Огляд програми «Нова Пошта»

  1. головний екран
  2. Пошук відділення
  3. Мої відправлення
  4. Розрахувати доставку і викликати кур'єра
  5. приємні особливості
  6. висновки

Українська служба доставки «Нова Пошта» - один з головних гравців ринку, послугами якого користуються мільйони людей. Як будь-який технологічний сервіс, «Нова Пошта» пропонує мобільний додаток, яке існує з 2013 року. Чотири роки розвитку перетворили програму з оболонки для перевірки статусу відправлення в багатофункціональне рішення, корисне як бізнесу, так і кінцевим користувачам.

додатки для iOS і Android відрізняються мінімально, розбирати їх для обох ОС окремо немає потреби: кнопки, зовнішній вигляд і меню в 99% випадків розташовуються на ідентичних місцях. Tehnot.com використовував для огляду iOS-версію.

головний екран

Основний екран додатка «Нової Пошти» дає доступ до чотирьох основних розділів, в самому низу під сірою стрілкою ховаються додаткові меню, де можна почитати інформацію про компанію, дізнатися останні новини і звернутися в підтримку.

Центр екрану прикрашає величезний логотип, який приховує нетривалу анімацію, щоб її побачити, необхідно торкнутися лого. Лівіше і правіше в верхній частині екрану розмістилися «Особистий Кабінет», а також центр повідомлень, куди приходять всі оновлення статусу відправлень і звернень в «Нову Пошту».

«Особистий кабінет» показує картку користувача і відображає накопичену знижку, дозволяє переглядати і редагувати банківські карти (як їх додати, а також замовити оплату за товар на карту відправника, читайте тут ), Побачити історію операцій, а також відредагувати інформацію про себе.

Нижче доступна карта клієнта - електронна копія пластика розгортається на весь екран і автоматично підвищує яскравість, щоб оператор міг вважати штрих-код. Це необхідно для того, щоб не диктувати особисті дані оператору під час відправлення посилки, вона ж виступає ідентифікатором користувача, що дозволяє забрати відправлення вартістю до 15 тис. Грн без пред'явлення паспорта. Але перш ніж показувати картку, необхідно знайти відділення, що можна зробити з основного екрану програми.

Пошук відділення

Головний екран меню «Знайти відділення» пропонує дві вкладки, на одній відображається карта з нанесеними усіма типами відділення, при цьому кожен позначається своїм кольором: зеленим вказані всі почтомати, синім - класичні відділення, червоний використовується для показу вантажних відділень. Інша червона позначка - з кількома шпильками, білим наповненням і номером всередині - показує, що необхідно збільшити масштаб для точного відображення, де розташовані відділення.

Показ списком демонструє картки відділень з розширеною інформацією (така ж картка розкривається, якщо клікнути по номеру відділення на карті), де повідомляються адресу, години роботи та інша корисна інформація, наприклад, до котрої години потрібно принести посилку, щоб її відправили в той же день . Сортування відділень в цьому розділі виконується по віддаленості від користувача.

Відділення можна знайти через пошук, для чого необхідно клікнути по лупі в верхньому правому куті. Спочатку вибираємо місто, а потім або прокручуємо список, або користуємося полем введення, яке розпізнає однаково добре будь-які дані: номер відділення або адреса.

Нижче розмістилися дві вкладки, перша дозволяє впорядкувати відділення по додаткових особливостей (наявність iBeacon, велопарковки, оплати карткою, грошових переказів і міжнародної доставки). Друга вкладка, «Центр підтримки», дозволяє зв'язатися з «Новою Поштою» по телефону або відправити запит через форму зворотного зв'язку (відповідають на електронну пошту).

Мої відправлення

Меню «Мої відправлення» відображає список посилок, які відправляв або отримував користувач, кожна картка повідомляє номер відправлення, статус і вартість. Відправлення сортуються за датою додавання, відправлення або доставки, вартості доставки, місту, куди їде вантаж, і статусу відправлення, великі відправники додатково маркуються логотипом ( «Цитрус», modnaKasta, Prom.ua). В кінці переліку є кнопка переходу в архів.

Якщо клікнути по картці, відкриється більш детальна інформація: маса вантажу, інформація про відправника або одержувача, в тому числі можливість зателефонувати за контактним номером, дані про те, куди прямував вантаж, і посилання на карту, де розташоване відділення.

Розділ «Управління посилкою» дозволяє оформити переадресацію, повернення і навіть змінити дані в експрес-накладної. Також авторизованому користувачеві доступна повна інформація про відправлення.

Зміна адреси доставки працює складніше: заявка обробляється відразу, але адреса отримання зміниться тільки після того, як вантаж доїде в вказане спочатку відділення (навіть якщо посилка ще не покинула межі місця, звідки її вислали). Крім того, одержувач не побачить зміни даних в додатку, поки вантаж не доїде до початку зазначеного відділення.

Крім того, одержувач не побачить зміни даних в додатку, поки вантаж не доїде до початку зазначеного відділення

Три крапки в верхньому правому куті розкривають додаткові опції, де можна вказати назву для експрес-накладної, поділитися даними через меню шаринга, видалити дані про відправлення і перемістити картку в архів.

Через деякий час відправлення зі статусом «Доставлено» автоматично переносяться в архів, де зберігається історія за тривалий проміжок часу (в нашому випадку можна переглянути 79 відправлень, найраніше - від 29 травня 2017 року, тобто це піврічні дані). Додати відправлення в архів або видалити зі списку вручну можна по свайпа вліво.

На екрані переліку відправлень присутній «+», з-під якого можна створити ЕН, додати номер або відсканувати штрих-код. Якщо спочатку скопіювати в буфер обміну номер ЕН (наприклад, з SMS), система автоматично запропонує його вставити, причому якщо номер раніше додавався в додаток, це діалогове вікно не з'явиться.

Розрахувати доставку і викликати кур'єра

Дві з чотирьох кнопок на головному вікні «Нової Пошти» займають опції «Викликати кур'єра» і «Розрахувати доставку», що швидше за корисно магазинам та іншим особам, які відправляють багато посилок. Меню доставки включає всі ключові параметри: звідки і куди поїде вантаж, його маса (габарити), оціночна вартість, кількість місць, дата відправки, а також додаткові послуги (упаковка і зворотна доставка).

Після заповнення всіх полів, додаток проведе розрахунок і повідомить, у скільки обійдеться послуга з урахуванням різних опцій, а внизу відобразяться клавіші для створення ЕН (частина полів буде заповнена автоматично виходячи з вибору в калькуляторі і інформації про користувача з особистого кабінету), пошуку відділення і виклику кур'єра.

приємні особливості

Поруч з номером експрес-накладної є кнопка для копіювання, що ефективно працює на ходу: як тільки посилка зареєструвалася в системі, номер здасться в додатку, звідки його можна скопіювати і переслати одержувачу. Не потрібно ні фотографувати квитанцію, ні вводити вручну довгий номер.

Карта клієнта викликається не тільки з особистого кабінету, але і на будь-якому екрані в додатку, для чого необхідно перевернути апарат в горизонтальну орієнтацію. Прибрати картку з екрану після цього можна лише клікнувши по хрестику, що дозволяє не переживати про поворотах апаратом, коли телефон підноситься до зчитувача штрих-кодів.

Додаток підтримує Quick Actions (швидкі меню по 3D Touch на іконку) і аналог в Android. Тут доступні перемикання в «Мої відправлення», сканер експрес-накладної та пункт її створення, а також картка клієнта - явно одна з корисних функцій, до якої у користувача зобов'язаний бути швидкий доступ.

Оплата посилок з програми пропонує внести дані банківської картки і зберегти її. Зручна опція, оскільки доведеться менше часу проводити на касі. Технічна особливість: відомості ізольовані від особистого кабінету, тобто раніше зазначена карта для отримання платежів не пропонується для автоматичної підстановки, так само як і зазначена в меню оплати посилки картка не з'являється у відповідному розділі особистого кабінету.

Відправнику доступна функція редагування даних про себе та одержувача (ім'я та телефон), а також умови оплати: готівкова або безготівкова, платить відправник або одержувач. Зміни можна вносити до того, як одержувач забере вантаж, дані оновлюються відразу.

висновки

Додаток «Нова Пошта» - відмінний приклад зручного та функціонального продукту, який буде корисно багатьом українцям. Програма використовується з моменту її анонса в 2013 році, що дає можливість говорити про високі темпи впровадження нових функцій: регулярність змінюється, але протягом кожних кількох місяців обов'язково з'являється щось нове.

Радує, що розробники не зупиняються тільки на додаванні нової функціональності сервісу, але і коректують зручність використання, особливо в деталях, на зразок швидкого копіювання номера ЕН і показу картки клієнта при повороті екрану. Найважливіше, що при всій складності і кількості доступних можливостей, програма працює швидко і без збоїв. Якість реалізації підтверджують відгуки: рейтинг 4/5 в App Store при майже 1700 відгуках і 4,4 / 5 в Google Play при більш 82 тис. Оцінок.

Оцінок

«Нова Пошта» вибудувала ефективний сервіс, який знайомий багатьом українцям, що підтверджує зростання популярності програми: на даний момент у додатки 3,5 млн завантажень в App Store і Google Play разом, а щомісячна аудиторія складає 1,2 млн клієнтів. При цьому мобільним софтом користується меншість клієнтів, на що вказує розсилка повідомлень: за інформацією «Нової Пошти», тільки 7% повідомлень надходить через push в додаток, чверть - в Viber, решта припадає на SMS.

Розподіл часток відповідає досвіду - якщо обсяг посилок не перевищує 5 в місяць, можна обмежитися перевіркою статусу на сайті , У неофіційного бота в Telegram-каналі @novaposhta_bot або Viber , Хоча в додатку всі дії виконувати зручніше, та й функцій тут більше. При більшому потоці програма строго обов'язкове до установки.

Скачайте додаток «Нова Пошта» безкоштовно в App Store і Google Play .