Чоловічі зимові головні убори

 1. Температура від +10 до 0 ° C
 2. Температура від 0 до -10 ° C
 3. Температура від -10 до -20 ° C
 4. Температура від -20 ° C

Зима вже на підході і ось-ось ляже перший сніг в середній смузі Росії. Напередодні холодного сезону, потрібно заздалегідь подбати про захист від холоду, щоб не провести новорічні канікули з температурою або застудою. Сьогодні ми поговоримо про шапках, а саме які чоловічі зимові головні убори можна підібрати під класичне пальто, спортивну куртку або пуховик. Це буде невелике керівництво по вибору зимових шапок під класичну і повсякденний одяг. Почнемо.

Пам'ятайте в дитинстві, нас змушували носити зимові шапки, коли ставало прохолодно на вулиці. У той час наші батьки були впевнені, що без зимового головного убору легко захворіти. Рідні говорили, що 80-90% тепла йде через голову. Мовляв, тіло намагається захистити всіма способами головний мозок, щоб той не замерз і витрачає на це колосальну енергію.

Мовляв, тіло намагається захистити всіма способами головний мозок, щоб той не замерз і витрачає на це колосальну енергію

Ігри в сніжки

Як виявилося, це не зовсім так. Вчені провели дослідження, чи дійсно ми витрачаємо тепло через голову, якщо не одягаємо шапку. Виявилося, що з іншими відкритими частинами тіла ми витрачаємо приблизно стільки ж тепла, як і з відкритою шиєю і головою.

Проте, зимові головні убори відіграють важливу роль в зимовому гардеробі чоловіків і жінок. Щоб не замерзнути в холодну зиму, необхідно надягати зимову шапку. Крім того, що головний убір захищає Ваше обличчя і вуха від обмерзання, так він може надати стиль обраного Вами способу.

На сьогоднішній день існує величезна різноманітність стилів, кольорів і форм зимових головних уборів. У цій статті ми постараємося вибрати деякі класичні і популярні сучасні види зимових чоловічих шапок.

Як завжди, дорогий читачу, перш ніж обговорювати і вибирати стиль зимової шапки, треба розібрати кілька принципів, за якими підбирається зимовий головний убір.

Особливості вибору кольору зимової шапки:

 • Яскраві, «кислотні» кольори, такі як: помаранчевий або салатовий викликають асоціації з безпекою. Справа в тому, що саме такі кольори легко помітити взимку як днем, так і вночі; як серед дерев, так і серед білого снігу. Саме тому, яскраві зимові шапки одягають спортсмени, що займаються зимовими видами спорту, щоб їх можна було легко помітити і врятувати в разі потреби. Гірськолижники, сноубордисти, навіть люди, що займаються спортивним зимовим полюванням, носять яскраві шапки. Яскрава шапка для зимових видів спорту
 • Інші яскраві кольори, наприклад, червоний, синій, блакитний, фіолетовий і т.д. є більш повсякденними і, як правило, зимові шапки таких кольорів надягають на дозвіллі, щоб покататися на лижах чи сноуборді в спеціальних парках або гірськолижних курортах. Яскраві зимові шапки, можна навіть носити на вихідних або в поїздці по магазинах або іншим справам. Однак, такі яскраві шапки не підійдуть для поїздки на роботу. Повсякденне casual шапка
 • Темні і більш природні кольори, такі як чорний, сірий і коричневий, підходять як для casual стилю, так і для ділового дрес-коду. Темні зимові шапки - універсальні. Універсальна зимова чоловіча шапка

Особливості вибору стилю зимової шапки:

Більшості чоловіків необхідно, як мінімум, 2 зимових головних убори

1. темна, товста вовняна зимова шапка з відворотом, яку можна носити день у день;

2. більш формальна капелюх або тонка шапка з відворотом для походу на роботу або в театр.

Розглянувши деякі особливості зимових шапок, саме час переходити до стилям зимових шапок.

Ймовірно, сьогодні нікого не здивуєш звичайної шапкою в своєму гардеробі. Проте, в'язана шапка володіє кількома особливостями:

 • Матеріал: як правило, шапки роблять з в'язаної вовни, бавовни або синтетики. Іноді шапки роблять з флісового матеріалу, яка використовується спортсменами.
 • Форма кругла і симетрична.
 • Стиль буває, як з відворотом, так і без. Вважається, що з відворотом вуха краще захищені від вітру і холоду, так як виходить подвійна складка.

Чоловіча зимова шапка з відворотом

Стиль шапки може варіюватися від повністю прилягає до голови і закриває вуха до злегка закріпленої на маківці голови. Останні походять на тюбетейку, яка популярна в середній Азії.

Крім класичних форм, є трохи подовжені, конусоподібні шапки, які щільно натягаються на верхній частині голови, але збираються складками на потилиці. Такі шапки дуже популярні у сноубордистів, які люблять вільну і стильний одяг.

Крім форми і стилю, шапки прикрашають помпонами, китицями, різними вузликами та іншими декоративними елементами.

Зимова чоловіча шапка - практичне рішення для зими, особливо якщо шапка чорна і зроблена з середньої по товщині текстильного матеріалу. Таку шапку легко засунути в кишеню і не пом'яти, що не скажеш про кепі або капелюсі.

Що стосується матеріалу, то кращим можна назвати натуральну шерсть. Існують, також шапки, зроблені з флісу або іншого синтетичного трикотажного матеріалу, який випаровує зайву вологу і не дозволяє замерзнути під час занять спортом взимку. Є також змішані, двошаровий варіант шапки - зовнішній шар - шерсть, а внутрішня підкладка з синтетичного матеріалу.

Крім стандартних форм і матеріалів, які найчастіше зустрічаються, є цікаві шапки різних народів і країн світу. Наприклад, шапка «Чульо» (Chullo) з Південної Америки, зроблена з вовни Альпака і володіє незвичайною формою. Таку шапку ще називають «перуанська шапка». Шапка «Чульо» закриває повністю голову і вуха, при цьому по всій поверхні зображений традиційний малюнок Перу: фігурки звірів, птахів чи різної форми орнамент. Такі шапки носять в гірських районах Анд сотні років.

Такі шапки носять в гірських районах Анд сотні років

Шапка Чульо (Chullo) з Південної Америки

Шапки також можна розділити на літні, демісезонні і зимові.

 • Літні шапки носять декоративну функцію і шиються з льону або бавовни. Літні шапки носять стильні молоді люди, іноді навіть в приміщеннях.
 • Демісезонні шапки захищають від вітру і невеликого дощу, що переходить в сніг. Як правило, такі шапки шиють з змішаних матеріалів - вовни і синтетики.
 • Зимові шапки захищають від сильного вітру і холоду. Гарна зимова шапка виготовляється тільки з натуральної вовни.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що звичайна шапка підходить найчастіше тільки для casual стилю і не зовсім придатна для ділового дрес-коду. Однак, коли за вікном -15 або -20 градусів за Цельсієм, впевнений, можна забути про формальності і надіти теплу вовняну шапку з закритими вухами і завязочками на шиї. Або Ви готові мерзнути в ім'я стилю? =)

Найбільший недолік класичних визнаних шапок (не рахуючи вищезгаданої шапки «Чульо»), є неповне прикриття підборіддя, щік і вух. Шапка-вушанка справляється з перерахованими недоліками як жодна інша шапка. Два бічних відкладених навушників - «вух» прикривають всю область голови, не рахуючи особи і зав'язуються в області підборіддя. Крім того, «вуха» шапки можна зав'язати зверху шапки-вушанки.

Шапка-вушанка захистить ваші вуха і шию від холоду

Існує безліч стилів шапок-вушанок, проте хороша вушанка повинна мати:

 1. Товстий хутро (як правило, з зовнішньої і з внутрішньої сторони).
 2. Гнучкі відкидні «вуха», що прикривають вуха і щоки.
 3. Можливість носити шапку як із зав'язаними, так з розв'язаними вухами.

Крім того, у деяких шапок-вушанок є козирок, який ще більше утеплює лоб і трохи закриває очі від сонячних променів.

Під час Другої світової війни, льотчики надягали шапки-вушанки зі шкіри. Деякі моделі були навіть з вбудованими очками, якщо пілот знаходився у відкритій кабіні.

Солдати Радянської Армії під Берліном в шапках-вушанках

Шапка-вушанка є однією з найтепліших шапок і в той же час більш формальною, ніж звичайна в'язана шапка. Через довгий військового минулого, коли шапки-вушанки носила вся армія СРСР (а тепер і Росії), ми волею-неволею пов'язуємо головний убір з довгим пальто, яке носять солдати. Тому шапку-вушанку цілком доречно носити під діловий костюм і пальто, головне дотримуватися класичного чорного кольору.

Що стосується матеріалів, то нехай мене закидають помідорами любителі тварин, але краще натурального хутра нічого немає. Це на заході в -5 градусів за Цельсієм можна кричати, що штучне хутро замінює натуральний. А в наших широтах, де -40 не рідкість, тільки натуральна шерсть і натуральне хутро захистить від холоду.

Каракуль - це ще одне Радянська спадщина. Каракуль - це хутро молодого ягняти, породи каракуль, яких розводять в середній Азії. Це хутро дуже м'який, але щільний, здатний захистити від сильного вітру і холоду.

Шапка з Кривуля

В силу багатого культурного розмаїття в Радянському союзі, Каракулеві шапки робилися різного стилю і крою. Наприклад, кругла шапка з Кривуля з подвійним відворотом була популярна серед членів партії ЦК КПРС. Каракулевая шапка і чорне пальто з каракулевим коміром стали символом радянської номенклатури. Сам Леонід Ілліч Брежнєв дуже любив носити шапки з Кривуля і не раз з'являвся в ній перед фотокамерами.

Леонід Ілліч Брежнєв і 38 президент США Джеральд Форд

Крім Радянського союзу, шапки з Кривуля традиційно носять в Афганістані і Пакистані. Називаються ці шапки - Джина Кеп, в честь батька-засновника Пакистану - Мохаммада Алі Джина.

Варто зауважити, що Каракулеві шапки носять не тільки на нашому материку, але і в Північній Америці, а точніше в Канадської кінної поліції. Однак, шапки зроблені з матеріалу, який схожий на хутро Кривуля, але це не справжнє хутро.

Каракулевая шапка досить універсальна і її, навіть, можна носити з діловим костюмом і класичним пальто, особливо якщо у останнього каракулевий комір.

Наступна на черзі - «кепка листоноші», як називають її на Заході або Вовняна кепі. Цей зимовий головний убір підходить для будь-якого стилю, будь то класичне пальто або шкіряна куртка.

Цей зимовий головний убір підходить для будь-якого стилю, будь то класичне пальто або шкіряна куртка

вовняна кепі

Зимовий варіант кепі відрізняється від осінньо-весняного тільки товщиною матеріалу, з якого вона зроблена.

Варто звернути увагу, що у кепі ні вуха, ні шия не прикриваються, тому носити її можна до -5 градусів за Цельсієм, не нижче.

Для ділового стилю відмінно підійдуть фетрові капелюхи, капелюхи Хомбург або Федори, так як роблять їх з досить товстого вовняного матеріалу. Деякі зимові моделі мають відкидними накладками на вуха, припускаючи, що передня і задня частини шиї будуть прикриватися шарфом.

Зимова капелюх Федора з вовни

Власне, фетровий капелюх з відкидними «вухами» - це найбільш формальний і строгий вигляд зимового головного убору, який підійде і під класичний костюм, і під пальто. Такий образ буде виглядати доречно на будь-якому континенті.

Я не зміг пройти повз оригінального зимового головного убору - шапки з бородою. Звичайно, в ній не підеш на ділову зустріч і не одягнеш класичне пальто. Однак, вирушаючи на прогулянку в звичайній спортивній куртці або пуховику, така шапка - відмінний привід порадувати себе і оточуючих. Повірте, такі шапки обов'язково притягнуть до себе увагу.

Повірте, такі шапки обов'язково притягнуть до себе увагу

Шапка з бородою

Зверніть увагу, що шапки з бородою - це не просто чергова «весела шапка». Вона цілком здатна захистити від холоду практично все обличчя і шию.

Якщо ви шукайте подарунок чоловікові на Новий рік або 23 лютого - це буде, без сумніву, оригінальний подарунок!

На додаток до головних уборів, існують аксесуари, які також служать для захисту голови і шиї від холоду. Давайте їх перерахуємо:

Балаклава - це головний убір, який покриває всю голову і шию, залишаючи отвори для очей і, іноді для рота.

Балаклава - це головний убір, який покриває всю голову і шию, залишаючи отвори для очей і, іноді для рота

маска балаклава

Балаклава користується популярністю у гонщиків, гірськолижних спортсменів. Властивості балаклави можуть бути різними. Наприклад, для гонщиків спеціально розробляються балаклави, щоб вона вбирала вологу і щільно утримувала шолом. Для гірськолижних спортсменів, крім вбирання вологи, важливим є захист від холоду.

Звичайно, балаклава спеціалізований головний убір, і він не підходить для використання в повсякденному одязі.

Ще один спеціалізований аксесуар, тільки вже для шиї. За своєю формою, шарф-пов'язка нагадує носок з обрізаним миском. Шарф роблять, як правила, з синтетичного флісу. Це дуже зручний аксесуар, так як виключається можливість пропустити холод до шиї і здійснюється постійна терморегуляція.

Шарф-пов'язка

Варто зауважити, що в продажу я бачив подібні шарфи-пов'язки, виготовлені з вовняної тканини. Вони цілком підійдуть під класичне пальто замість звичайного шарфа. По суті, це буде виглядати, як трохи стирчить водолазка.

Коли ви катаєтеся на схилі гори, неможливо собі уявити людину без гірськолижних очок. Варто вам трохи набрати швидкість або потрапити під сніг, в ваші очі буде з великою швидкістю влітати сніжинки снігу, які перетворяться на величезну проблему через 2-3 хвилини.

Варто вам трохи набрати швидкість або потрапити під сніг, в ваші очі буде з великою швидкістю влітати сніжинки снігу, які перетворяться на величезну проблему через 2-3 хвилини

Гірськолижні окуляри

Єдиний недолік - окуляри підходять тільки для спорту. У повсякденному житті, такі окуляри будуть виглядати безглуздо.

Закінчуючи тему аксесуарів для голови і шиї, варто згадати і про звичайний шарфі. У нас уже були статті про те, як підібрати шарф чоловікові і як зав'язати шарф 6-ю способами , Тому буду короткий. Правильно підібравши шарф і стиль вузла для шарфа - можна зробити варіант, який підійде для класичного пальто і casual варіант для спортивної куртки або пуховика.

Розглянувши всі варіанти зимових головних уборів, можуть залишитися сумніву у виборі головного убору до чоловічого пальто. У глобальній мережі є рекомендації для дівчат і жінок, особливо якщо ті підбирають шапку під шубу. На жаль, інформації для чоловіків не так багато. Давайте виправляти ситуацію. Для зручності вибору, я розділю шапки до пальто по атмосферній температурі.

Температура від +10 до 0 ° C

Така температура починається з середини Жовтня та, приблизно, до початку грудня. У цей період зустрічаються і сонячні гроші і досить похмурі вітряні ночі.

Для осені і початку зими, кращими головними уборами можна назвати:

 • капелюх з фетру,
 • вовняна кепі (особливо якщо вона з відкидними "вухами");
 • тонка вовняна шапка без одворотів.

Чоловік в вовняному твідовому піджаку і фетровому капелюсі

Чоловік в вовняному твідовому піджаку і фетровому капелюсі

Чоловік в пальто дафлкот і класичної картатій кепі з вовни

Чоловік в пальто дафлкот і класичної картатій кепі з вовни

Чоловік у сірому класичному двобортному пальто і вовняний кепі

Температура від 0 до -10 ° C

Такий температурний вирішимо зустрічається протягом усієї зими, аж до ранньої весни, коли ось-ось повинні набрякнути нирки на деревах. У таку погоду фетровий капелюх вже ледь підійде і потрібно надягати шапку тепліше. В арсеналі чоловіки в таку погоду повинна бути:

 • товста вовняна шапка (можна навіть з відворотом, для кращого захисту вух від холоду);
 • кепі з "вухами";
 • легка шапка-вушанка.

Чоловік в синьому пальті і шапці з відворотом

Температура від -10 до -20 ° C

Подібні похолодання трапляються кілька разів на зиму, тому підготуватися до них варто заздалегідь. Для надійного захисту голови від холоду, в кращому ступені підійдуть такі шапки:

 • шапка-вушанка з хутром всередину (дублення шкіра);
 • каракулева шапка.

Чоловік в коричневому пальто і шапці з Кривуля

Температура від -20 ° C

В короткочасні морози, а також для районів Крайньої Півночі необхідна абсолютна захист від холоду. Коли за вікном -25 ° C, надягати звичайну шапку не доводиться. Кращим варіантом для подібної температури будуть такі чоловічі головні убори:

 • шапка-вушанка з хутром назовні;
 • каракулева шапка.

Чоловік в шапці-вушанці з хутра

Як я вже говорив, чоловікові достатньо мати 2 головних убори для постійного використання і 2-3 шарфа під різні завдання і колірні поєднання. Більше аксесуарів вам знадобиться, якщо ви займаєтеся зимовими видами спорту або періодично катаєтеся на ковзанах, лижах по лісу.

Бажаю вам удачі і сподіваюся ви не замерзнете навіть у найлютіший мороз!

Читайте також в блозі:

Або Ви готові мерзнути в ім'я стилю?