Воблер це - штучна приманка. Які бувають воблери?

  1. Що таке воблер Воблер це - ефективна штучна приманка. Для лову хижих риб придумано чимало штучних...
  2. Воблер своїми руками
  3. Воблер якого кольору краще

Що таке воблер

Воблер це - ефективна штучна приманка. Для лову хижих риб придумано чимало штучних приманок , Що відрізняються вагою, кольором, формою і розміром, а також грою при проводці.

хоча болісно з металу десятиліттями вірою і правдою служили рибалкам, і вважалися практично єдиним ефективним видом приманки, зараз їм на п'яти наступають конкуренти.

Створено інші приманки, які, як мінімум, не поступаються блешням, а в деяких випадках і зовсім перевершують їх. Завдяки новим приманок, спінінгісти отримали потужний інструмент, здатний провести приманку, незалежно від глибини, і залучити хижу рибу коливаннями тіла.

Деякі приманки можуть і зовсім видавати звуки за допомогою особливого акустичного пристрою. Хижак може навіть не встигнути побачити приманку, що пропливає повз, але вже встигає сприйняти звуки, що розповсюджуються у воді приманкою, своєю бічною лінією .

Залучена звуком риба пливе до джерела звукових коливань і миттєво кидається на приманку, ледве углядівши її.

Залучена звуком риба пливе до джерела звукових коливань і миттєво кидається на приманку, ледве углядівши її

А ось мені завжди було цікаво: Чи чують нас риби !

Така приманка називається «воблер». Своїм ім'ям вона зобов'язана незвичайному хиткому ходу при проводці. А англійське дієслово to wobble якраз означає «хитання, коливання, хитання».

Різновидів воблерів багато, ім'я їм - легіон, як говориться у відомому біблійному вислові.

Ціни на такі приманки коливаються в широкому діапазоні, від найдешевших типів до дуже дорогих. Все залежить від складності воблера - чим простіше приманка, тим вона дешевше і навпаки.

Які бувають воблери

Вітчизняна промисловість, на жаль, не може похвалитися великою кількістю типів воблерів. А якщо в магазини потрапляють приманки «Дельфін», «Балтика» та інші, доступні здебільшого рибалок, їх розкуповують практично миттєво.

Причому, навіть такі воблери іноді не виправдовують очікувань досвідчених спінінгістів, які бажають побачити досконалий результат. Те приманка при проводці завалюється набік, то два однакових воблера «грають» зовсім по-різному - проблем, як видно, вистачає. І тут погляд вибагливого рибалки звертається на закордонну продукцію.

Вибір імпортних воблерів дуже широкий, хоча вони і набагато дорожче наших вітчизняних, але виконані бездоганно. Такі приманки заманливо грають при проводці, викликаючи хватку у хижої риби.

З безлічі іноземних приманок слід виділити воблери "Rapala", які досить популярні в нашій країні і добре представлені на ринку.

Воблером називають багатоцільову штучну приманку, виручає спінінгістів навіть в найскладніших ситуаціях.

Воблером називають багатоцільову штучну приманку, виручає спінінгістів навіть в найскладніших ситуаціях

Відповідно, кожен поважаючий себе спінінгіст просто зобов'язаний мати в своєму арсеналі набір з декількох воблерів. У наборі обов'язково повинні бути плаваючі приманки, повільно тонуть воблери, а також воблери, потопаючі для лову великих хижих (великі щуки, соми і т.д.), середніх (жерех, щука або судак) і дрібних (наприклад, головень або окунь) риб.

Воблер може грати по-різному в залежності від швидкості і обраного способу проводки. Також гру воблера можна урізноманітнити, прикріпивши волосінь до іншого місця або змінивши форму носової (передній) лопаті і її положення.

Воблери можуть бути складовими і цільними, причому перший тип приманки досить рухливий, навіть якщо проводка повільна. Складова приманка здатна забезпечити успіх навіть у разі слабкого клювання.

Воблер своїми руками

Намагаючись зробити воблер самостійно, використовуючи в якості шаблону готову приманку, вже перевірену на практиці, слід запастися терпінням.

Потрібно спробувати виготовити якомога точнішу копію, яка практично повністю відповідала б оригіналу. Справа в тому, що навіть дрібна неточність в розмірах зіпсує гру воблера.

Буває так, що приманка і зовсім перестає грати - вона просто волочиться слідом за волосінню, ніяк не привертаючи хижих риб.

До речі, якщо гачок (наприклад, трійник) перевіреного воблера обламався, його не потрібно заміняти новим, приблизно аналогічним гачком. Оптимальний варіант - зняти залишився на приманки цілий гачок, поставивши на його місця два або три (в разі, якщо спочатку на приманки гачків було три) гачка. Вони повинні бути абсолютно новими і ідентичними.

По численних рибалок на практиці переконалися, що змінив якийсь гачок на інший, який злегка відрізняється від замінного, можна зіпсувати гру приманки.

Воблер якого кольору краще

Питання не пусте, так як забарвлень воблерів стільки ж, скільки і різновидів.

Колір приманки може злегка нагадувати забарвлення справжніх риб, а може бути і зовсім фантастичним. Далеко не завжди приманка нагадує справжніх рибок, однак досвід тисяч спінінгістів дозволив виробити деякі принципи.

Кращих результатів можна досягти, використовуючи колір, схожий на забарвлення живуть у водоймах мальків, адже хижаки в основному харчуються ними.