Мурманський морський торговельний порт

  1. Мурманський морський торговельний порт підвищує свою ефективність за допомогою платформи безпеки «Інтелект»...
  2. Замовник
  3. ситуація
  4. вибір платформи
  5. Реалізація проекту
  6. розширення системи
  7. Перспективи розвитку
  8. Про партнера

Мурманський морський торговельний порт підвищує свою ефективність за допомогою платформи безпеки «Інтелект»

Протягом двох років компанія «Центр високих технологій« Універсал », партнер ITV | AxxonSoft в Мурманську, оснащує системою технологічного телевізійного спостереження (СТН) на базі платформи безпеки «Інтелект» Мурманський морський торговельний порт. Для обох підприємств ця інсталяція стала важливим етапом у розвитку власного бізнесу. Мурманський порт отримав надійний інструмент забезпечення безпеки і збереження майна, а «ЦВТ Універсал» важливий досвід вирішення складних і нестандартних технічних завдань.

Замовник

Мурманський морський торговельний порт один з лідерів галузі

Відкрите акціонерне товариство «Мурманський морський торговельний порт» було створено в 1994 році на базі державного підприємства і в даний час є найбільшим підприємством міста Мурманська, а за обсягом вантажів, що переробляються займає четверте місце по Росії і є другим за величиною (після Санкт - Петербурзького порту) портом північно-західній частині Росії.

ВАТ «Мурманський морський торговельний порт» має в своєму розпорядженні для роботи сімнадцятьма причалами загальною довжиною близько 3000 метрів. Довжина і глибини біля причалів дозволяють приймати і ставити під вантажні операції судна з осадкою до 15,5 метрів і довжиною більше 265 метрів. З початку 1999 року порт успішно обробляє судна типу "PANAMAX" вантажопідйомністю до 80 000 тонн з інтенсивністю до 20 000 тонн на добу.

Порт оснащений сучасною високопродуктивною технікою. Це портальні крани вантажопідйомністю до 40 тонн, вантажна машина для перевалки апатитового концентрату продуктивністю більше 1000 тонн на годину, автонавантажувачі вантажопідйомністю від 1,5 до 32 тонн. Для здійснення допоміжних операцій є в розпорядженні тягачі і рол-трейлери до 40 тонн, бульдозери, трактори та інша техніка.

Мурманський морський торговельний порт (ММТП) є практично єдиним потужним перевалочним пунктом вугілля в Північному морському басейні. Завдяки теплій течії Гольфстрім кліматичні умови в цій частині Кольського півострова відносно м'які - затока не замерзає навіть у суворі зими, що дає можливість здійснювати цілорічну навігацію без льодової проводки. Ширина Кольської затоки і глибини фарватеру дозволяють заходити і ставати на якірну стоянку практично будь-яким судам - ​​без обмежень по довжині або осаді.

Сьогодні через Мурманський порт експортується більше «чорного золота», ніж через порти Санкт-Петербурга, Кандалакші, Виборга і Висоцька разом узяті. Причому основний напрямок експорту - це країни Західної Європи, зокрема: Іспанія, Нідерланди, Бельгія, Франція, Великобританія та інші. Таким чином, порт є великим гравцем не тільки на вітчизняному, а й на міжнародному ринку. ММТП завдяки грамотній маркетинговій політиці і високому професіоналізму працівників безперервно нарощує свої вантажопотоки.

Так з 2001 по 2005 рік зростання обсягу вантажообігу склав 5, 52 млн. Тонн і досяг 14,6 млн. Тонн. 97% всіх вантажопотоків через Мурманський порт йдуть на експорт. Порт має у своєму розпорядженні 22 тис. Кв. метрів критих складів і 120 тис. кв. метрів відкритих майданчиків.

Крім вугілля морський порт займається перевантаженням нікелю і апатитів. Також через нього по північному морському шляху завозиться в північні райони продовольство і промислові товари.

Сталий фінансове становище порту дозволяє здійснювати планомірну роботу по модернізації портового обладнання, закуповувати нову техніку, проводити днопоглиблювальні роботи, реконструкцію залізничних шляхів. Одним з таких значних проектів розвитку інфраструктури порту стала інсталяція системи відеоспостереження на базі інтегрованої платформи безпеки «Інтелект».

ситуація

Головна мета - мінімізувати збитки

У травні 2005 року керівництвом Мурманського торгового порту було прийнято рішення про створення на території порту системи технологічного телевізійного спостереження (СТН). Така потреба була продиктована в першу чергу необхідністю підвищити економічну ефективність експлуатації обладнання, забезпечити правильність технологічного процесу управління.

На той момент процес управління підтримувався за допомогою радіозв'язку, при цьому реально диспетчер або начальник району не бачив, як йдуть роботи, не міг візуально контролювати якість робіт і їх відповідність технологічним нормам.

«Все перевантажувальні роботи виконуються кранами, - розповідає Володимир Щукін, - Кранівники працюють відрядно, тому їм не збереження вагонів або ковша важлива, а вироблення, кількість розвантажених вагонів. Коли ківш б'є по вагону він дуже швидко починає вимагати ремонту, а це дуже великі витрати - виплата штрафних санкцій залізниці і витрати на ремонт, утримання окремої бригади ».

Така ж ситуація з навантажувачами. Номінально вони повинні перевозити певну кількість вантажу, а реально на них транспортують в 1,5-2 рази більше. Зростає амортизація техніки, і термін її служби помітно скорочується - це тягне за собою підвищення фінансових витрат.

Важливим аргументом на користь побудови системи відеоспостереження в Мурманськом порту була потреба збереження матеріальних цінностей що знаходяться на його території, як переміщуваних вантажів, так стаціонарного портового обладнання, запобігання їх псування і розкрадання. Це з одного боку виключало б додаткові фінансові витрати на відшкодування, а з іншого - не ставило б під загрозу ритмічну роботу всіх служб порту.

Ще одним актуальним питанням в мурманському порту завжди була протипожежна безпека. Займаючись переважно перевантаженням і складуванням вугілля, територія порту особливо в теплу і суху пору року схильна до небезпеки загоряння.

«Головною метою створення системи було забезпечення спостереження за оперативною обстановкою, проведенням вантажно-розвантажувальних робіт на території порту і відстеження порушень при проведенні цих робіт», - розповідає Ігор Прищепов, головний інженер ВАТ ММТП.

Таким чином, за допомогою відеоспостереження планувалося контролювати якість виконання розвантажувально-навантажувальних робіт, збереження обладнання, машин, механізмів, дотримання протипожежної безпеки і нормативів проведення робіт, недоторканність матеріальних цінностей.

вибір платформи

«Інтелект» перевершив своїх конкурентів

Керівництво порту підійшло до питання створення системи технологічного телевізійного спостереження грунтовно і надзвичайно розумно. Для вибору оптимальної платформи було вирішено провести тендер. Для участі запросили сім компаній, п'ять з яких прийняли пропозицію. Серед них - мурманський «Центр Високих Технологій« Універсал », який представив на тендері інтегровану платформу безпеки« Інтелект ».

Адміністрація порту запропонувала учасникам тендеру продемонструвати можливості власних систем. Кожна з компаній-претендентів змонтувала на території замовника по одній-дві телекамери і встановила своє реєструє обладнання. Відбір проводився на основі наступних критеріїв: якість роботи системи і, зокрема, трансляції відеосигналу, відсутність необхідності проведення додаткових кабельних ліній та інших комунікацій, інтеграція і надійна робота з IP-камерами.

Технічне завдання СТН наказувало забезпечити: спостереження за оперативною обстановкою на території порту; спостереження за проведенням вантажно-розвантажувальних робіт на причалах; спостереження за залізничними шляхами, що ведуть на територію порту; контроль обстановки на моніторах ПК по локальній мережі; цілодобову запис інформації з усіх або вибраних телекамер; перегляд раніше зроблених записів.

В результаті об'єктивного порівняння запропонованих систем технічні фахівці порту віддали перевагу інтегрованої платформі «Інтелект». Вона була визнана надійним, багатофункціональним і гнучким інструментом здатним до розвитку у міру надходження і постановки нових завдань, і підвищення рівня вимог до систем безпеки. Одним з істотних аргументів на користь «Інтелекту» стала його широка інтеграція з великою кількістю IP -камер різних виробників.

«Перевага« Інтелекту », - каже Ігор Прищепов, - було віддано як найбільш гнучким і пристосованому до розвитку продукту, що забезпечує досить високу якість зображення і має зручний добре продуманий інтерфейс. Під час проведення тендеру це був єдиний, з усіх представлених продуктів, який міг працювати, як з аналоговими, так і з IP-камерами, інтегрованими в систему ».

І ось, вже в серпні 2005 року на території 1-го вантажного району компанією «ЦВТ« Універсал »було розпочато побудову системи технологічного телевізійного спостереження. На першому етапі інсталяції СТН включала в себе 1 відеосервер і 5 віддалених робочих місць, які відображали інформацію з двох аналогових і семи IP-камер Axis 2120.

Реалізація проекту

нестандартні рішення

«Використання IP-камер було продиктовано великою протяжністю об'єкта і значним видаленням телекамер від сервера, - розповідає заступник директора« ЦВТ «Універсал» Володимир Щукін. - При цьому ні в якому разі не можна було захаращувати територію підприємства додатковими комунікаціями ».

Основною проблемою, з якою довелося зіткнутися фахівцям компанії «Універсал» - це передача оцифрованого відеосигналу. Традиційним транспортом є коаксіальний кабель, але відстань, на яке за допомогою нього можна передати сигнал становить, приблизно, 100-150 метрів. В мурманському порту було потрібно транслювати на 600-900 метрів. Спочатку була вибрана технологія передачі сигналу по VDSL-модемів. Надалі, в процесі інсталяції вирішили відмовитися від VDSL-модемів (через недостатньо гарної якості телефонних ліній 60-70-х років) і здійснити перехід на SHDSL-модеми, які виявилися менш критичними до якості телефонних ліній. Швидкості, яку дають SHDSL-модеми досить для вирішення поставлених перед системою завдань, а якість стійкого зв'язку набагато вище.

Серйозною проблемою реалізації відеоспостереження на території порту стало значне зміна освітленості в період тривалої полярної ночі. Причому обидва етапи побудови системи припадали якраз на зимовий період. З огляду на великі площі контрольованих територій і значні сезонні коливання освітленості, були обрані телекамери високого дозволу, оснащені світосильні об'єктивами з асферическими елементами. Це дозволило отримувати якісне відеозображення, а, значить, забезпечити оперативний контроль і якісну роботу з архівними записами. Таким чином, була дозволена виникла проблема.

Черговим нестандартним рішенням стала передача відеосигналу по Wi-Fi. Під час інсталяції системи на 2-му районі торгового порту, виявилося, що в тих місцях, де необхідно встановити телекамери, немає телефонних комунікацій. Вести по криниць нові магістралі - це дорого, неекономічно і недостатньо надійно. «Приблизно 5 місяців тому ми поставили крапку доступу Wi-Fi, - розповідає Володимир Щукін, - і одну IP-камеру. За цей час і ми і керівництво Мурманська порту переконалися, що обладнання працює стійко, без помилок. Тепер вони розмістили замовлення, і ми приступаємо до інсталяції ».

розширення системи

Керівництво порту довіряє «Інтелекту»

«Загальний підхід нашої компанії такий, - ділиться« секретами фірми »Володимир Щукін. - Ми не прагнемо поставити відразу багато телекамер, ми намагаємося дати Замовнику можливість подивитися, як працює невелика ділянка, оснащений системою. Нехай він придивиться, протестує, переконатися в надійності роботи всіх елементів, всього обладнання. І я вам скажу, - зізнається Володимир Щукін, - як правило, очікування Замовника не розходяться з нашими можливостями. При такому підході передбачається подальше розширення системи відбувається в 100% випадків - це я кажу, грунтуючись на особистому досвіді ».

Після здачі в промислову експлуатацію СТН на 1-му районі було прийнято рішення про подальше розширення системи. Восени 2006 року розпочато оснащення 2-го вантажного району. В протилежних його кінцях були встановлені ще два-сервера. До одного з них підключені сім IP-камер Axis 2420 і дві швидкісні поворотні телекамери JVC. До іншого - чотири аналогових телекамери, з подальшою установкою ще шести IP-камер.

На початку 2007 року було закінчено оснащення системою телевізійного спостереження 2-го району Мурманського морського торгового порту. І вже зараз компаній «ЦВТ« Універсал »працює над проектом по розширенню СТН в 1-му районі на 10-12 IP-камер і в 2-му районі на 5 IP -камер.

У підсумку, на сьогоднішній день три-сервера системи «Інтелект» включає 15 віддалених робочих місць, і оцифровує зображення з 23 телекамер. Під контролем системи: 15 причалів; ділянки перевалки вугілля; АЗС порту; ділянки ремонту вагонів 1 та 2 вантажного району; ділянки складування вантажних контейнерів; естакада для навантаження-розвантаження вагонів; складські приміщення. Поворотні телекамери дозволяють з високим ступенем деталізації контролювати ділянки території 2-го вантажного району.

«Установка системи відеоспостереження показала себе з кращого боку, - підтверджує начальник другого вантажного району Мурманського морського торгового порту Олексій Абрамов. - Це велика допомога для диспетчерського складу. Наочна картина роботи району в реальному режимі дозволяє швидко реагувати на оперативну обстановку, приймати рішення. Архівні записи дозволяють аналізувати роботу за певний період, виявляти слабкі місця. Зрештою, наявність системи відеоспостереження дисциплінує працівників ».

Перспективи розвитку

Порт переконався в ефективності «Інтелекту»

«Хочу висловити подяку за хорошу роботу керівнику проекту зам. директора ЦВТ Універсал Володимиру Щукін. - зазначив Ігор Прищепов, головний інженер ММТП, - Протягом нашої співпраці він постійно вникає в стоять перед портом завдання, пропонує різні варіанти їх вирішення, намагається продемонструвати роботу новостворюваних гілок системи, що дозволяє оцінити їх ефективність і надійність ».

«Рішення в Мурманськом морському торговому порту на кшталт завданням, які вирішує« Безпечне місто », - ділиться своїм досвідом Володимир Щукін, - Та ж розподілена структура, то ж велика кількість віддалений робочих місць, ті ж труднощі з передачею сигналів і та ж поетапність оснащення» .

Попереду у фахівців «ЦВТ Універсал» ще багато роботи. Повністю зданий тільки перший район. Ще тривають роботи на другому, третій - в планах. «Цей район є апатитового-перевантажувальний комплекс, - каже Володимир Щукін, - В загальних рисах ми визначилися, що потрібно і як треба будувати. Тепер належить узяти обладнання, поставити і переконатися, що воно справно працює. Тільки тоді визначимо терміни і приступимо до інсталяції. В цілому, ще років 2-3 роботи в порту у нас буде ».

Про партнера

«ЦВТ« Універсал »- професіоналізм і якість

Компанія «Центр високих технологій« Універсал »працює на ринку безпеки шість років. В її послужному списку понад 130 комплексів відеореєстрації, які налічують від двох до 56 телекамер. Серед найбільш значущих об'єктів, на яких компанія встановила продукти ITV | AxxonSoft, виділяються готельний комплекс МУП «Арктика», аеропорт «Мурманськ», Управління інкасації, готель «Вогні Мурманська», Оленегорський механічний завод, Полярний геофізичний інститут, мережі АЗС і магазинів і багато іншого. «ЦВТ Універсал» - це досвідчена команда висококласних фахівців, що має в своєму послужному списку численні і великі інсталяції систем безпеки на базі платформи ITV | AxxonSoft.

Всі історії успіху