Ловля жереха влітку

 1. Риболовля на жереха
 2. Улюблені місця і особливості лову жереха влітку
 3. Найефективніші приманки на жереха
 4. Техніка і тактика лову жереха влітку

Ловля жереха влітку вимагає враховувати ряд особливостей, які зумовлять успішний результат риболовлі. Кожен рибалка повинен пам'ятати, що жерех досить полохливий і розумний. Щоб зловити його, буде потрібно не тільки проявити вправність, а й досконально вивчити техніку ловлю і звички цієї сильної риби.

Зміст (згорнути)

 • Жерех - один з представників сімейства коропових, який на відміну ...

 • Початок літа для жереха - це закінчення нересту. Риба виходить з ...

 • Арсенал приманок для лову жереха величезний. По суті, його можна зловити на ...

 • Ловля жереха нахлистом. Як ловити жереха ...

 • При годуванні цей хижак завжди спостерігає за береговою лінією ...

 • Навчальний фільм про лов жереха на спінінг ...

 • Кращі навчальні фільми з ловлі на спінінг. Дивіться безкоштовно онлайн ...

Риболовля на жереха

Жерех - один з представників сімейства коропових, який на відміну від своїх «родичів» вважає за краще не стоячу воду, а великі і середні річки з помірним перебігом. Вважається хижою рибою, незважаючи на те, що не має зубів.

Раціон жереха (рибалки також називають його шереспер, кінь, річковий корсар) складається з малька, равликів, метеликів, мух та інших комах. Середня вага риби становить 3-4 кг, трофейні екземпляри перевищують 5 кг.

Улюблені місця і особливості лову жереха влітку

Дорослі особини воліють триматися поодинці. Лише зрідка рибалки розповідають про те, що спостерігали невеликі зграйки, що складаються з 3 - 5 жерехів.

Початок літа для жереха - це закінчення нересту. Риба виходить з ямок і глибоких місць на мілководді, де їй можна активно годуватися і набирати вагу, харчуючись уклейкою і верхоплавка.

Тому при ловлі на спінінг в цей час рекомендується використовувати дрібного живця, вертушки , Кастмастери і поверхневі воблери.

Найчастіше жерех шукає їжу на кордонах сильної течії і слабшого. Рибалкам необхідно запам'ятати це і здійснювати проводки приманки поблизу таких місць.

Знаєте, де на річці впадає глибоководний приплив в основний струмінь? Тоді там точно можна половити цю рибу. Ще одне прекрасно місце для лову жереха - піщані мілини.

Якщо вночі жерех намагається триматися на глибині, то днем ​​для свого полювання він вибирає місця з сильною течією, пороги і перекати. Любить триматися поблизу мостів і гребель.

Якщо на початку літа варто похмура погода, то жерех йде на придонні шари, а коли стає сонячно - знову виходить на поверхню.

У серпні і ближче до осені поведінку жереха значно змінюється. Ця риба часто збирається в невеликі зграї, які шукають ями для зимування. У цей період жерех вкрай обережний.

«Річковий корсар» намагається триматися в 60-100 метрах від берега і всього, що здається йому підозрілим. Тому рибалок на човні він також не підпустить до себе близько.

Ловля жереха влітку, найкращі години гарного клювання - це світанок. Починати ужение можна ще затемна. Увечері також спостерігається хороший кльов. У денний час жерех клює рідше, а трапляються найчастіше невеликі особини.

Найефективніші приманки на жереха

Арсенал приманок для лову жереха величезний. По суті, його можна зловити на будь-яку спиннинговую снасть.

Однак виділяється трохи більше уловистих видів приманок:

 • По-перше, це хиткі і обертові блешні. Чим менше вага такої приманки, тим привабливіше вона виглядає для жереха. Тому при лові на відстані 20 - 30 м раціонально використовувати «колебалку» вагою в 10 - 14 гр. На будь-які блешні прямо до трійника можна прив'язати яскраві тонкі нитки. Це істотно збільшить кількість клювань.
 • По-друге, робочими приманками на жереха вважаються пількери. Їх перевага - можливість максимально далекого закидання. Незвичайна форма пількер служить для залучення уваги риби, але не створює таких привабливих хвиль, як хиткі блешня. З такою приманкою найкраще застосовувати ривковий проводку.
 • По-третє, воблери, які також відрізняються хорошою уловистостью жереха. Особливо рекомендуємо кренки. Цей тип воблеров мають досить коротку конструкцію, широку лопату і нагадують бочкообразную рибку. Завдяки чому кренки відрізняються активною грою, заманює жереха. Ідеальна вага такої приманки для риболовлі на жереха - 6 - 8 гр.

Варто також виділити джиг. Більш уловистою така приманка є в тих випадках, коли жерех мешкає ближче до дна. Спінінг з джиг-головкою ідеально підходить для виведення великих екземплярів.

Рибалки успішно застосовують і віброхвости, і твістери , і поролонові рибки . Як і інші приманки - вони не повинні бути занадто великими. Оптимальний розмір: 5 - 6 см.

Ловлять жереха і на природні насадки. Дрібний жерех в середині літа активно бере на тісто , білий хліб, черв'яків і навіть м'ясо раків. На комах (коники, метелики, сарана, мухи та ін.) Ловлять нахлистом або в проводку.

Справжні ласощі для нього - хрущі. Поплавочники (найчастіше небезуспішно) намагаються ловити жереха на дрібного піскаря і уклейку.

Техніка і тактика лову жереха влітку

Пам'ятайте, ми вже говорили, що жерех дуже обережна риба. При годуванні, цей хижак завжди спостерігає за береговою лінією. Для рибалки це означає одне - надійна маскування і камуфляжний одяг допоможуть приспати пильність жереха. Якщо рибалите з човна, то стати на якір потрібно вище за течією. Це дозволить не злякати рибу з улюблених місць.

Другом жерешатніка є вітер. Він створює брижі, яка приховує спінінгіста від риби. У сильний вітер жерех може схопити наживку навіть на відстані 10 метрів від рибалки.

Закидати приманку можна як перпендикулярно течією, так і по його ходу або проти нього. Бувалі рибалки радять мати кілька снастей, т. К. Може знадобитися як дальній, так і середній кидок. Головне, уникнути недолётов.

Важливу роль при лові жереха грає проводка. На перекатах і при сильному потоці вести приманку необхідно на максимальній швидкості. У місцях, де зустрічається зворотна течія найкраще чергувати неспішну проводку з динамічною.

У червні-липні жерех воліє годуватися в верхніх шарах. Щоб провести приманку максимально високо, робіть закид прямо проти течії. Тоді навіть при повільній проводці приманка буде вести себе по-різному, заманюючи довгоочікуваного хижака.

Ловля жереха влітку може непогано здійснюватися як з берега, так і з човна. Для цього її якоря на 50 м вище за течією, ніж перекат або поріг. Приманку, наприклад, воблер, сплавляють нижче перекатних зони, притримуючи волосінь пальцями. Потім починають повільно з невеликими зупинками підтягувати вгору. Буває, що клювання трапляється ще при сплаві.

Намагайтеся при лові жереха чергувати типи приманок. Використовувати не тільки плаваючі і поверхневі, а й ті, які йдуть «посередині води». Проведення приманки то в товщі води, то у дна допомагають домагатися більш частих клювань.

Насправді описати всі особливості тактики лову жереха практично неможливо. Кожному рибалці важливо знайти свій підхід до цієї рибі, яка має не тільки свої яскраві і загальні звички, але й мінливе настрій. Запорука успіху - це наполегливість, терпіння і різноманітність техніки лову.

Знаєте, де на річці впадає глибоководний приплив в основний струмінь?