Митні правила України 2018: правила ввезення та вивезення

 1. ЗЕЛЕНИЙ і ЧЕРВОНИЙ КОРИДОРИ
 2. Посилки в Україну з-за кордону
 3. ОСОБИСТІ РЕЧІ
 4. ТОВАРИ: які товари можна провозити через кордон
 5. ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ: які продукти можна перевозити через кордон
 6. ЛІКИ
 7. СПЕЦІАЛЬНА ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ
 8. ВАЛЮТА: Скільки валюти можна ввозити в Україну? Яку суму можна вивозити з України без декларації в 2018?
 9. ТЮТЮН і ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ
 10. АЛКОГОЛЬ
 11. СПЕЦІАЛЬНА ДОЗВІЛ НА ВВЕЗЕННЯ
 12. Митні правила України: заборонено ввезення
 13. Митні правила України 2018: ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ і ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПАСАЖИРА
 14. Митні правила України 2018: ПРАВА і обов'язки митників
 15. Оцініть статтю

Митні правила України 2018 (нові правила з 01.01.2018). Скільки валюти можна вивозити з України в 2018, правила ввезення валюти, товарів, продуктів харчування, лікарських засобів і препаратів, тютюнових виробів, алкогольних напоїв, предметів історії та мистецтва - головні питання всіх туристів, а саме "Що можна провозити через кордон?"

Актуальну інформацію на 2019 рік ви можете знайти в оновленій статті Митні правила України 2019: правила ввезення та вивезення

Митні правила України 2018 однакові для всіх видів перетину митного кордону України: літаком, поїздом, на авто (за винятком загальної суми покупки), водним шляхом. Норми провозу валюти, товарів, ліків, продуктів харчування, тютюнових виробів, алкогольних напоїв та інших предметів розраховані на одну людину будь-якого віку за одне перетин кордону протягом однієї доби (24 години).

Корисно знати: Нові правила в'їзду для росіян в Україні 2018

При перетині кордону в міжнародних портах пасажири самостійно вибирають один з двох типів перетину кордону: по «зеленому» коридору пасажири проходять без декларування та без сплати митних зборів; по «червоному» коридору - пасажири обов'язково проходять таможеннний контроль, перевірку документів, письмове декларування (заповнення митної декларації) і оплачують мита. Як вибрати коридор?

ЗЕЛЕНИЙ і ЧЕРВОНИЙ КОРИДОРИ

ЗЕЛЕНИЙ і ЧЕРВОНИЙ КОРИДОРИ

Організація проходження митного контролю передбачає усне або письмове декларування товарів і предметів, які пасажир перевозить у ручній поклажі та в багажі. Для зручності на міжнародних пунктах пропуску організовані смуги руху у вигляді коридору:

«Зелений» коридор (без декларування) - процес спрощеного проходження митного контролю, який виключає всі види письмового декларування та сплату митних зборів.

Пасажир проходить митний контроль по «зеленому» коридору (без заповнення митної декларації та без митних зборів), якщо перевозить в багажі особисті речі, продукти харчування для власного вживання на загальну суму до 200 євро, товари на загальну суму до 1.000 євро, валюту до 10.000 євро (еквівалент), ліки не більше 5 упаковок, в межах норми алкогольні напої (міцні алкогольні напої до 1 л., вино до 2 л., пиво до 5 л.) і тютюнові вироби (не більше 1 блоку сигарет або не більше 250 грам тютюну).

) і тютюнові вироби (не більше 1 блоку сигарет або не більше 250 грам тютюну)

Організація проходження митного контролю по «зеленому» коридору звільняє громадян від заповнення митної декларації.

⚠ Пам'ятайте, вибравши «зелений» коридор, ви підтверджуєте відсутність у вас будь-яких предметів, які підлягають письмовій декларації, оподаткуванню і, які заборонені або обмежені в ввезенні в Україну.

«Червоний» коридор - процес проходження митного контролю з обов'язковим письмовим декларуванням (заповнення митної декларації) та сплатою митних зборів.

Пасажир проходить по «червоному» коридору, обов'язковий митний контроль, заповнює митну декларацію і сплачує митні збори, якщо при собі і в багажі має наступні предмети: зброю, вибухові, наркотичні, психотропні, отруйні, сильнодіючі речовини та ліки; радіоактивні метали; антикваріат, предмети історії і мистецтва, музичні інструменти; друковані видання, аудіо- та аудіовізуальні матеріали, інші носії інформації; об'єкти флори і фауни, їх частини або отримані з них продукти, домашні тварини (при наявності оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката країни походження цієї тварини); ліки, товари і продукти харчування в обсягах, які підлягають оподаткуванню (лікарські засоби та препарати в кількості більше 5 упаковок або банок, товари на загальну суму понад 1.000 євро, продукти харчування - понад 200 євро); дорогоцінні метали, камені і вироби; валюту більш 10.000 євро, включаючи національну валюту і дорожні чеки (traveler's cheque); понад норми алкогольні напої (міцні алкогольні напої більше 1 л., вино більше 2 л., пиво більше 5 л.) і тютюнові вироби (більше 1 блоку сигарет або 250 грам тютюну).

⚠ Пасажир маєте право самостійно вибирати коридор, але пам'ятайте, що порушення правил проходження митного контролю та вимог декларування предметів і товарів тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність!

ВАЖЛИВО! З 01.01.2018 року вступили в дію нові правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі - сумою до € 500 (в аеропортах - до € 1000.) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин. Згідно з прийнятими ВР правок до Податкового кодексу (№6776-д), при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари до € 50. Нові обмеження не стосуються перевезення багажу через пункти пропуску, відкриті для повітряного сполучення.

Нові обмеження не стосуються перевезення багажу через пункти пропуску, відкриті для повітряного сполучення

Посилки в Україну з-за кордону

Відносно посилок в Україну з-за кордону - введено обмеження кількості одержуваних посилок з-за кордону до 3 в місяць на одного одержувача (безподаткова вартість кожної посилки повинна становити 150 євро). Тобто 450 євро в місяць - це максимум, на який можна розраховувати, якщо не хочете платити мито. Починаючи з четвертого відправлення, доведеться сплатити 10% мита і 20% ПДВ. Якщо товар підакцизний, то ще й акциз, розмір якого залежить від його ваги, обсягу і кількості. Збори будуть нараховувати на суму, яка перевищує безмитне мінімум в 150 євро. Тобто якщо сума товарів в посилці складе 200 євро, то мито і ПДВ нарахують на 50 євро, і додатково потрібно буде сплатити 15 євро (без акцизу). Отримати таку посилку можна на митному посту після сплати зборів, оформлення декларації та спеціальної форми.

ОСОБИСТІ РЕЧІ

Особисті речі - це предмети, призначені виключно для особистого користування:

 • одяг, білизна і взуття;
 • предмети особистої гігієни;
 • використовувані косметичні засоби і парфумерія (до 500 мл туалетної води або до 100 мл парфумерії);
 • особисті прикраси, в тому числі дорогоцінні, зі слідами користування;
 • 2 наручних годинників;
 • 2 мобільні телефони, 1 відеокамера, 1 фотокамера, 3 флешки, 1 калькулятор, 1 електронна книга, 2 переносних персональних комп'ютера (ноутбук), 1 переносний проектор, 1 переносний телевізор, 1 переносна друкарська машинка;
 • 2 переносних музичних інструментів;
 • 1 переносний звуковідтворюючий пристрій (магнітофон, диктофон, CD-плеєр, ін.);
 • розумну кількість дисків, платівок, плівок, касет;
 • розумну кількість аксесуарів (зарядний пристрій, акумулятор, навушники, кабель, інше);
 • спортивне обладнання;
 • 1 бінокль або 1 монокль;
 • 1 коляска;
 • інші предмети особистого користування.

Якщо багаж пасажира містить тільки особисті речі, то можна сміливо йти по «зеленому» коридору без заповнення митної декларації.

ТОВАРИ: які товари можна провозити через кордон

Товари - це предмети, призначені не для особистого користування. Для підтвердження вартості товарів, що перевозяться рекомендуємо при собі мати чеки, квитанції або видаткові накладні з найменуваннями товарів і цінами. У разі відсутності документів, що підтверджують вартість товарів, співробітники Митної Служби виконують оцінку товарів відповідно до внутрішнього розпорядку.

Які товари можна провозити через кордон України:

 • Товари загальною вартістю менш 1.000 євро підлягають усному декларуванню та пасажир проходить по «зеленому» коридору. Заповнювати митну декларацію та сплачувати мита не потрібно.
 • Товари загальною вартістю понад 1.000 євро (або в разі ввезення частіше ніж один раз на добу) підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, пасажир заповнює митну декларацію, оплачує мита і проходить по «червоному» коридору.

Мита на ввезені товари:

 • Якщо загальна митна вартість товарів перевищує 1.000 євро, але менш 10.000 євро, то такі товари оподатковуються ввізним митом в розмірі 10% від загальної митної вартості, податком на додану вартість (ПДВ).
 • Якщо загальна митна вартість товарів перевищує 10.000 євро, то такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно Митним тарифами України, податком на додану вартість (ПДВ).

Розмір оплачуваних мит розраховується із загальної вартості товарів. Підтвердити вартість товарів пасажир може за допомогою пред'явлених митнику товарних чеків, ярликів, квитанцій, видаткових накладних з найменуваннями товарів і цінами, іншими документами. Якщо такого роду документи у пасажира відсутні, то митники будуть змушені визначати митну вартість товарів на основі цін на аналогічні або подібні товари.

⚠ Пам'ятайте, що в митній декларації ви повинні вказати точні дані про наявні у вас товари, їх кількість і найменування.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ: які продукти можна перевозити через кордон

На територію України дозволяється провозити харчові продукти для власного вживання на загальну суму до 200 євро в наступних обсягах:

 • Продукти в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі (наприклад: шоколад, спагетті, чай, кава, оливкова олія, ін.) - дозволяється провозити 1 упаковку або загальною масою до 2 кг кожного найменування;
 • Продукти без упаковки (наприклад: фрукти, овочі, м'ясо, сало, сири, ін.) - дозволяється провозити до 2 кг кожного найменування;
 • Продукти без упаковки - неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання (наприклад: копчена курка, ковбаса, домашня консервація, ін.) - дозволяється провозити в кількості 1 штука кожного найменування.

Приклад: Одній людині можна провезти упаковку чаю, кави, шоколаду, до 2 кг яблук, до 2 кг груш, до 2 кг картоплі, до 2 кг моркви, до 2 кг грибів, до 2 кг м'яса, до 2 кг сала, 1 копчену курку, 1 палицю ковбаси, 1 банку домашньої консервації, 1 банку домашнього меду, ін. Але загальна сума всіх продуктів харчування не повинна перевищувати 200 євро!

Захистіть особистий багаж і багаж інших пасажирів - герметично упакуйте продукти харчування в спеціальну тару для транспортування. У разі ввезення харчових продуктів на територію України здійснюється їх декларування (усне або письмове - за бажанням власника продуктів або на вимогу посадової особи митниці).

ЛІКИ

Лікарські засоби та препарати можна перевозити в багажі та ручній поклажі в наступних обсягах:

 • не більше 5 упаковок (банок) кожного найменування на одну особу (крім лікарських препаратів, які містять наркотичні та психотропні речовини);
 • не більше кількості, зазначеної в рецепті від лікуючого лікаря (як правило, для курсу лікування, що вимагає більшу кількість препаратів). Це можливо тільки при наявності рецепта, в якому вказані прізвища та імена лікуючого лікаря і пацієнта, присутні підпис лікаря та печатка клініки.

⛔ Забороняється перевозити ліки, що містять наркотичні та психотропні речовини, без письмового дозволу Міністерства охорони здоров'я України.

СПЕЦІАЛЬНА ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Батьки, опікуни або інші члени сім'ї можуть ввозити на територію України спеціальне дитяче харчування, яке не виробляється або не реалізується в Україні. Поширюється на дітей із захворюваннями, які вимагають спеціального харчування. Спеціальне дитяче харчування можна провозити в ручній поклажі і багажі в наступних нормах:

 • не більше 5 упаковок (банок) кожного найменування на одну особу;
 • не більше кількості, зазначеної в рецепті від лікуючого лікаря. У рецепті повинні бути вказані прізвища та імена лікуючого лікаря і лікується дитини, підпис лікаря та печатка клініки. У пасажирів, що везуть спеціальне харчування, при собі повинні бути документи, що підтверджують родинні зв'язки з хворим дитиною.

ВАЛЮТА: Скільки валюти можна ввозити в Україну? Яку суму можна вивозити з України без декларації в 2018?

Одним з найбільш поширених питань в розділі "Митні правила ввезення та вивезення України" - це питання за правилами і обмеженням переміщення готівки, а саме вивезення валюти з України в 2018 році і ввезення валюти. «Готівка» часто замінюється словом «валюта». Нижче наведені правила ввезення валюти в Україну і вивезення валюти з України. Скільки валюти можна вивозити з України без декларації і скільки можна ввозити в Україну без надання будь-яких документів і без заповнення митної декларації. Про все це уважно читайте нижче.

Валюта (готівку) - це грошові одиниці держав, готівкова валюта України (українська гривня) і готівкова іноземна валюта (долари США, євро, російські рублі, турецькі ліри, ін.) В банкнотах і монетах, які знаходяться в обороті і є законним платіжним способом на територіях відповідних держав.

 • Якщо сума готівки менш 10.000 євро (для країн СНД - менше 10.000 доларів США) на одну людину будь-якого віку, то досить усного декларування на митному контролі та пасажир проходить по «зеленому» коридору (без надання документів та без заповнення митної декларації).
 • Якщо сума готівки перевищує 10.000 євро (для країн СНД - більше 10.000 доларів США) на одну людину будь-якого віку, то обов'язково письмове декларування (заповнення митної декларації) і пасажир йде по «червоному» коридору. Необхідно пред'явити банківську виписку, на якій відображено зняття готівки з вашого особистого рахунку в банку або фінансовій установі. Дані виписки діють і приймаються протягом 30 календарних днів, починаючи з дня видачі. На прохання співробітника Митної служби України пасажир повинен надати документальне підтвердження джерела отримання валюти.

На прохання співробітника Митної служби України пасажир повинен надати документальне підтвердження джерела отримання валюти

⚠ Особи, які не пройшли обов'язкове декларування і порушили митні правила України з вивезення / ввезення готівки, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України. Заповнена митна декларація є підставою для вивезення / ввезення зазначеної в ній готівки і проведення операцій протягом одного року з моменту оформлення декларації.

Таким чином, без надання документів та без заповнення митної декларації дозволяється вивозити валюту з України і ввозити валюту в Україну в сумі на 1 людину будь-якого віку до 10.000 у.о. Наприклад, в Росію, Білорусію, Казахстан та інші країни СНД українці можуть подорожувати з готівкою до $ 10.000, а в Туреччину, країни Європи - до € 10.000.

Загальна сума готівки перераховується в євро або в долари США в день перетину кордону за офіційним курсом Національного Банку України (НБУ), опублікованому на сайті www.bank.gov.ua. Готівка в гривнях перераховується за курсом українська гривня - євро / долар США, в іноземній валюті (турецькі ліри, російські рублі, ін.) Перераховуються за крос-курсом валют.

Перевезення банківських металів серед звичайних пасажирів - досить рідкісне явище, але для інформації повідомляємо, що банківські метали - це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені до найвищих проб відповідно до міжнародних стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети з дорогоцінних металів не нижче 900 другої спроби.

ТЮТЮН і ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ

Повнолітнім пасажирам (старше 18 років) дозволяється перевозити з собою тютюн і тютюнові вироби в таких межах: до 200 сигарет (200 сигарет = 10 пачок сигарет = 1 блок сигарет) або до 50 сигар, або до 250 грамів тютюну на одну дорослу людину.

⛔ Перевезення тютюну і тютюнових виробів неповнолітніми пасажирами заборонена!

Якщо пасажир провозить тютюн або тютюнові вироби в межах зазначеної норми, то проходить по «зеленому» коридору, якщо більше - по «червоному» коридору, заповнює митну декларацію, оплачує мита.

АЛКОГОЛЬ

Повнолітнім пасажирам (старше 18 років) можна перевезти з собою алкогольні напої в таких межах:

 • до 1 літра горілки, рому, коньяку, текіли або віскі (або інших міцних алкогольних напоїв, вміст спирту в яких перевищує 22%)
 • до 2 літрів вина,
 • до 5 літрів пива на одну дорослу людину.

Якщо пасажир провозить алкоголь або алкогольні напої в межах зазначеної норми, то проходить по «зеленому» коридору, якщо понад - по «червоному» коридору, заповнює митну декларацію і сплачує митні збори.

⛔ Перевезення алкоголю та алкогольних напоїв неповнолітніми пасажирами заборонена!

Алкогольні напої можна перевозити:

 • алкоголь, куплений поза аеропортом - тільки в регистрируемом багажі; в ручній поклажі провозити заборонено;
 • алкоголь, куплений в аеропорту - в спеціальній упаковці при покупці в Duty Free або на борту літака.

алкоголь, куплений поза аеропортом - тільки в регистрируемом багажі; в ручній поклажі провозити заборонено;  алкоголь, куплений в аеропорту - в спеціальній упаковці при покупці в Duty Free або на борту літака

Рекомендуємо упакувати тару в міцні герметичні пакети та обмотати м'яким матеріалом або одягом на випадок недбалого поводження вантажників з вашим багажем.

СПЕЦІАЛЬНА ДОЗВІЛ НА ВВЕЗЕННЯ

Для ввезення на територію України вибухових матеріалів, вогнепальної та холодної зброї, а також засобів самозахисту, наприклад, газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України.

Якщо хочете ввозити в Україну домашніх тварин, необхідно мати ветеринарний паспорт і ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1, термін дії котрої не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону.

Митні правила України: заборонено ввезення

Митні правила України 2018 - на територію України заборонено ввозити:

 • харчові продукти без сертифікату про відповідність;
 • друковані та відеоматеріали, що пропагують насильство, расизм і війну;
 • вибухонебезпечні та отруйні речовини.

Митні правила України 2018: ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ і ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПАСАЖИРА

Митні правила України - проходження митного контролю в міжнародних портах:

Пасажир має право:

 • отримати роз'яснення щодо правил перевезення товарів через кордон;
 • самостійно вибрати усну або письмову форму декларування, а також необхідний коридор руху (зелений або червоний) для проходження митного контролю;
 • бути присутнім при огляді особистого багажу;
 • на прояв поваги особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку працівників митного контролю.

Пасажир зобов'язаний:

 • пред'явити на вимогу працівника митного контролю всю необхідну інформацію і документацію на вантаж, товар;
 • у випадках передбачених Законом заповнити митну декларацію на відповідні товари і оплатити передбачені податки і збори.

Відповідальність пасажира:

 • У разі приховування товару, що підлягає декларуванню, подання неправдивих відомостей, контрабанди та іншого роду порушень правил перетину кордону, законодавством України передбачені штраф, конфіскація і кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Митні правила України 2018: ПРАВА і обов'язки митників

Під час проведення митного контролю.

Митник має право:

 • провести огляд предметів, що перевозяться і товарів;
 • у виняткових випадках, проводити особистий огляд громадян;
 • отримати від громадянина необхідні документи на право перевезення товарів, предметів і валютних цінностей;
 • вимагати від громадянина заповнити митну декларацію;
 • відмовити в пропуску або в митному оформленні товарів, що перевозяться;
 • визначити митну вартість товарів у випадках відсутності у пасажира документів, що підтверджують ціну.

Митник зобов'язаний:

 • надати громадянам в рамках компетенції роз'яснення щодо порядку переміщення товарів через митний кордон;
 • проявляти високий рівень культури, професіоналізм і витриманість, не допускати проявів порушень службової дисципліни, грубого і нетактовного ставлення до громадян;
 • контролювати належне заповнення митних декларацій, нарахування податків;
 • видати громадянину письмове повідомлення про причини відмови в пропуску або в митному оформленні товарів.

Актуальну інформацію на 2019 рік ви можете знайти в оновленій статті Митні правила України 2019: правила ввезення та вивезення

Оцініть статтю

Надіслати оцінку

Середня оцінка / 5. Підрахунок голосів:

Вас також зацікавить

Яку суму можна вивозити з України без декларації в 2018?
Як вибрати коридор?
ВАЛЮТА: Скільки валюти можна ввозити в Україну?
Яку суму можна вивозити з України без декларації в 2018?