Риба головень. Житла головня. Як виглядає і чим харчується головень? Ловля головня. Риболовля на головня

  1. Риба головень. Житла головня. Як виглядає і чим харчується головень? Ловля головня. Риболовля на...
  2. Як виглядає головень? Чим харчується головень?
  3. Деякі поради при риболовлі на голавля
  4. Ловля головня. Поведінка головня в момент лову

Риба головень. Житла головня. Як виглядає і чим харчується головень? Ловля головня. Риболовля на головня

,
,

Головень - типовий представник річкових мешканців. Віддає перевагу маленькі річки з чистою водою і швидкою течією, в яких є перекати з галечниково-кам'янистими грунтами і ключі. Чомусь не уживається з язем, тому в тих місцях, де мешкає язь, головень годі й шукати. Обходить стороною і малопроточні водойми, тримаючись в верхів'ях ставків і річок, де вода ще досить прозора і свіжа.

Риба головень. Основні місця проживання головня

Головень дуже поширений в Європі, охоплюючи всю її територію. Зустрічається на Балканському і Апеннінському півостровах, в басейні Каспію (включно до Емби), в Малоазіатським регіоні, на Кавказі і Закавказзі, в тому числі в басейнах Євфрату і Тигра. На території Росії мешкає в басейнах Білого і Балтійського морів, а також Каспійського, Азовського і Чорного. Поблизу Білого моря часто трапляється в Північній Двіні і ще в двох озерах Шенкурского району. Не любить східні частини від Північної Двіни.

В якості основних місць проживання вибирає малі річечки до 12 метрів в ширину, в яких є досить сильна течія і які впадають в більші водойми з не меншою інтенсивністю вод. Там, де річки маленькі, водяться лише 300-грамові головні, а ось де вони побільше, і риба більш важка - досягає 3 кілограмів живої ваги.

Як виглядає головень? Чим харчується головень?

Це дуже гарна риба. Спина у неї темно-зелена, що віддає майже в чорний колір, боки сріблясті з легким жовтуватим тоном. Краї деякої луски змальовані темної блискучим мереживом, яка добре відтіняє її і складається з дрібних чорних крапок. Плавці все різного кольору: грудні - оранжеві, анальний і черевні - червонуваті, хвостові і спинний - темно-сині (іноді кілька червонувато). Крім цього, хвостовий плавник головня володіє чорною широкою смугою, що проходить по дальньому краю.

Тіло риби помірно подовжене. Голова і спина досить широкі. Лоб теж широкий і до того ж плоский: по ширині він займає 24-26 відсотків довжини всієї голови. Рот великий. Очі у головня блискучі, великі, з буро-зеленою плямою нагорі. Довжина тіла може досягати 0,8 метра, вага - від 6 до 8 кілограмів. Однак середньостатистичні розміри цієї риби дещо скромніше: 30-40 сантиметрів в довжину і до 1 кілограма ваги.

Луска у головня щільно сидить, велика. У бічній лінії, яка має дугоподібну форму і проходить ближче до черевної частини, налічується від 43 до 47 лусочок. Зяброві тичинки рідкісні і короткі - їх близько 8-10 штук. Глоткові зуби потужні, дворядні, з гачком на верхівці.

Звичайний раціон головня складають потрапляють у воду комахи (жуки, коники, бабки і ін.), Черви, річкові раки і нитчасті водорості. Восени його харчування стає більш різноманітним за рахунок жаб і мишей, що перепливають річку, а також пескаріка і іншої дрібної рибки.

Деякі поради при риболовлі на голавля

1) Необхідно застосовувати волосінь з флуоресцентної забарвленням і діаметром не перевищує 0,2 міліметра. Це дасть можливість рибалці якнайдалі закидати легку блешню і вести контроль за траєкторією її підмотки.

2) Кращий варіант для лову головня - болісно DEVIL або PALIA (номер 2). У них однакові за формою пелюстки (з різницею в тяжкості сердечника), які дещо збільшують глибину занурення і дальність закидання.

3) Для зручності підмотки блешні в умовах інтенсивного перебігу на перекатах (саме які і вважає за краще головень) при лобовій опірності з метою попередження згинання «в дугу» м'якого спінінга, вибирайте вудилища жорсткіше - з тестом від 5 до 25 г і подібні до них.

4) До підмотці приступайте тільки тоді, коли блешня розташована в повітрі, на останніх метрах польоту - так вона без занурення відразу ж «піде» по поверхні водної гладі, але не застряє серед корчів.

5) При досить сильних зустрічних вітрах, що перешкоджають ввезенню, розмістіть впритул з блешнею спінінга легкий грузик у вигляді голови риби. Маса такого вантажу не перевищує 8 грамів, за кольором він - натуральний окислів свинець. При цьому підмотування ведіть з вудилищем, яке піднято майже вертикально вгору. Це виключить чирканья блешні про дно і забезпечить їй вихід ближче до поверхні.

6) При ловлі головня варто брати з собою два вудилища, як мінімум. Перше для риболовлі на малих річках - з тестом до 15 г, швидкісним ладом і довжиною від 2,1 до 2,4 метра. Друге для більших і інтенсивних річок - з тестом до 28 г, швидкого ладу і довжиною 2,7 метра.

7) Два вудилища - дві котушки. Ще одне правило для лову головня. Для «палиці» з більш низьким тестом (для лову в дрібних річечка) - котушка типу Shimano Biomaster 1500, для тієї, що призначена для риболовлі в великих водоймах - котушка типу Daiwa Theory 2500.

8) Ловити голавля краще на плетений шнур. У виняткових випадках можна прив'язати до нього жилку відрізком в півтора метра завдовжки - коли рибалка імовірно буде проходити в місцях зі скупченням безлічі гострих каменів, де існує ризик втратити приманки. Краї каменів поступово протирають «нитку» і при наступній підводці можна запросто позбутися блешні або улюбленого воблера.

Ловля головня. Поведінка головня в момент лову

Головень набагато сильніше в сутичці, ніж окунь того ж розміру, тому при його виведенні можна отримати набагато більше адреналіну. У практиці деяких завзятих рибалок є випадки, коли 3-кілограмовий головень давав ту ж саму картину «боротьби», що і 5-кілограмова щука. Головні складові такого вдалого лову (з затриманням великих екземплярів): правильний вибір рибальських снастей, відмінна маскування і повна тиша. Саме в подібних умовах «бере» великий головень.

При цьому риба абсолютно непередбачувана в своїй поведінці - наприклад, ніколи з точністю не можна припустити, який воблер віддасть перевагу головень, оскільки щороку у одного і того ж рибалки він може клювати на різні моделі. Тому закономірності тут не дуже добре спрацьовують. Точно така ж картина спостерігається і з вибором кольору волосіні, хоча і вважається, що головень найбільше схильний до чорної.

Автор: Олена Тихонова
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Що впливає на активність і місце розташування риби?
Судак - найцінніша наша риба!
Короп - окультурений сазан.
Лінь - унікальний представник сімейства коропових
Навколишнє середовище та способи лову білого амура
Весняна ловля язя
Ловля жереха.

Як виглядає і чим харчується головень?
Як виглядає головень?
Чим харчується головень?
Як виглядає і чим харчується головень?
Як виглядає головень?
Чим харчується головень?
Що впливає на активність і місце розташування риби?