Як розмитнити товар з Китаю: варіанти, вартість, документи

 1. Правильне митне оформлення вантажу з Китаю
 2. Де розмитнити вантаж?
 3. Документи для проведення оформлення
 4. Скільки коштує розмитнення товарів з Китаю

Щодня з Китаю в РФ поставляються всілякі вантажі. Це і обладнання, і товари для дрібного збуту. При замовленні продукції в Китаї важливо опрацювати кожен етап: і пошук постачальника, і вибір товару, і договір з виробником. Найважливішим фактором є правильне митне оформлення. Без нього ви ризикуєте просто не отримати вантаж.

Розберемося зі способами розмитнення за місцем її проведення: у Владивостоці і Казахстані. Перерахуємо документи, що вимагаються для проведення митного оформлення, і прикинемо вартість розмитнення.

Зміст статті

Правильне митне оформлення вантажу з Китаю

Доставка і розмитнення вантажів з Китаю - важлива ланка торгової операції. Особливо важливо все ретельно продумати і організувати, тим, хто стоїть на порозі початку бізнесу з Китаєм . У попередній статті ми написали про способи доставки товарів з Китаю , Як же розмитнити вантаж?

Митне оформлення може бути двох типів - це спрощене і повноцінне розмитнення. Спрощена схема доступна тільки для перевезення речей для особистого використання. Якщо вас цікавить дропшіппінг товарів з Китаю, пройдіть сюди . Іноді підприємець вирішує перевозити товар зовсім невеликими партіями, щоб уникнути повноцінної розмитнення. Однак даний варіант має багато ризиків: втрата вантажу, порушення законодавства.

Якщо ви збираєтеся перевозити великі партії вантажу, краще не нехтувати повноцінним митним оформленням. Розмитнення може проводитися за двома схемами:

 • на кордоні;
 • на місці доставки вантажу.

Існує послуга віддаленого випуску. Вона передбачає подачу митної декларації та митного оформлення в одному місці, в той час як продукція знаходиться в іншому місці. Це зручний варіант коли, наприклад, ваш вантаж зберігається в тимчасових складах на кордоні.

Основний документ при розмитненні - митна декларація.

Розмитнення товарів з Китаю в Росію може проводитися по одному з трьох варіантів:

 1. Самостійна подача митної декларації. Варіант, зручний для середніх і великих фірм. Для його реалізації буде потрібно навчений співробітник, що займається конкретно митним оформленням. У маленьких фірм, як правило, немає ресурсів для найму такого вузькоспеціалізованого фахівця. При першій подачі декларації будьте готові надати співробітникам митниці установчу документацію, свідоцтво про реєстрацію та інші документи.
  Подавати декларацію може будь-який громадянин РФ, проте надійніше буде, якщо людина має документ про право роботи з митним оформленням. Плюсами цього варіанту є те, що ви будете знати все про зберігання і оформленні вантажу. Мінусами є необхідність в наймі співробітника, відповідальність за всі можливі ризики;
 2. Подача декларації через брокера. У цьому випадку від вас буде потрібно тільки оформлення зовнішньоторговельного контракту, визначення умов перевезення. Про умови ІНКОТЕРМС докладніше тут . Усіма тонкощами митного оформлення буде займатися митний представник. Саме на брокера ляже відповідальність за всі ризики, що є перевагою цього варіанту. Крім того, брокер пройшов спеціальне навчання і має право на роботу з митними органами, що робить ризики мінімальними.
  Це хороший варіант для малих підприємств, які не мають можливостей найняти фахівця з розмитнення в штат. При виборі представника важливо звернути увагу на його репутацію, освіту;
 3. Ввезення вантажу під контракт брокера. Цей варіант передбачає близьке взаємодія з митним представником. Для його реалізації потрібно укласти з брокером агентський договір, який буде займатися доставкою та розмитненням товарів з Китаю. Після цього ви можете отримати вантаж, що пройшов митне оформлення, на території РФ.
  Мінусами такої схеми є можливі ризики. Зокрема, у вас не буде контролю над перевезенням вантажу і фінансовими справами. Представник може скористатися сірими схемами, і витратити гроші, певні під митні платежі. З цієї причини дана схема вимагає абсолютної надійності брокера, що не завжди можна досягти. Переваги варіанту очевидні. Від вас не потрібно майже ніякої роботи. Досить заплатити брокеру.

При організації транспортування вантажу ви завжди можете отримати відповідну консультацію в митному органі. Співробітники митниці зобов'язані відповісти на всі ваші запитання.

Де розмитнити вантаж?

Існує два популярних варіанти місця розмитнення вантажу з Китаю: Казахстан і Владивосток. Кожен з варіантів має свої особливості:

 • Казахстан. Є вигідним варіантом і в плані логістики, і в плані податків. Більше підходить для оформлення збірних вантажів. Розмитнення Казахстані стане ще більш дешевою, якщо ви правильно організуєте логістичний ланцюг. Перевезення вантажів до потрібного місця може здійснюватися за допомогою автомобільного транспорту, що додатково зменшує витрати;
 • Владивосток. Місто розташоване поблизу до Китаю, а тому розмитнення тут коштує відносно недорого. Однак цей варіант має і свої особливості. Зокрема, він передбачає чималі транспортні витрати. Доставка вантажу з Владивостока доступна тільки на ЖД транспорті, що досить дорого.

Місце розмитнення визначається не тільки за витратами на проведення оформлення, але і по витратах на організацію доставки вантажу. А тому перед тим, як вирішувати, де проводити процедуру, потрібно подумати над можливостями транспортування товару до місця призначення.

Документи для проведення оформлення

Документація буде потрібно ще на попередній стадії розмитнення, коли ви будете повідомляти митницю про транспортування товару. Документи будуть потрібні і при реєстрації, і при валютному контролі. Вам потрібно підготувати наступні паперу і дані:

 • інвойс (Папір, що передається від продавця споживачеві). У документі вказується розмір і перелік вантажу, вартість, характеристики, умови покупки, інформація про продавця і покупця;
 • пакувальний лист, в якому вказані дані про різновиди продукції в кожній з упаковок;
 • назва виробника товару, інформація про нього;
 • сертифікат на продукцію;
 • точна назва виробів;
 • призначення товару;
 • якісні фотографії продукції і пакувального матеріалу;
 • матеріал, з якого виконано виріб;
 • вид і матеріал упаковки;
 • інформація про одержувача;
 • метод транспортування;
 • умови перевезення.

У тому випадку, якщо всі ці документи на товари будуть в порядку, ви значно прискорите процедуру митного оформлення.

Основний документ при розмитненні - митна декларація. Заповнити її можна за участю консультанта. На декларації вказується найменування продукції, розмір податків, код продукції. Код вказано в класифікації Товарної номенклатури ТС.

Розмитнення виконується тільки після подачі декларації і оплати митних платежів.

Скільки коштує розмитнення товарів з Китаю

Вартість розмитнення розраховується залежно від безлічі чинників:

 • кількість товару;
 • вага і обсяг;
 • тип вантажу, наприклад, вартість розмитнення промислового обладнання з Китаю буде відрізнятися від ціни на оформлення сувенірів навіть при однаковому загальному вазі вантажу;
 • держава, через яку перевозиться товар;
 • характеристики вантажу;
 • час, який потрібен витратити на оформлення всіх необхідних документів.

Точну вартість розмитнення визначити складно. Вона може коливатися навіть у тому випадку, якщо ви транспортуєте подібні партії товару. Тут може стане в нагоді калькулятор розмитнення товарів з Китаю. Ви знайдете його на сайтах брокерів.

Знання про особливості формування вартості митного оформлення, допоможе вам у здійсненні транспортування вантажу:

 • Не варто вибирати брокерів, що пропонують розмитнення по дуже низькій вартості. Найчастіше такий варіант позначає проведення оформлення за сірою схемою. У тому випадку, якщо це буде виявлено, відповідальність за порушення закону ляже саме на вас;
 • Часто фірми з транспортування вантажу пропонують розрахувати вартість оформлення для конкретної партії вантажу, що досить зручно;
 • Не слід вибирати транспортні компанії, які визначають вартість, виходячи з розміру партії вантажу. Найчастіше це означає, що фірма працює за сірими схемами, перевозячи продукцію під неправильним найменуванням, що також обіцяє проблеми з законодавством.

При митному оформленні вам буде потрібно оплатити ПДВ.

Розміри митних зборів визначаються типом продукції. Кожен вид продукції має особливих десятизначний код, який і визначає суму мит.

Варто також згадати про тарифних і нетарифних обмежень зовнішньоторговельної діяльності:

 • Тарифні. Припускають підвищений розмір мит на продукцію, небажану для ввезення в РФ. Наприклад, це правило стосується іномарок;
 • Нетарифні. Припускають квоти, обмеження на допустимі обсяги продукції для ввезення, обов'язкову сертифікацію.

Щоб митне оформлення пройшло швидко і без ризиків, потрібно вдумливе проходження всіх його етапів. Це вибір і способу розмитнення, і брокера для співпраці, і місця, де буде проводитися розмитнення.

Додаткові відомості по темі ви знайдете в рубриці « Робота з Китаєм ».

Безкоштовна консультація по телефону:

Москва і Московська область: +7 (499) 703-48-81 (дзвінок безкоштовний)

Санкт-Петербург і Лен.область: +7 (812) 309-93-24

Де розмитнити вантаж?