузях діяльності

  1. Автоматизація виробництва.
  2. Попит і виробництво. ІТ для логістики
  3. Новітні технології.
  4. ІТ-технології для легкої промисловості
  5. Обладнання, що використовується для створення ІТ-інфраструктури на підприємствах легкої промисловості

У радянські роки легка промисловість давала близько 20% валового доходу країни (що було порівняти тільки з доходами від алкоголю). Але практично все населення воліло імпортні вироби швейної, взуттєвої і ткацької промисловості. В кінці минулого століття через значне відставання технологій, ця галузь перебувала на межі розпаду.

Споживачі продукції цієї легкої промисловості не тільки громадяни Росії, а й різні сфери промисловості, де є потреба у текстиль, шкіряна або полімерна тканинна продукція. Наприклад, виробництво спецодягу, меблева галузь і автопром.

Конкуренція російської продукції з імпортної дозволила добитися стрімкої модернізації технологій і обладнання, тому що тільки продукція середнього європейського якості дозволяє утриматися на вітчизняному ринку. Нові технології, сучасні матеріали і якісна фурнітура поряд з оперативністю забезпечення потрібного і затребуваного товару на ринку - ось запорука успіху компанії, що функціонує в легкій промисловості.

Щоб утриматися на плаву сучасні компанії, крім сучасних технологій галузі вдаються до таких способів, як автоматизація технологічних процесів і оптимізація систем управління підприємствами і бізнесом за допомогою систем класу ERP.

Автоматизація виробництва.

У швейної та шкіргалантерейної промисловості значного поширення набув автоматичний розкрій тканини із застосуванням систем автоматизованого проектування (САПР) У швейної та шкіргалантерейної промисловості значного поширення набув автоматичний розкрій тканини із застосуванням систем автоматизованого проектування (САПР). Для швидкої реалізації та задоволення часто мінливого попиту споживачів найважливішу роль грає якість конструювання та моделювання одягу та взуття.

Автоматизація підготовки виробництва сприяє прискоренню створення нових моделей, скорочення трудомісткості рутинної роботи, підвищення якості посадки одягу і взуття, найбільше відповідність ознаками розмірів. САПР став невід'ємною частиною сучасного швейного та взуттєвого підприємства.

Інтеграція систем і створення єдиних баз даних, які дозволяють автоматизувати ті чи інші виробничі процеси з системою управління підприємством дозволяє домагатися істотного зниження собівартості продукції. А це також є запорукою успіху на ринку.

Попит і виробництво. ІТ для логістики

Багато років з боку китайських виробників існує жорсткий тиск в сфері продукції легкої промисловості. Вони значно підвищують якість виробів і збільшують обсяги виробництв.

Глобальні ланцюжка поставок, орієнтованих на попит споживачів - ось умова роботи корпорацій на сучасному ринку легкої промисловості. Оперативний обмін інформацією між підрозділами всередині самої компанії, часом віддалених один від одного на тисячі кілометрів, оперативні взаємодії (часто в інтерактивному режимі) з постачальниками - виконання всіх цих умов може бути надано за допомогою створення корпоративної інформаційної системи (КІС).

Відстеження поточного стану справ, попередження про проблемні ситуації на виробництві, в збуті і постачання - ось основні завдання корпоративної системи.

Легка промисловість налічує близько 14 тисяч підприємств. Тільки десяту їх частину можна віднести до великих та середніх виробництв. Тому в якості КІС в галузі рідко можна зустріти такі великі системи, як SAP.

Новітні технології.

Кілька останніх років у світі існує тенденція, яка дозволяє виконувати індивідуальні замовлення в умовах промислового підприємства Кілька останніх років у світі існує тенденція, яка дозволяє виконувати індивідуальні замовлення в умовах промислового підприємства. Індивідуальна підгонка виробів можлива тільки на основі точного відповідності існуючим розмірами тіла і розкрій тканин за допомогою комп'ютера і сучасного програмного забезпечення.

Значного розвитку отримують системи, що дозволяють безконтактно знімати мірки, проводити серійні вимірювання одночасно великої кількості людей. При цьому виробляється велика кількість всіляких вимірів, враховуються особливості постави і фігури кожної людини.

Електронні вимірювачі з'являються на ринку обладнання навіть для віддалених вимірювань параметрів клієнтів та виконання віддалених індивідуальних замовлень.

Просторове моделювання за допомогою спеціальних програм направлено на створення «улиті» костюмів та одягу. Інноваційний конструювання використовує трьохкоординатні моделі і їх візуалізацію.

Велике значення для підвищення попиту на ринку має застосування сучасних матеріалів, що мають унікальні характеристики. Останнім часом велике поширення особливо в одязі для дітей отримала мікрофібра. За своїм гігієнічних характеристик вона перевершує натуральні тканини, такі, як шовк і бавовна: стійка до світлового і хімічного впливу, міцна, повітропроникна, розподіляє статичну електрику.

ІТ-технології для легкої промисловості

Кошти, вкладені в автоматизацію технологічних процесів у легкій промисловості, окупаються протягом 6-12 місяців. Інтеграція систем управління виробництвом рівня MES з системами управління підприємством сприяють отриманню ще більшої економічної вигоди.

Інформаційну систему Lawson M3 Fashion називають галузевої для підприємств легкої промисловості, яка враховує її особливості, включаючи сезонність виробництв різних моделей. Це ERP-рішення охоплює всі сторони виробництва, планування, управління. Впровадження її в повному обсязі або окремих модулів останнім часом все збільшується.

Чудовим результатом в 2016 році став такий факт, що третє місце (після банківської сфери і торгівлі) в області створення інформаційних сховищ зайняла галузь легкої промисловості (за оцінкою Intersoft Lab). Автоматизація управління прибутковістю в даній сфері тільки буде підвищуватися, а, отже, розвиватися ІТ-інфраструктура.

Обладнання, що використовується для створення ІТ-інфраструктури на підприємствах легкої промисловості


  • сервер Cisco UCS C240 ​​M4 Rack Server спроектований для забезпечення продуктивності і розширюваності в великому діапазоні інтенсивних навантажень інфраструктури: від об'ємних даних до взаємодії. Даний сервер підтримує до двох процесорів Intel Xeon processor E5-2600, 24 DIMM-слота, 24 дискових приводу і чотири порти мережевих адаптерів 1 Gigabit Ethernet, що забезпечують виняткові обсяг вутренней пам'яті і розширюваність сховища, а також виняткову продуктивність.
  • Сервер восьмого покоління HP ProLiant BL460c Gen10 забезпечує унікальне поєднання основної щільності і широких можливостей пам'яті в половині-висотному сервері, забезпечуючи, таким чином, своє незрівнянне лідерство з найкращим співвідношенням ціна / якість для віртуальних середовищ. Такий сервер буде безперечно корисний в підприємствах легкої промисловості, тому що він економічний в усіх відношеннях, але і володіє широким, ємним і корисним функціоналом.
  • Система Dell Active System виділяється поєднанням практично всіх функцій необхідних для віртуалізації. Дана система включає в себе серверні, мережеві інструменти, засоби зберігання і управління, необхідні для створення і посилення віртуального середовища.