У Донецьку дефіцит української валюти, а за відмову приймати рублі продавці зникають безвісти

Встановлений бойовиками курс гривні до рубля 1: 2 в Донецьку вже давно існує тільки на папері. Фото: dnrespublika.info

Одночасний обіг рубля і гривні в Донбасі з кожним днем ​​стають все складніше. Після слів лідера бойовиків так званої "ДНР" Олександра Захарченко про те, що в липні курс гривні буде відпущений у вільне плавання, а рубля - буде монолітний і міцний, торговці і підприємці вже почали перерахунок цін на товари з урахуванням нового курсу 0,41, а гривня з кожним днем ​​стає все більш дефіцитної грошовою одиницею.

Встановлений бойовиками курс гривні до рубля 1: 2 в Донецьку вже давно існує тільки на папері. На ділі давно вже все по-іншому. "Вирішив поповнити телефон. На Міського саду у продавців розрахунковий курс на карти-поповняшки 0,42 якщо в рублях. Багато обурюються, навіть загрожують скаржитися" владі ", але продавці невблаганні. З іншого боку їх можна зрозуміти - поповнюють вони все-таки в гривні ", - говорить донеччанин Дмитро Доронін.

Фото: Соцмережі

Виходить, реальний курс однієї гривні в Донецьку - 2,38 рубля. Заплуталися в підрахунках і розрахунках донеччани щиро обурюються і обурюються. "Продавець молока з бочці у дворі продає за гривні і за рублі за курсом 0,4. Черга лається на Захарченко, який" опустив рубль ", - поділився донеччанин Юрій. - На ринках продавці просять розплатитися гривнею, роблять серйозні знижки на 10-15 %. За рублі все дорожче ще й обличчя таке скривився, ніби їм не рублі, а тугрики дають. Правда, іноді просять: "а можна я вам здачу з гривень рублями дам?"

Фото: Соцмережі

В обмінних пунктах на гривні можна спокійно поміняти долари і євро, а ось рублі - практично нереально. "Гривні - тільки для інвалюти!" - як один відрізають співробітниці обмінників.

переводив у готівку гроші з банківських карт донеччани виявили, що рублі можна отримати без копійки комісійних, а ось гривню - за відсоток, який виріс за останній час від 3-5% до 8% в залежності від суми.

Крім того, бойовики запевняють всіх, що купуються товари в Україні набагато дорожче, ніж ті, що завозяться з Росії. Однак, за словами донеччан, однакові ціни на продукцію різних виробників змушують задуматися, чи так це.

Фото: Соцмережі

"Думаю, вся справа в тому, що закуповують у Росії кефір по 46 рублів, привозять сюди і ставлять ціну в 46 гривень. Тому і ціни такі", - написала мешканка Донецька в соціальній мережі. Інша додала, що "ціни, що в Росії, що в Україні, в кілька разів дешевше, ніж у нас", а третій донеччанин поділився тим, що "бензин в Росії 33 рубля, а у нас 26 гривень - 55 рублів! Там в областях на видаленні все одно дешевше ".

Мабуть, найяскравішою картинкою відбувається в Донецьку може послужити ще один описаний дончанініном в соцмережах випадок: "Мужик у дворі відмовився продати картоплю за рублі. Через годину приїхали - забрали і мужика і картоплю ..."

Самі бойовики заявляють, що питома вага гривні по відношенню до рубля в Донецьку - не більше ніж 10% "Якщо буквально два тижні тому з усього бюджету 80% становили карбованці, а 20% - гривні, то на сьогоднішній день складова гривні - близько 10%" , - сказав так званий "керівник адміністрації глави" ДНР "Максим Лещенко .

Економісти вважають, що всі перипетії з рублем і гривнею в так званій "ДНР" - не більше, ніж гра з гаманцями і заощадженнями мирних жителів. Чи не в їх користь, зрозуміло. "Почнемо з того, що грошова система самопроголошених республік - НЕ мультивалютна, що не бівалютний, а незрозуміло яка. Це ще один аргумент на користь того, що ці" республіки "- несамостійні, нерозвинені і маріонеткових, - розповіла Сегодня.ua донецький економіст Олена Кудренко . - Прив'язка до рубля і гри з курсом призводять до збагачення тих, хто оперує великими потоками валюти, наприклад, так званих "обнальщіков" або інших суб'єктів господарювання. Серйозних торгових зв'язків з Росією немає через невизнаності "ДНР / ЛНР", "республіки" існують тільки за рахунок завезення російських грошей, а не відрахувань до бюджетів. У такій ситуації звичайно, ціни на всі будуть рости. А жителям доведеться розлучатися зі своїми доларовими "заначками", обмінюючи їх на ті гроші, за які можна купити хліб і м'ясо. Подивіться , курс долара в Донецьку потихеньку зростає, американські гроші скуповують у населення за курсом трохи вищий за український. Так що попереду - подорожчання, в тому числі і сезонне ".

Всі подробиці в спецтемі Життя на Донбасі

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Правда, іноді просять: "а можна я вам здачу з гривень рублями дам?