Світовий Час в годинах Casio - настройка і часові пояси

G-STORE.RU - офіційний магазин годинників Casio в Росії

Дана стаття присвячена світовим часом в годиннику Casio і часові пояси. Функція є в більшості моделей цього виробника і використовується для перегляду поточного часу в великих містах по всьому світу. У матеріалі ми постаралися зібрати всю необхідну інформацію про часові пояси і налаштування світового часу всіх типів циферблатів [від цифрового до стрілочного]. Якщо ви любите подорожувати і хочете завжди бути в курсі часу в точці прибуття - вивчіть статтю, і можливо, почерпнете для себе щось нове і корисне.

У більшості годин Casio присутня функція відображення світового часу. Іншими словами - це відображення поточного часу в основних містах і конкретних областях по всьому світу. Світовий Час тісно пов'язане з часовими поясами, поява яких було обумовлено подорожами. Наприклад, ви часто відправляєтеся у відрядження, і немає особливого бажання кожен раз вручну переводити час, прибувши в точку призначення, яка знаходиться на іншому краю світу. Або наприклад, ви плануєте в обід подзвонити другу в Австралію, але не хотіли б будити його посеред ночі.

На сьогоднішній день, світове час регулюється стандартом UTC. Відрізняється від атомного часу на цілу кількість секунд. UTC було введено в якості заміни GMT [час за Гринвічем], тому що останнє представляло собою нерівномірну шкалу і було пов'язане з добовим обертанням Землі. Шкала UTC є точнішою і рівномірної, отже - більш зручною для використання. Варто відзначити, що час UTC не переводиться ні взимку, ні влітку, тому для місць, де є перехід на літній час, змінюється зміщення відносно UTC.

Тимчасова шкала поділяється на 31 тимчасову зону [48 міст], розташовані по всьому світу. Для наочності, ми покажемо таблицю кодів міст з тимчасовим зсувом щодо UTC.

Для наочності, ми покажемо таблицю кодів міст з тимчасовим зсувом щодо UTC

Оскільки годинник Casio бувають цифровими, аналоговими і аналого-цифровими, то принцип роботи зі світовим часом у них різний. Почнемо з цифрових моделей, на прикладі серії G-Shock GW-9400 [Модуль 3410].

Почнемо з цифрових моделей, на прикладі серії  G-Shock  GW-9400  [Модуль 3410]

 • Перейдіть в режим світового часу, натиснувши кнопку D. На екрані відобразиться індикатор WT і через секунду почне блимати поточний встановлений код міста світового часу і його назва.
 • За допомогою кнопок A і C виберіть потрібний код міста.

За допомогою кнопок A і C виберіть потрібний код міста

Налаштування стандартного / літнього часу для обраного коду міста.

 • У режимі світового часу виберіть потрібний код міста.
 • Натисніть і утримуйте кнопку E протягом 2 секунд, поки не з'явиться індикатор DST HOLD, потім HOLD зникне. Після цього можна відпустити кнопку. Таким чином ви включите [або вимкніть] перехід на літній час для обраного коду міста.
 • Якщо в режимі світового часу змінити цю настройку для коду міста, де ви знаходитесь, то для режиму поточного часу настройка також зміниться.
 • Налаштування літнього часу виконується тільки для обраного коду міста, для інших кодів міст, настройка не змінюється.

Налаштування літнього часу виконується тільки для обраного коду міста, для інших кодів міст, настройка не змінюється

На прикладі G-Shock GPW-2000 [модуль 5502], розберемо настройку світового часу в годинах з аналоговим циферблатом.

На прикладі G-Shock  GPW-2000  [модуль 5502], розберемо настройку світового часу в годинах з аналоговим циферблатом

 • Витягніть ключ до першого клацання. Секундна стрілка вкаже поточний обраний код міста світового часу. В аналогових годиннику коди міст нанесені по всій довжині безеля. Таким чином вирішується завдання індикації міст.
 • Для кожного з кодів міст можна приблизно подивитися значення широти і довготи.

Для кожного з кодів міст можна приблизно подивитися значення широти і довготи

 • Щоб змінити код міста світового часу, покрутіть заводну головку. При цьому годинна і хвилинна стрілки будуть показувати поточний час для вибраного міста.

При цьому годинна і хвилинна стрілки будуть показувати поточний час для вибраного міста

 • Якщо натиснути кнопку B, стрілка режиму переміститься до налаштування літнього часу.

Якщо натиснути кнопку B, стрілка режиму переміститься до налаштування літнього часу

AT (AUTO) - перемикання на літній час і назад виконується автоматично.
STD - Годинники завжди показують стандартний час.
DST - Годинники завжди показують літній час.

 • Щоб змінити літній час, утримуєте кнопку B протягом 1 секунди. При кожному такому дії настройка літнього часу змінюється на наступний параметр.
 • Переведіть заводну головку в початкове положення.

застереження

 • Якщо в якості часу міста вибрано UTC, то перемикання між режимами STD і DST буде неможливим.

Для перемикання між поточним і світовим часом натисніть і утримуйте кнопку B.

В якості коду міста для світового часу можна вибрати UTC [всесвітній координований час]. Для цього натисніть і утримуйте кнопку A близько секунди. Годинна і хвилинна стрілки покажуть поточний час UTC.

висновок

Світовий Час в годинах Касіо є досить простий, але дуже корисною функцією, за допомогою якої можна швидко дізнатися час в будь-який точний планети. Якщо ви багато подорожуєте, то світове час стане для вас просто незамінним інструментом.

PS Будемо раді побачити ваші коментарі або поправки до тексту [якщо вони будуть].