Митні правила України: що можна провозити через кордон

 1. Зміст статті:
 2. Скільки волюти можна ввозити для Українців згідно з митними правила України
 3. Скільки валюти можна ввозити для іноземців згідно з митними правила України

Митні правила України 2018 корисні тим, хто планує поїздку за кордон або хто приїжджає в Україну. У статті ми відповімо на питання: Що можна провозити і вивозити через кордон, а також скільки грошей можна вивозити з України в 2018, правила ввезення валюти, товарів, продуктів (смачненького), ліків, сигарет, алкоголю, за одне перетин протягом однієї доби (24 години).

Зміст статті:

Зміст статті:

Митні правила України 2018 однакові для всіх видів перетину кордону України ніби літак, потяг, машина або водний транспорт.

І так при перетині кордону України ми самостійно обираємо один з двох типів проходження митниці

(Межі):

1. по «зеленому» коридору - проходять без декларування та без сплати митних зборів;

2. по «червоному» коридору - заповнюють митну декларацію та сплачують мито.

Не забувайте, що порушення правил проходження митного контролю та вимог декларування предметів і товарів тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, а це штраф і геморой!

ВАЖЛИВО! З 01.01.2018 року вступили в дію нові правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі - сумою до € 500 (в аеропортах - до € 1000.) і вагою до 50 кг. Правила діють для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин. Згідно з прийнятими ВР правок в Податковому кодексі (№6776-д), при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари до € 50. Митні правила України та нові обмеження не стосуються перевезення багажу через пункти пропуску, відкриті для повітряного сполучення.

Які речі не декларуються і не підлягають обкладенню податками, при в'їзді на територію України і відповідають Митним правилами України. До цієї категорії можуть бути віднесені речі предмети (певна кількість яких, не перевищує норму необхідну для особистого споживання / використання):

До цієї категорії можуть бути віднесені речі предмети (певна кількість яких, не перевищує норму необхідну для особистого споживання / використання):

 • Товари особистої гігієни, індивідуальні косметичні засоби в кількості, розрахованому на одну людину, на період поїздки;
 • 0,5 літра туалетної води та / або 100 грамів парфумів;
 • Наручний годинник (до 2 одиниць);
 • Прикраси, в т.ч. коштовності, що були у вжитку;
 • Музичні інструменти. Переносні і не більше 2 примірників.
 • Бінокль або 1шт. монокль;
 • Коляска (дитяча) - 1 шт .;
 • Інвалідний візок - 1 шт .;
 • Переносний спортобладнання та / або інвентар (велосипед, лижі, спорядження для альпінізму, гольфу, тенісу та ін.) - 1 комплект;
 • Одяг та взуття, нижню білизну;
 • Аптечка, що не містить заборонених препаратів;
 • Індивідуальні канцелярські або письмове приладдя;
 • Побутова техніка (всі представлені речі повинні бути переносні);
 • Спортивне спорядження;
 • Моб. телефон - 2 од .;
 • Флешки - 3 од .;
 • Комп'ютер (ноут теж) - 2 од .;
 • Телевізор - 1 од .;
 • Друкарська машинка - 1 од .;
 • Фотокамера - 1 од .;
 • Відеокамера - 1 од .;
 • Електронна книга - 1 од .;
 • Калькулятор - 1 од .;
 • Проектор - 1 од .;
 • Звукозаписна апаратура (переносна: магнітофони, СDR, диктофони та ін.) - 1 од., А також носії для них (касети, диски і т.д.)
 • Спеціальне харчування для дітей із захворюваннями, що вимагає особливого харчування, яке не виробляється (не продається) в Україні. М ожно провозити в ручній поклажі і багажі в кількості: не більше 5 упаковок кожного найменування на одну особу. Якщо кількість перевищує норму в рецепті від лікуючого лікаря повинно бути вказано потрібну кількість.

Якщо все норм йдемо до «зеленого» коридору без заповнення митної декларації.

Через кордон України можна провозити т оваріо загальною вартістю менше 1000 євро (вони підлягають усному декларуванню). В цьому випадку, заповнювати митну декларацію не потрібно. Вам відкритий "зелений" коридор.

Товари загальною вартістю понад 1000 євро (або в разі ввезення (грошей, товарів) частіше одного разу на добу) вони підлягають обов'язковому письмовому декларуванню. У цьому випадку відповідно до Митним правила України заповнюємо митну декларацію, оплачуємо мито і рухаємося по «червоному» коридору.

Мита на ввезені товари:

 1. Якщо загальна митна вартість товарів перевищує 1000 євро, але менше 10 000 євро, то такі товари оподатковуються ввізним митом в розмірі 10% від загальної митної вартості, податком на додану вартість (ПДВ).
 2. Якщо загальна митна вартість товарів перевищує 10 000 євро, то такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно Митним тарифами України, податком на додану вартість (ПДВ).

Розмір оплачуваних мит розраховується із загальної вартості товарів. Підтвердити вартість товарів пасажир може за допомогою пред'явлених прикордоннику товарних чеків, ярликів, квитанцій, видаткових накладних з найменуваннями товарів і цінами, іншими документами. Якщо такого роду документи у пасажира відсутні, співробітники митниці будуть змушені визначати митну вартість товарів на основі цін на аналогічні або подібні товари.

Скільки доведеться заплатити, якщо норма ввезення перевищена

Отже, сума встановлена. Скільки ж коштуватиме ввести інші товари? Якщо можлива сума знижена до 50 євро, то за перевищення суми доведеться заплатити 20% податків.

Якщо сума не знижена, але сталося перевищення на 500 євро або 50 кг, то збір складає: 20% податків і 10% мита.

Якщо сума не знижена, але сталося перевищення на 500 євро або 50 кг, то збір складає: 20% податків і 10% мита

Згідно Митним правилами України, дозволяється провозити продукти харчування для власного вживання на загальну суму до 200 євро в такому обсязі:

Продукти в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі (наприклад: шоколад, спагетті, чай, кава, оливкова олія і т.д.) - дозволяється провозити 1 упаковку або загальною масою до 2 кг кожного найменування;

Продукти без упаковки (наприклад: фрукти, овочі, м'ясо, сало, сири і т.д.) - дозволяється провозити до 2 кг кожного найменування;

Продукти без упаковки - неподільний продукт, які треба з'їсти відразу (наприклад: копчена курка, ковбаса, домашня консервація, сири) - дозволяється провозити на територію України в кількості 1 штука кожного найменування.

Щоб краще розібратися в Т аможенних правилах України по возу товару, дам приклад:

Одній людині через український кордон можна провезти - упаковку чаю, кави, шоколаду, до 2 кг полуниці, до 2 кг груш, до 2 кг картоплі, до 2 кг моркви, до 2 кг грибів, до 2 кг м'яса, до 2 кг сала, 1 копчену курку, 1 палицю ковбаси, 1 банку домашньої консервації, 1 банку домашнього меду і.т.д. Але загальна сума всіх продуктів харчування не повинна перевищувати 200 євро!

Одним з найбільш поширених питань в розділі "Митні правила України" - це питання за правилами і обмеженням переміщення готівки, а саме ввезення і вивезення валюти в (з) Україну в 2018 році.

Скільки волюти можна ввозити для Українців згідно з митними правила України

Згідно ПП НБУ №148 громадянин України має право ввести:

1. до 10 000 євро за усною декларацією, без оплати будь-яких податків і зборів. Д остаточно усного декларування на митному контролі та пасажир проходить по «зеленому» коридору (без надання документів та без заповнення митної декларації).

Д остаточно усного декларування на митному контролі та пасажир проходить по «зеленому» коридору (без надання документів та без заповнення митної декларації)

2. більше 10 000 євро, письмово задекларувавши і маючи документальне підтвердження законного походження коштів на суму, що перевищує 10 000 євро (наприклад, факт зняття з банківських рахунків - документ дійсний протягом 30 днів). Якщо сума готівки перевищує 10 000 євро (для країн СНД - більше 10 000 доларів США) на одну людину будь-якого віку, то обов'язково письмове декларування (заповнення митної декларації) і пасажир йде по «червоному» коридору. Необхідно пред'явити банківську виписку, на якій відображено зняття готівки з вашого особистого рахунку в банку або фінансовій установі

Скільки валюти можна ввозити для іноземців згідно з митними правила України

Обмежень, встановлених як для українців, так і для іноземців (або громадян України, але нерезидентів) не існує. Будь-яка сума до 10 000 євро провозиться без декларування, великі суми вносяться в письмову декларацію, але ніяких підтверджень походження коштів надавати не потрібно. Також іноземці мають право ввозити в Україну дорогоцінні метали вагою не більше 500 м у вигляді злитків і монет, але за умови повного письмового декларувати.

СИГАРЕТИ СИГАРИ

Дозволяється перевозити з собою тютюн і тютюнові вироби в такій кількості:

до 200 сигарет (200 сигарет = 10 пачок сигарет = 1 блок сигарет), або до 50 сигар, або до 250 грамів тютюну на одну людину. Якщо входите в норму, то проходите по «зеленому» коридору, якщо немає, то по «червоному» коридору із заповненням митної декларації.

Якщо входите в норму, то проходите по «зеленому» коридору, якщо немає, то по «червоному» коридору із заповненням митної декларації

АЛКОГОЛЬ

З алкоголем все просто. Без мита в країну можна ввозити (на вибір):

 • Алкоголь міцніше 22% об. (Горілка, коньяк, вискарь, і ін.) - 1 літр / людина.
 • Напої середньої міцності, вино - до 2 л / чол.
 • Слабоалкогольні, пиво - не більше п'яти літрів.

Слабоалкогольні, пиво - не більше п'яти літрів

Одне з найважливіших пунктів ці ліки. Засоби та препарати, які можна перевозити в багажі та ручній поклажі: не більше 5 упаковок кожного найменування, на одну людину (крім лікарських препаратів, які містять наркотичні та психотропні речовини). І не більше ніж, вказано в рецепті від лікаря.

Митні правила України дозволяють ввезення препаратів тільки при наявності рецепта, в якому зазначено прізвище та ім'я лікаря і пацієнта, підпис лікаря та печатка клініки.

Забороняється перевозити ліки, що містять наркотичні та психотропні речовини, без письмового дозволу.

Забороняється перевозити ліки, що містять наркотичні та психотропні речовини, без письмового дозволу

Чи не дозволяється ввозити в Україну предмети наступних категорій:

 1. наркотики, вибухові, отруйні, токсичні, радіоактивні речовини;
 2. друковані видання та відеоматеріали, що містять порнографію, пропагують насильство і нетерпимість, матеріали расистського та ксенофобського характеру;
 3. вогнепальна (в тому числі мисливську) і холодна зброя, газові балончики (все це можна провозити, лише маючи дозвіл МВС України).

Якщо у вас залишилися питання або є доповнення про Митних правил України 2018, пишіть в коментарях, ми постараємося розібратися і відповісти максимально швидко.

Спасибі, що читаєте наш блог. До скорої зустрічі на сторінках нашого щоденника Подорожей

Скільки ж коштуватиме ввести інші товари?