ловля жереха

  1. Спосіб життя жереха
  2. Техніка і тактика лову жереха
  3. Принади для жереха

жерех - вельми поширений хижак. Відноситься до сімейства коропових загону коропоподібних.

Цей різновид риб - дещо умовний хижак, тому що не має зубів і харчується, в основному, комахами, проте, доросла особина додає в свій раціон малюків і дрібних рибок.

Спосіб життя жереха

Віддає перевагу проточні водойми, в стоячій воді не приживається. Річка має бути широка, рівнинна, з досить швидкою течією, але з деякими особливостями.

Жерех любить річки з перекатами, часто затаивается в тихому місці і чекає, коли протягом пронесе мимо дрібну рибку.

Будова рота цієї риби підказує (масивна виступає нижня щелепа), що найчастіше жерех вистачає свою здобич в поверхні води. Але може полювати і на глибині.

Здобиччю можуть бути всілякі комахи, мальки, невеликі рибки. Якщо проблем з заковтуванням мух і черв'яків немає, то з рибками жерех надходить своєрідно.

Широким потужним хвостом він різко б'є по воді, тим самим глушить рибу. Приголомшена рибка спливає догори черевцем і стає легкою здобиччю жереха.

Жерех обов'язково створює на місці полювання гучний сплеск, бурунчик і бризки.

Техніка і тактика лову жереха

Ловля жереха, найкращий час для риболовлі, це весна . В цей час він активізується, поводиться досить шумно. Рідкісний випадок - зловити жереха у берега, це риба з відмінним зором і добре розрізняє людини.

Тому і волосінь слід брати не яскраву, максимально підходить під колір води Тому і волосінь слід брати не яскраву, максимально підходить під колір води. Найчастіше жереха ловлять довгими занедбаністю ближче до середини річки. Спінінг тут підходить як не можна до речі. Закид можна робити з човна, каменів, мілин.

Мисливські повадки самого жереха підказують і способи полювання на нього самого. Якщо ця риба полює за живністю на поверхні води, то і ловити її слід не на глибині.

Найчастіше рибалки вибирають місце на річці , Де є які-небудь перешкоди для плавного ходу течії. Це можуть бути камені, повалені дерева, всілякі коси і мілини. це найкраще місце, де жерехи проводять час, вичікуючи жертву.

Перебіг там не таке сильне, це дозволяє рибі довгий час перебувати на одному місці, не сильно пручаючись струмені води, тим самим заощаджуючи сили для потужного ривка.

Рибалки придивляються до такого місця, налагоджують снасть і чекають, коли жерех проявить себе.

В основному, жерех стайная риба, під час годівлі вони звертають на себе увагу сплесками і метушнею.

Рибак, помітивши сплеск і відрізнивши його від більш-менш гладкого входження в водну товщу, розуміє, що жерех вийшов на полювання. Спінінг закидається практично в місце сплеску , Вірніше на 10-20 метрів вище за течією.

Приманка спускається вниз за течією природним чином і не викликає у жереха підозр.

Щоб імітувати поведінку малька, треба досить активно грати вудилищем, підсмикувати, відводити в бік, щоб приманка здійснювала різкі рухи.

Просто закидання в район перекатів, де, по ідеї, відсиджується жерех, можуть не принести результатів. Жерех примхлива риба, просто так кидатися на передбачувану жертву не буде, в основному тільки в момент годівлі можна розраховувати на улов.

Принади для жереха

Серйозну увагу слід приділити оснащенню. Так як жерех хапає здобич на поверхні води, то і приманка повинна бути максимально схожою на справжню жертву.

Немає ідеальної приманки, підійде і кастмастер, і воблер і поппер різних марок і різної ваги. Приманка повинна бути невеликий , Щоб не сполохати мальків і не налякати самого жереха.

Вона не повинна бути перевантажена різними елементами і не повинна йти на глибину.

Жерех вибірковий. Не всяке йому припаде до смаку, тому ловля жереха - ціле мистецтво, де потрібно враховувати багато факторів. Гра приманкою, різні способи закидання і проводки - чим більше експериментів, тим більше шансів на успіх.