Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом - основні правила

 1. Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом З уществует велика кількість способів доставки...
 2. Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 3. Документи на перевезення
 4. Вимоги та організація супроводу вантажів
 5. Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом
 6. Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 7. Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 8. Документи на перевезення
 9. Вимоги та організація супроводу вантажів
 10. Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом
 11. Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 12. Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 13. Документи на перевезення
 14. Вимоги та організація супроводу вантажів
 15. Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом
 16. Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 17. Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом
 18. Документи на перевезення
 19. Вимоги та організація супроводу вантажів

Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом

З уществует велика кількість способів доставки небезпечних речовин. Одним з найдешевших і надійних методів транспортування є перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом. Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні? Які потрібні документи? І чи потрібно супровід? Нижче ми відповімо на ці питання.

Зміст статті

Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу. При транспортуванні таких речовин за допомогою залізничного транспорту потрібно дотримуватися певних правил і норм. Ці правила закріплені в спеціальному документі, який називається СМГС (Угода про міжнародне залізничне вантажне сполучення), а підписали цей документ Росія, Польща, Латвія, Іран, Естонія, Словаччина та інші країни.

Якщо вантаж транспортується в країну, яка не є членом СМГС, то транспортування здійснюється в рамках окремих угод і договорів, які регламентується законами цих країн.

Виникла проблема? Зателефонуйте нашому фахівцеві з митних питань:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

При транспортуванні небезпечних вантажів залізничним транспортом потрібно дотримуватися спеціальні правила і норми. Ці правила стосуються самого вантажу, супровідної документації, персоналу, залізничного транспорту і так далі.

Основні правила такі:

 • При перевезенні необхідно дотримуватися температурного режиму всередині контейнера або вагона, оскільки багато речовини дуже чутливі до перепаду температур.
 • Також слід уникати контакту небезпечних речовин з іншими матеріалами, щоб уникнути витоку, окислення, вибуху і так далі.
 • При транспортуванні потрібно дотримуватися спеціальних швидкісних режимів, які залежать від кожної конкретної ділянки залізниці.
 • Поїзд з вагонами не повинен перетинати великі населені пункти, лікарні, санаторно-курортні установи і так далі.

Перевезення небезпечних речовин по ж / д регламентується СМГС.

Транспортування повинна здійснюватися в спеціальній упаковці:

 • Всі небезпечні вантажі повинні бути щільно і надійно упаковані, щоб уникнути витоку і прокидання небезпечної речовини.
 • Стіна ящика повинна бути вище упакованого вантажу хоча б на 5 сантиметрів.
 • Можна перевозити кілька різних небезпечних вантажів в одній упаковці в межах одного місця, якщо такі речовини допускають спільну транспортування.
 • Також існує ряд спеціальних вимог, які застосовуються в залежності від конкретного типу вантажу. Наприклад, в разі транспортування легкозаймистих або отруйних речовин тара повинна бути герметичною. Інший приклад: якщо перевозиться якесь небезпечна речовина в скляній тарі, то необхідно помістити тару в спеціальні дерев'яні, пластикові або металеві ящики (вага кожного ящика - не більше 50 кілограм); вільний простір між скляною тарою і ящиком необхідно заповнити негорючими вбираючими матеріалами.

Вагони і локомотив повинні також відповідати спеціальним вимогами:

 • Вагони повинні бути справними; перед навантаженням товарів необхідно пройти спеціальну експертизу, щоб упевнитися в справності вагона.
 • На вагонах повинні бути спеціальні пристосування для кріплення вантажу (якщо в них є необхідність).
 • Перед відправкою на всі вагони необхідно нанести спеціальне маркування, яка буде відповідати вантажу, що перевозиться.
 • Локомотив повинен відповідати всім державним нормам.
 • Тепловоз або електровоз повинен бути обладнаний технікою для гасіння пожежі в разі загоряння.

Документи на перевезення

Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи: Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи:

 • Ліцензія. Для отримання ліцензії необхідно звернутися в Управління державного залізничного нагляду Ространснагляду і надати наступні документи - заяву, статутні документи транспортної компанії, договір, який підтверджує право власності на залізничний склад (договір купівлі-продажу, договір оренди і так далі), наказ про призначення відповідальної особи та деякі інші.
 • Дозвіл Міністерства транспорту РФ. Для отримання цього дозволу необхідно звернутися до відділення Міністерства транспорту та надати наступні документи - маршрут транспортування, ліцензія, документи на залізничний транспорт і деякі інші.
 • Накладна. Цей документ заповнюється самої транспортною компанією, а містить накладна основну інформацію про вантаж. Правила заповнення ТТН ось тут .
  У накладній необхідно обов'язково відобразити той факт, що вантаж є небезпечним. Також необхідно вказати наступну інформацію - код небезпеки вантажу, номер ООН, назва вантажу, номер аварійної картки і так далі.
 • Дозвіл керівництва станції. Також вам перед транспортуванням необхідно отримати дозвіл керівництва станції, де буде здійснюватися розвантаження і вантаження товарів.
  Щоб отримати дозвіл, потрібно написати заяву, прикласти до нього документи (копія накладної, дозвіл Міністерства транспорту і так далі) і відправити їх начальнику станції. Дозвіл необхідно отримати хоча б за 1 день перед вантаженням і прибуттям залізничного транспорту на станцію.
 • Свідоцтво про технічний стан вагона (оформляється в разі оренди та / або покупки старого вагона), посвідчення про виробництво ремонту (оформляється в разі ремонту вагона) або акт технічної експертизи нового вагона (оформляється в разі покупки або оренди нового вагона).
  Щоб отримати один або кілька таких документів, необхідно звернутися до начальника станції, де буде проводитися завантаження небезпечних речовин, щоб він призначив проведення незалежної експертизи для отримання цих документів.
 • Документи, які підтверджують особу та юридичний статус людей, які будуть здійснювати супровід вантажу: паспорт, посвідчення супроводжуючої особи і так далі.
 • Дозвіл МВС, якщо здійснюється перевезення особливо небезпечного вантажу. Щоб отримати його, потрібно звернутися до відділення МВС і надати наступні документи - заяву, документи на вантаж, ліцензія на вантаж, дозвіл Міністерства транспорту РФ і деякі інші папери.

Вимоги та організація супроводу вантажів

Для транспортування може використовуватися спеціальне супровід.

У разі перевезення деяких небезпечних речовин, наприклад, у разі транспортування газів, супровід є обов'язковою умовою перевезення.

Супровід здійснюється відповідно до визначених правилами:

 1. Всім супроводжуючим особам повинно бути не менше 21 року, а їх відповідний робочий стаж повинен становити не менше 3 років.
 2. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні пройти медичний огляд.
 3. Кожному супроводжуючому особі повинно бути видано посвідчення.
 4. Всі супроводжуючі особи повинні пройти спеціальні навчальні курси за програмами, які регулюються державним органами. Також супроводжуючі особи повинні проходити переатестацію хоча б 1 раз в 5 років для підтвердження своєї кваліфікації.
 5. Всі супроводжуючі особи повинні бути одягнені в спеціальну захисну форму. Також їм необхідно видати спеціальні матеріали і обладнання, щоб в разі аварії вони могли мінімізувати шкоду, завдану навколишньому середовищу і іншим учасникам аварії.
 6. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні бути належним чином проінструктовані щодо свого вантажу і техніки безпеки. Також супроводжуючим особам потрібно нагадати, що вони повинні робити в разі виникнення аварії.

Інформація про безпеку при транспортуванні небезпечних речовин залізницею в цьому відео:

Підведемо підсумки. По-перше, щоб виконати транспортування, потрібно дотримуватися певних правил, а в разі порушення цих правил власника вантажу оштрафують. По-друге, для здійснення перевезення транспортувальника знадобляться деякі спеціальні документи (ліцензія на перевезення, дозвіл МВС, дозвіл Міністерства транспорту і так далі). По-третє, супроводжувати небезпечний вантаж можуть люди, які пройшли спеціальне навчання.

Як отримати ДОПНВ на перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом читайте в нашій статті тут .

Ви можете знайти додаткову інформацію по темі в розділі Перевезення небезпечних вантажів .

Безкоштовна консультація по телефону:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом

З уществует велика кількість способів доставки небезпечних речовин. Одним з найдешевших і надійних методів транспортування є перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом. Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні? Які потрібні документи? І чи потрібно супровід? Нижче ми відповімо на ці питання.

Зміст статті

Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу. При транспортуванні таких речовин за допомогою залізничного транспорту потрібно дотримуватися певних правил і норм. Ці правила закріплені в спеціальному документі, який називається СМГС (Угода про міжнародне залізничне вантажне сполучення), а підписали цей документ Росія, Польща, Латвія, Іран, Естонія, Словаччина та інші країни.

Якщо вантаж транспортується в країну, яка не є членом СМГС, то транспортування здійснюється в рамках окремих угод і договорів, які регламентується законами цих країн.

Виникла проблема? Зателефонуйте нашому фахівцеві з митних питань:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

При транспортуванні небезпечних вантажів залізничним транспортом потрібно дотримуватися спеціальні правила і норми. Ці правила стосуються самого вантажу, супровідної документації, персоналу, залізничного транспорту і так далі.

Основні правила такі:

 • При перевезенні необхідно дотримуватися температурного режиму всередині контейнера або вагона, оскільки багато речовини дуже чутливі до перепаду температур.
 • Також слід уникати контакту небезпечних речовин з іншими матеріалами, щоб уникнути витоку, окислення, вибуху і так далі.
 • При транспортуванні потрібно дотримуватися спеціальних швидкісних режимів, які залежать від кожної конкретної ділянки залізниці.
 • Поїзд з вагонами не повинен перетинати великі населені пункти, лікарні, санаторно-курортні установи і так далі.

Перевезення небезпечних речовин по ж / д регламентується СМГС.

Транспортування повинна здійснюватися в спеціальній упаковці:

 • Всі небезпечні вантажі повинні бути щільно і надійно упаковані, щоб уникнути витоку і прокидання небезпечної речовини.
 • Стіна ящика повинна бути вище упакованого вантажу хоча б на 5 сантиметрів.
 • Можна перевозити кілька різних небезпечних вантажів в одній упаковці в межах одного місця, якщо такі речовини допускають спільну транспортування.
 • Також існує ряд спеціальних вимог, які застосовуються в залежності від конкретного типу вантажу. Наприклад, в разі транспортування легкозаймистих або отруйних речовин тара повинна бути герметичною. Інший приклад: якщо перевозиться якесь небезпечна речовина в скляній тарі, то необхідно помістити тару в спеціальні дерев'яні, пластикові або металеві ящики (вага кожного ящика - не більше 50 кілограм); вільний простір між скляною тарою і ящиком необхідно заповнити негорючими вбираючими матеріалами.

Вагони і локомотив повинні також відповідати спеціальним вимогами:

 • Вагони повинні бути справними; перед навантаженням товарів необхідно пройти спеціальну експертизу, щоб упевнитися в справності вагона.
 • На вагонах повинні бути спеціальні пристосування для кріплення вантажу (якщо в них є необхідність).
 • Перед відправкою на всі вагони необхідно нанести спеціальне маркування, яка буде відповідати вантажу, що перевозиться.
 • Локомотив повинен відповідати всім державним нормам.
 • Тепловоз або електровоз повинен бути обладнаний технікою для гасіння пожежі в разі загоряння.

Документи на перевезення

Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи: Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи:

 • Ліцензія. Для отримання ліцензії необхідно звернутися в Управління державного залізничного нагляду Ространснагляду і надати наступні документи - заяву, статутні документи транспортної компанії, договір, який підтверджує право власності на залізничний склад (договір купівлі-продажу, договір оренди і так далі), наказ про призначення відповідальної особи та деякі інші.
 • Дозвіл Міністерства транспорту РФ. Для отримання цього дозволу необхідно звернутися до відділення Міністерства транспорту та надати наступні документи - маршрут транспортування, ліцензія, документи на залізничний транспорт і деякі інші.
 • Накладна. Цей документ заповнюється самої транспортною компанією, а містить накладна основну інформацію про вантаж. Правила заповнення ТТН ось тут .
  У накладній необхідно обов'язково відобразити той факт, що вантаж є небезпечним. Також необхідно вказати наступну інформацію - код небезпеки вантажу, номер ООН, назва вантажу, номер аварійної картки і так далі.
 • Дозвіл керівництва станції. Також вам перед транспортуванням необхідно отримати дозвіл керівництва станції, де буде здійснюватися розвантаження і вантаження товарів.
  Щоб отримати дозвіл, потрібно написати заяву, прикласти до нього документи (копія накладної, дозвіл Міністерства транспорту і так далі) і відправити їх начальнику станції. Дозвіл необхідно отримати хоча б за 1 день перед вантаженням і прибуттям залізничного транспорту на станцію.
 • Свідоцтво про технічний стан вагона (оформляється в разі оренди та / або покупки старого вагона), посвідчення про виробництво ремонту (оформляється в разі ремонту вагона) або акт технічної експертизи нового вагона (оформляється в разі покупки або оренди нового вагона).
  Щоб отримати один або кілька таких документів, необхідно звернутися до начальника станції, де буде проводитися завантаження небезпечних речовин, щоб він призначив проведення незалежної експертизи для отримання цих документів.
 • Документи, які підтверджують особу та юридичний статус людей, які будуть здійснювати супровід вантажу: паспорт, посвідчення супроводжуючої особи і так далі.
 • Дозвіл МВС, якщо здійснюється перевезення особливо небезпечного вантажу. Щоб отримати його, потрібно звернутися до відділення МВС і надати наступні документи - заяву, документи на вантаж, ліцензія на вантаж, дозвіл Міністерства транспорту РФ і деякі інші папери.

Вимоги та організація супроводу вантажів

Для транспортування може використовуватися спеціальне супровід.

У разі перевезення деяких небезпечних речовин, наприклад, у разі транспортування газів, супровід є обов'язковою умовою перевезення.

Супровід здійснюється відповідно до визначених правилами:

 1. Всім супроводжуючим особам повинно бути не менше 21 року, а їх відповідний робочий стаж повинен становити не менше 3 років.
 2. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні пройти медичний огляд.
 3. Кожному супроводжуючому особі повинно бути видано посвідчення.
 4. Всі супроводжуючі особи повинні пройти спеціальні навчальні курси за програмами, які регулюються державним органами. Також супроводжуючі особи повинні проходити переатестацію хоча б 1 раз в 5 років для підтвердження своєї кваліфікації.
 5. Всі супроводжуючі особи повинні бути одягнені в спеціальну захисну форму. Також їм необхідно видати спеціальні матеріали і обладнання, щоб в разі аварії вони могли мінімізувати шкоду, завдану навколишньому середовищу і іншим учасникам аварії.
 6. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні бути належним чином проінструктовані щодо свого вантажу і техніки безпеки. Також супроводжуючим особам потрібно нагадати, що вони повинні робити в разі виникнення аварії.

Інформація про безпеку при транспортуванні небезпечних речовин залізницею в цьому відео:

Підведемо підсумки. По-перше, щоб виконати транспортування, потрібно дотримуватися певних правил, а в разі порушення цих правил власника вантажу оштрафують. По-друге, для здійснення перевезення транспортувальника знадобляться деякі спеціальні документи (ліцензія на перевезення, дозвіл МВС, дозвіл Міністерства транспорту і так далі). По-третє, супроводжувати небезпечний вантаж можуть люди, які пройшли спеціальне навчання.

Як отримати ДОПНВ на перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом читайте в нашій статті тут .

Ви можете знайти додаткову інформацію по темі в розділі Перевезення небезпечних вантажів .

Безкоштовна консультація по телефону:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом

З уществует велика кількість способів доставки небезпечних речовин. Одним з найдешевших і надійних методів транспортування є перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом. Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні? Які потрібні документи? І чи потрібно супровід? Нижче ми відповімо на ці питання.

Зміст статті

Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу. При транспортуванні таких речовин за допомогою залізничного транспорту потрібно дотримуватися певних правил і норм. Ці правила закріплені в спеціальному документі, який називається СМГС (Угода про міжнародне залізничне вантажне сполучення), а підписали цей документ Росія, Польща, Латвія, Іран, Естонія, Словаччина та інші країни.

Якщо вантаж транспортується в країну, яка не є членом СМГС, то транспортування здійснюється в рамках окремих угод і договорів, які регламентується законами цих країн.

Виникла проблема? Зателефонуйте нашому фахівцеві з митних питань:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

При транспортуванні небезпечних вантажів залізничним транспортом потрібно дотримуватися спеціальні правила і норми. Ці правила стосуються самого вантажу, супровідної документації, персоналу, залізничного транспорту і так далі.

Основні правила такі:

 • При перевезенні необхідно дотримуватися температурного режиму всередині контейнера або вагона, оскільки багато речовини дуже чутливі до перепаду температур.
 • Також слід уникати контакту небезпечних речовин з іншими матеріалами, щоб уникнути витоку, окислення, вибуху і так далі.
 • При транспортуванні потрібно дотримуватися спеціальних швидкісних режимів, які залежать від кожної конкретної ділянки залізниці.
 • Поїзд з вагонами не повинен перетинати великі населені пункти, лікарні, санаторно-курортні установи і так далі.

Перевезення небезпечних речовин по ж / д регламентується СМГС.

Транспортування повинна здійснюватися в спеціальній упаковці:

 • Всі небезпечні вантажі повинні бути щільно і надійно упаковані, щоб уникнути витоку і прокидання небезпечної речовини.
 • Стіна ящика повинна бути вище упакованого вантажу хоча б на 5 сантиметрів.
 • Можна перевозити кілька різних небезпечних вантажів в одній упаковці в межах одного місця, якщо такі речовини допускають спільну транспортування.
 • Також існує ряд спеціальних вимог, які застосовуються в залежності від конкретного типу вантажу. Наприклад, в разі транспортування легкозаймистих або отруйних речовин тара повинна бути герметичною. Інший приклад: якщо перевозиться якесь небезпечна речовина в скляній тарі, то необхідно помістити тару в спеціальні дерев'яні, пластикові або металеві ящики (вага кожного ящика - не більше 50 кілограм); вільний простір між скляною тарою і ящиком необхідно заповнити негорючими вбираючими матеріалами.

Вагони і локомотив повинні також відповідати спеціальним вимогами:

 • Вагони повинні бути справними; перед навантаженням товарів необхідно пройти спеціальну експертизу, щоб упевнитися в справності вагона.
 • На вагонах повинні бути спеціальні пристосування для кріплення вантажу (якщо в них є необхідність).
 • Перед відправкою на всі вагони необхідно нанести спеціальне маркування, яка буде відповідати вантажу, що перевозиться.
 • Локомотив повинен відповідати всім державним нормам.
 • Тепловоз або електровоз повинен бути обладнаний технікою для гасіння пожежі в разі загоряння.

Документи на перевезення

Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи: Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи:

 • Ліцензія. Для отримання ліцензії необхідно звернутися в Управління державного залізничного нагляду Ространснагляду і надати наступні документи - заяву, статутні документи транспортної компанії, договір, який підтверджує право власності на залізничний склад (договір купівлі-продажу, договір оренди і так далі), наказ про призначення відповідальної особи та деякі інші.
 • Дозвіл Міністерства транспорту РФ. Для отримання цього дозволу необхідно звернутися до відділення Міністерства транспорту та надати наступні документи - маршрут транспортування, ліцензія, документи на залізничний транспорт і деякі інші.
 • Накладна. Цей документ заповнюється самої транспортною компанією, а містить накладна основну інформацію про вантаж. Правила заповнення ТТН ось тут .
  У накладній необхідно обов'язково відобразити той факт, що вантаж є небезпечним. Також необхідно вказати наступну інформацію - код небезпеки вантажу, номер ООН, назва вантажу, номер аварійної картки і так далі.
 • Дозвіл керівництва станції. Також вам перед транспортуванням необхідно отримати дозвіл керівництва станції, де буде здійснюватися розвантаження і вантаження товарів.
  Щоб отримати дозвіл, потрібно написати заяву, прикласти до нього документи (копія накладної, дозвіл Міністерства транспорту і так далі) і відправити їх начальнику станції. Дозвіл необхідно отримати хоча б за 1 день перед вантаженням і прибуттям залізничного транспорту на станцію.
 • Свідоцтво про технічний стан вагона (оформляється в разі оренди та / або покупки старого вагона), посвідчення про виробництво ремонту (оформляється в разі ремонту вагона) або акт технічної експертизи нового вагона (оформляється в разі покупки або оренди нового вагона).
  Щоб отримати один або кілька таких документів, необхідно звернутися до начальника станції, де буде проводитися завантаження небезпечних речовин, щоб він призначив проведення незалежної експертизи для отримання цих документів.
 • Документи, які підтверджують особу та юридичний статус людей, які будуть здійснювати супровід вантажу: паспорт, посвідчення супроводжуючої особи і так далі.
 • Дозвіл МВС, якщо здійснюється перевезення особливо небезпечного вантажу. Щоб отримати його, потрібно звернутися до відділення МВС і надати наступні документи - заяву, документи на вантаж, ліцензія на вантаж, дозвіл Міністерства транспорту РФ і деякі інші папери.

Вимоги та організація супроводу вантажів

Для транспортування може використовуватися спеціальне супровід.

У разі перевезення деяких небезпечних речовин, наприклад, у разі транспортування газів, супровід є обов'язковою умовою перевезення.

Супровід здійснюється відповідно до визначених правилами:

 1. Всім супроводжуючим особам повинно бути не менше 21 року, а їх відповідний робочий стаж повинен становити не менше 3 років.
 2. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні пройти медичний огляд.
 3. Кожному супроводжуючому особі повинно бути видано посвідчення.
 4. Всі супроводжуючі особи повинні пройти спеціальні навчальні курси за програмами, які регулюються державним органами. Також супроводжуючі особи повинні проходити переатестацію хоча б 1 раз в 5 років для підтвердження своєї кваліфікації.
 5. Всі супроводжуючі особи повинні бути одягнені в спеціальну захисну форму. Також їм необхідно видати спеціальні матеріали і обладнання, щоб в разі аварії вони могли мінімізувати шкоду, завдану навколишньому середовищу і іншим учасникам аварії.
 6. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні бути належним чином проінструктовані щодо свого вантажу і техніки безпеки. Також супроводжуючим особам потрібно нагадати, що вони повинні робити в разі виникнення аварії.

Інформація про безпеку при транспортуванні небезпечних речовин залізницею в цьому відео:

Підведемо підсумки. По-перше, щоб виконати транспортування, потрібно дотримуватися певних правил, а в разі порушення цих правил власника вантажу оштрафують. По-друге, для здійснення перевезення транспортувальника знадобляться деякі спеціальні документи (ліцензія на перевезення, дозвіл МВС, дозвіл Міністерства транспорту і так далі). По-третє, супроводжувати небезпечний вантаж можуть люди, які пройшли спеціальне навчання.

Як отримати ДОПНВ на перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом читайте в нашій статті тут .

Ви можете знайти додаткову інформацію по темі в розділі Перевезення небезпечних вантажів .

Безкоштовна консультація по телефону:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом

З уществует велика кількість способів доставки небезпечних речовин. Одним з найдешевших і надійних методів транспортування є перевезення небезпечних вантажів ж / д транспортом. Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні? Які потрібні документи? І чи потрібно супровід? Нижче ми відповімо на ці питання.

Зміст статті

Загальні положення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу Небезпечні вантажі - це вантажі, які в разі аварії можуть завдати серйозної шкоди людям і навколишньому середовищу. При транспортуванні таких речовин за допомогою залізничного транспорту потрібно дотримуватися певних правил і норм. Ці правила закріплені в спеціальному документі, який називається СМГС (Угода про міжнародне залізничне вантажне сполучення), а підписали цей документ Росія, Польща, Латвія, Іран, Естонія, Словаччина та інші країни.

Якщо вантаж транспортується в країну, яка не є членом СМГС, то транспортування здійснюється в рамках окремих угод і договорів, які регламентується законами цих країн.

Виникла проблема? Зателефонуйте нашому фахівцеві з митних питань:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Застосування правил перевезення перевезення небезпечних речовин залізничним транспортом

При транспортуванні небезпечних вантажів залізничним транспортом потрібно дотримуватися спеціальні правила і норми. Ці правила стосуються самого вантажу, супровідної документації, персоналу, залізничного транспорту і так далі.

Основні правила такі:

 • При перевезенні необхідно дотримуватися температурного режиму всередині контейнера або вагона, оскільки багато речовини дуже чутливі до перепаду температур.
 • Також слід уникати контакту небезпечних речовин з іншими матеріалами, щоб уникнути витоку, окислення, вибуху і так далі.
 • При транспортуванні потрібно дотримуватися спеціальних швидкісних режимів, які залежать від кожної конкретної ділянки залізниці.
 • Поїзд з вагонами не повинен перетинати великі населені пункти, лікарні, санаторно-курортні установи і так далі.

Перевезення небезпечних речовин по ж / д регламентується СМГС.

Транспортування повинна здійснюватися в спеціальній упаковці:

 • Всі небезпечні вантажі повинні бути щільно і надійно упаковані, щоб уникнути витоку і прокидання небезпечної речовини.
 • Стіна ящика повинна бути вище упакованого вантажу хоча б на 5 сантиметрів.
 • Можна перевозити кілька різних небезпечних вантажів в одній упаковці в межах одного місця, якщо такі речовини допускають спільну транспортування.
 • Також існує ряд спеціальних вимог, які застосовуються в залежності від конкретного типу вантажу. Наприклад, в разі транспортування легкозаймистих або отруйних речовин тара повинна бути герметичною. Інший приклад: якщо перевозиться якесь небезпечна речовина в скляній тарі, то необхідно помістити тару в спеціальні дерев'яні, пластикові або металеві ящики (вага кожного ящика - не більше 50 кілограм); вільний простір між скляною тарою і ящиком необхідно заповнити негорючими вбираючими матеріалами.

Вагони і локомотив повинні також відповідати спеціальним вимогами:

 • Вагони повинні бути справними; перед навантаженням товарів необхідно пройти спеціальну експертизу, щоб упевнитися в справності вагона.
 • На вагонах повинні бути спеціальні пристосування для кріплення вантажу (якщо в них є необхідність).
 • Перед відправкою на всі вагони необхідно нанести спеціальне маркування, яка буде відповідати вантажу, що перевозиться.
 • Локомотив повинен відповідати всім державним нормам.
 • Тепловоз або електровоз повинен бути обладнаний технікою для гасіння пожежі в разі загоряння.

Документи на перевезення

Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи: Для здійснення перевезення вам знадобляться наступні документи:

 • Ліцензія. Для отримання ліцензії необхідно звернутися в Управління державного залізничного нагляду Ространснагляду і надати наступні документи - заяву, статутні документи транспортної компанії, договір, який підтверджує право власності на залізничний склад (договір купівлі-продажу, договір оренди і так далі), наказ про призначення відповідальної особи та деякі інші.
 • Дозвіл Міністерства транспорту РФ. Для отримання цього дозволу необхідно звернутися до відділення Міністерства транспорту та надати наступні документи - маршрут транспортування, ліцензія, документи на залізничний транспорт і деякі інші.
 • Накладна. Цей документ заповнюється самої транспортною компанією, а містить накладна основну інформацію про вантаж. Правила заповнення ТТН ось тут .
  У накладній необхідно обов'язково відобразити той факт, що вантаж є небезпечним. Також необхідно вказати наступну інформацію - код небезпеки вантажу, номер ООН, назва вантажу, номер аварійної картки і так далі.
 • Дозвіл керівництва станції. Також вам перед транспортуванням необхідно отримати дозвіл керівництва станції, де буде здійснюватися розвантаження і вантаження товарів.
  Щоб отримати дозвіл, потрібно написати заяву, прикласти до нього документи (копія накладної, дозвіл Міністерства транспорту і так далі) і відправити їх начальнику станції. Дозвіл необхідно отримати хоча б за 1 день перед вантаженням і прибуттям залізничного транспорту на станцію.
 • Свідоцтво про технічний стан вагона (оформляється в разі оренди та / або покупки старого вагона), посвідчення про виробництво ремонту (оформляється в разі ремонту вагона) або акт технічної експертизи нового вагона (оформляється в разі покупки або оренди нового вагона).
  Щоб отримати один або кілька таких документів, необхідно звернутися до начальника станції, де буде проводитися завантаження небезпечних речовин, щоб він призначив проведення незалежної експертизи для отримання цих документів.
 • Документи, які підтверджують особу та юридичний статус людей, які будуть здійснювати супровід вантажу: паспорт, посвідчення супроводжуючої особи і так далі.
 • Дозвіл МВС, якщо здійснюється перевезення особливо небезпечного вантажу. Щоб отримати його, потрібно звернутися до відділення МВС і надати наступні документи - заяву, документи на вантаж, ліцензія на вантаж, дозвіл Міністерства транспорту РФ і деякі інші папери.

Вимоги та організація супроводу вантажів

Для транспортування може використовуватися спеціальне супровід.

У разі перевезення деяких небезпечних речовин, наприклад, у разі транспортування газів, супровід є обов'язковою умовою перевезення.

Супровід здійснюється відповідно до визначених правилами:

 1. Всім супроводжуючим особам повинно бути не менше 21 року, а їх відповідний робочий стаж повинен становити не менше 3 років.
 2. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні пройти медичний огляд.
 3. Кожному супроводжуючому особі повинно бути видано посвідчення.
 4. Всі супроводжуючі особи повинні пройти спеціальні навчальні курси за програмами, які регулюються державним органами. Також супроводжуючі особи повинні проходити переатестацію хоча б 1 раз в 5 років для підтвердження своєї кваліфікації.
 5. Всі супроводжуючі особи повинні бути одягнені в спеціальну захисну форму. Також їм необхідно видати спеціальні матеріали і обладнання, щоб в разі аварії вони могли мінімізувати шкоду, завдану навколишньому середовищу і іншим учасникам аварії.
 6. Перед транспортуванням супроводжуючі особи повинні бути належним чином проінструктовані щодо свого вантажу і техніки безпеки. Також супроводжуючим особам потрібно нагадати, що вони повинні робити в разі виникнення аварії.

Інформація про безпеку при транспортуванні небезпечних речовин залізницею в цьому відео:

Підведемо підсумки. По-перше, щоб виконати транспортування, потрібно дотримуватися певних правил, а в разі порушення цих правил власника вантажу оштрафують. По-друге, для здійснення перевезення транспортувальника знадобляться деякі спеціальні документи (ліцензія на перевезення, дозвіл МВС, дозвіл Міністерства транспорту і так далі). По-третє, супроводжувати небезпечний вантаж можуть люди, які пройшли спеціальне навчання.

Як отримати ДОПНВ на перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом читайте в нашій статті тут .

Ви можете знайти додаткову інформацію по темі в розділі Перевезення небезпечних вантажів .

Безкоштовна консультація по телефону:

+7 (499) 350-97-43 (дзвінок безкоштовний)

Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні?
Які потрібні документи?
І чи потрібно супровід?
Виникла проблема?
Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні?
Які потрібні документи?
І чи потрібно супровід?
Виникла проблема?
Яких правил потрібно дотримуватися при транспортуванні?
Які потрібні документи?