Як спіймати головня на хліб

Тему лову головня спінінгом я вивчив досить грунтовно, і тепер знаю що, куди і чим потрібно закидати. Але біда в тому, що великі головні, скільки я не намагався, повністю ігнорували штучні приманки, зате справно ловилися на чорний хліб примітивної снастю - вудка з кільцями, котушка з волосінню так гачок. Тему лову головня спінінгом я вивчив досить грунтовно, і тепер знаю що, куди і чим потрібно закидати

Спіймати великого головня набагато простіше на хліб, ніж на штучні приманки. Фото автора.

Головне в такому способі - визначити ті місця, де цією снастю буде зручно ловити. Поплавця і грузила немає, значить, насадку доведеться сплавляти, а для цього потрібно протягом (бажано помірне), та ще зі зручним напрямком потоку.

Встати потрібно так, щоб можна було досить легко управляти рухом насадки і при цьому не дати їй прибитися до берега. Ідеальний варіант - рибалка стоїть на береговому виступі, а протягом огинає цей виступ і забирає оснащення прямо від ловця.

Такий спосіб лову я спостерігав на самих різних річках, правда, місцеві рибалки в більшості своїй в якості наживки використовували бабку або коника. На мій погляд, хліб нічим не поступається в уловистости традиційним наживок, причому його зовсім не потрібно якось особливо готувати, тобто підсушувати або обминати, нарізав кубиками - і на гачок.

Я нарізаю кубики з ребром близько 2 см, обов'язково зі скоринкою. З нею хліб на гачку тримається в рази довше, ніж просто м'якуш. Насаджують хліб так: протикаю корочку і повністю ховаю гачок в м'якушки.

Для такого способу лову підходить практично будь-який вудилище. Брендовий хлист, дідусева Орешина або знайдена в сараї бамбукова вудка з дитинства - годиться все, головне, щоб довжина була достатньою для зручного управління пливе по поверхні насадкою. З довгим вудилищем це робити набагато легше. Але тут, зрозуміло, потрібно дивитися по конкретного місця.

Наприклад, там, де я ловлю, найбільш зручно вудилище від 3 до 4 метрів, а десь і комусь впору може виявитися і зовсім коротеньке, адже дальній кидок в такому лові не потрібен. Шматочок хліба важить досить, щоб без праці закинути його метрів на 15, а там вже, підхоплений течією, він швидко допливе до передбачуваної стоянки головня, навіть якщо вона знаходиться на пристойному видаленні від рибалки.

Насправді сплавляти вже дуже далеко не доводиться. Мені зазвичай вистачає 30-40 метрів, так як саме там знаходиться тиховоддя, що межує з потужним струменем, де найчастіше і відбуваються клювання крупного голавля. Причина цього, на мій погляд, в тому, що велика риба швидко втомлюється в потоці, а тому вважає за краще триматися там, де протягом практично відсутня, та до того ж осідає принесений струменем корм.

Причина цього, на мій погляд, в тому, що велика риба швидко втомлюється в потоці, а тому вважає за краще триматися там, де протягом практично відсутня, та до того ж осідає принесений струменем корм

Гачок потрібно повністю втопити в насадці. Фото автора.

Тепер розповім про оснащенні. Головень - риба сильна, при виведенні змушує неабияк понервувати, тому для більшої впевненості оснащую котушку плетеною волосінню. Шнур гарний ще й тим, що майже не парусит на вітрі, а при високо піднятою при проводці вудці це дуже важливо.

На мій погляд, при лові на таку велику насадку, як хліб, головня зовсім не бентежить колір волосіні, тому повідці не ставлю, а шнури використовую яскраво забарвлені, так як з ними краще контролюється проводка.

Гачки потрібні досить великі. Найбільш підходящі можна знайти в коропових серіях. Обов'язково трошки відгинають жало гачка назовні. Як показала практика, з такими гачками сходів стає на порядок менше.

І на закінчення маленький секрет: якщо навіть дрібниця не проявляє інтересу до насадки, потрібно періодично, приблизно один раз в 2 хвилини, робити легку потяжку. Риба хоч і оката, але хліб на поверхні зауважує не завжди, і це хороший спосіб привернути її увагу.

До насадки, як правило, першою підходить дрібниця. Суєта привертає велику рибу, після чого спокійна вода вибухає, а вудилище згинається в дугу ...

Олексій Соболєв 26 червня 2017 о 06:40