Тестування снастей | Jackall Chubby. Сім'я кругловидих. | принади | Рибалка.com - соціальна мережа рибалок і мисливців

У кожного великого виробника риболовецьких приманок є одна або декілька серій, лінійок або моделей, які своєю популярністю явно відрізняються від інших.

Найчастіше, якщо мова йде про серії, в рамках однієї лінійки приманки об'єднує загальний типаж. Щодо воблерів зрозуміло, що навіть банальне збільшення їх довжини тягне за собою і зміну інших параметрів, як то: ширини, висоти тіла, розміру носової лопаті, ігри, в кінці кінців. Незважаючи на це, у всіх принад залишається досить впізнаваний образ, та й загальне призначення зазвичай схоже.

Але іноді, дивлячись на успіх однієї конкретної моделі, виробник починає розширювати ряд приманками зовсім іншого типажу. Наприклад, до кренк в серію додають мінноу або шед, не має значення. Важливо щоб ім'я не зіпсувалося завдяки такому розширенню. Щоб у виграші залишилися рибалки, а не тільки маркетологи збільшили свою підсумкову річну премію. Щоб все було в ажурі. Як у серії Chubby Jackall Bros.

Як у серії Chubby Jackall Bros

Про Chubby Jackall Bros

Я думаю, немає в нашій країні рибалки, який би ловив на воблер вартістю дорожче двох пачок сигарет, і при цьому не чув про воблере, ласкаво іменованому «Чабіком».

Chubby - напевно найвідоміша приманка серед всього асортименту Jackall. За популярністю з ним може змагатися хіба що не менш легендарний Tiny Magallon, та й то вельми умовно. Составник ловить практично виключно щуку, а невеликий кренк відзначився якщо не по всій, то вже здебільшого вітчизняних риб - точно. Та й щука до нього також небайдужа. Рівно як і окунь.

Спочатку Chubby, а правильніше Chubby Petit Crank, був виключно Кренке. На зорі становлення українського ультралайта він входив в обов'язковий набір просунутого шанувальника надлегкого спінінга. Причому крім «пупсового» мелководніка обов'язковою рисою справжнього фаната була наявність глибоководної DR-версії, іменованої Diving Chubby.

Потім, вже при появі перших китайських клонів, з'явилася понад глибоководна модель (DD), а слідом і мілководна - S SR.

Приблизно в середині проміжку між анонсами супердайвера і «нулевика» «Шакали» зробили несподіваний реверанс і презентували мініатюрний мінноу з вельми активною власною грою - Chubby Minnow, а трохи згодом - його глибоководну версію.

Нові приманки моментально знайшли шанувальників, і це спонукало концерн продовжувати далі розвивати прибуткову сімейку.

Відразу дві приманки з гордим ім'ям в назві покликані ловити рибу з поверхні - це Поппер Chubby Popper і стик бейт Chubby Pencil.

Відразу дві приманки з гордим ім'ям в назві покликані ловити рибу з поверхні - це Поппер Chubby Popper і стик бейт Chubby Pencil

Ну і щоб повністю закінчити лінійку - маленький та молодецький раттлин Jackall Chubby Vibration 40.

Ну і щоб повністю закінчити лінійку - маленький та молодецький раттлин Jackall Chubby Vibration 40

Почнемо огляд з класики.

Chubby Petit Crank

Маленький, товстий, і при цьому дуже компактний кренк, Chubby Petit Crank всім своїм виглядом натякає на свою річкову спрямованість. Навіть сама назва Chubby можна асоціювати з англійським словом Chub, т. Е. Головень. Хоча насправді ентомологія слова інша - цим терміном в англійській мові позначається кругле, пухке обличчя.

Хоча насправді ентомологія слова інша - цим терміном в англійській мові позначається кругле, пухке обличчя

Принади схожою форми взагалі дуже характерні для даного бренду. Більші моделі аналогічного типажу, Cherry та 10CC, заслужили ненабагато меншу славу невтомних бійців з хижими і напів-хижими рибами.

Розмір у всіх Chubby-кренк однаковий - 38 мм. При цьому вага приманки, в залежності від розміру лопати, звичайно, відрізняється. Та й чисто візуально через те, що лопати самої мілководній і найглибоководнішою версій відрізняються геометрично майже в 4 рази, SSR сприймається набагато менше, ніж DD, при тому, що довжина тіла, повторюся, однакова.

Якщо дивитися на приманку зверху, то стає видно, що максимальної ширини тіло воблера досягає практично посередині.

Системи далекого закидання немає (крім самої мілководній версії), але завдяки компактності і сбітості свого тіла, Chubby є одним з визнаних еталонів закидання (в першу чергу, мова йде про стандартну версію, Chubby 38). Далеко і точно - ось те, за що цінують цей воблер багато голавлятнікі. Звичайно, «далеко» - поняття досить умовне, 4 грами - це дуже небагато в абсолютному вираженні, але для приманки, довжина корпусу якої не досягає і 4 см, цього вистачає з запасом.

25 метрів на відповідній снасті досягаються якщо не елементарно, то досить просто, причому на товстих шнурах і волосінях. Звичайно, тут слід зробити застереження, що метри реальні, а не «на око». Максимальна дистанція, яка нам була здобута, - 38 м. Правда, тут і вудка, і шнур, і руки - все було максимально спеціалізоване, а погодні умови дуже сприятливі (штиль).

Лопаті всіх чотирьох різновидів Chubby мають трапецієподібну форму, розширюються від корпусу приманки донизу, і забезпечують не тільки дуже яскраву, трохи «напружену» гру, але і, в більшості випадків, дозволяють приманок працювати на будь-який за силою струмені. Звичайно, глибоководна (і особливо сверхглубоководних) версія при проводці проти течії створює дуже великий опір, але тут нічого не поробиш. Хочеш уловистим воблером «облизувати» дно на перекатах - запасайся снастями із запасом потужності. Тим більше, як уже говорилося, «Чабік» відмінно летить і запросто закидається навіть надмірно потужними і «дубіністимі» снастями.

Тим більше, як уже говорилося, «Чабік» відмінно летить і запросто закидається навіть надмірно потужними і «дубіністимі» снастями

Окремо слід зупинитися на питанні крючкового оснащення.

Всі воблери Jackall оснащені трійниками Owner. Це радує і підкреслює загальний рівень вироби. Але Chubby виділяється і тут.

Протягом останніх трьох років воблери цієї серії (і ще Chubby Popper) оснащуються трійниками білого кольору. У порівнянні з традиційними воблернимі трійниками, ці відрізняються дуже довгим конусним жалом абсолютно іншої форми (у поплавці така форма поддева називається «Кристал») і підвищену міцність. Білий колір подобається не всім, але за чудову якість цих трійників можна пробачити все.

ЧИТАТИ ДАЛІ