Відкриваємо рекламне агентство: легкий чи це бізнес?

  1. Які послуги можна включити в бізнес-план для рекламного агентства
  2. Бізнес-план рекламного агентства повного циклу

Якщо ви замислюєтеся про відкриття рекламного агентства і бізнес-план вже в начерках, ми хочемо поговорити ні про правильне складання цього документа, а про вибір напрямку майбутнього РА. Це може бути агентство повного циклу або компанія, яка спеціалізується на одному або декількох видах виготовлення рекламної продукції та / або здачі в оренду рекламних площ.

Якщо ви не володієте серйозним досвідом виведення торгових марок або продукції на ринок, не маєте профільної освіти або хоча б не попрацювали пару років у відділі маркетингу великої ТМ або в іншому агентстві - виберіть для початку другий шлях.

Бізнес-план відкриття рекламного агентства в цьому випадку повинен визначити, чи є сенс в організації власного виробництва або РА буде посередником між виробниками і клієнтами. Якщо клієнтська база не напрацьована, а теоретичне кількість замовників рекламного агентства і бізнес-партнерів вказано тільки на папері, закуповувати обладнання на свій страх і ризик передчасно.

Які послуги можна включити в бізнес-план для рекламного агентства

Якщо ви не готові відразу ж брати в штат дизайнера поліграфії, можна продумати бізнес-план агентства зовнішньої реклами. Фактично на початковому етапі можна працювати навіть в поодинці, виконуючи функції менеджера з пошуку клієнтів. Паралельно потрібно «набивати» базу власників рекламних конструкцій, налагоджувати з ними зв'язку і напрацьовувати знижки. Розмір цієї знижки і буде вашою прибутком.

Плюси в тому, що клієнти дуже рідко розміщують «наружку» на місяць. Часто це період в три і більше місяців. А верх удачі - «взяти» великого клієнта на річне обслуговування. Кілька таких замовлень можуть спокійно прогодувати невелике РА з декількома співробітниками.

Бізнес-план рекламного агентства повного циклу

Насправді, забезпечити на якісному рівні повний цикл рекламних послуг можуть одиниці РА, вже мають популярність і визнання. Початківці ж рекламщики найчастіше в поняття «повний цикл» вкладають те, що можуть знайти підрядника практично на будь-який вид послуг або постачання рекламної продукції. Це і розробка дизайну, і друк поліграфії, і нанесення логотипу на сувенірну продукцію, і навіть пошиття спецодягу з фірмовою символікою.

У цьому випадку агентство, яке не має своєї виробничої бази, виступає як посередник не в одному, а вже в багатьох питаннях розміщення або виробництва реклами. Принцип заробітку той же - знижки, які зазвичай надаються рекламним фірмам. Розмір знижок, в залежності від виду послуги та домовленостей, може становити від 5% до 30%, а в деяких випадках і до 50%.

Якщо ви вирішили відкрити рекламне агентство, бізнес-план необхідно скласти з урахуванням обраних напрямків, в яких ви плануєте працювати. Вивчити всі нюанси майбутньої справи самостійно, не маючи практичного досвіду, складно. Можна допустити стратегічні помилки, які приведуть до неефективного старту. Уникнути таких ситуацій допоможе участь в проекті Бізнес Молодість, який став майданчиком для навчання багатьох успішних підприємців.

Якщо ви замислюєтеся про відкриття рекламного агентства і бізнес-план вже в начерках, ми хочемо поговорити ні про правильне складання цього документа, а про вибір напрямку майбутнього РА