Вибір відповідних ласт для дайвінгу

 1. ТРИ ВАЖЛИВИХ АСПЕКТИ ДЛЯ ПІДБОРУ ІДЕАЛЬНИХ ЛАСТ При виборі відповідних ласт для дайвінгу потрібно...
 2. 2. ВИБІР ПОТРІБНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
 3. 3. ВИБІР ІДЕАЛЬНОЮ ПОСАДКИ

ТРИ ВАЖЛИВИХ АСПЕКТИ ДЛЯ ПІДБОРУ ІДЕАЛЬНИХ ЛАСТ

При виборі відповідних ласт для дайвінгу потрібно враховувати кілька факторів. Частина з них відноситься до певних форм і моделей ласт. Інші стосуються ласт в цілому.

Найважливіші аспекти при виборі відповідних ласт можна резюмувати в трьох пунктах:

 • Виберіть потрібний тип ласт
 • Виберіть необхідні параметри
 • підберіть посадку

Давайте розглянемо кожен з них.

1. ВИБІР ПОТРІБНОГО ТИПУ ЛАСТ

Майже всі ласти відносяться до однієї з двох категорій:

 • Ласти із закритою п'ятою
 • Регульовані ласти з відкритою п'ятою

Які з них краще вибрати дайверу? Найчастіше це регульовані ласти. На те є дві причини:

 • Більшість ласт із закритою п'ятою не дають достатньої сили гребка для переміщення додаткової маси дайв-спорядження і подолання опору води.

У верхньому ціновому сегменті представлено кілька моделей ласт із закритою п'ятою, які забезпечують достатню силу поштовху для дайвінгу, але надягати їх можна тільки на голу ногу або на тонкий «мокрий» носок. Це обмежує їх використання зануреннями з човна в теплій воді. Дайвери, пірнають у таких ластах, як правило, мають і інші, регульовані ласти і боти для більш холодної води або тих випадків, коли до води їм доводиться йти по гарячій або нерівній поверхні, або для слизькій палуби на човні.

Ласти із закритою п'ятою найбільше підходять для періодичного плавання з маскою в теплій воді. На відміну від них регульовані ласти розроблені спеціально для дайверів і їх покупка більш виправдана.

2. ВИБІР ПОТРІБНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

При виборі між різними типами і моделями ласт вам буде потрібно враховувати кілька аспектів. Про дві з них варто поговорити окремо.

 • У кращих ластах нерідко використовуються просунуті технології виготовлення лопатей. Такі лопаті можуть бути як розрізними, так і з використанням високотехнологічних гнучких з'єднань. Вони повинні забезпечувати не стільки силу, скільки ефективність. Ваше завдання полягає в тому, щоб знайти такі ласти, які будуть давати максимальне просування вперед при мінімальних зусиллях. Такі ласти можуть коштувати трохи дорожче; однак з огляду на термін їх служби, а також те, що ви будете буквально безперервно використовувати їх на кожному зануренні, це вкладення буде досить виправданим.

3. ВИБІР ІДЕАЛЬНОЮ ПОСАДКИ

Так як ви будете надягати ласти на боти, їх слід міряти саме з тими ботами, в яких ви плануєте пірнати. Якщо ви купуєте і ласти, і боти, спочатку підберіть боти, а вже потім - ласти.

Нижня частина калоші повинна закривати мінімум дві третини підошви ваших бот, і тільки невелика частина підошви може виступати назовні. Занадто малі ласти будуть тиснути ноги; ласти, які великі, можуть тиснути на голеностоп.

Занадто малі ласти будуть тиснути ноги; ласти, які великі, можуть тиснути на голеностоп

Коротка пам'ятка

Купуючи свої перші ласти або підбираючи заміну наявних, пам'ятайте про ці три речі:

 • Виберіть потрібний тип ласт. Для дайверів це майже завжди будуть регульовані ласти з відкритою п'ятою.
 • Переконайтеся, що вам зручно користуватися ремінцями. Вибирайте легко регульовані ремінці з швидкороз'ємними застібками або, краще, з пружинами або еластичними ремінцями. На деякі технології виготовлення лопатей можна витратити трохи більше грошей, якщо вони підвищують ефективність і знижують зусилля.
 • Завжди міряйте ласти саме з тими ботами, в яких ви збираєтеся пірнати. Переконайтеся, що ласти не тиснуть і не великі вам.

Зверніться по допомогу до досвідчених професійним співробітникам у вашому місцевому дайв-центрі SDI, щоб точно підібрати відповідні ласти з потрібними функціями і правильною посадкою. Вони вже підібрали ідеальні ласти десяткам дайверів і можуть зробити це і для вас.

Додаткові поради, що стосуються ласт для дайвінгу Додаткові поради, що стосуються ласт для дайвінгу

Прочитайте наш пост - Все, що вам необхідно знати про ластах для дайвінгу