Огляд мобільних додатків для відстеження посилок

  1. AfterShip
  2. Deliveries
  3. TrackChecker Mobile
  4. 17TRACK
  5. моя посилочка
  6. посилки 24
  7. Посилка (Parcel)
  8. підсумки

Значно виріс за останні роки ринок онлайн-торгівлі посприяв появі і популяризації послуг транспортних компаній експрес-доставки і відродив конкурентоспроможність національної поштової служби

Значно виріс за останні роки ринок онлайн-торгівлі посприяв появі і популяризації послуг транспортних компаній експрес-доставки і відродив конкурентоспроможність національної поштової служби. Згодом ці послуги перестали носити тільки локальний характер, ми стали купувати з інших країн, в тому числі з Китаю. Сьогодні відстежити поштові та кур'єрські відправлення не складає труднощів - зробити це можна на сайті будь-якого перевізника. Якщо ж у вас десятки відправлень, та ще й різних служб доставки - простіше скористатися спеціальними додатками, так званими трекера посилок. З появою швидкого мобільного інтернету, це можна робити тепер і на ходу, зі свого Android-смартфона або iPhone.

AfterShip

Android , iOS

Цей сервіс відстеження посилок бере свій початок в 2011 році, коли команда гонконгських розробників стала переможцем конкурсу стартапів спочатку на місцевому, а потім і міжнародному рівнях. Тоді на сайті AfterShip можна було в режимі реального часу стежити за переміщенням вантажів понад 40 кур'єрських служб. Сьогодні AfterShip - це один з найбільших сервісів, який надає послуги не тільки з моніторингу руху вантажів більш ніж 300 міжнародних поштових та кур'єрських служб, а й пропонує безкоштовні і платні інструменти для аналізу та ефективного контролю за доставкою, включаючи API для рітейлерів.

Додаток AfterShip не здатне в повній мірі надати ті можливості, які є в веб-інтерфейсі ресурсу, проте, це простий трекер посилок, що має і свої плюси. В першу чергу, додаток безкоштовне, не містить реклами і не вимагає реєстрації, на відміну від веб-версії. Додавання трек-номера відбувається двома способами - вручну або за допомогою вбудованого сканера для зчитування штрих-кодів. Крім того, AfterShip може автоматично додавати трек-номера з буфера обміну в список відправлень. На наступному етапі програма намагається автоматично визначити службу доставки, але практично завжди робить це неправильно, тому доводиться вибирати її вручну. Серед українських представників у списку перевізників присутні «Укрпошта» і «Нова пошта». Додаток відображає детальну інформацію про поточний і попередніх станах посилки. Особливістю AfterShip є своєчасна система повідомлень, яка буде сповіщати про статуси посилки. Втім, недоліки у додатки теж є: це відсутність будь-яких налаштувань та додаткових опцій і можливості редагувати додані треки.

Deliveries

Android

Проста на перший погляд програма для відстеження поштових відправлень, Deliveries на ділі виявилася багатоцільове застосування з великою кількістю додаткових опцій. На жаль, половина з них доступна тільки в платній версії програми.

Безкоштовні можливості Deliveries дозволяють відслідковувати стан відправлень із зазначеним інтервалом часу (від 5 хвилин до 1 дня), оновлювати трек-номера при запуску програми, присвоювати їм новий статус, додавати очікуваний час доставки в календар і багато іншого. Додаток також уміє відправляти повідомлення на годинник Pebble і Android Wear. Нарешті, варто відзначити можливість синхронізувати інформацію про відправленнях між пристроями через обліковий запис Google.

Deliveries Pro прибирає рекламу і містить більше опцій. Найбільш істотними з них є: сортування трек-номерів, фільтрація перевізників, автоматичне видалення завершених доставок, можливість призначити службу доставки за замовчуванням, змінні теми оформлення і експорт / імпорт всіх даних програми. Крім того, користувачі Pro-версії можуть імпортувати свої замовлення з Amazon і eBay, так що після оформлення та відправки замовлень вони будуть автоматично створюватися в списку відправлень.

В цілому Deliveries виглядає занадто перенасиченим різними функціями, особливо на тлі того, що головна функція програми - стеження за поштовими відправленнями - не завжди працює так, як треба. Це підтверджують і численні скарги користувачів в коментарях. Ситуація на поточний момент така, що, незважаючи на величезну кількість (~ 400) служб доставки, додаток часом відмовляється працювати з деякими з них. Наприклад, на момент тестування програми не відстежувалися посилки «Пошти Китаю», «Пошти Росії», «Нової пошти» і деяких інших.

TrackChecker Mobile

Android , iOS

На відміну від попереднього додатки, TrackChecker Mobile пропонує необмежені можливості по відстеженню поштових відправлень абсолютно безкоштовно. Навіть ненав'язливий рекламний банер можна просто закрити (на Android), якщо він вам муляє очі. TrackChecker Mobile - переродження програми TrackChecker, яка більше не підтримується розробником, але все ще знаходиться в Google Play.

Це найбільш поінформоване трекер відправлень, оскільки включає близько 500 (!) Поштових та кур'єрських служб з регулярним автооновлення бази сервісів. Тут повною мірою представлені практично всі українські перевізники. Додати трек посилки можна вручну, з буфера обміну або за допомогою сканера штрих-коду. Додаток цікаво тим, що містить безліч опцій по налаштуванню трек-номерів і пов'язаних з ними подій, що в свою чергу дозволяє гнучко налаштувати процес моніторингу за посилками. Наприклад, тут можна сортувати і фільтрувати треки, приховувати їх, розфарбовувати лічильник кількості днів у шляху (бейдж) на кожному трек-номері в різні кольори, що дозволяє простіше орієнтуватися візуально, а також допомагає не випустити з уваги «довгограючі» посилки, особливо якщо ви робите покупки на AliExpress. Оновлення подій відбувається у фоновому режимі за вказаною в налаштуваннях інтервалу часу. Причому можна виключити автоматичне оновлення статусів для певних відправлень. Повідомляти про зміни в русі посилок додаток вміє звуковим оповіщенням, вібрацією і миготінням світлодіода.

Ще одним вагомим плюсом в скарбничку достоїнств TrackChecker Mobile можна вважати автоматичне визначення сервісів для доданого трек-номера. У більшості випадків це дійсно працює, тим не менш, для більш точної інформації не заважає перевірити вкладку «Поштові сервіси» і відзначити необхідні з них в списку. До недавнього часу додаток пропонувало переклад подій, що відслідковуються іноземними сервісами, за допомогою вбудованого перекладача, але на поточний момент ця функція недоступна.

На iOS додаток виглядає дещо інакше, та й в цілому складається враження, що за його створення і розробку відповідають зовсім інші люди. У функціональному плані TrackChecker Mobile - зразок дуже хорошого продукту. Йому можна навіть пробачити застарілий дизайн, мабуть, це той випадок, коли зміст важливіше зовнішнього вигляду.

17TRACK

Android , iOS

Офіційний мобільний клієнт ще одного глобального сервісу для відстеження поштових та кур'єрських відправлень, заснованого в 2010 році в Китаї. Послугами 17TRACK користуються чимала кількість торгових майданчиків. Додаток повністю повторює можливості сервісу. Тут представлено близько 250 міжнародних поштових та 18 кур'єрських служб доставки. У списку українських перевізників є тільки «Укрпошта». Як відомо, особливість 17TRACK - групове додавання номерів для відстеження посилок. Додаток також підтримує таку можливість і дозволяє додавати до 40 трек-номерів за один раз. 17TRACK може зчитувати номери посилок за допомогою вбудованого QR і штрих-код сканера, фільтрувати треки на етапі пошуку і автоматично визначати перевізника. Для кожного відстеження можна включити / відключити повідомлення, скопіювати всю детальну інформацію про рух посилки або закріпити запис нагорі списку. Трек-номера відправлень, які вже не актуальні, можуть бути видалені або переміщені в архів. Відмінною рисою сервісу є можливість переводити на російську та українську мови інформацію про доставку, надану іноземними перевізниками прямо в додатку.

моя посилочка

Android

Додаток «Моя посилочка» підійде тим, хто відправляє і отримує посилки українськими службами доставки. На поточний момент в програмі є 4 перевізника: «Укрпошта», «Нова Пошта», «Інтайм» і «Делівері». «Моя посилочка» - лаконічне і, мабуть, занадто мінімалістичне додаток. Його робота зводиться до двох функцій - внесення трек-номера відправлення з вибором перевізника і додавання його в обране (щоб кожен раз не вносити треки заново). Ніяких опцій або настройок тут немає, навіть ручного поновлення свайпом вниз. Оновлення інформації щодо внесених трек-номерами відбувається в момент звернення до певного треку. Великим недоліком при цьому є той факт, що програма ніяк не реагує на зміни статусу посилки - немає ні візуальних, ні звукових сповіщень.

Рекомендувати додаток «Моя посилочка» можна в тому випадку, якщо у вас невелика кількість відправлень, ви не маєте потребу в оперативному інформуванні про статуси ваших посилок і вас не напружує зайвий раз вручну перевірити статус кожної з них. І все ж надання даних по відправлень відразу декількох українських перевізників - ключова перевага програми. Можна тільки сподіватися на розширення функціональних можливостей програми в майбутніх версіях, оскільки в цілому аналогів йому серед вітчизняних розробок на даний момент не існує.

посилки 24

Android

Розроблена Дніпропетровської компанією «908 Inc» спеціально для підтримки іншого комерційного проекту, ця програма цілком непогано функціонує і самостійно. Якщо звернутися в Google Play за запитом «Посилки 24», ви знайдете додаток «Посилки Укрпошти та Нової Пошти». Програма працює з кур'єрською службою доставки «Нова Пошта», а також відстежує внутрішні і міжнародні (близько 40 напрямків) відправлення «Укрпошти».

Безумовною перевагою програми є його дизайн і анімація в стилі Android Lollipop, яка відмінно виглядає і на пристроях з Android 4.0 і вище. Вдалим виглядає об'єднана функція додавання трек-номера посилки вручну і за допомогою сканера штрих-коду на одному екрані. «Посилки 24» автоматично визначає службу доставки і виділяє відправлення відповідним значком. Істотний недолік програми в тому, що воно не надає детальну інформацію про етапи руху посилки, а обмежується лише статусами «відправлена», «доставлена» і «вручена». Крім того, програма не завжди своєчасно оновлює поточний стан відправлень і навіть примусове ручне оновлення ситуацію не змінює.

Посилка (Parcel)

iOS

Найпопулярніше в App Store додаток для відстеження внутрішніх і міжнародних відправлень поштових та кур'єрських служб доставки. На поточний момент «Посилка» підтримує більше 275 перевізників, включаючи українські служби «Ін-Тайм», «Нова Пошта» та «Укрпошта».

Додаток має вбудований сканер штрих-коду, автоматично розпізнає службу доставки на основі введеного трек-номера і дозволяє відстежувати поточне місце розташування відправлення на карті. Особливість програми - можливість синхронізації даних для доступу та управління своїми посилками з іншого пристрою або за допомогою веб-інтерфейсу. Істотні зміни в додатку були внесені в останній, 4-й версії. Програма була переписана з нуля і включає нові можливості iOS 9, такі як 3D Touch, додавання відправлень за допомогою системного меню «Поділитися», підтримка багатозадачності і інтеграція з персональним помічником Siri.

Недоліками додатки «Посилка» є обмеження в безкоштовній версії програми - не більше 3 відправлень і відсутність повідомлень. Щоб скористатися всіма можливостями програми в повній мірі, необхідно оформляти преміум-підписку (~ $ 2 / рік).

підсумки

Безумовною перевагою поштових трекерів є їх універсальність і розширені можливості. Проте, як показує практика, головна функція - актуальна інформація про рух посилок - часто залежить не тільки від служби доставки, а й від того, наскільки часто ця інформація оновлюється додатком. В даному огляді поза конкуренцією виявився TrackChecker Mobile, який містить найбільшу базу перевізників серед представлених програм, гнучкі настройки і широкі можливості по відстеженню відправлень, зокрема, фонове оновлення і своєчасне повідомлення про змінених статусах посилок. Додатки 17TRACK і AfterShip підійдуть для моніторингу міжнародних відправлень, тоді як «Моя посилочка» і «Посилки 24» - для відстеження внутрішніх перевезень «Укрпошти» і деяких популярних вітчизняних служб експрес доставки.