Як доставити і розмитнити збірний вантаж з Китаю в Україну

 1. Переваги замовлення консолідованих вантажів
 2. Замовлення доставки і розмитнення у досвідчених транспортних компаній

Товарний потік комерційних вантажів з Китаю в Україну за обсягами наближається до вантажоперевезень з Європи. Відстань азіатської країни робить раціональної морську доставку товарів сухогрузами або контейнеровозами. Простий розрахунок показує, що морський транспорт в кілька разів дешевше залізничних перевезень з Китаю через Казахстан і Росію.
Товарний потік комерційних вантажів з Китаю в Україну за обсягами наближається до вантажоперевезень з Європи

Переваги замовлення консолідованих вантажів

Великі імпортери ввозять китайські товари і техніку в порти Одеси, Південного, Іллічівська судновими, трюмними, контейнерними партіями. На митному очищенню таких об'ємних вантажів працюють постійні митні брокери або брокерські компанії. Кожен контейнер, завантажений повністю (по міжнародній термінології «FCL») розмитнюється в складі контрактної партії.
Неповне завантаження контейнера, яку класифікують як LCL, збільшує транспортну вартість кожної одиниці або кубометра товару, тому для невеликих торгових компаній, великих інтернет-магазинів вигідніше транспортування морем збірних вантажів, зібраних в один сорокафутових контейнер.
Великі імпортери ввозять китайські товари і техніку в порти Одеси, Південного, Іллічівська судновими, трюмними, контейнерними партіями
Невелика затримка для збору консолідованої партії імпорту на консолідаційних складі в китайському порту не критична, в будь-якому випадку транспортування морем до України займає не більше 45 - 50 днів. Самостійне отримання, розмитнення китайського імпорту, подальше перевезення товарів по місцевим маршрутами для дрібних імпортерів непосильні.
Досвідчені замовники імпорту не займаються митним очищенням самі, наймаючи митного брокера, який знає тонкощі законодавства і оформлення документації. Для успішного проходження митниці необхідні знання правил заповнення декларацій, особисті контакти з митниками.
Наступною складністю для недосвідченого імпортера стає оформлення українських дозвільних документів на ввезення і використання (сертифікатів відповідності, карантинних дозволів, гігієнічних довідок).

Замовлення доставки і розмитнення у досвідчених транспортних компаній

Досвідчені імпортери починають співпрацю з вантажоперевізником ще на стадії опрацювання контракту. Уточнюються потенційні ризики, змінені вимоги митниці, можливі постачальники, умови консолідації та зберігання. Комплексні послуги перевезення, пропоновані солідними транспортними компаніями, включають в себе повний спектр послуг, зручних для замовника імпорту.
Досвідчені вантажоперевізники, при консолідованій доставки збірних контейнерів гарантують клієнтам:

 • допомога в пошуку китайських постачальників;
 • автоперевезення по місцевим китайським маршрутами;
 • збір, упаковку, маркування, відповідальне зберігання замовленого імпорту на консолідаційних складі в китайському порту;
 • оформлення вантажних документів;
 • митне оформлення експорту в Китаї;
 • знижені тарифи для консолідаційної доставки;
 • оформлення страховки;
 • доставку контейнера в український порт;
 • експедицією товарної партії в портах Одеси, Іллічівська;
 • митне очищення імпорту в Україну;
 • оформлення українських дозвільних документів;
 • автомобільну або комбіновану вантажоперевезення товарів до вказаної адреси (можливо експедирування та супровід цінних вантажів).

Для вантажоодержувачів імпорту зручні моніторинг контейнера на всіх етапах перевезення, доставка китайських товарів «до дверей» (складу замовника), такі послуги практикують всі великі транспортні компанії.
Для вантажоодержувачів імпорту зручні моніторинг контейнера на всіх етапах перевезення, доставка китайських товарів «до дверей» (складу замовника), такі послуги практикують всі великі транспортні компанії
За такою ж схемою досвідчені вантажоперевізники організовують транспортування консолідованих транспортувальних партій з Гонконгу, Тайваню, Південно-Східної Азії.
Для термінових збірних вантажів у солідних транспортних компаній можна замовити автомобільні перевезення з Китаю в Україну. Контейнеровоз або автопоїзд з потужним тягачем може транспортувати один або два збірних контейнера. Термін доставки зменшується до 25 - 30 днів (залежить від пробігу по Китаю), вартість транспортування зростає в 2-3 рази. Перевагами такого способу доставки стають можливість зміни маршруту і точки прибуття, постійний зв'язок з водієм, який контролює вантаж в дорозі.
Звичайний маршрут автоперевезення від кордонів Китаю проходить через території Казахстану і Росії. Розробляються нові маршрути через Казахстан, Азербайджан, Грузію. Цей шлях складніший, так як пов'язаний з поромна переправа вантажівок через Каспійське і Чорне море. Складнощі при перетині кількох кордонів у транзитних опечатаних контейнерів виникають рідко.
В іншому спектр послуг транспортних компаній при автоперевезеннях не змінюється. Збірний вантаж проходить митне очищення в Україні, розформовується, доставляється клієнту малотоннажними автомобілями за вказаною адресою.

->