Все про рибалку: Стример

Серед штучних приманок стримери займають своєрідне місце. З одного боку, це класична нахлистова приманка, яка з середини ХIХ століття вважається обов'язковим атрибутом кожного поважаючого себе нахлистовика. З іншого боку, на гачки з хутряною опушкою народи Крайньої Півночі успішно ловили лосося ще кілька століть назад, а на вабик (гачок з прив'язаними пір'ям) на Волзі здавна ловили жереха і головня. Однак, не будемо заглиблюватися в історію.

Сьогодні стримерами вважаються мушки, пов'язані з пір'я, хутра, синтетичних матеріалів на гачку з довгою цівкою, які за своїм зовнішнім виглядом та поведінкою в воді нагадують мальків і дрібних рибок, а також п'явок, пуголовків і інших річкових мешканців. Якщо говорити про класичний СТРИМЕР, то його відмінною рисою є довгі крильця, часто значно перевершують тіло приманки. Сьогодні стримерами вважаються мушки, пов'язані з пір'я, хутра, синтетичних матеріалів на гачку з довгою цівкою, які за своїм зовнішнім виглядом та поведінкою в воді нагадують мальків і дрібних рибок, а також п'явок, пуголовків і інших річкових мешканців

У стримера, в порівнянні з іншими принадами (скажімо, блешнями або воблерами), існує велика перевага: він не просто схожий на рибку зовні або грою в воді - він як би відтворює її образ. Адже пір'ячко або хутро значно еластичною і ніжніше, ніж найкращий силікон. Саме тому правильно пов'язаний стример при хорошій проводці просто "оживає", і маленька рибка стає дуже привабливою здобиччю для будь-якого хижака. Слід зазначити, що хоча розміри стримера рідко перевищують 5-6 см, його часто атакують досить великі екземпляри. Серед рибалок широко поширена думка, що для великої риби потрібні великі приманки, але це до стримеру відноситься тільки частково. Дійсно, існують приманки довжиною 10-15 см і більше, пов'язані на великих гачках, для лову великої щуки; але це швидше виняток, ніж правило. Іноді закономірність носить зворотний характер.

Одного разу я зіткнувся з такою ситуацією на одній з проток нижньої Волги в липні-місяці. На краю піщаної коси бив жерех. Якщо зважати на силу ударів, це був досвідчений хижак, який вийшов на полювання, і він був явно не один. До місця бою було близько 50 метрів, і здавалося, що з ловом проблем не буде. Однак, перепробувавши все болісно, ​​девони і навіть віброхвости, жодної покльовки я так і не дочекався. Ставив різні стримери, міняв темп проводки і її горизонт, але результат був один - жерех, продовжуючи свою полювання, просто відвертався від моїх приманок. Я нічого не розумів. Восени попереднього року на цьому ж місці, на ці ж стримери я ловив великого жереха цілком успішно, а зараз він від них жахався ... Відповідь прийшла, коли я випадково забагріл одного з них. Його шлунок був повністю забитий мальком, розміром трохи менше сірники. Природно, коли хижак зграєю полював на настільки дрібну здобич, він не сприймав мої приманки як малька і просто ігнорував їх. Довелося в'язати стример прямо на березі з пера чайки, на маленькому гачку. Правда, вийшла приманка мало нагадувала класичний стример, але, мабуть, в той момент для жереха головним був обсяг видобутку, так як після цього почалися активні клювання.

Незважаючи на привабливість стримеров в якості приманки, їх застосування все ще залишається справою небагатьох рибалок. Якщо не говорити про любителів нахлистовою лову (а їх, через високу ціну хорошого спорядження, не так вже й багато), то залишається спінінг. Але як закинути приманку, що має відносно великий обсяг і дуже малу вагу? Здавалося б, дуже просто - поставити перед нею досить важке грузило. Саме такі приманки у великій кількості продаються на "Пташиному ринку" - і красиві, і важкі. Не знаю, чи вдалося комусь зловити пристойну рибу на таку приманку, але особисто мені - ні. Справа в тому, що важке грузило, що полегшує занедбаність, фактично паралізує сам стример. Його крильця, замість того щоб "дихати" в струмені води, виявляються в зоні турбулентності грузила і просто злипаються, і змусити рибу повірити, що це мальок, - неможливо. Незважаючи на привабливість стримеров в якості приманки, їх застосування все ще залишається справою небагатьох рибалок

Інша справа, коли стример кріпиться попереду грузила або блешні на окремому повідку. У цьому випадку кількість клювань різко зростає, адже з'являється ще один дратівливий чинник - мисливський інстинкт. Для будь-якого хижака дуже заманливо схопити здобич, тікає від іншого мисливця. Мабуть, саме цим пояснюється той факт, що на стример, що йде перед блешнею, припадає більша частина клювань. Деякі фахівці навіть пропонують знімати трійник з блешні, щоб знизити кількість зачепів. Але це навряд чи доцільно. Як показує досвід, великі екземпляри (це відноситься, головним чином, до щуки) вважають за краще атакувати саме блешню, тобто вистачати мисливця, а не видобуток.

Великий жерех, навпаки, вибирає зазвичай стример. Примітно, що жерех часто полює в котлі разом з окунем. При цьому сам котел зазвичай влаштовує окунь, а жерех патрулює зовні і вистачає вирвалися мальків. Переважна більшість клювань відбувається на першу приманку, незалежно від того, скільки прив'язане стримеров і яка стоїть блешня. Іноді, коли поводок з стримера кріпиться до основної волосіні через вертлюжок, жерех атакує саме його, ставлячи в тупик багатьох рибалок.

Стримери дуже різноманітні як за своїм розміром, так і за кольором, а головне, - за призначенням, адже ними можна зловити будь-яку хижу рибу від лосося до окуня. Існують плаваючі стримери, є обтяжені. При виборі моделі слід добре уявляти, в яких умовах буде проходити ловля. Якщо мета - жерех, перевагу слід віддати невеликим білим або сірим стримера з темною спинкою; якщо мета - судак, стоїть на великій глибині, - темним. У каламутній воді добре працюють чорні приманки, пов'язані з використанням вузької смужки кролячого хутра. Окуні часто віддають перевагу дрібним стримера жовтого або червоного кольору з великою кількістю люрексу. У будь-якому випадку, не варто ставити перед блешнею більше однієї, в крайньому випадку, двох приманок. Більша кількість приманок різко знижує дальність і точність закидання, а покльовок не додає. Навіть в тому випадку, коли хижак дуже активний і хапає все приманки (а це іноді буває з окунем), знімати з гачків гірлянду стрибає риби вкрай незручно і займає багато часу.

Незважаючи на високу ефективність, рибалок, які застосовують стримери, все-таки трохи. Причина цього - в труднощі їх придбання. Навіть в Москві існує всього кілька фірм, що займаються нахлистовим спорядженням, в асортименті яких є хороші приманки, хоча і за високою ціною. Для інших залишається "Пташиний ринок". Але і тут свої проблеми. Як мені розповів один з майстрів, що продають на ринку свої вироби, все, що тут продається (і мушки, і стримери), пов'язане з дуже спрощеною технологією. Звичайно, і на них можна зловити рибу, але це вже - як пощастить. Тут головне - щоб "клюнув" покупець.


Тут головне - щоб клюнув покупець

Наприклад, класичний лососевий стример (на нього дуже добре ловиться великий жерех) складається з 12 елементів. При роботі над ним використовується кілька десятків різних матеріалів. Стример - це штучна робота. Навіть хороші блешні можна штампувати, а такі приманки треба в'язати не поспішаючи, фіксуючи і рівняючи кожен елемент. Він вимагає більш дорогих і якісних матеріалів, та й часу йде в 3-4 рази більше, ніж на простий, а ціна на порядок зростає. Оцінити результат роботи можуть тільки риба або фахівець. Але чи багато приходить на ринок фахівців? ..

ГОЛОВНА
ПОЧАТКІВЦЯМ
СНАСТІ
СПОСОБИ ЛОВУ
- Нестандартні способи лову риби
ПРИМАНКИ
ЗИМОВА РИБАЛКА
РИБИ
- Каталог риб
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ РИБ
МАЙСТЕРНЯ
ЛІТЕРАТУРА
ЛОВ КАРПА
ЛОДКИ І мотори
МОРСЬКА РИБАЛКА
НАХЛИСТ
АКВАРІУМ
- види рибок
- опис рибок
- рослини
ЗАКОНОДАВСТВО
ШПАРГАЛКА
ПЛАТНІ ВОДОЙМИЩА
РЕЦЕПТИ З РИБИ
ПОСИЛАННЯ Про РИБОЛОВЛІ
КАРТА САЙТУ

Але як закинути приманку, що має відносно великий обсяг і дуже малу вагу?
Але чи багато приходить на ринок фахівців?