Перевіряємо дозвіл виїзду за кордон |

Дізнатися про можливості виїзду за кордон українці можуть самостійно Дізнатися про можливості виїзду за кордон українці можуть самостійно. Через кілька днів ви вже можете отримати відповідь. Державна прикордонна служба пропонує самостійно оформити запит через сайт, і отримати інформацію про можливості залишати Україну. Запит можна послати за кілька днів до запланованої дати поїздки.

У рубриці «доступ до публічної інформації» заповнюємо форму запиту, в графі «розпорядник інформації» вказуємо - адміністрація державної прикордонної служби України.

Порядок перетину кордону території України, прописаний в законі «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994. Правила перетину території затверджені постановою №57 Кабінету Міністрів України 27.01.1995.

Варто зазначити, що обмежень для громадян України при в'їзді в країну законодавство не має. Накладені обмеження стосуються тільки виїзду. У статті 6 частина 2 чітко прописані причини відмови виїзду з України громадянам, які мають закордонного паспорта . Відмова відбувається в декількох випадках.

 1. Якщо ви володієте інформацією, яка є секретною державною таємницею, до закінчення терміну прописаного в статті 12 того ж закону.
 2. Громадянин України не врегулював договірні, аліментні та інші зобов'язання. Все заборгованості повинні бути погашені. Спірні моменти узгоджені сторонами. Чи не виконані зобов'язання забезпечуються заставою, за умови, що інше не передбачено міжнародним регламентом.
 3. Якщо по відношенню до громадянина, застосовано запобіжний захід, про заборону виїзду за територію країни. У кримінальній процесуального кодексу, до повного скасування обмежень і до закриття кримінального провадження.
 4. У громадянина України є судимість. Виїзд заборонений до закінчення покарання або звільнення.
 5. При ухиленні від виконання приписів покладених судовим рішенням, до повного виконання своїх зобов'язань.
 6. Житель України повідомив свідомо невірні відомості про себе. До з'ясування причини подачі неправдивих відомостей.
 7. Якщо громадянин підлягає військовому призову для проходження строкової служби. Заборона накладається до рішення про відстрочення призову.
 8. До закінчення розгляду справи, якщо є цивільний позов в суді.
 9. За вироком суду чоловік визнаний небезпечним рецидивістом, або він знаходиться під наглядом. До припинення нагляду і зняття судимості.

Практична сторона показує, що відмови на виїзд громадянам України в основному відбуваються через наявність фінансової заборгованості: комунальні платежі, кредит, несплачені штрафи, аліменти, різні договори.

Прикордонна служба попереджає, що покинути Україну не вийде, якщо ваші борги складають будь-яку суму, від мільйона до кількох гривень. У будь-якому випадку ви порушник (тобто інформації про рішення заборони при штраф в 17 гривень). Що стосується кредитних історій, 8 жовтня 2009 року, чинним на той момент президентом Ющенко, був прийнятий указ «Про заходи щодо забезпечення, відновлення стабільності в банківській системі».

Громадянам України, які мають прострочені виплати в системі кредитування, в виїзді за кордон може бути відмовлено.

Необхідно звернути увагу, що табу на виїзд діє тоді, коли по відношенню до людини відкрито виконавче провадження рішенням суду про конфіскацію майна, виконавчого підпису нотаріуса, при наявності цивільного позову, де в судовому порядку за заявою позивача виїзд за кордон заборонений, і позов задоволено.

Стати невиїзним дуже легко. Нагадуємо, що не тільки борги по кредиту, але і комунальні платежі, неоплачені штрафи є фактором відмови про виїзд за територію країни.

Ця ймовірність існує, якщо виконавча служба подала інформацію на злісних неплатників у прикордонну службу. Це відбувається після рішення суду, і пересилання документів до відповідних органів. З практичного боку, наприклад, в разі комунальної заборгованості, позов подають при наявності несплати в сумі п'яти тисяч і більше гривень.

Порушення виплат штрафу за ПДР варіюється від 10 тисяч гривень. Раніше зазначалося, що обмеження можна отримати, у разі повного задоволення позовної заяви позивача, з проханням обмежити ваше пересування за територію України. Навіть якщо такої заяви не надходило, а суд наклав штрафні санкції, виїзд забороняється, до виконання судового припису.

У першому випадку, все законно. Позивач висловив претензію - суд її задовольнив, дані виробництва виконавча служба надала державну прикордонну службу. У другому варіанті, можуть виникнути можливим правопорушенням.

Закон «Про виконавче провадження», статтею 5 визначив, що виконавець повинен застосовувати надані йому права за законом, і не допустити порушення законних інтересів і прав юридичних і фізичних осіб. Статтею 32 цього ж закону, закріплюється примусові стягнення і виконання рішення:

 1. Заява про стягнення особистих коштів і іншого майна боржника, якщо вони знаходяться у сторонніх осіб, і належать боржникові від іншої особи.
 2. Заява про стягнення будь-якого прибутку: пенсії, зароблені кошти, стипендія боржника.
 3. Передача стягувачеві речей, позначених в рішення.
 4. Будь-які інші доходи, якщо вони передбачені рішенням.

Розглядаючи все вищевикладене можна зробити короткий висновок. Виконання питання про накладених обмеженнях на громадянина в праві виїзду в інші країни, може бути заключним етапом примусового стягнення для виконання судових приписів, за умови, що виконавець застосував до цього всіх заходів можливих примусів.

Якщо ваша робота пов'язана з постійним перетином кордону України будьте пильні. Щоб заборона на виїзд не став «сюрпризом», підготуйтеся заздалегідь. Всю інформацію по заборгованостях уточнюйте на сайті Державної прикордонної служби.