Аварія В.Чагіна Дакар-2007: як це було

У 2007 році відбулася одна з найстрашніших аварій за участю російського екіпажу на ралі Дакар, учасником якої став багаторазовий переможець престижної гонки Володимир Чагін. Вашій увазі пропоную згадати той жахливий епізод з життя нашого провідного екіпажу ...

Тепер це можна назвати першим дзвінком. Попереджувальним сигналом. Так як завгодно! Загалом, за день до найстрашнішої аварії Семен Семенович Якубов, керівник КАМАЗ-Майстер і штурман Чагіна, сильно пошкодив руку. Він дивився в роудбука (журнал, де розписаний маршрут), коли машина ухнула передніми колесами в яму і Якубов, не встигнувши «распереть», зі страшною силою вдарився лівою рукою об панель. «Коли Якубов під'їхав до фінішу етапу, рука була чорною», - згадують камазовци. Не дивно, що після такого удару Якубов не зміг попередити Чагіна про початок ділянки обмеження швидкості - і екіпаж отримав 20 штрафних хвилин. Напевно Чагін вже тоді почав нервувати: мало того що штурман понівечений, так ще й майже півгодини втратили! Але біда не приходить одна: на наступний день на трасі потекла паливна трубка високого тиску. Ремонт відняв ще 20 хвилин. І Чагін кинувся наздоганяти втрачений час. Не хотілося б говорити «стрімголов», але зрозуміти його можна ...

Тут варто згадати ось про що. У колишні роки гонщики стартували в порядку черговості прибуття на попередній фініш. А тепер порядок змінився, і вантажівки стартували слідом за всіма джипами (які часто йдуть набагато повільніше). «В день ми обганяли по 50 джипів, а кожен такий обгін - це величезний ризик!» - коментують камазовци.

В результаті Чагін на швидкості 120 км / год обганяв черговий позашляховик і в хмарі піску не помітив купу каміння висотою приблизно в людський зріст. (Такі купи, складені бульдозером, стоять в пустелі через кожні кілька сотень метрів, відзначаючи, немов бакени, краю дороги.)

Машина злетіла як по трампліну і звалилася на землю, на лівий бік.

Коли дивишся на знімки того, що залишилося від чагінского вантажівки, острах бере. Кузов відірвало, кабіну сплюснуло, каркас безпеки м'яв. Володю затисло спотвореним металом, він втратив свідомість ... Бог врятував екіпаж: дивлячись на машину, важко уявити, що люди, які сидять в ній, залишилися живі.

Кілька вантажівок - навіть бачачи настільки страшну аварію - промчали повз. «Голи, очки, секунди» затьмарили їм все! Першими до розбитого КАМАЗу під'їхали джипери - французькі і російські, Соловйов і Жильцов на Mitsubishi. Наші хлопці зрозуміли, що безсилі, і в прямому сенсі слова перегородили дорогу голландцеві Хансу Бексу на ДАФе: він, єдиний з усіх, прийшов на допомогу хлопцям, поставивши машину на колеса - прямо з Володею, затиснутим в кабіні. Приземлився санітарний вертоліт, Бекс поїхав: але що могли вдіяти медики, якщо у них не було слюсарних інструментів? Нарешті підлетіла камазовськую «бойова технічка» Сергія Решетнікова. Стали розтягувати понівеченого кабіну фалами. Володя на той час уже прийшов до тями і намагався керувати процесом: «Тут потягніть. Тут боляче ... »

Зовні неушкоджений Якубов (тоді ще не знали, що у нього перелом руки, не кажучи про менш явних травмах) залишився вартувати машину: варто було залишити її без нагляду, як місцеве населення миттю б розтаскало!

А санітарний вертоліт полетів в табір. Механіка Сергія Савостіна (у нього компресійний перелом хребта) понесли на носилках в медпункт, слідом кинулася натовп цікавих журналістів ...

А Володя залишився стояти біля вертольота. Вже потім з'ясувалося, що він постраждав більше за всіх: сильний струс мозку! Розідраний комбінезон покритий кіркою піску і крові, посміхається винувато: мовляв, так вийшло. «Ти як?» - запитують його. «Погано». Прес-секретар Самойлов повів його в табір, тут назустріч журналісти: містер Чагін, дайте інтерв'ю. А Самойлов їм відкритим текстом: йдіть в ж ...! Потім цей шматок Євробачення ВИРІЗАЛО.

У дакарівський медпункт, куди поклали гонщиків, прийшов лікар нашої команди Сергій Бубновський. «Віддайте їх мені, я буду лікувати». Йому у відповідь: або ви покинете намет, або ми дискваліфікуємо всю команду!

Трохи пізніше до Бубнівська прийшов прославлений французький гонщик Луї Шлессер. «Доктор, подивіться мою спину!» А той відрізав: «На цьому Дакарі я лечу тільки росіян. У вас свої лікарі є ... »

У день аварії конкурент камазовцев де Роой опублікував на своєму інтернет-сайті замітку зі злорадним заголовком: «Тепер Чагін знає, яке відлітати додому раніше терміну». Даремно він це зробив - бо на наступний же день і сам вибув з марафону, «спаливши» двигун на довгому навпростець. Більш того, на день пізніше з тієї ж причини зійшов з дистанції де Роой-молодший (кажуть, у нього взагалі розплавився один з циліндрів).

Нас же в цій історії вкрай здивувала поведінка французів-організаторів. Чому вони не укомплектували санітарний вертоліт хоча б найпростішими інструментами, за допомогою яких можна розрізати кабіну? Адже аварії на Дакарі трапляються часто-густо! І наскільки треба бути безсердечними, щоб зарахувати Сергію Решетнікову, який рятував своїх товаришів, годинну зупинку як штрафний час? Ех, Франція, Франція ...

Варто сказати про те, як дороги стала перемога Володі в цьому році, коли він не тільки відновився після тієї страшної аварії, але зміг повернутися в гонки і перемогти! Мужик !!!

У висновку хочу побажати всім учасникам майбутнього ралі уникнути аварій і цілими і неушкодженими повернутися додому.

PS Дякуйте автора, натиснувши плюсик PS Дякуйте автора, натиснувши плюсик . Вам цього нічого не варто, а мені приємно :)

Зміст блогу «Танки грязи не боятся»

Для того що б підписатися на оновлення матеріалів, натисніть на кнопку:

Дякуємо!

Приземлився санітарний вертоліт, Бекс поїхав: але що могли вдіяти медики, якщо у них не було слюсарних інструментів?
«Ти як?
Чому вони не укомплектували санітарний вертоліт хоча б найпростішими інструментами, за допомогою яких можна розрізати кабіну?
І наскільки треба бути безсердечними, щоб зарахувати Сергію Решетнікову, який рятував своїх товаришів, годинну зупинку як штрафний час?