Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

 1. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло. срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної...
 2. Динаміка цін на срібло.
 3. Інвестиції в срібло.
 4. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 5. Застосування срібла.
 6. Динаміка цін на срібло.
 7. Інвестиції в срібло.
 8. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 9. Застосування срібла.
 10. Динаміка цін на срібло.
 11. Інвестиції в срібло.
 12. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 13. Застосування срібла.
 14. Динаміка цін на срібло.
 15. Інвестиції в срібло.
 16. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 17. Застосування срібла.
 18. Динаміка цін на срібло.
 19. Інвестиції в срібло.
 20. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 21. Застосування срібла.
 22. Динаміка цін на срібло.
 23. Інвестиції в срібло.
 24. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 25. Застосування срібла.
 26. Динаміка цін на срібло.
 27. Інвестиції в срібло.
 28. Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.
 29. Застосування срібла.
 30. Динаміка цін на срібло.
 31. Інвестиції в срібло.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.

Срібло. Історія і динаміка цін на срібло.

срібло (Ag - Argentum) - це 47-й, згідно періодичної таблиці Дмитра Менделєєва , хімічний елемент. це благородний метал світло-сріблястого кольору, досить важкий (в чистому вигляді), м'який і ковкий.

Срібло відоме людству ще з доісторичних часів, оскільки раніше його досить часто можна було добути в відкритому (чистому) вигляді, що не заморочуючись з переплавкою руди. Для додання твердості срібло часто сплавляють з іншими металами, наприклад, міддю .

Російська назва металу відбувається із стародавніх мов Малої Азії, де «surbaro» означало «чистий» або «блискучий». Між іншим, те ж саме значення має і латинське «argentum».

Перші родовища срібла були виявлені античними цивілізаціями в Сардинії, Вавилоні, Ассирії, Месопотамії і т.д. Зараз цей метал добувають в Південній Америці, Канаді, США, Китаї, Казахстані, Росії, Австралії, Чехії, Німеччини та ще безлічі країн. Безумовними лідерами видобутку срібла в світі є Перу (близько 3,5 тисяч тонн на рік) і Мексика (близько 3 тисяч тонн). У Росії видобувається близько 600-700 тонн срібла на рік, в основному - групою компаній «Поліметал», який крім срібла видобуває ще й золото.

Застосування срібла.

З усіх благородних металів срібло володіє найширшою сферою застосування. Так було в найдавніші часи, так є і зараз. При цьому сфера його застосування постійно розширюється.

Основні сфери промислової і не тільки діяльності, де використовується срібло, такі:

 1. Електроніка.
 2. Електротехніка.
 3. Ювелірна промисловість.
 4. Світлина.
 5. Точне приладобудування.
 6. Ракетобудування.
 7. Медицина.
 8. Фармацевтика.
 9. Декоративне мистецтво.
 10. Інвестиції.

Кожна з цих сфер має безліч підпунктів, які ми розглядати не будемо, так само, як і деякі інші сфери застосування - такі, як, наприклад, релігія або магія.

Динаміка цін на срібло.

Купуючи звичайну срібний ланцюжок для якого-небудь амулета, рядовий споживач доже не уявляє собі, яку роль в історії світової економіки і фінансової системи зіграв цей, здавалося б, далеко не найдорожчий метал.

Однак невисока ціна на срібло завжди каже правду досвідченого фінансиста. Точно так же і золото, яке вважається стандартом в системі міжнародних валют, далеко не є найдорожчим металом. платина , Наприклад, значно дорожче. Так, вкрай рідкісний калифорний-252 коштує до 10 мільйонів доларів за 1 (!) Грам, а осмій-187 - близько 10 тисяч доларів США за грам. Платина займає третє місце, а золото - тільки четверте. Що стосується срібла, то воно знаходиться на 12 місці в цьому рейтингу, поступаючись (в порядку цінності) наступним рідкісних металів - родію, паладію , Іридію, осмію, ренію, скандію та рутеній;.

Срібло стало першим дорогоцінним металом, який в стародавні часи став основною валютою при фінансових розрахунках. Головну роль в цьому зіграв фактор ідеального балансу між цінністю самого металу і його поширеністю. Золото також було поширене, але його більш висока вартість зіграла негативну роль. Якщо ви хотіли купити невеликий шматок м'яса, то для цього слід було виготовити настільки мініатюрні золоті монети, що їх легко було втратити. Тому срібні монети стали ідеальним варіантом.

Основним фінансовим центром Європи в Х столітті стала Британія, розрахунки в якій відбувалися в грошовій системі, прив'язаною до сріблу. Еталон срібла в той час (925 проба) виробляли промисловці Німеччини (компанія «Easterling Silver», тобто «Східне срібло»).

У XII столітті в Британії основною валютою стала монета, прив'язана до фунту (Трохи менше 453 грам) срібла цієї компанії. Так виникла назва «фунт стерлінгів» - як скорочення від Easterling.

Розвиток британської промисловості і поява колоній (по суті - сировинних придатків Британської імперії) сприяло і зростання її економіки. У країні з'явилися великі промисловці і власники банків (олігархи того часу), для яких срібло стало незручним стандартом взаєморозрахунків в силу великих обсягів цієї валюти. Вони стали переходити на розрахунки в золоті.

З XVII-XVIII століття починається поступове витіснення срібла з стандарту світової фінансової системи. Тоді в Британії з'явилася нова монета - золота гінея. Це дестабілізувало ринок, так як прив'язка до іншого металу викликала перепади курсу гінеї до фунта. Уявіть, якби сьогодні рубль дорівнював 105 копійкам, а ще вчора 98 копійкам.

У цих умовах британський вчений Ісак Ньютон встановив жорсткий курс золота до срібла - 1 до 15,5. На певний час ринок стабілізувався, але це не входило в плани британських (а трохи пізніше і американських) олігархів. Нове джерело доходу вони побачили вже не просто в переході на золотовалютний стандарт, а в заміні золота на банкноти - по суті, папір, забезпечену золотом, в той час як сам метал продовжує зберігатися в одному і тому ж місці (при цьому ніхто толком не зможе перевірити, чи на місці це золото, або його вже продали, заклали, розплатилися їм і так далі). Почався поступовий перехід розрахунків з забезпечених грошей на фіатние, або символічні, паперові гроші.

Остаточний висновок срібла починається в кінці XVIII століття і триває близько 100-150 років. Скасування срібних доларів Сполучених Штатах в 1783 році викликала крах середніх і малих підприємств не тільки в самій Америці, але і в багатьох країнах - колоніях Великобританії, прив'язаних до срібного стандарту. Викинуте на ринок разом все срібло знецінилось до третини своєї вартості, і багато простих людей зубожіли. Що стосується ініціаторів скасування срібла, то їх доходи, навпаки, виросли в рази. У той час багато держав використовували в ролі стандарту валюти (тобто, умовною одиницею) срібний мексиканський долар (як, наприклад, Китай). Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло.

Ці держави не сильно постраждали в період цієї кризи, так як Мексика відмовилася скасовувати срібло

Однак вплив Штатів і Великобританії в світі зростало, і, врешті-решт, Мексика перейшла на золотовалютний стандарт. З тих пір ця країна стабільно перебуває під впливом США.

Перехід країн світу на золотовалютний стандарт означав, по суті, перехід на стандарт фунта стерлінгів, що забезпечувало небувалу стійкість Британії при будь-яких економічних потрясінь.

Найменше цей перехід стандартів торкнувся Китай, який тільки в 1935 році перейшов з срібного стандарту на стандарт власної валюти ( юань ), СРСР (він не піддався впливу через банальну ізольованості від зовнішнього світової економіки) і деякі інші країни.

На початку ХХ століття стався поступовий, навіть непомітний перехід світової фінансової системи з золотого стандарту на стандарт фунта стерлінга. Папірці стали правити світом (тобто банкноти стали основними валютами, а монети з дорогоцінних металів почали відхід в небуття).

Після Другої світової війни Британія зазнала серйозні економічні потрясіння, пов'язані з руйнуванням більшості виробничих потужностей бомбами німецької авіації. Багато промисловці і фінансисти перебралися в зачеплені війною Сполучені Штати. В кінці 40х - початку 50х років минулого століття світ перейшов з фунтової стандарту на доларовий стандарт. Американська валюта стала основою світової фінансової системи.

За весь цей час вартість срібла стабільно падала. Від співвідношення з золотом 15 до 1 воно перейшло до співвідношення 44 до 1. А на даний момент - це співвідношення дорівнює приблизно 66 до 1.

Виняток склав криза золота в 1978 році, коли срібло різко зросла в ціні від 4-5 доларів за тройську унцію практично до 22 доларів, а також підйом під час кризи 2008 року, коли срібло виросло в ціні з 7 доларів до 20 (а в 2011 - до 33) доларів за унцію.

Інвестиції в срібло.

Інвестиції в срібло мало підходять для швидкого заробітку (найчастіше взагалі не підходять для будь-якого було заробітку). Однак багато біржові і фінансові експерти вважають срібло кращим захистом від інфляції і ідеальним способом для збереження коштів.

Справа в тому, що срібло, хоч і була витіснена зі світової фінансової системи (золото хоча б залишається резервною валютою), проте величезний промисловий потенціал сріблястого металу не дозволить йому впасти в ціні надовго. А зростаючий попит на срібло в різних виробництвах може навіть збільшити його вартість на біржі. Середнє арифметичне цін на срібло за останні півстоліття показує найбільш стабільний результат.

Є й більш оптимістичні прогнози цін на срібло. Деякі фінансисти вважають, що його час ще не настав. Можливий перехід світового устрою від однополярного до багатополярного має можливість не тільки зростання цін срібла, а й повернення до стандартів Ньютона - 15 до 1. В будь-якому випадку, навіть якщо ці прогнози звучать фантастично, більшість експертів прогнозує певне піднесення цін на срібло в 2016 році і збільшення його попиту до кінця 2017 року.