Ловля жереха восени

 1. Особливості полювання на жереха восени - вересень
 2. Ловля жереха в жовтні
 3. Ловля жереха в листопаді
 4. Особливості риболовлі восени
 5. Снасті, що застосовуються при лові жереха
 6. висновок

Зміст (згорнути)

Карпова риба - жерех , Одна з найрозумніших прісноводних риб. Хоча жерех і відноситься до коропових, він типовий хижак. Основна їжа - дрібні рибки, здобуті під час полювання. З огляду на, що у нього рот без зубів, він ковтає видобуток цілком.

Жерех теплолюбна риба, водиться практично у всіх прісноводних водоймах, але оскільки любить теплу воду, популяції жереха зростають на південь. найбільш ймовірні місця проживання - річки з гарною проточностью води. У закритих водоймах зустрічається вкрай рідко (проживання залежить від розмірів водойми).

Ловля жереха восени має свої особливості, причому вони міняються в залежності від місяця. Настання холодів призводить до того, що рибалка зміщується на глибину, де вода охолоджується не так швидко.

Особливості полювання на жереха восени - вересень

Особливості полювання на жереха восени - вересень

Якщо влітку жерех воліє полювання поодинці, то у вересні збирається в зграї. Найбільш часто в цей період він полює на перекатах, косах і на річкових ямах.

Кращий спосіб лову у вересні - ловля з човна. Наявність човна дозволяє добиратися в важкодоступні місця (корчі, підводні камені).

Визначити наявність жереха можна декількома способами:

 • наявність сильних сплесків (жерех полює);
 • наявність чайок (підбирають частина риби видобутої жерехом);

При вересневої риболовлі в основному використовують в якості лову спінінг . Бажано з довжиною вудилища близько трьох метрів. Волосінь при цьому використовується від 0,20 до 0,25. Можливе використання плетеного шнура.

Основна ловля відбувається на кастмастер, вертушки, воблери . Кращий варіант застосування воблерів, плаваюча різновид яких дозволяє обловлювати численні, закоряженних ділянки.

Ловля жереха восени з застосування спінінгів снастей, зовсім не виключає ловлю на живця. Восени жерех воліє в своєму меню пічкурів, уклейок, але дуже вимогливий до зовнішнього вигляду приманки. Тобто приманку необхідно періодично замінювати, на свіжу (як VIP клієнт).

Ловля жереха в жовтні

Ловля жереха в жовтні

Грудня Остання місяць, коли ще можна зловити трофейний екземпляр жереха. У цю пору року жерех перестає активно харчуватися на піщаних косах, і йде на глибину, де і чекає основну масу риби, яка скочується в ями з похолоданням води.

При цьому жерех дуже активний, харчується до п'яти разів на добу. Але час харчування обмежена, зазвичай 15- 20 хвилин, рідко довше.

Кращий час лову від світанку приблизно до 10 години ранку. Можливо, також ловити ввечері (до заходу).

Застосовувані снасті при лові в жовтні в основному ті ж, що і у вересні: воблери, кастмастери, вертушки. Але останнім часом рибалки успішно застосовують девони . Вони відрізняються як далекими закидами, так і легкістю виходу в верхні шари води.

Зараз, застосування величезної кількості воблерів, дозволяє успішно ловити жереха на річці:

 • Так, наприклад, плаваючі моделі добре зарекомендували себе на протязі;
 • Тонучими, успішно облавливаются різні поглиблення дна водойми;
 • Для троллінгу вельми успішні поринають воблери;

Необхідно також врахувати, що розміри застосовуваних воблерів повинні бути від 3 сантиметрів до 8 сантиметрів. При цьому забарвлення повинна бути синьо-зелена (можна і білу), але обов'язкова умова - спинка воблера повинна бути чорного кольору.

Багато застосовують восени при лові жереха віброхвости і твістери, обмеження для таких приманок - природна забарвлення і довжина не повинна перевищувати 10 сантиметрів.

Як у вересні, так і в жовтні успіх риболовлі на жереха можуть принести невеликі обертальні блешні .

Ловля жереха в листопаді

Похолодання листопада призводить до того, що жерех знаходиться в основному на глибині (значною). Поява його на мілководді вкрай рідко, можливо тільки в рідкісних випадках для харчування.

У листопаді його можна зустріти на протязі (проходить «процедури» для вентиляції зябер).

Застосовувані для лову снасті, практично не відрізняються від жовтневих. Але ловля жереха в листопаді вимагає від рибалки витримки і терпіння, так як зловити його в цей місяць практично неможливо.

Особливості риболовлі восени

Особливості риболовлі восени

Як вже говорилося вище, жерех відноситься до коропових, і відповідно має дуже гарне зір і гострий розум . Так що завдання рибалки не виявити себе. Вважається, що при лові жереха можна наближатися до місця лову ближче 40 метрів.

Осінь накладає додаткові труднощі для рибалок. Так, похолодання призводить до того, що вода стає чистішою (видимість у воді значно далі). Осінні проводки приманок повинні бути не такі інтенсивні, як в літній період, облавливать необхідно нижні шари.

Звичайно, особливу увагу необхідно приділяти перекатах, закоряженних ділянкам. Необхідно також відзначити, що осіння погода не особливо впливає на клювання, але відзначено, що краще все ж ловити в сонячні дні.

Не тільки прибережні піщані коси стають місцем лову жереха, але і при значному віддалення від берега, ближче до середини річки можна отримати непоганий бонус у вигляді вагомого трофейного жереха. Менші за розмірами особини змушені полює на великих глибинах, витіснення більшими родичами.

Снасті, що застосовуються при лові жереха

Снасті, що застосовуються при лові жереха

З огляду на те, що жерех сильна і наполеглива риба, снасті повинні бути ретельно підготовлені. Бажано зробити і відрегулювати фрикціон на котушці. Затягування фрикциона котушки проводиться таким чином, щоб спуск волосіні проводився з половинним навантаженням від розривної навантаження.

Як ми вже говорили вище, широко застосовуються воблери. Але з огляду на те, що жерех не дозволяє наблизитися, застосовують сплав воблера за течією. Такий сплав дозволяє не проводити часті закидання, просто приманка підтягується і знову сплавляється. Великі воблери застосовуються при троллінге (велике заглиблення снасті).

При осінньої ловлі жереха можливе застосування, як уже згадуваних вище, катмастеров , Так і пількер, а також поролонових рибок . Можливе застосування також пухнастих приманок (вабики, Тейл-спіннери).

Іноді застосовують при осінньої ловлі стрімке блеснение. Техніка блеснения нагадує зимовий - ривки вгору від дна, постукування блешнею.

висновок

Ловля жереха восени, при знанні всіх секретів, практично завжди приносить успіх, і триває з самого літа, і до другої половини осені, що сильно радує рибалок. За місяць до льодоставу, жерех неактивний.