Альтернатива Нової Пошти: 6 служб доставки, про які варто знати

 1. Нова Пошта
 2. Делівері
 3. Інтайм
 4. Міст Експрес
 5. Автолюкс
 6. Укрпошта
 7. Почтомати

У далекі 90-е Укрпошта була монополістом у сфері надання послуг з пересилання товарів в Україні. Альтернативи їй не було, а про якість послуг, терміни доставки і хамство з боку обслуговуючого персоналу, і згадувати не хочеться. Так як ця галузь була своєрідною нішею для підприємців, багато вчасно зорієнтувалися і організували власні служби доставки, і транспортні компанії. Таким чином, Укрпошта значно зменшила свою частку на ринку, а з кожним роком з'являлося все більше нових перевізників.

Подібні компанії росли, як гриби після дощу, але не всім вдалося вижити і зовсім небагатьом вдалося зміцнити свої позиції. Найяскравішим прикладом, безсумнівно, є Нова пошта.

Нова Пошта

Нова Пошта

Служба доставки була заснована в 2001 році і забезпечувала експрес-доставку документів і вантажів для фізичних, і юридичних осіб.

сьогодні Нова Пошта - це більше 2 000 відділень в 1 000 містах і селах України, а адресна доставка охоплює близько 30 000 населених пунктів. На балансі підприємства близько 3 000 одиниць автотранспорту, а за 2015 рік було скоєно близько 100 млн відправлень.

У 2014 році представництва Нової пошти були відкриті в Молдові і Грузії, через рік компанія запустила послугу міжнародної доставки в 200 країн світу.

Загальна кількість співробітників Нової пошти близько 20 000 чоловік.

Власники компанії В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк активно беруть участь в соціальних проектах, тому Нова пошта часто виступає спонсором різних заходів.

У 2016 році видання Inc. Включило компанію в список ТОП-5000 найбільш швидкозростаючих компаній Європи.

Делівері

Делівері

Підприємство засноване в 2001 році. Головний напрямок - надання транспортних та логістичних послуг фізичним особам і бізнесу.

За роки роботи компанія стала надійним партнером для більш ніж 200 000 корпоративних клієнтів.

Сьогодні ТОВ « Делівері »Це:

 • більше 1 000 рейсів щодня
 • близько 30 сортувально-розподільчих пунктів
 • 240 представництв в Україні
 • 15 регіональних офісів
 • більше 2 000 співробітників

Для клієнтів розроблена система знижок, є можливість користуватися послугами індивідуального менеджера. Тарифи встановлюються залежно від ваги і об'єму вантажу. Завдяки спеціально розробленим галузевим рішенням, деякі тарифи можуть бути розраховані індивідуально.

Інтайм

Інтайм

Транспортна компанія «Інтайм» була заснована в 2002 році в м Запоріжжя.

Основна діяльність - доставка вантажів вагою від 100 грам до 10 тонн в будь-який населений пункт України. На території країни функціонують 522 представництва компанії.

комплекс послуг Інтайм :

 • доставка вантажів
 • кур'єрська доставка
 • послуги складського зберігання (перші 10 днів безкоштовно)
 • упаковка вантажів
 • доставка документації
 • видача вантажів за дорученням

У 2011 році за підсумками міжнародної програми «Лідери XXI століття» в номінації «Транспорт» компанія «Інтайм» отримала нагороду «Краще підприємство України». А керівник підприємства Олександр Троян був нагороджений званням «Кращий керівник року».

Сьогодні серед клієнтів «Інтайм» найбільші мережі супермаркетів України, виробничі компанії, малий бізнес і фізичні особи.

Міст Експрес

Міст Експрес

Підприємство функціонує з 2005 року і позиціонує себе на ринку поштово-логістичним оператором - лідером в сегменті доставки відправлень «в руки». Належить міжнародної корпорації Meest Corporation Inc. , Торонто, Канада.

Представництва компанії є у ​​всіх обласних центрах України і в усіх великих містах. Обслуговують клієнтів понад 100 власних пунктів прийому-видачі. У розпорядженні підприємства більше 300 власних транспортних засобів і близько 500 виконують доставку за контрактом.

Основні види діяльності Міст Експрес :

 • доставка вантажів між відділеннями
 • доставка вантажів «до дверей»
 • розсилка кореспонденції
 • доставка документів
 • доставка товарів дистанційної торгівлі

Автолюкс

Автолюкс

У 1997 році підприємство «ААЗ Трейдінг Ко» зареєструвало торгову марку « Автолюкс ». Під цією маркою компанія успішно функціонує протягом 19 років, надаючи послуги вантажних і пасажирських перевезень. А з недавнього часу надається нова послуга - доставка кореспонденції по всьому світу.

Автопарк підприємства налічує 180 вантажних автомобілів. Щодня здійснюється близько 70 вантажних рейсів, що дозволяє надавати клієнтам послуги високого рівня в найкоротші терміни і за доступними цінами.

З 2001 року видається журнал «Автолюкс», який виходить тиражем в 12000 екземплярів і користується популярністю у клієнтів компанії.

«Автолюкс» неодноразово нагороджувався на вклад в розвиток автомобільного транспорту та вагомі досягнення у професійній діяльності.

Укрпошта

Укрпошта

Українське державне підприємство, яке входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в Україні.

Як самостійна господарська одиниця Укрпошта функціонує з 1994 року.

Укрпошта сьогодні - це:

 • 12 тисяч об'єктів поштового зв'язку
 • 76 тисяч співробітників
 • доставка в 15 млн абонентських скриньок
 • кур'єрська доставка
 • видання поштових марок, конвертів та листівок
 • 50 видів послуг своїм клієнтам

У 2015 році було доставлено 200 млн одиниць кореспонденції, 11 млн переказів і більше 75 млн пенсій та грошової допомоги.

Спробуємо підбити проміжні підсумки і порівняти показники діючих операторів України:

Спробуємо підбити проміжні підсумки і порівняти показники діючих операторів України:

Варто зазначити, що можливість відстежити посилку на сайті Укрпошти є, але працює ця функція не завжди коректно. Іноді посилки починають відстежуватися в системі тільки через кілька днів після їх відправлення.

За кількістю покритих міст і відділень маємо двох основних лідерів - Укрпошта і Нова пошта. Нова пошта - це ще і якість, за яке доводиться платити.

Нижче представлені ціни за послуги операторів. Для прикладу ми взяли стандартний вантаж вагою 1 кг і габаритами 25х15х5. Футболка або кардиган цілком підійдуть під ці параметри. Доставка з Києва до Львова за системою відділення-відділення, без післяплати, з оголошеною вартістю 200 грн. У першому випадку упаковка своя, у другому - коробка, куплена в відділенні.

У першому випадку упаковка своя, у другому - коробка, куплена в відділенні

Варто відзначити, що в деяких службах доставки можлива відправка вантажу без заявленої вартості, т. Е. Без страхування, тому плата за пересилку може бути ще менше. Так, наприклад, відправка аналогічної посилки Укрпоштою без оголошеної вартості обійдеться вам в 13 грн без коробки і 17-20 грн з коробкою.

Кількість покритих міст, якість послуг, безліч відділень дають Нової поштою незаперечну перевагу, тому цей оператор може дозволити собі пропонувати послуги навіть за завищеними тарифами. Але, не так давно, в цій галузі з'явилося нове явище, яке може з часом нівелювати значення Нової пошти як оператора з найбільшою кількістю відділень серед приватних транспортних компаній. А явище це - почтомати.

Почтомати

Останнім часом тема доставки в почтомати (автоматичні термінали видачі посилок) стала дуже популярна. А в деяких почтоматах клієнти можуть забрати вантаж в будь-який час доби і не бути прив'язаними до графіка роботи відділень або кур'єрів. Погодьтеся, це дуже зручно.

Однією з перших на цей ринок вийшла компанія InPost - світовий лідер в галузі почтоматов. Мережа почала роботу в Києві на початку 2014 року. Першими клієнтами були дівчата, які таким чином отримували продукцію Oriflame і інших мережевих дистриб'юторів. За 2014 рік близько 30 тисяч замовлень в Києві було отримано за допомогою почтоматов InPost.

За 2014 рік близько 30 тисяч замовлень в Києві було отримано за допомогою почтоматов InPost

За даними дослідження, яке проводила компанія, близько 94% респондентів задоволені якістю обслуговування і планують далі отримувати свої замовлення через почтомати.

За даними дослідження, яке проводила компанія, близько 94% респондентів задоволені якістю обслуговування і планують далі отримувати свої замовлення через почтомати

Не так давно таку ж послугу запропонував Приватбанк. Зараз налічується близько 1400 почтоматов. Служби доставки, які не мають такого покриття як Нова пошта, наприклад, успішно використовують для видачі вантажів почтомати Приватбанку. Одними з перших, хто став використовувати цю послугу Приватбанку, стала компанія Міст Експрес. Зараз почтомати використовують практично всі перевізники. Через такі автоматичні термінали можна отримувати тільки коробки з обмеженими габаритами: довжина - 35 см, ширина - 61 см, висота - 37 см. Вага посилки не повинен перевищувати 30 кг.

Вага посилки не повинен перевищувати 30 кг

Користуватися почтоматом досить просто. Коли замовлення буде доставлений, ви отримаєте лист на пошту або смс з повідомленням про доставку посилки. Почтомати завжди знаходяться поруч зі звичайними терміналами. Авторизуєтесь, - для цього потрібно ввести номер телефону або використовувати платіжну карту. Оплачуєте замовлення готівкою або карткою через термінал, натискаєте кнопку «Відкрити осередок» і забираєте посилку.

За допомогою почтоматов тепер не тільки Укрпошта або Нова пошта можуть доставляти посилки в найвіддаленіші куточки нашої країни. Географія перевізників розширюється, конкуренція між ними буде рости, а значить, у нас з'явиться можливість користуватися послугами кур'єрських служб за демократичними тарифами.

А якими службами доставки користуєтеся ви? Поділіться своїми враженнями про співпрацю з ними в коментарях.

А якими службами доставки користуєтеся ви?