Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років: яке мають значення?

 1. Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років: яке мають значення? У віці 3-4 років діти вже багато чого вміють,...
 2. Інтелектуальна сфера діяльності і гри для її розвитку.
 3. Соціальна сфера.

Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років: яке мають значення?

У віці 3-4 років діти вже багато чого вміють, але ще більшого їм належить навчитися. І для того, щоб дошкільнята в цей важливий період розвитку набули необхідні їм навички і знання, батьки повинні приділити достатню кількість уваги ігрової діяльності своїх малюків. Адже саме гра багато в чому сприяє гармонійному розвитку дитини.

На жаль, багато сучасних батьків не розуміють цього і вважають, що набагато розумніше навчити дитину писати, читати і рахувати, ніж дозволяти витрачати час на ігри. Однак на все свій час! І якщо в 3-4 роки дитина не отримає все, що він може отримати завдяки грі, то сподіватися на його успішність в школі навіть немає сенсу. Безумовно, характер гри для дітей 3-4 років змінюється в порівнянні з малюками до 3-х років, однак вона як і раніше залишається провідним видом діяльності маленького чоловічка. Тепер, замість простих пряток і наздоганялівок дітям можна запропонувати розвиваючі ігри.


Ігри для дітей 3 років.


Ігри для дітей 3-4 років повинні бути спрямовані на розвиток пам'яті та спостережливості. У ході ігор діти повинні вчитися порівнювати різні предмети і зіставляти їх. Величезну користь трьохлітками також принесуть ігри, які сприяють розвитку фантазії і творчого мислення. Крім того, за допомогою іграшок дитина може освоїти такі побутові навички, як зав'язування шнурків , Одягання та ін.


Фізичний розвиток дітей 3-4 років і гри сприяють йому.


У віці 3-4 років дитина має наступні фізичними можливостями:


 • Впевнено ходить, бігає, лазить, стрибає, балансує і робить багато інших руху. З метою ще більшого розвитку цих навичок слід заохочувати різну активність малюка, - пропонувати йому нові рухливі ігри, відвідувати спортивні майданчики, вчити кататися на велосипеді та ін. Також дітям 3-4 років подобаються ігри, в яких від них вимагається прояв сили, сміливості або акробатичних навичок;
 • Дрібна моторика добре розвинена, але її ще потрібно удосконалювати. Починаючи з 3 років маляті вже можна доручати заняття вимагають точності, - вирізати фігурки ножицями, населяти намистинки на нитку, складати мозаїку з дрібних деталей і ін .;
 • З'являються перші навички гри з м'ячем. Дитині головне, щоб вівся підрахунок очок і правила не були занадто складними.

Розвиваючі ігри для дітей 3 років.


Незважаючи на те, що у віці 3-4 років дитині все ще потрібні види діяльності, що сприяють фізичному розвитку, не менше важливими є ігри для розвитку інших сфер.


Інтелектуальна сфера діяльності і гри для її розвитку.


Діти 3-4 років мають вже великі успіхи і в інтелектуальній сфері. Так, вони стають здатними:


 • Називати основні фігури і кольору. У цьому віці дитині буде цікаво складати різні силуети з геометричних фігур і розфарбовувати не надто складні картинки;
 • Виявляти інтерес до цифр і алфавітом. Звичайно, не варто в 3 роки намагатися навчити дитину ідеально читати або вважати, але прості розвиваючі ігри подібної тематики будуть до речі. Це можуть бути цікаві абетки, прості завдання за участю цифр, кубики з буквами або цифрами;
 • Зіставляти і сортувати предмети по групах. Тут величезну користь здатні принести різні дитячі лото і конструктори. Зацікавить дітей даного віку і таке заняття, як збирання пазлів, адже в процесі цієї гри діти вчаться збирати з частин ціле, попередньо представивши собі кінцевий результат;

Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років.


 • Зосередитися на результаті, а не тільки на його процесі. Так, якщо раніше дитині був цікавий сам процес гри і він міг спокійно кинути її посередині, то ближче до 4 років малюк намагається досягти спочатку поставленої мети. Наприклад, діти намагаються красиво нарядити ляльку, скласти з кубиків або елементів конструктора гараж, виготовити незвичайну аплікацію і т.д.
 • Цікавитися природою, науковими фактами, рослинами і тваринами. Більшу частину мовлення дитини 3-4 років займають питання «Як?», «Чому?», «Навіщо?» І подібні. Але отримувати інформацію дитина вже може не тільки з розповідей дорослих, але і з власних спостережень і всіляких настільних ігор;
 • Грати в сюжетно-рольові ігри зі складними сценаріями і декількома паралельними сюжетами. У віці 3-4 років діти використовують для гри не тільки свої іграшки, але і підручні предмети, а також одяг і взуття дорослих. Також малюки будуть раді різними спеціальним наборам, що дозволяє їм розгорнути «справжню» кухню, лікарню, салон краси, кафе, майстерню або магазин.

Ігри для дітей 3-4 років.


Уважно спостерігайте за своєю дитиною і ви зрозумієте, які розвиваючі ігри можуть принести йому користь і радість водночас, а які з наявних іграшок вже можна «подарувати» молодшим друзям.


Соціальна сфера.


Дитині 3-4 років важливо, щоб в його іграх, крім нього самого і його улюблених м'яких ведмедиків і ляльок, були задіяні і інші діти. Він уже готовий ділитися з іншими малюками своїми іграшками, погоджувати з ними правила гри, а також просити однолітків надати потрібний йому предмет і вчасно повернути його. Більш того, нерідко дитина починає наслідувати у всьому іншим дітям і на цьому етапі йому важливо пояснити, що кожен повинен залишатися собою і вміти відстоювати свою думку, а не беззастережно підкорятися у всьому іншим.


Більш того, нерідко дитина починає наслідувати у всьому іншим дітям і на цьому етапі йому важливо пояснити, що кожен повинен залишатися собою і вміти відстоювати свою думку, а не беззастережно підкорятися у всьому іншим

Розвиваючі ігри для дітей 4 років.


У 3-4 роки діти також починають цікавити іграми, що включають змагальні елементи, проте психологічно вони не зовсім до них готові, оскільки їм важко погоджуватися зі своїм програшем. Разом зі своїми однолітками діти 3-4 років люблять грати в сюжетно-рольові, а також настільні ігри. Особливо малюкам дошкільного віку подобаються настільні ігри, які не потребують розробки стратегії, а засновані на випадковому везіння. Яскравим прикладом такої гри може бути лабіринт, по якому необхідно дійти до мети, переміщаючись на кілька етапів, яке визначається киданням кубиків.

Варто також відзначити, що в згаданому віці діти починають вибирати партнерів для ігор за статевою ознакою. Дівчата вважають за краще грати з дівчатками, а хлопчики з хлопчиками. Ігри для дітей різної статі починають все більше відрізнятися. Наприклад, хлопчики воліють збирати пазли із зображенням машинок, а дівчатка - принцес. Але є й чимало таких ігор, які одночасно залучають дітей обох статей і вони також є необхідними для гармонійного розвитку дошкільнят.

Більш детально ознайомитися з асортиментом ви можете в каталозі нашого інтернет-магазину

Більш детально ознайомитися з асортиментом ви можете в каталозі нашого інтернет-магазину

Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років: яке мають значення?
Розвиваючі ігри для дітей 3-4 років: яке мають значення?
Більшу частину мовлення дитини 3-4 років займають питання «Як?
», «Чому?
», «Навіщо?