Ловля жереха на бомбарду

 1. Риболовля на жереха Чи бували ви коли-небудь на березі Німану? Це велика і швидка річка в Калінінградській...
 2. Перевага Бомбардьє перед іншими способами лову
 3. Що потрібно для лову на бомбарду
 4. Вудилища для лову на бомбарду
 5. Котушка для лову на бомбарду
 6. Шнур для лову на бомбарду
 7. Які Бомбардьє краще для лову жереха
 8. Монтаж оснащення з Бомбардьє
 9. Яка приманка найбільш підходяща для лову на бомбарду
 10. Яка повинна бути турбинка
 11. Техніка закидання приманки з Бомбардьє
 12. Тактика закидання приманки
 13. Секрети успішного лову жереха
 14. клювання жереха

Риболовля на жереха

Чи бували ви коли-небудь на березі Німану? Це велика і швидка річка в Калінінградській області, яка відома своїми контрастними умовами лову риби.

А причина такої особливості криється в спеціальних бонах (косах), побудованих ще, коли існувала Східна Пруссія А причина такої особливості криється в спеціальних бонах (косах), побудованих ще, коли існувала Східна Пруссія. Такі коси підпирають несучі води з обох берегів і поглиблюють русло річки.

Свого часу вони були побудовані з каменю, гілок і дерев'яних паль. А оскільки більше століття їх відновленням ніхто не займається, ці бони поступово руйнуються, утворюючи перекати, на яких і харчується риба. Злачних місцем для полювання на жереха якраз і є найдовші і масивні перекати

Любов до лову жереха оселилася в моїй душі ще з дитинства. Хоча, мабуть, кожен, хто хоч раз полював на цю рибу, після віддає перевагу саме жереховой риболовлі.

І це не дивно, адже жерех - риба сильна, чиста і красива, трофей, гідний справжнього переможця І це не дивно, адже жерех - риба сильна, чиста і красива, трофей, гідний справжнього переможця. Від рибалок-недотеп його популяцію зберігають відмінні слух і зір, а також розвинені інстинкти.

Жерех є однією з найбільш обережних прісноводних риб. Ловля такого хижака обов'язково вимагає від рибалки і ретельної маскування дуже далекого закидання приманки.

Яка снасть краще для лову жереха на бомбарду

Самий стандартний місцевий спосіб лову цього красеня, це ловля жереха на бомбарду. Так що якщо у вас під рукою є триметровий спінінг з досить місткою безінерційною котушкою з плетеним шнуром і компактними блешнями вагою до тридцяти грам, можете Самий стандартний місцевий спосіб лову цього красеня, це ловля жереха на бомбарду сміливо вирушати на риболовлю за жерехом.

Безперечною перевагою такого способу є далекобійність, адже жерех вважає за краще не підпливати близько до берега або човнам, гуляючи біля довгастих розмитих кіс. Однак будьте обережні, адже рибалки-жерешатніка чекають на кожному кутку підводні камені і корчі: на перекотиполе вони знаходяться, як правило, неглибоко, а тому нерідко можна зачепитися за них.

Найчастіше до місця зачепа не представляється можливим дістатися і приманку доводиться обривати, втрачаючи чималу частину шнура в воді. Однак, не дивлячись на зачепи, класичний спосіб лову жереха чудово себе показує і навесні восени, а також під час жора.

У жарку пору року цей хижак чомусь ігнорує великі блешні.

Якщо ж використовувати щось більше і легше, можете зіткнутися з проблемою доставки улову на дальню дистанцію Якщо ж використовувати щось більше і легше, можете зіткнутися з проблемою доставки улову на дальню дистанцію. З огляду на всі ці особливості, Став міркувати я над модернізацією жереховой снасті.

 • Перше, чого мені хотілося - це звести нанівець втрати приманок і шнура, і тим самим уникнути забруднення уловистих місць.
 • По-друге, я намагався зменшити швидкість руху проводки, для того щоб збільшився час, яке проведе приманка в далекому робочому секторі.
 • І, звичайно ж, зробити менше саму приманку, але не втратити в уловістость.

Таким чином, пошукавши в спеціалізованій літературі та інтернеті інформацію про лов жереха, я прийшов до висновку: ловити цього хижака краще з Бомбардьє і мініатюрними приманками.

Свої експерименти я почав всерйоз ще в червні минулого року, і в такий спосіб отлавливал жереха до самого листопада Свої експерименти я почав всерйоз ще в червні минулого року, і в такий спосіб отлавливал жереха до самого листопада. Додатково підготувавшись в міжсезоння, продовжив я риболовлю Як з Бомбардьє і в ЦЬОМУ році.

На такі показові результати я, чесно кажучи, навіть не розраховував: риби було спіймано сповна, оновлена ​​снасть придбала закінчений і цілісний вигляд, а втрати виявилися як ніколи мінімальними.

Перевага Бомбардьє перед іншими способами лову

Повертаючись до лову жереха класичним способом, хотілося б зауважити, що він має на увазі певне «зречення» від інших видів риб.

Закидаючи кастмастер, можливо, вам і пощастить витягнути щуку або головня, але трапляється таке вкрай рідко Закидаючи кастмастер, можливо, вам і пощастить витягнути щуку або головня, але трапляється таке вкрай рідко. Причому жереха в момент лову взагалі може не бути на обраному ділянці, так що годинник закидів і тривалого вичікування видобутку можуть закінчитися нічим.

З Бомбардьє ж в програші ніколи не залишишся. На перекатах, крім жереха, годується і більш осілий головень, який часто може попастися вам на гачок.

Якщо ж ви знаєте, що в певних місцях мешкає язь, можна уповільнити проводку до мінімуму, і вона неодмінно трапиться на вашу приманку. Крім того з Бомбардьє навіть зграйки прибережних окунів не дадуть вам засидітися.

Як бачите, ловля жереха на бомбарду відкриває для активного жерешатніка широкі можливості, адже крім очікуваного трофея, можна поповнити завжди свій улов і іншими видами риб Як бачите, ловля жереха на бомбарду відкриває для активного жерешатніка широкі можливості, адже крім очікуваного трофея, можна поповнити завжди свій улов і іншими видами риб.

Та й ті з рибалок, хто вирішив піти на жереха вперше, чи не занудьгують і кинуть спроб зловити обережного хижака, якого прямо зараз не виявилося на перекатах.

Наприклад, можна зосередитися на головень, а там гляди через пару рибалок і істинний король вод з'явиться.

Що потрібно для лову на бомбарду

Не стану сильно заглиблюватися, описуючи котушки і шнури свого вудлища, краще основна увага зосереджу на Бомбардьє і принадах, від яких і залежить успіх вашої риболовлі.

Отже, для полювання на жереха я використовую вудлище від 3 метрів. Примітно, що саму бомбарду можна закинути і півметрової палицею, проблема криється в довгому повідку оснастки.

Вудилища для лову на бомбарду

 • Mikado T-Rex Подорож спина 232/305 см до 55г (при реальному до 35)
 • Shimano Hyperloop 330 AX H 20-50г
 • Shimano Катана 330 BX М 10-30гі MH 15-40г

Взагалі я б порадив кожному рибалці, який любить рибалити на великих водоймах з берега, мати триметровий спінінг Взагалі я б порадив кожному рибалці, який любить рибалити на великих водоймах з берега, мати триметровий спінінг.

Палиці з довгою 3,3 метра і більше набагато зручніше управляються з Бомбардьє. Правда, є у них і один недолік - велика довжина в складеному вигляді, тому як мої вудилища є двухчастнікамі.

Але, не дивлячись на таку громіздкість, я б все одно порекомендував придбати хоча б одне недороге вудилище. Звичайно, Hyperloop було б ідеально замінити на ще одну Катана, але в магазині вибирав з того, що було.

Котушка для лову на бомбарду

З котушок я використовую Ryobi Zauber 3000 і 4000 З котушок я використовую Ryobi Zauber 3000 і 4000. Вони виконані з цільного металу з безконечником, також в комплекті йдуть дві додаткових шпулі.

Можливо, модель котушок на сьогодні трохи і застаріла, але в плані ціни і якості дана модель мене більш ніж влаштовує. Якщо ви віддаєте перевагу іншому виробникові, то вибирайте їх розміром не менше 2500, в іншому випадку ви можете зіткнутися з проблемою дальності закидання.

Шнур для лову на бомбарду

Що стосується шнурів, то для таких снастей краще брати Kamatsu Techron від Konger. Від ваги всієї Бомбардьє залежить і товщина шнура. Наприклад, для 30-грамових вважаю за краще використовувати 0.16 мм шнур.

Для лову жереха, я порадив би в як основну використовувати волосінь плетінку, по 135-200 метрів в розмотування.

Якщо у вас вудилище довжиною до 3 метрів, довжина повідка повинна бути близько метра, а для спінінга великих розмірів - від 3,3 метрів повідець повинен бути теж більше від 1,3 метра до 1,5 метрів.

На повідці йде твердий монофіл 0,25-0,3 мм. Такий вибір не випадковий, адже при можливому перехльостами повідця над Бомбардьє навколо шнура приманка буде ближче до Бомбардьє на відстані рівному подвоєною довжині Бомбардьє. До того ж на довгому повідку приманка буде досить заглубляться, виглядати природніше і добре обходити перешкоди під водою на перекатах.

Які Бомбардьє краще для лову жереха

Для лову жереха я з собою беру, як правило, плаваючі Бомбардьє вагою від 25 до 35 м Перше, що слід на звернути ПРИ інформація Увага покупці Бомбардьє - це антена, вона повинна бути надійною і міцно кріпитися до корпусу.

Тонкі антени в риболовецькому справі дуже часто ламаються при перехльостами повідця за шнур і клювання Тонкі антени в риболовецькому справі дуже часто ламаються при перехльостами повідця за шнур і клювання. Після того, як антена пройшла перевірку на міцність потрібно уважно оглянути бомбарду, щоб вгорі корпусу не було відколів і на переході до антени вони теж були відсутні.

Якщо ви зауважив в місці переходу сходинку або нерівність, знайте - перехлестов при закиданні вам не уникнути.

Такий тест на придатність стосується недорогих Бомбардьє, у яких присутня литий пластиковий корпус. А найбільш дорогі варіанти, такі як Мілон або Трабукко, майже не мають вад, до того ж вони бувають ще й заднеогруженние.

Знайти такі Бомбардьє в магазинах - подія величезного везіння, я Тому а освоїв техніку саморобної Бомбардьє.

Плюс ще й в тому, що заднеогруженная бомбарда буде летіти далі пластикової такої ж ваги, а тому і поводок з нею буде перехльостували рідше Плюс ще й в тому, що заднеогруженная бомбарда буде летіти далі пластикової такої ж ваги, а тому і поводок з нею буде перехльостували рідше.

Особистий досвід показав, що для вилазки на водойму вам знадобитися як мінімум три Бомбардьє на кожне вудилище. Вага цих Бомбардьє повинен бути однаковим, що забезпечить найбільш дальній кидок, адже як не крути, а бомбарда - це всього лише вантаж, який доставляє приманку на місце.

Важливо, щоб крім двох білих - робочої і резервної - у вас також була з собою темна бомбарда на випадок туману або серпанку.

Монтаж оснащення з Бомбардьє

Для монтажу всіх складових дотримуюся такої схеми: спочатку на шнур нанизую бомбарду, потім міліметрову пластикову намистину, а після прив'язую потрійний вертлюжок петлею.

Зауважте, вузлик петлі повинен перебувати в самій антені, а зашморг на вертлюжком, маючи невеликі габарити, не повинна розбиватися бусиной Зауважте, вузлик петлі повинен перебувати в самій антені, а зашморг на вертлюжком, маючи невеликі габарити, не повинна розбиватися бусиной. В самому кінці до вертлюжку слід прив'язати повідець з приманкою.

Хотів би відзначити, щоб вертлюжок не розколювати колечком намистину, використовую його в збільшеному розмірі.

Наявність намистини в такій конструкції обов'язково, оскільки без неї вертлюжок буде просто застрявати в антені і тоді ваша бомбарда перестане плавно з'їжджати по шнуру, і стануть частими перехлести.

Коли приходити час розбирати снасті я всього лише звільняю вудилище від повідця разом з вертлюжком і приманкою і використовую його потім на наступній риболовлі.

Останнє, що хотілося б підкреслити - це зберігання Бомбардьє. Транспортувати і зберігати їх краще в пластиковій коробці відповідних розмірів так, щоб вони були притиснуті між дном і кришкою листами поролону. У такій спосіб ви вбережете антени від поломки або ж викривлення.

Яка приманка найбільш підходяща для лову на бомбарду

Я використовую особисто для лову жереха в якості приманки саморобні блешні турбинки одного виду, у яких конструкція оптимізована для застосування в бомбардной ловлі.

Ловля жереха на бомбарду передбачає, що приманка береться набагато легше самій Бомбардьє - раз в п'ятнадцять, а то і двадцять Ловля жереха на бомбарду передбачає, що приманка береться набагато легше самій Бомбардьє - раз в п'ятнадцять, а то і двадцять! Це чи не єдиний випадок, коли дальність закидання залежить від ваги приманки.

Якщо ж приманка буде занадто важкою, вона утворює при закиданні з Бомбардьє систему однакових мас, які стануть обертатися навколо одного і того ж центру на зразок бола. При цьому далекого закидання у вас не вийде, скільки б не старалися.

Як мені здається, вибираючи з усіх принад для лову жереха, турбинка - самий підходящий варіант. Перевага такої приманки полягає в тому, що в порівнянні з вертушками і воблерами вона стабільно грає по всьому охопленням швидкості і напряму проводки.

Воблери на далеких дистанціях погано летять за Бомбардьє через своїх «крил», а вертушки не відрізняються стабільністю, досить упористее, плюс до всього крутять поводок. Залишаються для рибалок тільки турбинки і стримери. Але я віддаю перевагу саме ТУРБІНКА через їх довговічності і універсальності.

До того ж, володіючи порівняно маленькій, але все таки приводить в натяг поводок упористее, вони показують на ділі власну яскраво виражену гру.

Яка повинна бути турбинка

 • Вона не повинна крутити волосінь
 • Повинна летіти за Бомбардьє
 • Повинна ловити рибу

Для повторюваності результатів, віддавалася перевага нещільності і технологічності напоготові. Маса моєї турбинки приблизно 1,3 г і візуально за розміром вона схожа на нулевки Aglia MEPPS. Використовую пелюстка жовтого кольору ..

Техніка закидання приманки з Бомбардьє

Головне в техніці закидання - це плавність: всі ваші дії з бомбардной оснащенням, за винятком самого розгону при закиданні, потрібно виконувати плавно.

Наведена в дію бомбарда обов'язково змусить приманку виконувати в просторі розмашисті піруети, а це загрожує зачепами за вудилище, рослини або рибалки Наведена в дію бомбарда обов'язково змусить приманку виконувати в просторі розмашисті піруети, а це загрожує зачепами за вудилище, рослини або рибалки. Використовувати при лові жереха з Бомбардьє потрібно вертикальний занедбаність, або ж з невеликим ухилом убік.

Підготовка до закидання наступна: для початку озирніться, потім вивісити оснащення позаду себе, не випускаючи з поля зору приманку. Для цього можна підняти вудилище вище, щоб забезпечити потрібний сектор роботі вудилищем при закиданні.

Після того як ви переконалися, то принада не чіпляється за гілки чи грунт, починаєте одночасно з замахом повертати голову в бік бажаної точки попадання.

Другий спосіб більш динамічний. Заводите оснащення за спину, фіксуєте вудилище під мінімально можливим кутом, коли приманка хитнеться назад, опускаєте вудилище ще нижче, а в момент її зупинки (переконавшись у свободі приманки) починаєте робити замах.

При такому способі через вертикального заводу оснащення, можливий перехлест шнура навколо тюльпана. Щоб не упустити цей момент, вивішуючи оснащення, потягніть кілька разів вказівним пальцем шнур - він повинен вільно ходити по кільцях.

У разі, коли чагарники створюють вузьке вікно-коридор, і вам потрібно з нього здійснити закид, краще не виводити оснащення за спину повз себе. Так ви не зачепите кущі.

В таких умовах краще взяти приманку за трійник лівою рукою, немов ви готуєтеся виконати маятниковий занедбаність, відвезти вудилище назад, відпустити приманку і в момент максимального відхилення оснащення виконувати кидок.

При лові жереха на бомбарду важливо також налаштувати фрикціон котушки таким чином, щоб при закиданні він злегка травив. Цей нюанс допоможе вам уникнути поломки вудилища при зацепах за спиною.

Тактика закидання приманки

Що ж стосується темпу закидання, то при бажанні він може бути досить швидким Що ж стосується темпу закидання, то при бажанні він може бути досить швидким. Єдине, що слід врахувати в такому випадку: поводок на початковому етапі польоту буде сильніше закручуватися навколо основного шнура.

При закиданні на далекі відстані, як правило, поводок розкручується сам на низхідній ділянці траєкторії, до того ж він злегка відходить в сторону від головного шнура. Якщо ж цього не сталося за 10-15 м до води, слід трохи пригальмувати сходить зі шпулі шнур. Такий маневр повинен допомогти розплутування.

Коли до поверхні води залишається близько трьох метрів, обов'язково ЗРОБИТИ потрібно істотне гальмування, аж до повної зупинки.

Тоді приманка обжене бомбарду, а оснащення ляже на воду, витягнувшись в лінію. При цьому ви почуєте легкий «плюх» Бомбардьє, схожий на сплеск маленької рибки.

Для пригальмовування краще використовувати великий палець лівої руки, яким слід притискати сходить шнур в нижній частині шпулі. У момент приводнення потрібно моментально закрити дужку лескоукладивателя.

На коротких дистанціях закид важкої Бомбардьє виконується з невеликим зусиллям. Під час такого закиду шнур не утворює дуги і буде постійно витягнуть в лінію.

Для цього потрібно починати подтармажіванія відразу, відпустивши шнур. Таким чином, ви швидко витягнете оснащення в польоті необхідним чином, щоб приманка лягла на поверхню води чітко за Бомбардьє.

В кінці, після приводнення, я б рекомендував трохи підсмикнути оснащення В кінці, після приводнення, я б рекомендував трохи підсмикнути оснащення. При цьому, бомбарда трохи зміститься вгору по шнуру і повернеться на місце з характерні стусаном. Так ви зможете бути впевнені в тому, що перехлест дійсно відсутня. Однак, якщо він все-таки трапився, у відповідь ви отримаєте плавну потяжку.

У такій ситуації потрібно кілька разів підсмикнути вудилищем, і перехлест повинен усунутися. Якщо ці дії виявилися безрезультатними, не хвилюйтеся, однак не забувайте про перехльостами: повільніше здійснюйте проводку, і делікатніше викачувати рибу в разі клювання.

Щоб здійснити піший перехід по березі в інше місце, потрібно на вудилище за кріплення причепити приманку, шнур ж з повідцем при цьому залишається провисшая, а бомбарда знаходиться в 60 сантиметрах від вудилища. Якщо ж ваш шнур буде сильно натягнутий, то бомбарда при ходьбі почне погойдуватися, і буде бити по бланку.

Секрети успішного лову жереха

Спочатку, прибувши на місце, я б порекомендував виконати кілька тренувальних закидів. Після того як ви відчуєте снасть, можна буде висуватися і до самого перекату.

Пересуваючись по березі, дотримуйтесь тишу, адже чим менше ви створите навколо себе шуму, більше Будуть Показати детальну Тим шанси зловити жереха Пересуваючись по березі, дотримуйтесь тишу, адже чим менше ви створите навколо себе шуму, більше Будуть Показати детальну Тим шанси зловити жереха. Якщо ви запримітите поблизу якогось звірка, знайте - що в природу ви влилися ідеально!

Переважно сам перекат я обловлюваних вище. Закиди при цьому потрібно виконувати віялом: спочатку вище коси, потім нижче, далі за її край, а також в буруни відбою від неї.

Після, з огляду на перебіг, силу і напрям вітру, швидкість підмотки, необхідно вибудувати маршрут руху приманки.

Щоб приманка протрималася в далекому робочому секторі якомога довше, потрібно проводити оснащення з помітно уповільненою швидкістю перші десять метрів. На подив спочатку можна зовсім зупиняти підмотування, оскільки бомбарда все одно зробить поступальний рух через витягування шнура боковим вітром або самим плином.

Добре якщо вітер буде дути проти течії. Шнур потрібно тримати над водою, тоді він підтяг бомбарду вгору, і ви зможете побудувати ефективні і неспішні проводки, паралельні перекату. Коли напрямок течії і вітру ідентичні, шнур бажано покласти на воду, щоб уникнути руху приманки вниз за течією.

Вважаю, що така динаміка на перекаті для малька не властива, до того ж це доводить і низький інтерес жереха Вважаю, що така динаміка на перекаті для малька не властива, до того ж це доводить і низький інтерес жереха. Вибір проживання вище перекату також не випадковий. Справа в тому, що полює жерех часто піднімається на бойовому маршруті до перекату уздовж берега знизу, і було б добре залишитися їм непоміченим.

Якщо ж ви впевнені, що біля берега жерех не буде проходити, тоді на фінальному етапі можна швидко викачати вудилищем бомбарду з турбинкой. Так ви зможете швидше здійснити інший закид. Однак практика показує, що краще здійснювати проводку в звичному темпі до самого берега.

За 15 метрову кордон передбачуваного маршруту переміщення жереха потрібно намагатися не заходити, так ви не злякає проходить рибу помахами вудилища на закиданні.

клювання жереха

При лові жереха з Бомбардьє різноманітні і самі клювання. На проводки проти течії майже завжди буде традиційний сильного удару з характерним вереском фрикциона. Такі клювання не позбавлені драматизму, адже проводка відбувається в самому повільному, вичікувальному темпі. Риба при цьому часто вилітає повністю в повітря.

На проводках за течією і поперек нього ви можете почути не тільки удари, а й ніжні стусани, які буде добре передавати шнур за допомогою по-особливому сконструйованої Бомбардьє.

При ударах жерех засікається сам, однак під час боязко клювання необхідно кожен раз робити підсічку При ударах жерех засікається сам, однак під час боязко клювання необхідно кожен раз робити підсічку. Тоді легке ледь вловиме сіпання моментально перетворитися в однозначний сильного удару.

Буває і так, що при клюванні немов втрачається контакт з оснащенням. Жерех в ЦЬОМУ випадку до бомбарду тягне березі. При таких обставинах вам допоможе підсікання, причому досить розмашиста, з одночасною прискореної підмоткою.

Зауважу, що уповільнена проводка мінімізує ризик зацепов, а ловля жереха на бомбарду дає можливість стати уважним спостерігачем того, що відбувається навколо. Крім того при такому лові риба дбайливо бере приманку і досить рідко потрапляє на гачок зябрами. Тому при бажанні її завжди можна відпустити назад у водойму.

Риболовля на жереха Чи бували ви коли-небудь на березі Німану?