Тонкощі застосування «тупого» Кренк

У похмурі дні щука може цілий день стояти на досить дрібних місцях і клює У похмурі дні щука може цілий день стояти на досить дрібних місцях і клює   фото автора   Серед воблерів, одних із самих добутливим приманок спінінгів, прийнята досить умовна класифікація за формою тіла, інтенсивності занурення на початку проводки, а також за ступенем плавучості

фото автора

Серед воблерів, одних із самих добутливим приманок спінінгів, прийнята досить умовна класифікація за формою тіла, інтенсивності занурення на початку проводки, а також за ступенем плавучості. На основі першого параметра зазвичай виділяють такі типи воблерів, як мінно, шеди, фети, раттлин і кренки, про яких і піде розмова.

На перший погляд воблер кренк - досить примітивна приманка. Кинув подалі - і почав рівномірну проводку, на яку повинна відгукнутися риба. Щось схоже на вертушці, у всякому разі - дуже на вертушку схоже. Але навіщо тоді витрачати на одну приманку до 700 і більше рублів, раз все так просто? Якщо зануритися в питання «з головою», виявиться, що кренк - неймовірно цікава приманка, придатна до застосування в самих різних умовах і за різною рибі.

ОКУНЬ

[Mkref = 3469]

Ось що може бути простіше, ніж окунь? Але іноді і окунь загадує загадки. Ну, з дрібним, як правило, ніяких труднощів не виникає. А ось із середнім і особливо великим - загалом майже завжди. Останній приклад - початок вудилища сезону 2011 року в верхів'ях Чебоксарского водосховища. Рік тому окунь дуже непогано відгукувався тут на твічінг воблерів 60-80 мм, а в цьому році пішли якісь капризи. Чи то звик до смикається приманки, то чи ще щось, але цікавився смугастий воблерами «мінно» досить слабо. Єгері рибальської бази, на якій ми зупинилися, підтвердили припущення, сказавши, що успішно ловлять окуня до 300 грамів на вертушку.

Де справляється вертушка, там впорається і кренк. В результаті переходу з воблера-мінно на кренк, окунь став ловитися і стабільніше, і крупніше. За мелякам (а це і ухвостья островів, і самий верх фарватерної свалов, і «пупки») застосовували, звичайно, мілководні версії воблерів - SSR і SR. Окунь тут ловився дійсно до 300 грамів, не крупніше. На такі місця виходить і великий, але вже в сутінках, під самий вечір.

А ось протягом дня великий окунь тримається глибше. І якщо в похмурий день горбач може виходити на глибину менше двох метрів, то в сонячний день дістати його можна тільки за допомогою самих хороших «нирців», з глибиною занурення понад два метри. Такі воблери маркуються DR або DD.

Тепер про проводці. Вона зовсім не строго повинна бути «тупий» равномеркой. Навіть на досить дрібних місцях, зарослих до середині червня рідкісної травою, буває більш доречно застосування діпових (або глубокониряющіх) варіантів Кренк. Так, будуть зачепи за траву, але іноді або проводка з чірканьем воблера по дну, або взагалі без риби. Кренк, до речі, досить непогано відбивається від перешкод, і зачепів буває не так вже й багато.

Якщо зачіп все ж стався, необхідно, під'їхавши до місця зачепа впритул, спробувати звільнити приманку за допомогою важкого отцепа. Мій відцеп важить більше кілограма. Довго не міг зважитися купити саме такий, але зараз впевнений в правильності вибору.

Довго не міг зважитися купити саме такий, але зараз впевнений в правильності вибору

фото автора

ЩУКА

Досить часто трапляється разом з окунем при його лові. І на дрібні приманки, довжиною менше 4 см. А спекотним літом - так і взагалі дрібна приманка буде більш доречною. Але існує і такий собі «універсальний» розмір для великого окуня і щуки. Це буде 5 см. У цьому розмірі є відмінні приманки від багатьох фірм. І на щастя, багато хто з цих приманок випускаються в двох або навіть трьох версіях, що розрізняються за глибиною занурення. Як приклад приведу Ecogear CK 50F. Це саме три версії: з глибиною занурення 30 см, один метр і два метри.

Головень І ЯЗЬ

По ряду причин північні притоки Волги багаті язем, а південні - голавлем, а ось на самій Волзі головень і язь «тримають паритет» і часто ловляться упереміш - з одного і того ж місця, на одні і ті ж приманки. І приманками цими найчастіше стають кренки. Краще невеликі компактні, наприклад Diving Chubby 38 від Jackall або Deep Cra-Pea від Lucky Craft.

[Mkref = 3470]

Місця стоянки головня і язя виявити не так складно, якщо присутній перебіг. Наприклад, у островів протягом часто вимиває ямки, де потік закручується в суводі. Якщо з того ж острова нахилилися до води стовбури дерев - це вірна стоянка головня або язя.

І ось тут ми маємо вирішальну перевагу Кренк перед вертушкою. Можливо, вертушку «білий хижак» візьме і не менш охоче, але ось доставити вертушку під нависло над водою дерево виявляється часом нездійсненним завданням.

А кренк - нічого немає простіше. Велика частина з відомих мені Кренк мають позитивну плавучість, так що потрібно тільки встати вище за течією і сплавити воблер в потрібне місце. Втім, точного закидання і тут ніхто не відміняв, так що знадобиться добре збалансована снасть.

Спінінг для Кренк, на мій погляд, повинен бути не надто довгим (не довше 8 футів) і мати среднебистрий лад.

На котушку в лові на кренки не лягають такі навантаження, як при лові твічінгом, так що полегшені моделі типу Luvias 2508 від Daiwa цілком підійдуть. Шнур для головня і язя вибираю з розривним навантаженням близько 5 кг.

Тримаються язь з голавлем і в інших місцях, наприклад під берегами волзьких проток, а також на входах в такі протоки. Дрібний, до 400 грамів, язь тримається і в принципово інших місцях - на черепашкових мілинах досить далеко від берега. В основному тут ловляться под'язкі вагою 150-300 грамів, які, з моєї точки зору, і мають кулінарну цінність. Под'язкі три дні тримаю в солі і під пресом, а потім вимочую в чистій воді пару-трійку годин і Вялю. Темне жирне м'ясо под'язкі ні в чому не поступається в'ялені м'яса знаменитої «морський» сорога Горьковського водосховища. А ось Просолов товсту спинку більшого язя не вдавалося, так що спійманий язь вагою понад 300 грамів мною автоматично відпускається додому. Головень відпускається незалежно від розміру.

Успішно ловити язя й головня можна, звичайно, не тільки на великих річках. На малих річках ловля з берега на кренки «білого хижака» теж цілком ефективна. Хоча в цілому для малої річки я б зменшив розмір приманки, обмежившись довжиною 4 см, в той час як на Волзі непогано працюють і п'ятисантиметрову моделі.

Хоча в цілому для малої річки я б зменшив розмір приманки, обмежившись довжиною 4 см, в той час як на Волзі непогано працюють і п'ятисантиметрову моделі

фото автора

ЖЕРЕХ

Якщо у випадку з голавлем і язем кренк виявляється приманкою № 1, то в лові жереха я поставив би кренк місце на четверте-п'яте після пількероподобних блешень, воблерів «мінно» і вертушок, а можливо, і нижче стримеров і вабики.

Дрібний жерех досить часто трапляється при лові окуня і щуки по мелякам, а ось для полювання за великим я б однозначно зробив вибір на користь принципово інший приманки. Але піймання жереха на кренк - досить звичайна подія, урізноманітнення риболовлю, так що жерех - це дуже навіть наш клієнт і бажаний гість, відразу відпускається, до речі.

СУДАК

Найчастіше ми ловимо судака на принципово інші приманки - на джиг, відвідної поводок або в крайньому випадку - на глибоководні воблери «мінно». А кренки застосовуються частіше при нічному лові судака. Зазвичай така рибалка починається з приходом стійко спекотної літньої погоди в липні і триває до середини - кінця серпня.

Місця лову - виходи на меляк з ям і перекати. У спеку минулого сезону нічна рибалка була чи не єдиним варіантом, так що чимало моїх земляків практикували саме нічний спінінг.

Але зловити судака на кренк можна далеко не тільки вночі. Можна і вдень, особливо якщо день похмурий. Я вже не раз в статті посилаюся на похмуру погоду як фактор успішної риболовлі. Дійсно, вважаю безвітряну (або майже безвітряну) похмуру погоду кращої для лову хижака. За моїми спостереженнями, тільки берш підкреслено добре ловиться в сонячні дні, але берш зовсім не є «кренковой» рибою, тому нас сьогодні він не цікавить.

За моїми спостереженнями, тільки берш підкреслено добре ловиться в сонячні дні, але берш зовсім не є «кренковой» рибою, тому нас сьогодні він не цікавить

фото автора

Якщо потік проходить над ямкою 4-х і більше метрів, можна сподіватися, що на приманку вийдуть не тільки головень або язь, але і судак. Тільки не треба поспішати! Проводка повинна бути дуже повільної, навіть з зупинками, якщо протягом дозволяє воблеру грати без підмотки. Зрозуміло, перевагу матимуть воблери, швидко занирювати на глибину понад два метри.

краснопірка

Попастися краснопірка може і на запропонований щуці або великому окуня пятисантиметровий кренк, але системна ловля можлива тільки на невеликі воблеркі довжиною не більше 3 см.

Одного разу в червні шторм загнав нас в невелику волзьку протоку, де ми сховалися під підвітряного, досить високим берегом. На великій воді гуляли неспокійні хвилі, а в протоці було зовсім тихо, навіть видно було кола від гуляє риби. Зрозуміло, ми тут же спробували цю рибу ловити. Деякий час нічого не виходило, поки ми не вдалися до допомоги зовсім дрібних Кренк - «мікробів», як називають такі воблери шанувальники ультралайта. Ось тоді ми стали реєструвати часті клювання дрібної краснопірка. Години дві, поки проходив фронт негоди, ми успішно потасківалі красноперку ​​і зовсім не злилися на погані погодні обставини, прогнав нас з великої води.

Так що красноперку ​​цілком можна ловити на кренки цілеспрямовано і системно. Шкода тільки, що рідко трапляється риба крупніше 200 грамів. Тримається краснопірка завжди біля водних рослин і віддає перевагу місцям з невеликим плином, де ловиться непогано.

Дмитро Соколов 2 вересня 2011 о 16:31

Але навіщо тоді витрачати на одну приманку до 700 і більше рублів, раз все так просто?