Чеський гранат: застигла вогненна кров

  1. Історія чеського граната
  2. Властивості чеського граната: фізичні та магічні

У світі досить родовищ цього прекрасного мінералу, але жоден з каменів, добутих в інших місцях, не може похвалитися таким глибоким насиченим червоним кольором і такий кришталевої прозорістю, як чеський гранат. За ці властивості стародавні народи прозвали ці камені «застиглої вогненної кров'ю». У чому є своя правда. Вид граната, що видобувається в Чехії, називається піроп, який є не чим іншим, як кристалізацією вулканічної лави. Що цікаво, піропи визнані дорогоцінними каменями, тоді як інший вид граната, альмандин, вважається лише напівдорогоцінним.

Історія чеського граната

У давнину цей красивий мінерал добували в річковому піску У давнину цей красивий мінерал добували в річковому піску. Під час Великого переселення народів (VI-VIII ст) почався цілеспрямований комерційний збір мінералу і його продаж в Європу. Правда, пізніше, в період пізнього Середньовіччя, популярність цього мінералу сильно знизилася - лише зрідка гранатом інкрустували срібну церковне начиння. Зате в період правління імператора Рудольфа II видобуток мінералу досягла свого розквіту. Чеський гранат настільки полюбився правителю, що він чинив здобувачам і ювелірам усіляку підтримку, а також мав право викупити для своєї колекції кращі зразки.

Подальша популяризація чеського граната пов'язана з появою на території Чехії безлічі курортів, які залучали відпочиваючих з усієї Європи.

Саме тут німецький класик Гете, вже будучи літньою, покохав юну прекрасну дівчину. Він присвятив їй одну зі своїх елегій, а також замовив гарнітур - намисто і сережки з гранатом . Він був інкрустований 460 найчистішими мінералами. Ці прикраси донині зберігаються в музеї міста Требніце.

Властивості чеського граната: фізичні та магічні

Чеський гранат полюбився ювелірам за глибокий колір червоного вина і за вогняні відблиски, що з'являються, якщо подивитися мінерал на просвіт Чеський гранат полюбився ювелірам за глибокий колір червоного вина і за вогняні відблиски, що з'являються, якщо подивитися мінерал на просвіт. Середній розмір - від 2 до 8 мм. Дуже рідко зустрічаються камені більше. Власне, через розмір він і отримав свою назву - від латинського granatus ( «зернистий»).

Вважається, що піроп володіє дуже сильними властивостями талісмана. Він вбирає енергетику свого господаря, і, переданий у спадок, відразу стає потужним оберегом. З цієї причини не рекомендується купувати прикраси з граната в антикварних магазинах. У давнину люди вірили, що якщо вкрасти такий самоцвіт, то злодія чекає жорстока розплата аж до смерті.

У Середньовіччі люди вважали, що гранат має захисні властивості. Лицарі-хрестоносці часто носили персні з цими каменями, бажаючи захистити себе від ран і хвороб. На Русі вважалося, що гранат знімає біль і допомагає жінці при пологах. У срібній оправі його варто носити на шиї людям із захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи, а також тим, хто бажає нормалізувати свій емоційний стан. А тим, хто бажає позбутися від частих простуд, підвищеної температури, головного болю радять носити золоте кільце з гранатової вставкою.

Крім того, цей мінерал завжди був символом любові і пристрасті. Тому прикраси з цим приголомшливим каменем стануть ідеальним подарунком для вашої другої половинки.